Zdatnost

4 užitečné jógové ásany pro ženy – jednoduchá cvičení pro začátečníky

Jóga-Tipy na hubnutí-Zdravý stav těla

Máme pro vás 4 nejužitečnější Jógové ásany pro ženy vybraných a chtěli by vám je představit a hlavně zdůraznit jejich estetické účinky na naše tělo. Před cvičením jógy je nezbytné začít zahřívat tělo (čtyřikrát provést takzvaný „solární komplex“).

Jógové ásany pro ženy – začněte s polohou „pluh“

stažená meditace-východ slunce cvičením jógy

Tato cvičení dokonale vytvarují boky, vytlačí tuk kolem břicha a boků a vyhladí vrásky na obličeji. Také díky tomu Jógové ásany Vaše páteř se stává pružnější a pomáhá vám překonat každodenní vyčerpání. Poloha „pluhu“ je užitečná pro nepravidelné dny v měsíci, při zácpě, gastritidě a mnoha dalších onemocněních.

Jógové nápady ásan pro ženy- relaxační poloha pasu

Lehněte si na tělo s dlaněmi obrácenými k podlaze. Použijte břišní svaly a zvedněte pánev a nohy. Posuňte nohy dopředu nad hlavu tak dlouho, jak můžete. Zůstaňte v pozici asi minutu. Zkuste se v tu chvíli nehýbat. Vraťte se na podlahu velmi pomalu v opačném pořadí. Cítit páteř, obratle za obratlem. Odpočiňte si na zemi na chvíli. A ještě jedna věc: nesnažte se příliš usilovat o to, aby byla pozice co nejdokonalejší. Není to v žádném případě nutné.

Ale nesmíte zapomenout: pozice je pro aterosklerózu, vysoký krevní tlak, herniovaný disk, kýlu nepovoleno.

Jógové ásany pro tělesnou a duševní pohodu

Ryby jógy ásany ženy dělají pro páteř venku

Další postoj se nazývá „ryba“. Jejich prostřednictvím můžete vyřezávat krásné poprsí, ramena a krk. Vede ke štíhlé postavě a opět vyhlazuje vrásky na obličeji. Váš pas se stává pružnějším. Vaše nálada se určitě zlepší. Dejte ruce pod hýždě, čelem k podlaze. Zvedněte se v loktech a vytvořte s tělem krásnou klenbu. Dotkněte se podlahy horní částí hlavy. V této poloze vydržte 5 dechů. Vyjděte z polohy, zvedněte hlavu, ramena a poté vysuňte ruce. Odpočiňte si na chvíli. Tímto způsobem dáváme svému tělu příležitost absorbovat účinky držení těla tím nejlepším možným způsobem.

Pozor! Pozici ryby používejte velmi opatrně, pokud máte poranění míchy.

Jóga vás činí půvabnějšími!

Cobra jóga Tipy Zdravé tělo Ásany Pohoda

Další pozice, kterou jsme pro vás vybrali, se jmenuje „Cobra“ a stále se nazývá Asana omlazení. Jejich prováděním se vyhlazují vrásky na obličeji a hrudník, pas, boky a stehna se krásně tvarují. Tato poloha dává našemu chůzi a držení kouzlo a milost. Lehněte si na břicho s obličejem přitisknutým k podlaze. Ohněte ruce na obou stranách hrudníku. Dlaně směřují k podlaze. S nádechem zvedněte tělo a sevřete paže v loktech.

Nebojte se, pokud nemůžete dokonale zvládnout pozici. Tento postup opakujte třikrát. Držte pozici a alespoň 5-10krát se zhluboka nadechněte.

Cvičení jógy eliminuje tuk

Pokloňte se ásanové józe-outdoorové tipy, cvičení zpět

Zůstaňte na břiše další ásanu zvanou „luk“. Tato poloha odvádí tuk z břicha, stimuluje pohlavní žlázy a ovlivňuje tak naše omlazení. To také vytváří krásné prsa. Rukama uchopte kotníky. V této poloze vydržte 10 až 30 sekund. Zkuste rozhoupat tělo. Pokud můžete, opakujte pětkrát, normálně dýchejte a vydechujte. Mezi opakováním relaxujte na břiše asi minutu.

Toto držení těla můžete používat, pokud máte zvětšenou slezinu, střevní pacienty nebo srdeční onemocnění neběhej. Zůstaňte na břiše s rukama za čelem asi pět minut, abyste se opravdu uvolnili.

Doufáme, že vám tyto články pomohou a že jsme ve vás vzbudili zájem o cvičení jógy.