Zdatnost

3 z nejdůležitějších jógových ásan pro začátečníky – cvičení doma!

Cvičení, při kterých zůstanete fit

Rádi vám ukážeme 3 nejdůležitější Jógové ásany, díky kterému zůstanete fit a zdraví. Po cvičeních na pevný zadek, ploché břicho, krásný pas a hladká stehna vám dnes ukážeme to nejlepší Jógové ásany, to bude hrát zásadní roli ve vašem zdraví.

Jógové ásany vás udrží v kondici – stoj na hlavě

Zpět asány tři důležitá cvičení Krok 1

Jeden z nejslavnějších učitelů jógy, Schwami Schiwanda, tvrdí, že pouze 3 z nich Jógové ásany jsou dostačující k tomu, aby vás udržely ve formě: stoj na hlavě (Sirsasana), stojan na rameno nebo svíčka (Sarvangasana) a předklon (Paschimothanasana).

Tyto 3 cviky jsou vaší nejlepší sázkou, když jste pokročilí, ale nemáte dostatek času na všechna cvičení. I když nejste příliš zkušení, snažte se naučit 3 jógové ásany – bude to stát za to!

Před cvičením nejprve pozdravte slunce. Po zahřátí několika opakování jste připraveni začít.

Jógové ásany pro začátečníky

Cvičení jógy Začátečník trénink doma Asanas Krok 2

Začneme stojkou na hlavě. Tato pozice je také nazývána „královnou ásan“. Pokud je pro vás stoj na hlavě obtížný, proveďte to do polohy, ve které se stále cítíte dobře. Nebo použijte jako podpěru zeď. Provádějte tuto techniku ​​a dýchejte po celou dobu normálně. Klekněte si a položte ruce na podlahu, lokty pokrčené tak, aby vše vypadalo jako rovnostranný trojúhelník. Uchopte podlahu čelem, tj. Hlavou mezi pažemi, narovnejte stehna a směřujte je vzhůru. (Obrázek 1). Aniž byste klekli, vykročte nohama dopředu, směrem k hlavě, tolik blízko hlavy, dokud to nejde. (Obrázek 2). Zkuste dát nohy vysoko nad hlavu. V této poloze vydržte, dokud nebudete stabilní, zaměřte se na uvolnění svalů a na bod mezi očima.

Cesta zpět je úplně stejná. Pokud ztratíte rovnováhu, zkuste se převrátit na bok. Po provedení této jógové ásany je velmi důležité, abyste hned nevstali. Ležte tam alespoň 20 sekund.

Stoj na hlavě je jedním z nejlepších cviků na srdce, chrání před stárnutím, uvolňuje záda, zlepšuje krevní oběh a nervový systém. Odstraňuje bolesti zad, zlepšuje paměť, koncentraci a okysličuje mozek.

Tuto jógovou ásanu nemusíte dělat, když máte menstruaci, jste těhotná, máte arteriosklerózu nebo máte vysoký krevní tlak.

Jógové ásany pro dobré držení těla – svíčka vysává svaly

Opěrka hlavy ukazuje dva jednoduché kroky

Lehněte si na záda pro tuto ásanu. Nohy mějte zavřené a ruce položte na podlahu naruby. Pomalým plynulým pohybem zvedněte nejprve nohy a pak pánev. Položte ruce na spodní část zad, abyste podpořili tělo v držení těla. Postavte se tak, aby vaše tělo bylo co nejrovnější. Zůstaňte v ramenním stojanu tak dlouho, jak vám to bude příjemné.

Svíčka dodává mozku kyslík, uzdravuje nervový systém a uvádí hormony do rovnováhy. Jen nedělejte polohu, pokud máte arteriosklerózu, srdeční onemocnění nebo nízký krevní tlak.

Užitečné jógové ásany – kleště

Cvičení v předklonu, krok 1, pololežící jednoduché techniky, cvičení doma

Posaďte se na podložku na jógu s rovnými zády a nataženýma nohama. Prsty ukazují nahoru. Ruce volně leží na stehnech. Při nádechu zvedněte ruce, pak pomalu pokrčte horní část těla dopředu a při výdechu sjíždějte rukama podél nohou. Nehýbejte se trhavě, ale pomalu plynoucí. Zkuste se chytit za prsty na nohou nebo se jen ohnout tak daleko, jak jen můžete. Dolní část zad zůstává rovná. Pokročilí mohou položit břicho a hrudník na nohy s hlavou mezi koleny. V této poloze vydržte alespoň jednu minutu až pět minut – klidně dýchejte. Vraťte se do výchozí polohy a relaxujte.

Cvičení jógy vysvětleno krok za krokem

užitečné pro trénink cviků na svaly zad doma

Pokud chcete rychlejší výsledky, nejprve se posaďte s nohama dokořán a zkuste se dotknout chodidel, jeden po druhém – takto se natáhnete.

Tato jógová asana je dobrá na žaludeční problémy, problémy s játry, problémy se slezinou, problémy s ledvinami a střevní onemocnění. Pomáhá soustředit se a udržovat dobrou náladu.

Předklon – toto cvičení protáhne tělo

cvičení doma zůstat fit hlava kolena předklon