Zdatnost

11 nejlepších výhod rychlé chůze – podpora dobrého zdraví

Život moderního muže je pohlcen spoustou stresu, starostí a obav. Protože máme příliš málo času na to, abychom o sobě přemýšleli, mnoho z nás se stává obětí časné obezity, srdečních problémů a dokonce i náhlé smrti. Cvičení v tělocvičně může být dobrým řešením, ale nevejde se do kapsy každého. Řešení – rychlá chůze! Rychlá chůze je jednou z nejlepších forem cvičení, kterou lze provádět téměř kdekoli a kdykoli. Pravidelné cvičení rychlou chůzí vám pomůže překonat stres a podpořit zdravou pohodu. Pojďme se podrobněji seznámit se zdravotními přínosy Brisk Walking!

Nejlepší přínosy rychlé chůze k podpoře dobrého zdraví

Co je to rychlá chůze?

Abychom porozuměli významu rychlé chůze, rozdělme si to. Slovo „svižný“ znamená rychlé nebo rychlé. Rychlá chůze je termín používaný pro chůzi rychlejším tempem než normálně. Počet kroků zapojených do rychlé chůze se může lišit v závislosti na věku a kondičních faktorech každé osoby. Mírné množství 100 kroků za minutu je však považováno za rychlou chůzi.

Je rychlá chůze dobrá pro zdraví?

Zatímco vaše pravidelné procházky vám určitě udělají spoustu dobrého, rychlá chůze vám může pomoci spálit více kalorií a samozřejmě shodit více kilo snadno. Tělo chůzí vyšším tempem, než je obvyklé, začne spotřebovávat uložený tuk na podporu výkonu. Studie také ukázaly, že 30minutová rychlá procházka každý den může zabránit depresi, letargii a úzkosti a přimět člověka cítit se aktivně.

Jak udělat rychlou chůzi doma?

Pokud hledáte snadný způsob, jak zhubnout a znovu se uzdravit, zkuste si udělat rychlou procházku doma. Nepotřebuje žádné předchozí školení, drahé vybavení ani trenéra. Vše, co potřebujete, je trochu místa na procházku a jste seřazeni!

  • Zahřát se: Než se pokusíte o rychlou chůzi, nezapomeňte, že vaše tělo na to musí být fyzicky i psychicky připraveno. Zkuste tedy provést nějaké zahřívací cvičení, jako jsou strečink, aby se vaše tělo uvolnilo.
  • Správné držení těla: Udržování správného držení těla je pro rychlou chůzi docela důležité. Musíte stát rovně s břichem a zadní v souladu s páteří. Vaše oči se musí dívat dopředu a brada by měla být rovnoběžná se zemí.
  • Počáteční tempo: Zpočátku udržujte pravidelné tempo, dokud se vaše tělo neusadí. Startování vyšší rychlostí v prvních minutách vás může unavit a zesílit tlukot srdce.
  • Zvýšení tempa: Jakmile se budete cítit pohodlně, použijte paži, aby vaše tělo dostalo správný tlak na rychlou chůzi. Pokračujte v pokusu, dokud neudržíte 80–100 kroků za minutu s průměrnou rychlou rychlostí chůze 2 mph-3 mph, v závislosti na faktorech vašeho těla.
  • Ochladit: Nepřestávejte náhle. Místo toho, abyste na pár minut zpomalili, až se úplně zastavíte.

Zdravotní přínosy rychlé chůze:

Znáte výhody rychlé chůze? Většina lidí dává přednost rychlé chůzi, protože je velmi snadné a také přirozené provádět. Pouze 20 až 25 minut rychlé chůze přináší spoustu přínosů pro naše zdraví. Očekává se také, že muž s normální hmotností může shodit 95 až 100 kalorií; za podmínky, že bude 30 minut přecházet rychlostí 2 mph. Musíte mít na paměti, že ideální rychlá rychlost chůze pro zdravého a aktivního jedince je 2-3 mph.

Nejlepší výhody rychlé chůze:

Zde jsme podrobně zařadili 11 nejlepších výhod rychlé chůze. Pojďme se na ně podívat.

1. Dělá srdce zdravé:

Rychlá chůze posiluje srdce, zvyšuje srdeční tep na doporučené úrovně, snižuje nebezpečí pro srdeční choroby, kromě toho je slušná pro svaly i plíce. Rychlá chůze také prospívá tomu, aby se řídila krev a snížil se špatný tuk v těle. V některých studiích bylo prokázáno, že rychlé procházky snižují výskyt infarktu i srdečních chorob.

2. Zhubněte:

Snadné spalování kalorií je jednou z hlavních výhod rychlé chůze po ránu. Na druhou stranu, extra silné, delší metody cvičení mohou ve skutečnosti motivovat kontraproduktivní vzestup hladu u mnoha mužů. Rychlá procházka zobrazovala spolehlivé hubnutí a byla jednou z jeho užitečných věcí. Pomocí rychlé chůze při hubnutí můžete snadno spálit 100 kcal energie a dosáhnout štíhlé postavy.

3. Zdravé tělo:

Brisk Walking je jedním z nejklidnějších návyků, jak zůstat fit. Přiměřená dávka fyzického cvičení po dobu 30 minut každý den je dostatečná k tomu, abyste byli zdraví. Rychlá chůze je typem aerobních schopností, které vám mohou zlepšit náladu, vytvořit tělesnou kondici a navrátit dokonalost vašeho života. Zdravá pohoda je jednou z nejlepších výhod rychlé chůze každý den.

4. Snižuje stres a deprese:

Rychlá chůze přináší zisk nejen vašemu tělu, ale i vaší mysli. Prospívá útěše ze stresu i nervozitě, zmírňuje deprese, kromě toho přináší sebevědomý start do vašeho dne. Rychlá chůze také zvyšuje vaši jistotu, obnovuje náladu a podporuje vás, abyste si zůstali aktivní, sebevědomí a spokojení ve dne. To je jedna z nejlepších výhod rychlé chůze ve večerních hodinách.

5. Snížení krevního tlaku:

Četné údaje ukazují, že rychlá chůze snižuje u mužů systolický i diastolický krevní tlak. Je to proto, že rychlá chůze zvyšuje oxid dusnatý, který umožňuje relaxaci vašich cév. Malé hladiny krevního tlaku se mohou podobně bránit v rozporu s infarktem, mrtvicí a selháním ledvin.

6. Snižuje hrozbu rakoviny:

Současné vyšetřování ukázalo, že rychlá chůze snižuje výsledek rakoviny tlustého střeva z toho důvodu, že poskytuje kratší čas buňkám způsobujícím rakovinu, které mají souviset s břišním potahem. Rychlá chůze také podceňuje nebezpečí chemoterapie v důsledku zvýšeného pohybu krve.

7. Rozvíjí inteligenci:

Rychlá chůze vzrušuje pohyb krve a nabízí kyslík do mozku. Vede to k lepší kvalitě práce mysli a také k lepšímu talentu k zapamatování. Kromě toho je také uznáván dostatečný předpis fyzického pohybu, aby se snížilo nebezpečí Alzheimerovy choroby a demence u seniorů.

8. Snižuje pravděpodobnost diabetu a hypertenze:

Systematická rychlá chůze rozvíjí u osob s diabetem BMI nebo index tělesné hmotnosti plus výšky krevního tlaku. Sankcionování stop svalového pohonu k extra využití glukózy prostřednictvím svalových buněk. Kromě toho zahrnuje operaci přidaného inzulínu, který obnovuje hladinu krevního cukru.

9. Zvyšuje paměť:

Rychlá chůze každý den po dobu 40 minut prokázala zlepšení paměti u dospělých. K tomu dochází v důsledku nárůstu hippocampu, což je orgán v mozku, který je spojen s pamětí. K dosažení maximálního účinku se doporučuje provádět rychlou chůzi alespoň 3-4krát týdně.

10. Zvýšená délka života:

Svižná chůze pravidelně předchází řadě srdečních chorob, cukrovky a mnoha dalším smrtelným onemocněním. Šance na kořist náhlé smrti se tak sníží na téměř 20-30 % u lidí, kteří třikrát týdně svižně chodí alespoň 1 hodinu denně. To přímo prodlužuje životnost člověka.

11. Posiluje svaly:

Rychlá chůze je jednou z hlavních součástí mnoha fitness programů na posílení svalů. Zvláště rychlá chůze do kopce může spálit dvojnásobek kalorií a napnout svaly v oblasti nohou, zad a břicha. Síla jádra svalových skupin a jejich vytrvalostní kapacita se při pravidelném provádění z velké části zvyšuje.

Pokud rychlá chůze pouhé 3-4 hodiny týdně dokáže s vaším tělem udělat tolik divů, představte si, jak může být užitečné, když to děláte každý den. I když může rychlá chůze znít únavně, ve skutečnosti je to jedno z nejlepších cvičení, díky kterému se nebudete cítit unavení. Nepotřebujete žádného člena tělocvičny ani speciální tréninkový program, aby se vám vlnily svaly v dolní části těla! Doufáme, že vás tento článek inspiroval k tomu, abyste dnes začali s rychlou chůzí a získali z toho úžasné výhody!