Zahradnictví, terénní úpravy a údržba

Navrhněte přední dvůr – tipy a příklady + plán výsadby zdarma

Předzahrádka zastínila macešky a japonskou horskou trávu

Krásné květiny na dvoře jsou nejen poutavé, ale také šetrné k hmyzu a ekologicky hodnotné. Bohužel jen málo z nás ví, jak správně rozložit záhon tak, aby měl po celý rok estetický vzhled. Ve skutečnosti to není tak obtížné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud znáte několik základních pravidel a aplikujete je v praxi, může i začínající zahradník vytvořit skutečné mistrovské dílo. S našimi příklady včetně plánu výsadby si užijete bohaté kvetení od jara do pozdního podzimu.

Výběr rostlin pro přední dvůr: na co si dát pozor?

Moderní předzahrádka s trávami a sukulenty pro plné slunce

Předzahrádka je vizitkou domu a dává návštěvníkům a kolemjdoucím první dojem z osobního vkusu obyvatel. Dbejte na to, aby zvolená výsadba váš dům opticky vylepšila, neskrývala a aby nevypadal špatně. Než začnete, je důležité porozumět některým základům návrhu předzahrádky.

Určete směr kompasu a směr slunce

Jednou z výzev, se kterými se noví zahradníci potýkají, je určit, kolik slunečního svitu jejich zahrada dostane. Je v částečném stínu? Nebo na plném slunci? Nejlepší způsob, jak to zjistit, je sledovat cestování sluncem a vytvořit si stůl. Začněte brzy ráno, hned po východu slunce. Poté zaznamenávejte sluneční expozici každou hodinu až do západu slunce. Jakmile víte, kolik slunečního světla vaše přední zahrada dostává a kolik hodin během dne, nákup rostlin je super snadný! Stačí si přečíst etiketu rostliny. Štítek by měl uvádět expozici rostliny slunečnímu světlu, např. B. plné slunce, částečný stín, světlý stín nebo úplný stín.

bílé hortenzie a břečťan ve stinné přední zahradě vyvýšené břidlicové štěpky

Plné slunce znamená, že je zahrada po celý den vystavena nejméně 6 hodin přímého slunečního světla. Částečný stín obecně znamená 3 až 6 hodin slunce. Na zahradu ve stínu dopadají méně než 3 hodiny přímého slunečního světla denně. Úplný stín je oblast, která není vystavena přímému slunečnímu světlu, ale může přijímat jasné nepřímé světlo.

Předzahrádku tvarují slunné živé ploty keře

Změřte dostupnou oblast

Pokud je pěstovaná plocha přímo pod okny domu, měli byste změřit její výšku. Tímto způsobem si můžete být jisti, že jakmile vyrostou, keře a rostliny nezakryjí okna svými listy. Nezapomeňte také změřit hloubku a šířku záhonu, abyste získali představu o tom, kolik rostlin budete potřebovat.

Thuja živý plot čalouněné trvalky se zavěšeným růstem

Podívejte se na styl svého domova

Nejprve se zamyslete nad stylem svého domova. Udělejte pár fotografií z přední části domu a doveďte je do zahradnictví. Mohou navrhnout rostliny, které ladí se stylem vašeho domova.

Jednou z největších chyb v designu předzahrádky je, že se obyvatelé rozhodují pro jednoduché stálezelené rostliny. Použití stálezelených keřů je samozřejmě v pořádku, ale pokud k tomu přidáte také nějakou barvu. Dávejte pozor na doby květu, abyste si mohli nádheru barev užívat po celý rok.

Přední dvorky ve skandinávském stylu a stálezelené keře

Přemýšlejte o rozestupu rostlin

Správné rozestupy jsou jednou z nejtěžších věcí při vytváření záhonu. Několik let bude trvat, než rostliny vyrostou a budou blízko sebe. Odolejte však touze zasadit rostliny, zejména keře, příliš blízko sebe a buďte trpěliví. Prázdná místa můžete vždy zaplnit jednoletými květinami nebo květináči, dokud se trvalky a keře dynamicky nevyvíjejí.

Předzahrádka moderní buxusové koule dřeviny rododendrony břidlicová drť

Dávejte pozor na výšku rostlin

Při výběru rostlin na dvorek zvažte vytvoření úrovní. Vzadu jsou vysazeny nejvyšší rostliny, poté by měla být každá řada rostlin odstupňována tak, aby nejkratší byly vpředu. Neorientujte se však podle velikosti rostlin v zahradnictví, ale čtěte etikety a naplánujte si úrovně podle zadané výšky růstu.

Předzahrádka moderní buxusové koule dřeviny rododendrony břidlicová drť

Nakreslete svůj design na papír

Pokud máte potíže s vizualizací všeho, může být užitečné nejprve nakreslit zahradu. Můžete použít fotografii přední části domu, na kterou můžete kreslit, nebo si ji můžete nakreslit pomocí kruhů, abyste získali představu. I když to není dokonalé nebo to může být v měřítku, skicování může vrátit vaši kreativitu zpět do starých kolejí.

A teď se konečně dostáváme k našim návrhům na krásný předzahrádku po celý rok! Jakýkoli plán výsadby můžete samozřejmě libovolně měnit a přizpůsobovat.

Trvalý záhon pro slunná stanoviště – květy v červené, žluté a purpurové barvě

Výsadbový plán předzahrádka slunečná trvalka vytrvalá červená žlutá fialová

Jedná se o trvalkový záhon na slunné místo, které vás v prvním roce ohromí malebným kvetením.

V pozadí dvouletý hollyhock ‘Pleniflora’ (1) – žlutý, červený a bílý – spolu s víceletou slunečnicí ‘Capenoch Star’ (2) tvoří dokonalou kulisu pro ostatní rostliny vpředu. Islandský mák (3) má krásné citrusové barvy a skvěle se kombinuje s třezalkou ‘Magical Red’ (4). Kardinál lobelia (5) přesvědčí svými nádhernými červenými květy. Catnip (6), čalouněný zvonek (7) a modře kvetoucí chrastítko (8) staví do popředí fialovomodré akcenty. Karafiátový kořen ‘Feuerball’ (9) kvete po dlouhou dobu od července do srpna, zatímco vysokotučný list ‘Matrona’ (10) se svými červenohnědými listy vás potěší až do podzimu. Fialový zvon (11) v létě okouzlí jasně červenými květovými latami a v zimě zůstane krásně zelený.

Předzahrádkový plán výsadby Slunečné vytrvalé keře

1. Hollyhock ‘Pleniflora’ v bílé, žluté a červené barvě

2. Vytrvalá slunečnice (Helianthus decapetalus ‘Capenoch Star’)

3. Islandský mák (Papaver nudicaule)

4. Třezalka tečkovaná (Hypericum inodorum) ‘Magical Red’

5. Lobel kardinál (Lobelia cardinalis), také známý jako šarlatová lobélie

6. Catnip (Nepeta)

7. Polstrovaný zvonek (Campanula poscharskyana)

8. Modře kvetoucí chrastítko (Catananche caerulea)

9. Kořen hřebíčku chilského („ohnivá koule“ Geum chiloense)

10. Rozchodník ‘Matrona’ (Sedum telephium)

11. Fialové zvony ‘Světlušky’ (Heuchera Sanguinea)

Zkrášlete cestu ke vchodu do domu

Předzahrádka úzké záhony výsadba trávy trvalky panicle hortenzie

Dlouhé, úzké záhony jsou jednou z nejnáročnějších oblastí na výsadbu. S pomocí těchto snadno kvetoucích, dlouze kvetoucích květin můžete proměnit i úzké záhony ve skutečný poutač očí. Tento malý prostor mezi příjezdovou cestou a předním vchodem je jen 3,3 m dlouhý a 2,1 m široký, ale stále může vypadat skvěle! Opakováním několika rostlin z jiného místa na předním dvoře se tyto dvě oblasti vizuálně spojí a bude méně nápadné, že je tento prostor na dálku tak malý. Přidání malé zahradní vany poskytuje návštěvníkům nádherný pohled, když jsou blízko předních dveří.

Navrhněte plán předzahrádky pro výsadbu travních trvalek

Tato zahrada je skutečným poutačem v létě i na podzim. Květy rozchodníku a panicle hortenzie vydrží dlouho do zimy. Protože se slunce odráží od domu a chodníků, je třeba rostliny v létě zalévat častěji.

A. Panicle hortenzie (Hydrangea paniculata ‘Little Lamb’)

B. Trstinová tráva (Calamagrostis x acutiflora ‚Karl Foerster ‘)

C. Třapatka (Echinacea ‘Cheyenne Spirit’)

D. Velký tučný list (Sedum telephium ‘Mr. Goodbud’)

E. Fialové zvony (Heuchera micrantha ‘Palace Purple’)

F. Dívčí oko (Coreopsis ‘Little Penny’)

Předzahrádka na jižní straně

Předzahrádka design severní strana trávy růže trvalky částečný stín

Vykouzlete vchod, který vítá a inspiruje! Tato výsadba si poradí s extrémními podmínkami, které vytváří slunce a spousta betonu. Od keřových růží odolných vůči chorobám až po atraktivní trávy – rostliny v tomto plánu výsadby nejen dodávají spoustu barev, ale také nabízejí spoustu zajímavé textury. Nechcete si dělat starosti s kontejnery? Místo toho kontrastují ve výškách mříže a úponky s velkými květy nebo listy.

Předzahrádka severní strana trávy keře růže trvalky plán výsadby

A. Americká vrba rozmarýnu „Henryho granát“ (Itea virginica)

B. Rose Blushing Knock Out®

C. Rozchodník (Sedum telephium ‘Black Jack’)

D. Purple Bells (Heuchera ‘Purple Petticoats’)

E. Wollziest (Stachys byzantina ‘Big Ears’)

F. Čínský rákos (Miscanthus sinensis ‘Morning Light’)

Plán výsadby na stinných místech

Vytvořte předzahrádku v částečném stínu nádherných kapradin

Už vás nebaví stálezelené živé ploty na vašem předním dvoře? Zkuste místo toho trvalky! Tato kombinace se snadnou péčí se celé léto prezentuje krásnými květinami v pastelových barvách. Navíc jsou dostatečně odolné, aby vydržely náročné podmínky: stín po většinu dne, pozdní odpolední slunce a vysychající zimní vítr.

Podívejme se na některé hlavní body: Květy dámského pláště jsou dlouhotrvající, ale zdá se, že vždy visí. To je v pořádku, protože tato nízko rostoucí rostlina je obvykle v přední části záhonů a květiny tvoří okraj. Nádherné nosníky způsobují uprostřed vzrušení díky vzpřímenému tvaru květu. Za suchého počasí je třeba astilbu a pštrosí kapradinu často zalévat.

A. Arendova nádhera ‘Cattleya’ (Astilbe x arendsii)

B. Dámský plášť velkolistý (Alchemilla mollis)

C. Prachtspiere (Astilbe x rosea ‘Peach Blossom’)

D. Pštros evropský (Matteuccia struthiopteris)

Předzahrádka ve stínu náprstku Heuchera

Kombinace dlouze kvetoucích růžových květů

Předzahrádku navrhněte do růžových trvalek pro slunné stanoviště

Pokud zvolíte tuto kombinaci dlouhých kvetoucích růžových květů, budete si užívat rozkvetlou nádheru několik měsíců na konci jara a léta. Růžová je vždy pěkný nápad pro zahradu. Je to jedna z nejběžnějších barev květin, zejména na zahradě letní chaty. V teorii barev je růžová označována jako „spojovací barva“, která působí jako prostředník mezi jinými silnějšími barvami, jako je modrá nebo fialová a červená. Ale někdy to prostě chcete udržet tón v tónu a mít konzistentní vzhled. Tato růžová kombinace zdůrazňuje několik krásných druhů květin.

Kombinace předzahrádky s dlouhými kvetoucími růžovými květinami. Sunny

Tyto květiny zasaďte na místo s dobře odvodněnou půdou a dostatkem slunce.

A. Nosník měchýře (Physocarpus opulifolius Tiny Wine ®)

B. Třapatka (Echinacea purpurea Prairie Splendor ™ Rose Compact)

C. Falešný Speedwell ‘Fairytaile’ ® (Veronica spicata)

D. Karafiát (Dianthus caryophyllus)

Plán výsadby s travinami na plné slunce

plán výsadby přední dvorek trávy snadná péče slunečno

Zahradníci teprve začínají objevovat okrasné trávy a jejich majestátní přínos pro místní krajinu. Tyto svěží fontány jsou krásné na jaře a v létě, ale na podzim, kdy se jejich zpeřené květiny pohybují ve větru, nejsou nic velkolepého. Světle hnědé peří je atraktivní i v zimě. Několik kvetoucích trvalek a několik volitelných jarních cibulovin vytváří úspěšný kontrast. Různé výšky v plánu zahrady jsou dramatickým vyjádřením v krajině.

Velikost postele: 2,5 x 3 metry

A. Čínský rákos (Miscanthus sinensis ‘Graziella’)

Bluish switchgrass (Panicum virgatum ‘Heavy Metal’)

C. Pennisetum alopecuroides ‘Hameln’ (Pennisetum alopecuroides)

D. Rozchodník / Hohes Fettblatt (Sedum ‘Autumn Joy’)

E. kostřava modrá (Festuca ovina var. Glauca ‘Elijah’s Blue’)

F. čalounění gypsophila (Gypsophila repens ‘Rosea’)

Předzahrádkový design s růžemi

Výsadbový plán předzahrádka slunečné růže keře trvalky trvalka

A. 2 x pivoňky (Paeonia lactiflora)

B. 2 x šalvěj ozdobná (Salvia x sylvestris ‘May Night’)

C. 1 x cesmína (Hex spp)

D. 1 x kosatce (Iris spp.)

E. 7 x zimostráz (Buxus spp.)

F. 4 x růžové keře (Rosa ‘Knock Out’)

Snadno ošetřovatelný trvalkový záhon pro slunná stanoviště

Výsadbový plán pro slunná místa Trvalky Keře vytrvalé

A. 1 x Raublattova astra (Aster novae-angliae Purple Dome ‘)

B. 3 x dívčí oko (Coreopsis verticillata ‚Zagreb‘)

C. 2 x fialové třapatky (Echinacea purpurea ‘Magnus‘)

D. 1 x hollyhock obecný (Alcea rosea)

E. 3 x nádherné zářezy (Liatris spicata „Floristan Weiss“)

F. 1 x motýl šeřík (Buddleja davidii „Černý rytíř“)

G. 1 x stříbrná perovskia (Perovskia atriplicifolia)

H. 1 x Sedum „Herbstfreude“

I. 1 x levandule (Lavandula angustifolia)

Okraj předzahrádky z kamenného zimostrázu petúnie vodní prvek slunečný

Zahradnictví, terénní úpravy a údržba

Navrhněte přední dvůr – tipy a příklady + plán výsadby zdarma

Předzahrádka zastínila macešky a japonskou horskou trávu

Krásné květiny na dvoře jsou nejen poutavé, ale také šetrné k hmyzu a ekologicky hodnotné. Bohužel jen málo z nás ví, jak správně rozložit záhon tak, aby měl po celý rok estetický vzhled. Ve skutečnosti to není tak obtížné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud znáte několik základních pravidel a aplikujete je v praxi, může i začínající zahradník vytvořit skutečné mistrovské dílo. S našimi příklady včetně plánu výsadby si užijete bohaté kvetení od jara do pozdního podzimu.

Výběr rostlin pro přední dvůr: na co si dát pozor?

Moderní předzahrádka s trávami a sukulenty pro plné slunce

Předzahrádka je vizitkou domu a dává návštěvníkům a kolemjdoucím první dojem z osobního vkusu obyvatel. Dbejte na to, aby zvolená výsadba váš dům opticky vylepšila, neskrývala a aby nevypadal špatně. Než začnete, je důležité porozumět některým základům návrhu předzahrádky.

Určete směr kompasu a směr slunce

Jednou z výzev, se kterými se noví zahradníci potýkají, je určit, kolik slunečního svitu jejich zahrada dostane. Je v částečném stínu? Nebo na plném slunci? Nejlepší způsob, jak to zjistit, je sledovat cestování sluncem a vytvořit si stůl. Začněte brzy ráno, hned po východu slunce. Poté zaznamenávejte sluneční expozici každou hodinu až do západu slunce. Jakmile víte, kolik slunečního světla vaše přední zahrada dostává a kolik hodin během dne, nákup rostlin je super snadný! Stačí si přečíst etiketu rostliny. Štítek by měl uvádět expozici rostliny slunečnímu světlu, např. B. plné slunce, částečný stín, světlý stín nebo úplný stín.

bílé hortenzie a břečťan ve stinné přední zahradě vyvýšené břidlicové štěpky

Plné slunce znamená, že je zahrada po celý den vystavena nejméně 6 hodin přímého slunečního světla. Částečný stín obecně znamená 3 až 6 hodin slunce. Na zahradu ve stínu dopadají méně než 3 hodiny přímého slunečního světla denně. Úplný stín je oblast, která není vystavena přímému slunečnímu světlu, ale může přijímat jasné nepřímé světlo.

Předzahrádku tvarují slunné živé ploty keře

Změřte dostupnou oblast

Pokud je pěstovaná plocha přímo pod okny domu, měli byste změřit její výšku. Tímto způsobem si můžete být jisti, že jakmile vyrostou, keře a rostliny nezakryjí okna svými listy. Nezapomeňte také změřit hloubku a šířku záhonu, abyste získali představu o tom, kolik rostlin budete potřebovat.

Thuja živý plot čalouněné trvalky se zavěšeným růstem

Podívejte se na styl svého domova

Nejprve se zamyslete nad stylem svého domova. Udělejte pár fotografií z přední části domu a doveďte je do zahradnictví. Mohou navrhnout rostliny, které ladí se stylem vašeho domova.

Jednou z největších chyb v designu předzahrádky je, že se obyvatelé rozhodují pro jednoduché stálezelené rostliny. Použití stálezelených keřů je samozřejmě v pořádku, ale pokud k tomu přidáte také nějakou barvu. Dávejte pozor na doby květu, abyste si mohli nádheru barev užívat po celý rok.

Přední dvorky ve skandinávském stylu a stálezelené keře

Přemýšlejte o rozestupu rostlin

Správné rozestupy jsou jednou z nejtěžších věcí při vytváření záhonu. Několik let bude trvat, než rostliny vyrostou a budou blízko sebe. Odolejte však touze zasadit rostliny, zejména keře, příliš blízko sebe a buďte trpěliví. Prázdná místa můžete vždy zaplnit jednoletými květinami nebo květináči, dokud se trvalky a keře dynamicky nevyvíjejí.

Předzahrádka moderní buxusové koule dřeviny rododendrony břidlicová drť

Dávejte pozor na výšku rostlin

Při výběru rostlin na dvorek zvažte vytvoření úrovní. Vzadu jsou vysazeny nejvyšší rostliny, poté by měla být každá řada rostlin odstupňována tak, aby nejkratší byly vpředu. Neorientujte se však podle velikosti rostlin v zahradnictví, ale čtěte etikety a naplánujte si úrovně podle zadané výšky růstu.

Předzahrádka moderní buxusové koule dřeviny rododendrony břidlicová drť

Nakreslete svůj design na papír

Pokud máte potíže s vizualizací všeho, může být užitečné nejprve nakreslit zahradu. Můžete použít fotografii přední části domu, na kterou můžete kreslit, nebo si ji můžete nakreslit pomocí kruhů, abyste získali představu. I když to není dokonalé nebo to může být v měřítku, skicování může vrátit vaši kreativitu zpět do starých kolejí.

A teď se konečně dostáváme k našim návrhům na krásný předzahrádku po celý rok! Jakýkoli plán výsadby můžete samozřejmě libovolně měnit a přizpůsobovat.

Trvalý záhon pro slunná stanoviště – květy v červené, žluté a purpurové barvě

Výsadbový plán předzahrádka slunečná trvalka vytrvalá červená žlutá fialová

Jedná se o trvalkový záhon na slunné místo, které vás v prvním roce ohromí malebným kvetením.

V pozadí dvouletý hollyhock ‘Pleniflora’ (1) – žlutý, červený a bílý – spolu s víceletou slunečnicí ‘Capenoch Star’ (2) tvoří dokonalou kulisu pro ostatní rostliny vpředu. Islandský mák (3) má krásné citrusové barvy a skvěle se kombinuje s třezalkou ‘Magical Red’ (4). Kardinál lobelia (5) přesvědčí svými nádhernými červenými květy. Catnip (6), čalouněný zvonek (7) a modře kvetoucí chrastítko (8) staví do popředí fialovomodré akcenty. Karafiátový kořen ‘Feuerball’ (9) kvete po dlouhou dobu od července do srpna, zatímco vysokotučný list ‘Matrona’ (10) se svými červenohnědými listy vás potěší až do podzimu. Fialový zvon (11) v létě okouzlí jasně červenými květovými latami a v zimě zůstane krásně zelený.

Předzahrádkový plán výsadby Slunečné vytrvalé keře

1. Hollyhock ‘Pleniflora’ v bílé, žluté a červené barvě

2. Vytrvalá slunečnice (Helianthus decapetalus ‘Capenoch Star’)

3. Islandský mák (Papaver nudicaule)

4. Třezalka tečkovaná (Hypericum inodorum) ‘Magical Red’

5. Lobel kardinál (Lobelia cardinalis), také známý jako šarlatová lobélie

6. Catnip (Nepeta)

7. Polstrovaný zvonek (Campanula poscharskyana)

8. Modře kvetoucí chrastítko (Catananche caerulea)

9. Kořen hřebíčku chilského („ohnivá koule“ Geum chiloense)

10. Rozchodník ‘Matrona’ (Sedum telephium)

11. Fialové zvony ‘Světlušky’ (Heuchera Sanguinea)

Zkrášlete cestu ke vchodu do domu

Předzahrádka úzké záhony výsadba trávy trvalky panicle hortenzie

Dlouhé, úzké záhony jsou jednou z nejnáročnějších oblastí na výsadbu. S pomocí těchto snadno kvetoucích, dlouze kvetoucích květin můžete proměnit i úzké záhony ve skutečný poutač očí. Tento malý prostor mezi příjezdovou cestou a předním vchodem je jen 3,3 m dlouhý a 2,1 m široký, ale stále může vypadat skvěle! Opakováním několika rostlin z jiného místa na předním dvoře se tyto dvě oblasti vizuálně spojí a bude méně nápadné, že je tento prostor na dálku tak malý. Přidání malé zahradní vany poskytuje návštěvníkům nádherný pohled, když jsou blízko předních dveří.

Navrhněte plán předzahrádky pro výsadbu travních trvalek

Tato zahrada je skutečným poutačem v létě i na podzim. Květy rozchodníku a panicle hortenzie vydrží dlouho do zimy. Protože se slunce odráží od domu a chodníků, je třeba rostliny v létě zalévat častěji.

A. Panicle hortenzie (Hydrangea paniculata ‘Little Lamb’)

B. Trstinová tráva (Calamagrostis x acutiflora ‚Karl Foerster ‘)

C. Třapatka (Echinacea ‘Cheyenne Spirit’)

D. Velký tučný list (Sedum telephium ‘Mr. Goodbud’)

E. Fialové zvony (Heuchera micrantha ‘Palace Purple’)

F. Dívčí oko (Coreopsis ‘Little Penny’)

Předzahrádka na jižní straně

Předzahrádka design severní strana trávy růže trvalky částečný stín

Vykouzlete vchod, který vítá a inspiruje! Tato výsadba si poradí s extrémními podmínkami, které vytváří slunce a spousta betonu. Od keřových růží odolných vůči chorobám až po atraktivní trávy – rostliny v tomto plánu výsadby nejen dodávají spoustu barev, ale také nabízejí spoustu zajímavé textury. Nechcete si dělat starosti s kontejnery? Místo toho kontrastují ve výškách mříže a úponky s velkými květy nebo listy.

Předzahrádka severní strana trávy keře růže trvalky plán výsadby

A. Americká vrba rozmarýnu „Henryho granát“ (Itea virginica)

B. Rose Blushing Knock Out®

C. Rozchodník (Sedum telephium ‘Black Jack’)

D. Purple Bells (Heuchera ‘Purple Petticoats’)

E. Wollziest (Stachys byzantina ‘Big Ears’)

F. Čínský rákos (Miscanthus sinensis ‘Morning Light’)

Plán výsadby na stinných místech

Vytvořte předzahrádku v částečném stínu nádherných kapradin

Už vás nebaví stálezelené živé ploty na vašem předním dvoře? Zkuste místo toho trvalky! Tato kombinace se snadnou péčí se celé léto prezentuje krásnými květinami v pastelových barvách. Navíc jsou dostatečně odolné, aby vydržely náročné podmínky: stín po většinu dne, pozdní odpolední slunce a vysychající zimní vítr.

Podívejme se na některé hlavní body: Květy dámského pláště jsou dlouhotrvající, ale zdá se, že vždy visí. To je v pořádku, protože tato nízko rostoucí rostlina je obvykle v přední části záhonů a květiny tvoří okraj. Nádherné nosníky způsobují uprostřed vzrušení díky vzpřímenému tvaru květu. Za suchého počasí je třeba astilbu a pštrosí kapradinu často zalévat.

A. Arendova nádhera ‘Cattleya’ (Astilbe x arendsii)

B. Dámský plášť velkolistý (Alchemilla mollis)

C. Prachtspiere (Astilbe x rosea ‘Peach Blossom’)

D. Pštros evropský (Matteuccia struthiopteris)

Předzahrádka ve stínu náprstku Heuchera

Kombinace dlouze kvetoucích růžových květů

Předzahrádku navrhněte do růžových trvalek pro slunné stanoviště

Pokud zvolíte tuto kombinaci dlouhých kvetoucích růžových květů, budete si užívat rozkvetlou nádheru několik měsíců na konci jara a léta. Růžová je vždy pěkný nápad pro zahradu. Je to jedna z nejběžnějších barev květin, zejména na zahradě letní chaty. V teorii barev je růžová označována jako „spojovací barva“, která působí jako prostředník mezi jinými silnějšími barvami, jako je modrá nebo fialová a červená. Ale někdy to prostě chcete udržet tón v tónu a mít konzistentní vzhled. Tato růžová kombinace zdůrazňuje několik krásných druhů květin.

Kombinace předzahrádky s dlouhými kvetoucími růžovými květinami. Sunny

Tyto květiny zasaďte na místo s dobře odvodněnou půdou a dostatkem slunce.

A. Nosník měchýře (Physocarpus opulifolius Tiny Wine ®)

B. Třapatka (Echinacea purpurea Prairie Splendor ™ Rose Compact)

C. Falešný Speedwell ‘Fairytaile’ ® (Veronica spicata)

D. Karafiát (Dianthus caryophyllus)

Plán výsadby s travinami na plné slunce

plán výsadby přední dvorek trávy snadná péče slunečno

Zahradníci teprve začínají objevovat okrasné trávy a jejich majestátní přínos pro místní krajinu. Tyto svěží fontány jsou krásné na jaře a v létě, ale na podzim, kdy se jejich zpeřené květiny pohybují ve větru, nejsou nic velkolepého. Světle hnědé peří je atraktivní i v zimě. Několik kvetoucích trvalek a několik volitelných jarních cibulovin vytváří úspěšný kontrast. Různé výšky v plánu zahrady jsou dramatickým vyjádřením v krajině.

Velikost postele: 2,5 x 3 metry

A. Čínský rákos (Miscanthus sinensis ‘Graziella’)

Bluish switchgrass (Panicum virgatum ‘Heavy Metal’)

C. Pennisetum alopecuroides ‘Hameln’ (Pennisetum alopecuroides)

D. Rozchodník / Hohes Fettblatt (Sedum ‘Autumn Joy’)

E. kostřava modrá (Festuca ovina var. Glauca ‘Elijah’s Blue’)

F. čalounění gypsophila (Gypsophila repens ‘Rosea’)

Předzahrádkový design s růžemi

Výsadbový plán předzahrádka slunečné růže keře trvalky trvalka

A. 2 x pivoňky (Paeonia lactiflora)

B. 2 x šalvěj ozdobná (Salvia x sylvestris ‘May Night’)

C. 1 x cesmína (Hex spp)

D. 1 x kosatce (Iris spp.)

E. 7 x zimostráz (Buxus spp.)

F. 4 x růžové keře (Rosa ‘Knock Out’)

Snadno ošetřovatelný trvalkový záhon pro slunná stanoviště

Výsadbový plán pro slunná místa Trvalky Keře vytrvalé

A. 1 x Raublattova astra (Aster novae-angliae Purple Dome ‘)

B. 3 x dívčí oko (Coreopsis verticillata ‚Zagreb‘)

C. 2 x fialové třapatky (Echinacea purpurea ‘Magnus‘)

D. 1 x hollyhock obecný (Alcea rosea)

E. 3 x nádherné zářezy (Liatris spicata „Floristan Weiss“)

F. 1 x motýl šeřík (Buddleja davidii „Černý rytíř“)

G. 1 x stříbrná perovskia (Perovskia atriplicifolia)

H. 1 x Sedum „Herbstfreude“

I. 1 x levandule (Lavandula angustifolia)

Okraj předzahrádky z kamenného zimostrázu petúnie vodní prvek slunečný