Wellness & Spa

Wellness oáza pro váš domov: lázeňská místnost s vířivkou a saunou

Soukromá wellness oáza ve vašem vlastním domě je luxusem, který si obvykle mohou dovolit pouze majitelé venkovského domu. Pokud ale patříte ke šťastlivcům, kteří staví svůj dům od začátku, můžete nyní naplánovat wellness a získat nápady z tohoto vzrušujícího designového projektu pro lázeňskou místnost s vířivkou a saunou.

Wellness oáza se saunou

wellness koupelna se saunou

o projektu

Umístění: Vesnička Nebo, nedaleko Leningradu, Rusko

Kdo zde žije: rodina sportovce – fotbalisty ruského národního týmu.

Celková obytná plocha: 155 m2

Velikost lázeňské oblasti: 15 metrů čtverečních

Architekt: Anton Varzin, ARTSTUDIO Design

Fotografie: Iwan Sorokin

Půdorys wellness zóny

wellness místnost doma půdorys 15 m2 lázně

Majitel tohoto dvoupatrového domu je fotbalista ruské reprezentace. Interiér ve všech pokojích je samozřejmě velmi moderní a zcela nadchne každého fanouška designu, ale wellness je žlutá od vajíčka!

sauna a jacuzzi v luxusním domě

Lázeňský areál se nachází v přízemí a má celkovou velikost 15 metrů čtverečních. Součástí je velká vířivka, otevřená sprcha a malá sauna. Je zde také dostatek prostoru pro nastavení masážního stolu pro zotavení po tréninku, pokud je to nutné.

sauna doma pro soukromé použití

V první fázi plánování byly vzaty v úvahu všechny technické aspekty wellness centra. Podlahové vytápění zajišťuje teplou podlahu, která se cítí pohodlně, když je naboso.

Za vodotěsnou skleněnou tabuli mezi vířivkou a saunou byla instalována televize

soukromá sauna a vířivá vana

Vrcholem interiérového designu je skleněná tabule mezi sprchou a saunou, kde je instalována vodotěsná televize. Televizor a saunu lze dálkově ovládat pomocí chytrého telefonu. „Skleněná tabule umožnila organickým zapadáním elektrických spotřebičů do místnosti a architektury,“ vysvětluje vedoucí projektu Anton Varzin.

Kanadský cedr a abachi v sauně

soukromá sauna s cedrovými obklady stěn

Na interiérový design sauny byly použity dva druhy dřeva: kanadský cedr, který snáší vlhkost a přímý kontakt s vodou, a tepelně zpracované obeche dřevo. Toto africké měkké dřevo se vyznačuje nízkou tepelnou vodivostí a na těle se cítí velmi příjemně. Z tohoto důvodu byly řady sedadel a podlaha vyrobeny z obeche dřeva.

malá sauna doma příklad z Ruska

Wellness oáza s vířivou vanou a sprchovým koutem

wellness oáza doma s vířivkou a dešťovou sprchou

Zatímco vše v sauně je obloženo přírodním materiálem, pro sprchu byla použita keramická dlažba s dřevěným vzhledem. To pomohlo stylově spojit obě místnosti a zachovat funkčnost mokrých oblastí.

Otevřený sprchový kout s nástěnným výklenkem a dlažbou v dřevěném vzhledu

Dešťová sprcha a lineární sprchový žlab také zajišťují elegantní, minimalistický vzhled. S vložkou na dlaždice vypadá sprchový kanál neviditelně. Nástěnný výklenek se skleněnými policemi slouží jako praktický úložný prostor.

wellness místnost s vířivkou a saunou a dešťovou sprchou

Prosklená stěna sprchového koutu nepůsobí rušivě, ale podporuje optickou jednotu a šířku místnosti. Před vířivku byla také umístěna lavička, která usnadňuje nastupování a vyhýbá se zbytečným háčkům na ručníky a župany.

Nástěnné výklenky jako praktický úložný prostor

obklady ve dřevěném vzhledu a integrované LED pásy pro soukromou wellness oázu

Vedle wellness je garáž. Tloušťka stěny umožnila instalovat několik výklenků, a to jak na straně garáže, tak na straně koupelny. Ve výklencích byly zřízeny police na župany a další sprchové doplňky.

Naplánujte si wellness místnost doma

Dvoupatrový dům má celkem tři koupelny. V blízkosti wellness oázy je koupelna pro hosty, která umožňuje pohodlné využívání lázeňského areálu.

Geometrické obklady vytvářejí v designu napětí

moderní koupelna s geometrickými dlaždicemi za kulatým umyvadlem na desku

Faucet má integrované LED osvětlení

moderní koupelna a faucet s led osvětlením

Tato koupelna má velikost 5 čtverečních metrů a je považována za středně velkou

moderní koupelna 5 metrů čtverečních se sprchovým koutem

Díky béžové a bílé vypadá koupelna klidně

Koupelna o velikosti 5 m2 se sprchovým koutem