Hotel s termálními lázněmi na Islandu – vyhaslé sopky a modrá laguna pro pohodu
Islandský hotel „Blue Lagoon“ s termálními lázněmi odhaluje skvělý nový luxus v letovisku pro hosty, kteří jsou při pobytu nadšeni wellness a spa. Pro mnoho návštěvníků je výlet do kouřících geotermálních vod Modré laguny vrcholem. Nyní by toto zvýraznění mohlo být ještě lepší. Vzhledem k rostoucí popularitě byl nový hotel s termálními lázněmi otevřen vedle tyrkysově modré minerální vody na lávovém poli.
Daleko od civilizace v hotelu s termálními lázněmi
Turisté mohou rozšířit svou dovolenou na něco mimořádného tím, že se přesvědčí o léčivých vlastnostech jezerní vody. Hotel s termálními lázněmi má také 62 pokojů a své brány otevřel na podzim 2017. Především jedinečné wellness centrum nabízí hotelovým hostům exkluzivní přístup k osvěžujícím zařízením této atrakce. Rozšíření resortu zahrnuje také novou jídelnu a restauraci a lázně Moss. Ten je stále známý jako Lava Cove.
Společnost Basalt Architects dokončila místo na Islandu, aby stanovila hranici mezi přírodou, wellness, pohostinností a prosperitou. Díky jedinečným vlastnostem geotermální jezerní vody, kráse sopečného prostředí a prvotřídním službám hotel zaujme termálními lázněmi a mnoha doplňky. Projekt je obzvláště působivý v oblasti přírody, která využívá léčivou vodu z geotermální elektrárny.
Statisíce návštěvníků každoročně vyrážejí na výlet do Modré laguny, aby se utápěly v mírných jezerech. Ty byly vytvořeny na 800 let starém lávovém poli a poloha atrakce v Grindaviku na poloostrově Reykjanes je blízko mezinárodního letiště v zemi. I sami cestovatelé, kteří se na pár hodin zastaví, si mohou dopřát wellness proceduru v hotelu s termálními lázněmi.
V roce 2016 destinace dokončila první fázi své expanze, čímž lagunu zvětšila na polovinu. Otevření hotelu Lava Cove a hotelu Moss s termálními lázněmi na podzim 2017 se proto stalo důležitým milníkem pro cestovní ruch na Islandu.
Jedinečný lázeňský zážitek v hotelu s termálními lázněmi
Jako host lázní může návštěvník z hotelových apartmánů obdivovat pohled na sytě modrou vodu slavné laguny. Toto je zasazeno do nesčetných lávových útvarů díky přírodním procesům a nachází se v globálním geoparku UNESCO. Celý resort zahrnuje řadu bazénů geotermální jezerní vody bohaté na minerály, jako je oxid křemičitý a síra. Tyto minerální látky jsou známé především pro léčbu kožních onemocnění a během pobytu mohou mít znatelný účinek.
Původní přírodní areál pro resort, přilehlý hotel Silica a další rozšíření zařízení navrhl Sigríður Sigþórsdóttir, spoluzakladatel architektonické kanceláře. Sigurður Þorsteinsson a Design Group Italia spolupracovaly s Basalt Architects na hotelu a termálních lázních v Blue Lagoon. V následujících letech byl komplex hodně rozšířen.
Minimalistické formy uprostřed přírody
Nový hotel s termálními lázněmi je vrcholem vize zakladatele jako epicentra zdraví a pohody. Svatyně je navržena tak, aby využívala přírodních krás laguny a minimalizovala dopad budovy na okolní oblast. Důkladná analýza trhlin a rýh, které tvoří tuto sopečnou krajinu, formovala rozvržení plánu projektu.
Do plánování byla také začleněna určitá flexibilita pro přizpůsobení designu v reakci na neočekávané objevy během výkopových prací. Výsledkem je, že hotel s termálními lázněmi hladce splývá s okolím a integruje některé přírodní prvky. Cílem architektů bylo představit lávu, mech a vodu jako všudypřítomné.
Tato terénní úprava spolu s designem vyústila v architekturu, která je propletena s okolními prvky. Holá láva tvoří stěny uvnitř i vně a pokrývá střechy. Vody lagun obklopují, kaskádují a protékají letoviskem a svěží mech se rozprostírá k obzoru skrytý v oblaku geotermální páry.
Pozoruhodná konstrukce z přírodního kamene a stavebního materiálu
Materiály, které tým použil během projektu, vybrali designéři, aby doplnili odstíny a textury krajiny. Surový beton, dřevo a lávový kámen z lokality ladí s hotelem a okolím.
Převážně betonová konstrukce je postavena s prvky, které byly buď prefabrikáty, nebo odlity na místě. Pohledový beton je také ošetřen, aby vytvořil stěny s různými texturami a tóny. Ty také připomínají bílý oxid křemičitý nebo šedou lávu. Fasády na míru v hotelu s termálními lázněmi se dále vyznačují tmavě šedou barvou a perforovaným vzorem. To připomíná větraný povrch ztuhlé magmatické horniny.
Stylové vnitřní prostředí
62 apartmá má minimalistický design a je vybaveno okny od podlahy ke stropu a designovým nábytkem. Perspektiva z hotelových pokojů také směřuje výhled na lagunu nebo mechem porostlé skály.
Lávová skála se v interiéru objevuje v různých tvarech a vytváří povrchy a objekty, které zakořenily stavbu v jejím kontextu. To zahrnuje servisní pulty v prostoru recepce a stůl na vaření v restauraci, který je také vyroben z lávy, která byla extrahována na místě.
Zdi z viditelné skály obklopují také vinný sklep, který patří restauraci. Diskrétní osvětlení celou věc završuje a další tlumená světla přispívají k tlumenému prostředí.