Vzhled interiéru

Zařízení v japonském stylu: tradice se setkává s modernou v penzionu v Kjótu

v japonském obývacím stylu jídelna s obývacím pokojem

Pokud jde o architekturu, Japonsko je dlouhodobě lídrem. Tradiční japonský architektonický styl je považován za předchůdce milenialismu a inspiroval revoluční architekty, jako byl Frank Lloyd Wright a mnoho dalších. Tento styl není nijak zastaralý, což je také to, co tento penzion od čínské architektonické firmy B.L.U.E. dokazuje. Malý penzion se nachází v japonském Kjótu a byl vytvořen po rekonstrukci starého domu. Pokud jde o zařizování v japonském stylu, tradice se snoubí s modernou a výsledkem je útulný, nadčasový interiér.

zařízení v japonském obývacím stylu design interiéru přírodní materiály

Penzion je poměrně malý, má pouze dvě patra a malou zahradu. Chytré využití prostoru však vytváří pocit prostornosti. Efektu je dosaženo především nízkým sedacím nábytkem, který je typický pro japonské domy a díky kterému působí stropy výše.

zařizování v japonském stylu bydlení obývací pokoj tradice moderní

Před rekonstrukcí byl interiér ve velmi špatném stavu. Přesto bylo některé zařízení zachováno, například dřevěné trámové stropy. Hrají hlavní roli v novém designu interiéru a jsou doplněny odpovídajícími posuvnými dveřmi Shoji. Shoji mají moderní design, ale mají typický geometrický tvar konstrukce. Od zahrady po vnitřní schodiště je každá část zařízení vyrobena v japonském stylu s důrazem na detail. Efekt můžete vidět na obrázcích.

japonské zařízení dům pro hosty terasa zahrada shoji

Další zajímavou vlastností penzionu v japonském stylu je průchod, který spojuje ulici přímo se zahradou. Prosklené dveře propouštějí denní světlo a umožňují výhled na klidné vnitřní nádvoří. Nad průchodem jsou střešní okna, která poskytují další světlo a večer je chodba zespodu nepřímo osvětlena. Nepřímé osvětlení dodává moderní nádech a ukazuje cestu do zahrady.

penzion japonský životní styl průchod zahrada nepřímé osvětlení

Ve venkovním prostoru je kladen důraz také na tradiční japonský styl. Malá japonská zahrada za penzionem je tichá a má oblíbený zenový nádech. Malá štěrková cesta mezi kameny vede k čajovně, která je typická pro každý japonský dům.

penzion kjóto japonská zenová zahrada

japonská zahrada malá štěrková zahradní cesta kameny mech

zařízení v japonském stylu kombinující tradici a modernu

Obývací pokoj v japonském stylu s trámovým stropem

penzion japonský styl zahradní vchod kopané desky štěrkové osvětlení

penzion japonsko vchod zahrada nepřímo osvětlena

penzion v japonském Kjótu malý dřevěný vchod do zahrady s ochranou soukromí

ulice strana penzion japonsko architektura tradice moderní

malý penzion japonská zahrada ptačí perspektivy

penzion kyoto japonsko půdorys první patro zahrada

penzion kyoto japonsko půdorys pokojová distribuce druhé patro

architektonický řez japonský penzion

Fotografie Toshiyuki Yano

Projekt od MODRÝ. architektonické studio