Vzhled interiéru

Zařízení se sametem: designové nápady s trendovou tkaninou

vybavit sametovou sedací soupravou akcenty benzínové modré a růžové

S příjemně měkkým pocitem a mírně třpytivým povrchem sametová tkanina během chvilky zjemní jakýkoli interiér a zároveň vytvoří útulné a příjemné prostředí. V loňském roce se materiál oznámil jako nejnovější životní trend. Také letos to způsobilo senzaci na mnoha veletrzích nábytku. Výrobci nábytku zařadili do svého sortimentu samet jako potahovou látku a představili četné pohovky, židle a křesla se sametovým čalouněním. Čalounická tkanina je obzvláště populární v chladném období. Ukážeme vám pár nápadů na vybavení sametem a dáme vám užitečné tipy pro kombinace s jinými materiály. nechte se inspirovat!

Vybavení sametem: látka pochází z Orientu

konferenční stolek se dvěma pohovkami nízko

Samet pochází z Orientu a stále se s ním obchodovalo ve středověku. Měkký materiál se poprvé těšil velké oblibě v Itálii, kde zdobil stěny, okna a nábytek. Pomalu byl importován do dalších evropských zemí a vyvolal senzaci ve Francii, Anglii a mezi německými knížaty. Zasloužil si svou pověst „krále světa“ – i dnes je neodmyslitelnou součástí interiérového designu na mnoha hradech.

Nábytek se sametem – co se skrývá za pojmem?

Vybavte sametově čalouněnými židlemi růžovou tapetou zeď

Termín „samet“ je odvozen ze starověkého řeckého slova „hexaminos“ a znamená „šest vláken“. Název označuje výrobu látky. Osnovní nebo útkový systém je zapracován do své textilie. V závislosti na druhu vazby vzniká na pravé straně látky takzvaná vláknová hromada. To je důvod, proč tkanina vypadá tak hladce, její povrch se mírně třpytí a materiál je tak měkký. Látka je těžká, a proto byla v minulosti oblíbenou volbou pro přehozy nebo záclony. Původně byla tkanina vyrobena z hedvábí, v současné době se masově vyrábí ze syntetických vláken nebo bavlny.

Trendová tkanina se liší od plyše a veluru

Vybavte se sametově růžovým křeslem z hovězí kůže

A přestože je samet matuálně podobný veluru, ve skutečnosti mezi těmito dvěma tkaninami existují určité rozdíly. Tkaninám s výškou vlasu až 4 mm se říká samet. Velur (z francouzského slova samet) popisuje textilie s výškou vlasu přes 4 mm. S plyšem jsou nitě ještě delší; materiál se používá při výrobě koberců. S levnou alternativou Velvet jsou naopak hotová vlákna lepena přímo a nejsou ručně tkaná.

Zařízení se sametem: základní principy

Vybavte obývací pokoj křeslem pro čtení

Trendová tkanina sloužící k ozdobě tanečních sálů šlechticů, mohla být představena společně s hedvábím a byla součástí nádherných souborů s denními postelemi s propracovanou řezbou dřeva. V dnešní době se prezentuje spíše opatrně v tlumených zemských tónech a úspěšně zapadá do puristických interiérů. Moderní sametové sedací soupravy mají jednoduchý rám, křesla se sametovými potahy svými kulatými tvary přinášejí retro nádech vašich čtyř stěn a čalouněné židle se zmenšeným skandinávským designem přinášejí do jídelny rozmanitost.

ozdobte nápady na polštáře do ložnice

Pokud jde o barevné schéma, na výběr jsou dvě varianty. V zařízeních s neutrální barevnou paletou se návrháři interiérů obvykle rozhodují pro jemné pastelové nuance. Zde dodávají tóny jako světle zelená, růžová nebo slonovinová. V eklektických interiérech jsou akcenty obvykle nastaveny ve výrazné kontrastní barvě. Fialová, oranžová a benzínová modrá patří mezi trendové barvy roku 2018.

Zde jsou stručně shrnuty trendy pro roky 2018 a 2019:

1. Různé látky v jedné místnosti: Bavlnu, hedvábí a samet, stejně jako úplety lze snadno kombinovat.

2. Místo nákupu kompletních sad nastavte akcenty na jednotlivé kusy nábytku.

3. Spolehněte se na nábytek a doplňky s jasným designovým jazykem.

Zařízení se sametem: takto vytvoříte příjemné prostředí

Vybavte židlí se sametovým křeslem zelené vínově červené

Křeslo v benzínově modré barvě spolu se stoličkou ve vínově červené barvě tvoří pohodlný čtecí koutek v obývacím pokoji. Samet mimochodem lze kombinovat nejen se dřevem, ale také s kovem. Obzvláště trendy jsou židle s dřevěnými nohami a kovovými detaily. Secí stroje se zlatým vzhledem dodávají temnému souboru nádech lehkosti.

zařízení se sametovou taburetovou záclonou ložnice antracitová zeď noční stolek dřevo

Sametové závěsy jsou neprůhledné, a proto jsou ideální do ložnice. Spolu se stoličkou tón v tónu přinášejí do prostoru na spaní eleganci. Barva stěny antracit vytváří pocit bezpečí a šíří klid. To prospívá vašemu vlastnímu ostrovu relaxace.

vybavení čalouněnými židlemi černý konferenční stolek nohy křeslo moderní

V jídelně slibují židle se sametovým čalouněním maximální pohodlí při sezení. Spolu s kulatým jídelním stolem z mahagonového dřeva a mramorovou deskou stolu tvoří atraktivní soubor. Neutrální bílé stěny a podlaha přecházejí do pozadí a nechávají materiály přijít na své.

vybavení čalouněnými židlemi jídelna benzínová modř

Pokud jsou stěny a podlaha v každém případě tmavé, existuje možnost vizuálně ohraničit jídelní kout kobercem. Návrháři interiérů často používají takový světelný akcent k potlačení tmavých stěn a nábytku, čímž se vyhýbají tomu, aby místnost působila tísnivě a drobně. Regálový systém ze skla a kovu ve zlatém vzhledu přináší pohyb do místnosti a spolu s jídelním stolem, také s kovovými nohami, uvolňuje přísně klasický obývací prostor.

vybavit sametovými nápady královského modrého čalounění

Chcete -li svému současnému interiéru dodat klasický nádech, můžete se rozhodnout pro trendový vzhled kokonu. Různé materiály jsou dovedně kombinovány. Jemné barevné schéma umožňuje, aby se do popředí dostal atraktivní vzhled ručně tkaného koberce a ručně vyráběných židlí se sametovým čalouněním.

Vybavte obývací pokoj židlí se sametovým křeslem

vybavení včetně nápadů na vybavení obývacího pokoje

vybavení sametovými koberci nápady na design moderních ložnic

vybavení nápady na úložný prostor taburetu

ozdobte obývací pokoj sametovou pohovkou v růžové zelené sametové pohovce

nastavit se čtyřmi židlemi kulatý stůl malá kuchyň

zařízení se sametovým čelo postele zlatý kovový noční stolek

vybavit ložnicí sametovými závěsy

Zařiďte ložnici paravent s přehozem

vybavena sametovou pohovkou, eklektickým konferenčním stolkem tribal