Vzhled interiéru

Vzor Ikat – etnický nádech v módě a interiéru

Vzor Ikat -ethno-motiv-móda-interiér-zařizovací-tkanina

Ikat je technika tkaní typická pro Asii s dlouholetou tradicí, při níž jsou části příze barveny několika barvami. Výsledkem jsou nepravidelné tvary nebo geometrické tvary, složité struktury nebo jednoduché pruhy. Zpracování tkanin se v jednotlivých zemích liší, což je charakteristika Ikat vzor. Jeho variace jsou kimona, sarongy a tradiční malajské oděvy.

Vzor Ikat – trend z tradičního tkalcovského umění

Ikat vzor -ethno-motiv-voština-koberec-tradice

Proces barvení se provádí na motivu a probíhá před tkaním. Příze je navinuta na buben a obarvena po celé šířce hlavně. Díky překrývání zrna a jeho různé nasákavosti vznikají oblasti s různou intenzitou barev nebo dokonce nenatřené. Během tkaní lze použít několik bubnů příze současně, a tak lze dosáhnout přísně geometrických tvarů a stejných postav.

Vzor Ikat – inspirace v designu

Vzor Ikat -ethno-motivové-látky-modro-bílá-exotická

Na ostrově Bali v Indonésii měli princové tu čest nosit kolem boků ručně vyrobené látky ikat a hrdě tak dávat najevo svou příslušnost. Dnes existuje také spousta exotických tištěných textilií ve stylu Ikat, který se v poslední době stává tím správným trendem. Různé vzory přenesené z asijského lidového umění zdobí čalounění, tapety, oděvy, doplňky a inspirují designéry po celém světě k ještě větší tvorbě.

Ikatské vzory nebo exotické motivy na čalounění

Vzor Ikat -ethno-bílá-modrá-posletr-židle-kavárna

Nový trend Ikat převládá v nové kolekci podzim / zima od módních a interiérových návrhářů. Každý díl se zdá být skutečně jedinečný a poutá pozornost. Používaný střídmě jen jako akcent v designu místnosti, stává se tím pravým vrcholem, který stojí za individualitou a smyslem pro život. Atmosférický etnický nádech oživí každou místnost a osvěží nábytek.

Eklektický interiér s vzory ikat a ozdobami z Dálného východu

Ti, kteří mají rádi eklektický styl, nebudou vůči vzoru Ikat lhostejní. Jsou možné různé barevné kombinace, stejně jako odvážná kombinace několika motivů a potisků vedle sebe. Tyrkysová je osvěžující a osvěžující barva, která působí extrémně exoticky. Vzorovaný nebo jednobarevný je dokonalým doplňkem obývacího pokoje jako čalounění a koberce.

Exotické – vzory Ikat kombinované s jinými motivy

vzor ikat-etno-čalounění-křeslo-bílo-zelené

Vzorec Ikat úžasně komunikuje s jinými vzory díky svému bohatému designu a různorodým strukturám. Ačkoli dnes není k dispozici téměř žádná skutečná ručně tkaná tkanina Ikat, výrobci textilu je úspěšně reprodukují. V současné době zůstává typický vzor Ikat víceméně konstantní a pozadí se liší v závislosti na tendencích nebo individuálních preferencích.

Vzor Ikat jako přízvuk v interiéru

ikat-pattern-ethno-poslter-motiv-interiérová stolička

Čalounění Ikat úspěšně hraje roli spojovacího prvku, který zahrnuje více stylů bydlení. Umístěny v optickém středu, stejně jako stolička na obrázku, všechny barvy ze zbytku designu místnosti najdete v čalounění. Jemné pastelové tóny a exotické fragmenty z vyřezávaných podnosů nebo z rámu křesla v typickém neobarokovém stylu ladí s ozdobami čalounění a zároveň osvěžují životní atmosféru.

Ikat vzor a boho styl v domě

ikat-pattern-etno-ložnice

Žádné domácí zařízení v oblíbeném stylu Boho není kompletní bez vzoru ikat. Ačkoli několik vzorů vytváří vizuální poruchu, bohémové dokonce chtějí vzrušující chaos. Několik polštářů, koberečků, váz a obrázků abstraktního umění shromážděných z celého světa vypadá, jako by byly vyrobeny jeden pro druhého. Trik: podobnosti s různým původem. Jak ukazuje ukázková fotografie, spojovacím prvkem je bílé pozadí, všechny ozdoby jsou buď černé, nebo tmavě modré. Na první pohled se tedy všechny látky Ikat zdají být příbuzné, nikoli naskládané na sebe.

Předveďte svůj exotický nádech – navrhněte zadní stěnu skříně vzorem Ikat

tapeta-vzor-etno-skříně-police-udělej si sám-tapeta

Vzory Ikat lze vidět na potahových látkách, ale také na tapetách, kobercích, šátcích atd. Ty jsou v příslušných specializovaných obchodech k dispozici v hojném počtu, a proto je lze snadno získat pro dekorativní účely. To lze použít k rychlému osvěžení a vyzdobení bytu. Jakákoli nudná skříň s otevřenými policemi může být atraktivně okořeněna vhodnou látkou nebo tapetou. Zakryjte zadní stěnu vybraným vzorem Ikat a ozdobte drobnými předměty z exotických prázdninových cest.

Nastavte akcenty s vzory ikat – tapety, koberec nebo běžec

tapeta-vzor-etno-bílá-modrá-koberec-tapeta

Pokud je pro vás příliš mnoho vzorů, vyberte si pouze jeden prvek interiéru, který bude navržen v tomto stylu. Vyberte si v domě roh, kterému se nedostává dostatečné pozornosti, a předělejte ho. Nechte ho vypadat jako váš skrytý oblíbený koutek a okořente jej tapetou v eklektickém stylu nebo malováním v atraktivní barvě, jako je námořní modrá. Jinak se rozhodněte pro koberec nebo běžec se zdrženlivým vzorem – pruhy. Ujistěte se, že vypadá autenticky a není jako nový.

Bytový textil a bytové doplňky se vzory ikat – povlaky na polštáře

ikat-vzor-etno-bytové doplňky-povlaky na polštáře-motivy

Nejsnazší způsob, jak přiblížit byt novému etno trendu, funguje s bytovými doplňky a drobným nábytkem ve stylu ikat. Každý obchod s nábytkem v současné době nabízí nápadité modely povlaků na polštáře a pozlátkových taburet, které lze použít také jako odkládací stolky nebo konferenční stolky. Ujistěte se, že se to jednoduše nehodí do moderního interiéru s hranatým, vysoce lesklým nábytkem, ale spíše s klasickým nábytkem a masivním dřevem.

Vzor Ikat na přehlídkovém mole – Gucci 2016

ikat-vzor-etno-móda-trend-molo-gucci

Etnické motivy, které také zahrnují vzory Ikat, dobyly v posledních letech molo a objevují se nejen na neformálním oblečení, ale i na těchto více do kanceláře, dokonce i pro zvláštní příležitosti. Ve své poslední kolekci módní obr Gucci představil honosné potištěné látky inspirované primitivním lidovým uměním. Tyto šaty, sukně a kalhoty zdobí klasický, rovný střih a definují individuální styl.

Elegantní špičkové moderní doplňky se vzorem ikat – černobílá cestovní taška

ikat-pattern-ethno-fashion-trend-bag-shoes-black-white-style

Asociaci pro Ikat lze definovat jako něco jako „pestrou“ a milovníky elegantního stylu to nemusí zajímat. Opak je prokázán předními výrobci módních doplňků, kteří lidové motivy interpretují minimalisticky v černé a bílé barvě a akcentují efektní detaily, jako jsou řemínky a popruhy.

Design nehtů se vzorem ikat

ikat-pattern-ethno-fashion-style-trend-nail-design-tyrkysová

Vzor Ikat byl dokonce přenesen do vzorů nehtů a díky své nepravidelné struktuře jej lze bez problémů vytvořit na vlastních nehtech. Vyberte pouze odpovídající odstíny laku na nehty a pomocí úzkého štětce znovu vytvořte motivy. Nakonec by měl motiv vypadat, jako by byl dosažen několika tahy, které se zdají být původní technikou tkaní.