Vzhled interiéru

Vnitřní vodopád – Přiveďte přírodu do interiéru

Vnitřní vodopád dveře kancelář konferenční místnost

Staré židovské přísloví říká, že si venku musíme maximálně užít přírodu – zvuk ticha, vlnící se voda je pro lidské ucho jako čistá hudba. V dnešní době se mnoho designérů také snaží vnést do interiéru přírodu tím, že ji vytvoří Vnitřní vodopád integrovat. Vaším konečným cílem je vytvořit místo plné svěžesti, klidu a pohodlí, kde je vzduch svěží a čistý. Dnešní článek je o takových místech pro relaxaci a místech pro obchodní jednání a konverzace, zejména pod skleněnou kopulí atria v zimní zahradě. Jak vám to zní? Trochu romantický, že? Čtěte dál, bude to ještě zajímavější!

Vnitřní vodopád a skleněná stěna

vodopád carrara vnitřní prostor bambusové rostliny andres remi architekti

Určitě rádi sedíte v lese a sledujete, jak voda hučí, spěchá a sype se dolů v horské řece. Čerstvost, která vytéká, znovu prožívá, to je čistá příroda. A tam, kde je vodopád, si příroda přijde na své s plnou silou: můžete vidět vodní sílu v její kráse a dokonce ji cítit v bezprostřední blízkosti. Vodopády jsou v přírodě tak nádherné! Abychom do interiéru začlenili přírodu, můžeme do našeho interiéru integrovat také vodopády.

Vnitřní vodopád a zenová atmosféra

Vnitřní vodopád chodby podlahové desky sochy asijský styl

Vodopády mohou v interiérovém designu dosáhnout stejného efektu jako v přírodě. Jedná se o vodní systémy s dekorativní funkcí, ve kterých voda stéká po zdi. Vypadají jako vodní clona a jsou velmi účinné! Pro zvýšení nádherného vzhledu je zeď vyrobena z pevných kamenů nebo zdobena mozaikou. Rychlost vody je malá a efekt je opravdu úchvatný.

Nástěnná kašna vyrobená z mědi

Vodopád vnitřní prostor měděné nástěnné osvětlení dekorační kameny

S těmito vodními systémy se využívá technologie fontán a dosahuje se klidné a mírové atmosféry. Vodopády a vodní clony v hotelu Intereuer jsou vhodné pro prostorné prostředí, takže je můžeme vidět pouze ve veřejných budovách: v luxusních hotelech, lázeňských centrech, obchodních prostorách, kancelářích, atriích, zimních zahradách a mezipatrech. Ale bez ohledu na to, kde přesně jsou, jejich funkce je opravdu rozkošná. Čistí vzduch v místnosti a působí na tamní lidi osvěžujícím způsobem. V horkých letních dnech působí voda jako přirozený „klimatizační systém“ a vnáší do atmosféry hodně svěžesti a přeměňuje ji na místo odpočinku a relaxace. Vodní clony jsou navíc nepochybně skvělou dekorací v interiéru. Pro větší efekt potřebujete velmi velké místnosti, kde výška dosahuje 5, 10, 15, 20 nebo více metrů. V závislosti na výšce musíte samozřejmě vypočítat požadovanou šířku systému a vzdálenost k okraji.

    Vodopád uprostřed moderního domuVodopád v interiéru skleněná stěna bazén bambusové rostliny květináče

V tuto chvíli již existuje mnoho technických možností a lze dosáhnout dalších efektů, jako je distribuce malých vodních kapiček, pohybující se vlny, integrace osvětlení do vodního systému atd. Tvar vodní clony se také může lišit, v závislosti na podmínkách umístění Návrh architekta jako investora – tvar může být kruhový, eliptický, rovný, spirálový nebo duhový. Pokud hraje také měkká hudba, 100%se spustí silnější efekt. Zajímavé, ne?

Kamenná zeď a dřevěný strop

Vodopád vnitřní dekorace stěna dřevěné schody chodba

vlnící se voda na zdi

Vodopád vnitřní kašna zeď ocel

samostatně stojící varianta

Vodopád vnitřní fontána volně stojící oblázky