Vzhled interiéru

Vnitřní gabiony: Jak si fotograf doma zařizuje své fotoateliér

Zřídit fotoateliér, domácí kancelář, galerii a půdní byt pod jednou střechou rozhodně není jednoduchý úkol. Architekti ze Zaas a Yerce je ale úspěšně zvládli. Použitím gabionů v interiéru mohla být budova rozdělena do několika zón s různými funkcemi. Představujeme vám vzrušující projekt bydlení, který byl nedávno dokončen v Turecku. Doprovodte nás na virtuální prohlídku a nechte se inspirovat multifunkční městskou vilou. Protože vše nasvědčuje tomu, že v budoucnu budou domy zahrnovat další a další funkce.

Gabiony v interiéru: Městská vila plní několik funkcí současně

Naplňte vnitřní gabiony vlašskými ořechy Navrhněte fotografické studio

Klient pověřil architekty von Zaas návrhem třípatrové vily. Uvnitř chtěl na jedné straně ubytovat svou kancelář, na druhé navrhnout fotoateliér a na druhé straně zřídit útulný obývací prostor a prostor na spaní pro sebe a svoji rodinu. Vila by měla v případě potřeby nabídnout také výstavní prostor pro různé fotografy a malíře. Architekti ze Zaasu zvládli úkol se spoustou kreativity a instinktu pro moderní estetiku. Přízemí bylo přestavěno na kancelář a zařízeno moderně a funkčně. Díky sklopným dveřím se kancelářský prostor otevírá do ulice a může tak sloužit i jako galerie. Lze zde také pořádat koktejlové večírky a různé akce.

Práce z domova navrhněte fotoateliér a galerii v přízemí

Kancelářský prostor v přízemí působí otevřeně a nabízí nejen výhled do ulice, ale i do zahrady. Zařízení je omezeno na minimum. Pracovní stoly zaměstnanců jsou vybaveny kolečky a lze je v místnosti pohybovat tam a zpět. Fotograf tak zůstane flexibilní a může znovu a znovu přepracovávat volné místo. Vysoké zdi nabízejí dostatečný výstavní prostor pro obrazy a fotografie. Přízemí je tak prostorné, že se v něm mohou konat i výstavy soch nebo instalací moderního umění. Pokud chce fotograf uspořádat akci, může na zahradě i venku postavit stoly a židle. Díky posuvným dveřím zmizí hranice mezi vnitřkem a vnějškem.

Pozadí pro fotografie osvětlené gabiony uvnitř s vlašskými ořechy

Ve druhém patře je fotoateliér, do kterého mohou zákazníci vstupovat samostatným vchodem. Fotografické studio nabízí vše potřebné k tomu, aby fotograf mohl pořizovat fotografie a poté je na místě upravovat. Studio bylo navrženo v neutrálních barvách, aby si vysoce kvalitní materiály mohly lépe přijít na své. Absolutním vrcholem jsou gabiony v interiéru, které místo obvyklých kamenů byly tentokrát vyplněny přírodním produktem. Gabiony jsou plněné vlašskými ořechy a nabízejí tak dokonalé pozadí pro nápadité fotografie. Nejsou jen ozdobou, ale také opticky a akusticky oddělují fotoateliér od obývacího prostoru.

Naplňte vnitřní gabiony vlašskými ořechy a osvětlete je

Gabiony v interiéru si také večer přijdou na své díky nepřímému osvětlení. Tímto způsobem lze pořizovat stylové fotografie i po západu slunce. Vzhledem k tomu, že fotoateliér často slouží také jako přijímací místnost pro zákazníky, kladl se důraz na estetiku. Architekti dokončili zařízení pohodlnou pohovkou a dvěma designovými konferenčními stolky. Tato místnost také plní několik funkcí současně.

Práce z domova Udělejte kuchyň moderní díky bezúchytkovým dvířkům skříněk

Soukromá oblast majitele domu je za gabiony dobře chráněna před zvědavými pohledy. Architekti tam navrhli prostorný obývací prostor. Kuchyně s volně stojícím kuchyňským ostrůvkem s jídelním koutem a útulným posezením před krbem slibuje příjemné hodiny s přáteli při vaření a čistou relaxaci s pěknou knihou po skončení pracovního dne. Obývací prostor se otevírá do malé zahrady na dvorku, kde vysoké exotické rostliny ve vyvýšeném záhonu nabízejí soukromí a ochranu před sluncem.

Kuchyně s ostrůvkem s dřevěnou pracovní deskou a digestoří z nerezové oceli

Co se týče výběru materiálů, architekti se rozhodli pro kontrastní design. Beton, masivní dřevo a kov vytvářejí eklektický vzhled podle hesla „minimalismus se setkává s půvabem“. Výsledná atmosféra je útulná a stylová zároveň. Neutrální paleta barev vytváří vizuální propojení mezi jednotlivými oblastmi v domě. Krémová, bílá a dubová tvoří atraktivní soubor a ještě lépe zdůrazňují drsnou krásu šedé betonové podlahy. Kovový povrch kapoty odráží sluneční světlo a dodává nádech modernosti.

Obývací prostor s krbem a kuchyňské nápady

Koncept osvětlení vytváří uvolněnou atmosféru. Nepřímé a přímé světlo jsou dovedně kombinovány. Krb, který je obložen přírodním kamenem, nejen šíří teplo, ale také vytváří vzrušující světelné efekty. Je to perfektní atmosféra, která podporuje kreativitu a stále nabízí dobrou funkčnost. Ve fotogalerii níže nabízíme také pohled na další oblasti. Doprovodte nás na virtuální prohlídku domu a nechte se inspirovat chytrými řešeními místností a úspěšným výběrem materiálů.

Kancelář / galerie je v přízemí s výhledem do zahrady

Kancelář nastavila nápady pro domácí kancelář s houpacím křeslem

Toaleta pro hosty v přízemí vypadá futuristicky. Hlavní roli v návrhu hraje obnažený beton

Vytvořte moderní koupelnu s betonem a zastřešenou zimní zahradu s vysokými rostlinami

Koupelna v podkrovním bytě ve druhém patře je funkční a stylová

Nápady na koupelnu s dlažbou a dřevěnou podlahou

Knihovna nabízí dostatečný úložný prostor pro velkou sbírku knih majitele

Nastavte nápady pro domácí kancelář pro knihovnu ve druhém patře

Zařizování kanceláře: Moderní stůl industriálního vzhledu s kovovými nohami a skleněnou deskou stolu

Domácí kancelář a fotografická studie s kovovým stolem a černou tabulí a dřevěným stropem

Výstavní plocha v přízemí je prostorná a funkční

Nastavte si domácí kancelář a vizuálně oddělte nápady

Velké dveře otevírají dům do ulice a do zahrady

Práce z domova nápady pro vybavení domácí kanceláře

Lze zde pořádat akce a akce

Fotografické studio a galerie doma vytvářejí nápady

Hosté si mohou popovídat venku nebo si v klidu prohlédnout obrázky a obrazy uvnitř

Výstava fotoateliéru a galerie a byt ve druhém patře

Stavební plány budovy ukazují mnoho možností návrhu v různých oblastech

Domácí kancelář a fotoateliér v přízemí a kuchyň a obývací prostor ve druhém patře

Rodinný dům s domácí kanceláří a galerií v přízemí

Domácí kancelář, galerie a byt v jednom plánu budovy

Prosklené dveře jsou funkční součástí designu v přízemí

Posuvné dveře otevírají plán prvního patra

Projekt od Architekti Zaas