Vzhled interiéru

Vlastní skladování vína – 20 kreativních nápadů na design interiéru

uložit dekorace na zeď víno-inspirace-ocelová police-kostkovaná

Milovníci nápoje bohů o tom budou snít: vlastní vinný sklípek. Způsob, jak skladovat spoustu lahví vína, aniž byste je rušili v každodenním životě, může být velmi prospěšný. Doporučujeme vám přestat o tom snít a začít hned stavět. Nyní můžete říci, že vůbec nemáte suterén. Naše odpověď však je, že svou sbírku nemusíte nutně skladovat ve sklepě, ale víno doma v různých místnostech. Sestavili jsme několik kreativních nápadů, které můžete použít jako inspiraci, pokud chcete své víno skladovat originálně.

Vinotéka na dřevěné polici

Skladování vína minimalistický-design kuchyně-jídelní kout-eames-stojan na víno-velký

Tento velký stojan na víno je bezpochyby vrcholem této minimalistické kuchyně s jídelním koutem. Police na víno je vyrobena ze stejného dřeva jako kuchyňské skříňky, aby ladila s designem. Pokud skladujete víno, můžete použít tento nápad nebo vytvořit kontrast s poličkou.

Skladujte víno v děličce místností

Ukládání vína bílá police, otvory, kulatá místnost, rozdělovač, kuchyň, obývací pokoj

Pokud víno skladujete v bytě, můžete k tomuto účelu použít rozdělovač místností nebo si ho můžete vyrobit speciálně. Tento otevřený obývací pokoj s kuchyní je opticky rozdělen stojanem na bílé víno. Kulaté otvory dokonale pojmou lahve vína a zároveň představují dekoraci.

Uložte víno na polici

Vinotéka police-kruhy-tvar-bílá-přepážka

Nejlepší způsob, jak uchovávat víno v leže, je na policích. Právě popsaný design police pro kuchyň je podobný této variantě. Přepážka má kruhové otvory různých velikostí, do kterých lze umístit lahve vína. Design lze vyrobit zcela podle vašeho vkusu.

Použijte oblast schodiště

Skladujte víno na schodech, schodištích, policích, nápadech, tónovaných sklech, posuvných dveřích

Prostor schodiště je ošemetné místo, protože se často špatně používá. Prostor pod schody nabízí tolik praktického úložného prostoru. V tomto domě slouží schody k uchovávání vína jejich přeměnou na police. Spodní schůdky, které jsou obtížně dosažitelné, jsou zase vybaveny celou skříní se skleněnými dveřmi.

Police vinného sklepa

Sklad vína pod schody-police-kovové-osvětlení-nápad

V této variantě byly dvě boční stěny pod schody použity k návrhu polic z kovu. Cihlové zdi dávají oblasti další průmyslový nádech. Pokud chcete víno skladovat ve svém bytě, můžete použít takové volné a nevyužité oblasti nebo nástěnné výklenky k uložení a vystavení vašeho cenného vína.

Vybudujte atraktivní vinný sklípek

víno-schody-schody-plocha-skleněné-okenní-dveře-osvětlení

Působivý vinný sklípek je první věcí, která vám padne do oka, když vejdete do tohoto domu. Prostor pod schody opět sloužil k uskladnění vína. Sklo místo použití neprůhledných stěn otevírá pohled do interiéru. Tam jsou také pěkně osvětlené lahve vína. Přestože tato oblast vypadá docela malá, je zde obrovské množství prostoru pro lahve vína.

Střed v jídelně

vinotéka-úzký-design-jídelna-design-moderní-obývací pokoj

Víno můžete skladovat v každém bytě. Musíte jen kreativně myslet. Tato myšlenka tvoří ústřední bod jídelního prostoru v bytě. Dvě police pojmou spoustu vína, což je také rychle a snadno dosažitelné, pokud se při jídle spontánně cítíte jako sklenka vína.

Stěna z akrylu

víno-skladovací-stěna-akrylová-myšlenka-jednoduché-elegantní-jídelní-stůl-bubny

Velmi moderní interiér tohoto bytu je ještě atraktivnější díky původní polici. Pokud chcete své víno skladovat, můžete použít takovou stěnu z akrylátu nebo plexiskla, do které jsou vyvrtány otvory o velikosti hrdla lahve. Poté se tam vloží lahve.

Moderní stojan na víno

držák na víno-oddělovač-stimulace-police-kovový-držák na láhev vína

Tato varianta opět slouží jako rozdělovač místností, se kterým mohou majitelé ukládat svá vína. Je to průhledný design, který odděluje obývací pokoj od jídelního koutu. Použitým materiálem je kov, který představuje podpěry ve tvaru lahví a také dvě velké police ve šikmé poloze.

Malý bar

víno-sklad-polička-bar-pult-máta-zelená-barová stolička-stůl-barva-kuchyň

Pokud chcete rybník skladovat, nemusí se na to nutně zaměřit. V tomto malém domácím baru je to jen součást několika produktů. Počitadlo také nabízí další přihrádku pro uložení lahví. Deska byla několikrát klenuta, aby byly láhve vína stabilní.

Skladujte víno v obývacím pokoji

víno-skladování-stěna-design-tmavé-sedací-svíčka-dekorace

Tento obývací pokoj je vybaven vestavěným stojanem na víno. Jednotlivé přihrádky jsou čtvercového tvaru. Když majitelé víno uloží, lahve se promění v extra dekoraci, protože nejprve zasunou hrdlo do kupé. Kulatá dna lahví kontrastují s designem čtvercových polic.

Použijte nástěnné výklenky

víno-skladovací-stěna-výklenky-trubky-kovové-skladovací-nápad

Nástěnné výklenky, bez ohledu na velikost, jsou skvělým způsobem, jak vytvořit další úložný prostor. Pokud tedy stále přemýšlíte, jak nejlépe skladovat víno, pak je to ideální volba. Jednoduše vyplňte výklenek kovovými nebo PVC trubkami dostatečně velkými, aby pojaly lahve. Jak vidíte, stojany na víno mohou být vyrobeny z jakéhokoli materiálu.

Skladujte víno v bytě

Sklenice na víno-vzpřímená-bar-stavba-dřevěná polička-inspirace-jídelní stůl

Víno můžete skladovat ve svislé poloze postavením takových polic. Ty mohou být v domácím baru nebo v kuchyni, v obývacím pokoji nebo na chodbě. To zcela závisí na vašem bytě. Získáte tak zajímavou nástěnnou dekoraci, do které můžete prakticky současně ukládat své víno.

Skladujte víno ve sklepě

víno-sklad-sklep-nápad-transparentní-podlaha-strop-rostliny-dekorace

Pokud máte suterén, můžete tento mimořádně působivý nápad zvážit. Strop sklepa, který je umístěn pod kuchyní, je skleněný. Tímto způsobem získáte při práci v kuchyni zvláštní výhled na vinný sklípek. Pokud tedy chcete víno skladovat ve sklepě, zvažte tento nápad.

Kulatý tvar suterénu

vinotéka-kulatý-sklep-kreativní-točité-schodiště-kuchyň-černá

Stejně zajímavá je i tato varianta pro skladování vína. V podlaze kuchyně je malá kulatá místnost. Skleněné víko se otevírá, zatímco točité schodiště umožňuje majitelům dostat z police správné víno. S takovým designem zaručeně ohromíte každého hosta.

Obývací pokoj s prosklenou podlahou

vinotéka-sklep-obývací pokoj-osvětlení-modrá-průhledná-podlaha-strop

Z této obytné části je také vidět vinný sklípek. Ale to nestačí. Suterén s policemi z akrylátu je také atraktivně osvětlen, což v obou místnostech vytváří originální atmosféru. Pokud chcete své víno také zvláštním způsobem skladovat, můžete o této myšlence také uvažovat.

Uložte víno do skříně

vinotéka-moderní-akrylová-polička-průhledná-kuchyň

Pro tuto kuchyň byl jako přístavba postaven speciální stojan na víno. Je vyroben ze skla, takže se můžete kdykoli podívat dovnitř. Myšlenka skladování vína se dokonale přizpůsobí minimalistickému designu kuchyně a promění užitečné v atraktivní dekoraci. Celé to doplňuje dekorativní prvek v podlaze a zajímavé osvětlovací systémy.

Představa, když je málo místa

skladování vína-originál-kreativní-skladování-vína-bílé-laschen

Pokud nepotřebujete nadrozměrné stojany na víno, můžete si také vybrat takový design a současně jím ozdobit zeď. Jedná se o kovovou polici, jejíž jednotlivé prvky připomínají poutka. Lahve se jednoduše zasunou z boku a můžete uložit své milované víno.

Konferenční stolek pro skladování vína

lahve na uskladnění vína-konferenční stolek-kulaté-dřevěné-skladovací-láhve na víno

Další myšlenkou bytů s malým prostorem je kus nábytku, který je vhodný i pro skladování vína. Tento konferenční stolek Don Vino je velmi vhodný. Má kulatý tvar a je vyroben ze dřeva. Nabízí prostor pro dostatek lahví vína, aniž by zabíral cenný prostor v bytě.