Vzhled interiéru

Tělocvična v suterénu: Konečný průvodce perfektní domácí posilovnou!

Přiměřené cvičení a sport jsou velmi důležité pro naše celkové zdraví a měly by být nedílnou součástí našeho každodenního života – to vlastně není žádné tajemství. Pro mnohé z nás je ale každé ráno brzké vstávání do posilovny příjemným řešením. A jezdit tam po dlouhém dni v práci a převlékat se jen proto, abyste zjistili, že je místnost přeplněná a veškeré fitness vybavení je již obsazené, může vaši motivaci ke cvičení rychle zničit. To jsou jen některé z důvodů, proč mnoho z nás hovoří proti členské smlouvě v tělocvičně. Není tedy divu, že se stále více lidí rozhoduje založit si vlastní tělocvičnu doma. Můžete si myslet, že by to vyžadovalo spoustu peněz a prostoru, ale to je daleko od pravdy. Co když vám řekneme, že perfektní domácí tělocvična je doslova pod nohama? Abyste se mohli svému oblíbenému koníčku ve čtyřech stěnách věnovat kdykoli a zůstat fit, vysvětlujeme v našem článku, jak nastavit perfektní posilovnu v suterénu.!

Myšlenky na posilovnu v suterénu Domácí tělocvična Sportovní místnost Design Home

Suterén je často buď málo využívaný, nebo nacpaný nesmyslnými věcmi a starým nábytkem. Ve skutečnosti toho dokáže mnohem více a hodně se dá udělat i o další metry čtvereční. Stačí projít pár kroků a můžeme začít cvičit doma – posilovna ve sklepě nepochybně přináší řadu výhod. Můžeme v klidu trénovat, nejsme vázáni na určité otevírací doby a také se úplně ruší dlouhá cesta. A když investujete peníze, které zaplatíte za své měsíční členství, do správného vybavení do posilovny, můžete časem ušetřit spoustu peněz. A na konci dne je každé jedno zařízení vaše – není to hezké? V zásadě je vlastně velmi snadné zařídit si malý fitness ráj ve svém vlastním domě. Téměř každá domácnost má dnes alespoň jeden běžecký pás nebo sadu činek, ale domácí posilovna je ve skutečnosti mnohem víc než jen jednoduchá sbírka vybavení a fitness nástrojů-je to produkt promyšleného designu, který je stejně funkční a motivující.

Suterén posilovny: Ukliďte místnost úplně

V suterénu si založte sportovní místnost, navrhněte si vlastní tréninkovou místnost a vytvořte nápady pro domácí posilovnu

Přeplněné police, starý nábytek, nespočet kartonových krabic a žádný přehled – tak vypadá sklepní místnost pro většinu z nás. Pokud hledáte zřídit sklep a udělat z něj domácí posilovnu, pak se rozlučte se vším tím nepořádkem. Trvejte alespoň den, než vše řádně vytřídíte a vyčistíte. Dobře zachované kusy nábytku, které by mohl použít někdo jiný, by mohly být buď rozdány přátelům a známým, nebo darovány neziskové organizaci. Modulové systémy a police lze opakovaně nastavovat, zvětšovat nebo zmenšovat a zajistit tak větší pořádek. Abyste mohli suterén přestavět na posilovnu, měli byste také zvážit, jaké vybavení budete potřebovat. Dělejte více vytrvalostních tréninků a musíte si pořídit běžecký pás nebo raději cvičit s volnými váhami a stroji?

V suterénu posilovny zajistěte dobrou kvalitu vzduchu a dostatečné osvětlení

Osvětlení posilovny suterénu sportovní místnosti domácí vybavení fitness místnosti nápady

Každý, kdo byl ve špičce v posilovně, ví, jak je vzduch ucpaný. Během cvičení se spotřebovává hodně kyslíku a hovno zvyšuje odpovídajícím způsobem vlhkost v místnosti. Suterénní místnost bez okna by proto byla pro vaši domácí domácí posilovnu spíše nevhodná. Okna nebo dobrý ventilační systém jsou proto pro posilovnu ve sklepě naprostou nutností. Pokud není místnost dobře větrána, může to také vést k růstu plísní a tomu se chceme vyhnout. Aby byl trénink na vlastních čtyřech stěnách opravdu zábavný, měli byste udržovat optimální vlhkost vzduchu mezi 40 a 60 procenty. To lze kdykoli úžasně zkontrolovat vlhkoměrem. Abyste zabránili vstupu teplého vzduchu do místnosti, neměli byste v létě posilovnu vůbec větrat ani ji větrat asi 5 až 10 minut denně. Aby byla v zimě zajištěna dobrá kvalita vzduchu, měla by být okna plně otevřena asi na 10 minut. Pokud venku není taková zima, můžete sklopit okna a nechat je tak – tím zajistíte, že se na stěnách nebude tvořit kondenzace.

V suterénu fitness koutku si založte malou posilovnu

Vyplatí se proto vyměnit malá okna za odpovídající sklopná okna za izolační zasklení pro vlastní posilovnu v suterénu. Abyste vytvořili příjemné prostředí, měli byste také myslet na správné osvětlení v suterénu posilovny. Přirozeného světla je v této místnosti bohužel nedostatek. Abyste snížili úsilí, spolehněte se na dvě nebo tři energeticky úsporné žárovky, které slouží jako základní osvětlení, a v případě potřeby je doplňte dalšími stropními světly nebo bodovými světly. Dostatek světla činí fitness sklep jasným, příjemným a pohodlným.

Prodyšné stěny jsou pro tělocvičnu v suterénu naprostou nutností

Přestavte suterén na tělocvičnu

Stěny, strop a podlaha by měly být řádně izolovány, aby se vlhkost a chlad ani nedostaly do posilovny. Toho je obvykle nejlépe dosaženo pomocí prodyšné omítky a pórobetonových tvárnic. Tapeta a dřevěné obložení mohou vypadat krásně, ale nejsou vhodné pro sportovní místnost v suterénu, protože mezi obložením stěn a zdivem se může časem usazovat vlhkost a plísně. Další levnější alternativou je dělící stěna, která je postavena jako ventilační s několika centimetrovým prostorem před skutečnou zdí. To má také tu výhodu, že ji můžete použít k efektivnímu skrytí nevzhledných zdí nebo skvrn. Mějte také na paměti, že většina moderních fitness zařízení vyžaduje elektrickou zásuvku. Abyste o ně nezakopli nebo se nezranili, měli byste je položit co nejinteligentněji a nejpohodlněji. Než tedy obložíte stěny, měli byste nejprve určit počet a umístění zásuvek.

Přestavba suterénu na posilovnu: jakou podlahu potřebujete?

Zřízení fitness sklepa Přestavba sklepa na posilovnu Tipy

Zatímco můžete cvičit na holých betonových nebo kobercových podlahách, není to nijak zvlášť výhodné pro vaši bezpečnost nebo pohodlí. Se správnou podlahovou krytinou do posilovny v suterénu zajistíte, aby podlaha a vybavení zůstaly chráněny před poškozením. To by mělo být co nejpříjemněji dostupné a pohodlné. Výběr může také ovlivnit atmosféru v místnosti a je z čeho vybírat. Krásné vzory a živé barvy vytvářejí příjemnou atmosféru. Korkové, PVC, linoleum a gumové rohože jsou jedny z nejlepších odrůd, které jsou ideální pro domácí posilovnu. Korková podlaha je trochu citlivá a spíše nevhodná pro silový trénink s volnými závažími a činkami. V tomto případě doporučujeme použít gumové podlahy o tloušťce 10 milimetrů. Malá posilovna v suterénu může být perfektně položena gumovými podložkami ve tvaru skládačky nebo čtverce, které lze zkrátit na míru.

Výška stropu v suterénu tělocvičny

Osvětlení tělocvičny v suterénu zřízeno doma

Zvláště pokud chcete zřídit posilovnu ve sklepě, měli byste věnovat zvláštní pozornost podlaze a výšce stropu. Většina suterénních místností má nízké stropy, což může být problém při provádění silových cvičení. V ideálním případě byste měli být schopni držet činku nad hlavou, když stojíte, aniž byste se dotýkali stropu.

A to nejdůležitější: vybavení a doplňky do posilovny

Fitness sklep design fitness pokoj sklep příklady

Výběr správného vybavení a vybavení je možná tím nejdůležitějším faktorem, který musíte pro vlastní posilovnu ve sklepě zvážit. Zatímco majitelé fitness studií se musí ujistit, že svým vybavením osloví co nejvíce lidí, domácí posilovna musí uspokojit pouze jednoho člověka, a tím jste vy! Od ergometrů přes posilovací lavice až po veslovací trenažéry a běžecké pásy si každý fanoušek fitness najde to své. Různé stroje nabízejí různé cvičení a zdravotní výhody a v závislosti na vašem rozpočtu a prostoru můžete získat téměř cokoli. Doporučujeme však investovat do multifunkčního zařízení. Například cvičení trenažéru je ideální pro zvýšení vytrvalosti a budování svalů. Pokud zřídíte sportovní místnost ve sklepě, měli byste se ujistit, že se můžete volně pohybovat a pohodlně cvičit. U většiny strojů obvykle postačí plocha kolem 2–3 metrů čtverečních. Instalace zrcadel do domácí tělocvičny způsobí, že se místnost bude zdát větší a jasnější a je pro posilovnu velmi výhodná. Nejen estetika hovoří ve prospěch zrcadla – to vám také umožňuje ovládat tréninkovou techniku ​​a v případě potřeby ji vylepšovat.

Myslete na svoji bezpečnost

Designová gymnastická místnost V suterénu postavte tělocvičnu

Vaše vlastní bezpečnost má zásadní význam při navrhování vlastního fitness studia doma. Přestože se o nás může starat specializovaný personál v tělocvičně, jsme sami v osobní tréninkové místnosti. Výhoda možnosti trénovat sama a v klidu má bohužel zásadní nevýhodu, zejména pro začátečníky – pokud se něco stane, není nikdo, kdo by vám mohl pomoci. Zejména nebezpečí silového tréninku s volnými váhami mnoho lidí velmi podceňuje. Nesprávné držení těla nebo kyvné pohyby mohou vést k vážným poraněním kloubů, svalů, šlach a vazů. Ujistěte se, že máte dostatek úložného prostoru, a často kontrolujte, zda vaše zařízení nemá vadné součásti, aby se minimalizovalo riziko zranění.

Suterén posilovny Příklady dokonalého fitness ráje doma

Tipy na domácí posilovnu v suterénu Tipy na nastavení

Díky pěkné dekoraci do tělocvičny dodáte místnosti osobní charakter

Suterén Sportovní místnost Zřízte posilovnu

Nástěnnými policemi zajistíte větší pořádek

Suterénní tělocvična nastavila nápady pro domácí posilovnu

S fitness ve sklepě můžete cvičit v klidu kdykoli

Tělocvična v suterénu příklad tělocvičny design domů

Ve fitness místnosti v suterénu by neměl chybět televizor nebo stereo systém

Posilovna v suterénu tipy na nastavení posilovny

Velmi praktická může být také malá posilovna v suterénu

Domácí posilovna Domácí sklep Nastavení nápadů domácí posilovny

Investujte do dobrého ventilačního systému, který zlepší kvalitu vzduchu ve fitness místnosti

Zařiďte si tělocvičnu doma Malá tělocvična v suterénu

Vzhled interiéru

Tělocvična v suterénu: Konečný průvodce perfektní domácí posilovnou!

Přiměřené cvičení a sport jsou velmi důležité pro naše celkové zdraví a měly by být nedílnou součástí našeho každodenního života – to vlastně není žádné tajemství. Pro mnohé z nás je ale každé ráno brzké vstávání do posilovny příjemným řešením. A jezdit tam po dlouhém dni v práci a převlékat se jen proto, abyste zjistili, že je místnost přeplněná a veškeré fitness vybavení je již obsazené, může vaši motivaci ke cvičení rychle zničit. To jsou jen některé z důvodů, proč mnoho z nás hovoří proti členské smlouvě v tělocvičně. Není tedy divu, že se stále více lidí rozhoduje založit si vlastní tělocvičnu doma. Můžete si myslet, že by to vyžadovalo spoustu peněz a prostoru, ale to je daleko od pravdy. Co když vám řekneme, že perfektní domácí tělocvična je doslova pod nohama? Abyste se mohli svému oblíbenému koníčku ve čtyřech stěnách věnovat kdykoli a zůstat fit, vysvětlujeme v našem článku, jak nastavit perfektní posilovnu v suterénu.!

Myšlenky na posilovnu v suterénu Domácí tělocvična Sportovní místnost Design Home

Suterén je často buď málo využívaný, nebo nacpaný nesmyslnými věcmi a starým nábytkem. Ve skutečnosti toho dokáže mnohem více a hodně se dá udělat i o další metry čtvereční. Stačí projít pár kroků a můžeme začít cvičit doma – posilovna ve sklepě nepochybně přináší řadu výhod. Můžeme v klidu trénovat, nejsme vázáni na určité otevírací doby a také se úplně ruší dlouhá cesta. A když investujete peníze, které zaplatíte za své měsíční členství, do správného vybavení do posilovny, můžete časem ušetřit spoustu peněz. A na konci dne je každé jedno zařízení vaše – není to hezké? V zásadě je vlastně velmi snadné zařídit si malý fitness ráj ve svém vlastním domě. Téměř každá domácnost má dnes alespoň jeden běžecký pás nebo sadu činek, ale domácí posilovna je ve skutečnosti mnohem víc než jen jednoduchá sbírka vybavení a fitness nástrojů-je to produkt promyšleného designu, který je stejně funkční a motivující.

Suterén posilovny: Ukliďte místnost úplně

V suterénu si založte sportovní místnost, navrhněte si vlastní tréninkovou místnost a vytvořte nápady pro domácí posilovnu

Přeplněné police, starý nábytek, nespočet kartonových krabic a žádný přehled – tak vypadá sklepní místnost pro většinu z nás. Pokud hledáte zřídit sklep a udělat z něj domácí posilovnu, pak se rozlučte se vším tím nepořádkem. Trvejte alespoň den, než vše řádně vytřídíte a vyčistíte. Dobře zachované kusy nábytku, které by mohl použít někdo jiný, by mohly být buď rozdány přátelům a známým, nebo darovány neziskové organizaci. Modulové systémy a police lze opakovaně nastavovat, zvětšovat nebo zmenšovat a zajistit tak větší pořádek. Abyste mohli suterén přestavět na posilovnu, měli byste také zvážit, jaké vybavení budete potřebovat. Dělejte více vytrvalostních tréninků a musíte si pořídit běžecký pás nebo raději cvičit s volnými váhami a stroji?

V suterénu posilovny zajistěte dobrou kvalitu vzduchu a dostatečné osvětlení

Osvětlení posilovny suterénu sportovní místnosti domácí vybavení fitness místnosti nápady

Každý, kdo byl ve špičce v posilovně, ví, jak je vzduch ucpaný. Během cvičení se spotřebovává hodně kyslíku a hovno zvyšuje odpovídajícím způsobem vlhkost v místnosti. Suterénní místnost bez okna by proto byla pro vaši domácí domácí posilovnu spíše nevhodná. Okna nebo dobrý ventilační systém jsou proto pro posilovnu ve sklepě naprostou nutností. Pokud není místnost dobře větrána, může to také vést k růstu plísní a tomu se chceme vyhnout. Aby byl trénink na vlastních čtyřech stěnách opravdu zábavný, měli byste udržovat optimální vlhkost vzduchu mezi 40 a 60 procenty. To lze kdykoli úžasně zkontrolovat vlhkoměrem. Abyste zabránili vstupu teplého vzduchu do místnosti, neměli byste v létě posilovnu vůbec větrat ani ji větrat asi 5 až 10 minut denně. Aby byla v zimě zajištěna dobrá kvalita vzduchu, měla by být okna plně otevřena asi na 10 minut. Pokud venku není taková zima, můžete sklopit okna a nechat je tak – tím zajistíte, že se na stěnách nebude tvořit kondenzace.

V suterénu fitness koutku si založte malou posilovnu

Vyplatí se proto vyměnit malá okna za odpovídající sklopná okna za izolační zasklení pro vlastní posilovnu v suterénu. Abyste vytvořili příjemné prostředí, měli byste také myslet na správné osvětlení v suterénu posilovny. Přirozeného světla je v této místnosti bohužel nedostatek. Abyste snížili úsilí, spolehněte se na dvě nebo tři energeticky úsporné žárovky, které slouží jako základní osvětlení, a v případě potřeby je doplňte dalšími stropními světly nebo bodovými světly. Dostatek světla činí fitness sklep jasným, příjemným a pohodlným.

Prodyšné stěny jsou pro tělocvičnu v suterénu naprostou nutností

Přestavte suterén na tělocvičnu

Stěny, strop a podlaha by měly být řádně izolovány, aby se vlhkost a chlad ani nedostaly do posilovny. Toho je obvykle nejlépe dosaženo pomocí prodyšné omítky a pórobetonových tvárnic. Tapeta a dřevěné obložení mohou vypadat krásně, ale nejsou vhodné pro sportovní místnost v suterénu, protože mezi obložením stěn a zdivem se může časem usazovat vlhkost a plísně. Další levnější alternativou je dělící stěna, která je postavena jako ventilační s několika centimetrovým prostorem před skutečnou zdí. To má také tu výhodu, že ji můžete použít k efektivnímu skrytí nevzhledných zdí nebo skvrn. Mějte také na paměti, že většina moderních fitness zařízení vyžaduje elektrickou zásuvku. Abyste o ně nezakopli nebo se nezranili, měli byste je položit co nejinteligentněji a nejpohodlněji. Než tedy obložíte stěny, měli byste nejprve určit počet a umístění zásuvek.

Přestavba suterénu na posilovnu: jakou podlahu potřebujete?

Zřízení fitness sklepa Přestavba sklepa na posilovnu Tipy

Zatímco můžete cvičit na holých betonových nebo kobercových podlahách, není to nijak zvlášť výhodné pro vaši bezpečnost nebo pohodlí. Se správnou podlahovou krytinou do posilovny v suterénu zajistíte, aby podlaha a vybavení zůstaly chráněny před poškozením. To by mělo být co nejpříjemněji dostupné a pohodlné. Výběr může také ovlivnit atmosféru v místnosti a je z čeho vybírat. Krásné vzory a živé barvy vytvářejí příjemnou atmosféru. Korkové, PVC, linoleum a gumové rohože jsou jedny z nejlepších odrůd, které jsou ideální pro domácí posilovnu. Korková podlaha je trochu citlivá a spíše nevhodná pro silový trénink s volnými závažími a činkami. V tomto případě doporučujeme použít gumové podlahy o tloušťce 10 milimetrů. Malá posilovna v suterénu může být perfektně položena gumovými podložkami ve tvaru skládačky nebo čtverce, které lze zkrátit na míru.

Výška stropu v suterénu tělocvičny

Osvětlení tělocvičny v suterénu zřízeno doma

Zvláště pokud chcete zřídit posilovnu ve sklepě, měli byste věnovat zvláštní pozornost podlaze a výšce stropu. Většina suterénních místností má nízké stropy, což může být problém při provádění silových cvičení. V ideálním případě byste měli být schopni držet činku nad hlavou, když stojíte, aniž byste se dotýkali stropu.

A to nejdůležitější: vybavení a doplňky do posilovny

Fitness sklep design fitness pokoj sklep příklady

Výběr správného vybavení a vybavení je možná tím nejdůležitějším faktorem, který musíte pro vlastní posilovnu ve sklepě zvážit. Zatímco majitelé fitness studií se musí ujistit, že svým vybavením osloví co nejvíce lidí, domácí posilovna musí uspokojit pouze jednoho člověka, a tím jste vy! Od ergometrů přes posilovací lavice až po veslovací trenažéry a běžecké pásy si každý fanoušek fitness najde to své. Různé stroje nabízejí různé cvičení a zdravotní výhody a v závislosti na vašem rozpočtu a prostoru můžete získat téměř cokoli. Doporučujeme však investovat do multifunkčního zařízení. Například cvičení trenažéru je ideální pro zvýšení vytrvalosti a budování svalů. Pokud zřídíte sportovní místnost ve sklepě, měli byste se ujistit, že se můžete volně pohybovat a pohodlně cvičit. U většiny strojů obvykle postačí plocha kolem 2–3 metrů čtverečních. Instalace zrcadel do domácí tělocvičny způsobí, že se místnost bude zdát větší a jasnější a je pro posilovnu velmi výhodná. Nejen estetika hovoří ve prospěch zrcadla – to vám také umožňuje ovládat tréninkovou techniku ​​a v případě potřeby ji vylepšovat.

Myslete na svoji bezpečnost

Designová gymnastická místnost V suterénu postavte tělocvičnu

Vaše vlastní bezpečnost má zásadní význam při navrhování vlastního fitness studia doma. Přestože se o nás může starat specializovaný personál v tělocvičně, jsme sami v osobní tréninkové místnosti. Výhoda možnosti trénovat sama a v klidu má bohužel zásadní nevýhodu, zejména pro začátečníky – pokud se něco stane, není nikdo, kdo by vám mohl pomoci. Zejména nebezpečí silového tréninku s volnými váhami mnoho lidí velmi podceňuje. Nesprávné držení těla nebo kyvné pohyby mohou vést k vážným poraněním kloubů, svalů, šlach a vazů. Ujistěte se, že máte dostatek úložného prostoru, a často kontrolujte, zda vaše zařízení nemá vadné součásti, aby se minimalizovalo riziko zranění.

Suterén posilovny Příklady dokonalého fitness ráje doma

Tipy na domácí posilovnu v suterénu Tipy na nastavení

Díky pěkné dekoraci do tělocvičny dodáte místnosti osobní charakter

Suterén Sportovní místnost Zřízte posilovnu

Nástěnnými policemi zajistíte větší pořádek

Suterénní tělocvična nastavila nápady pro domácí posilovnu

S fitness ve sklepě můžete cvičit v klidu kdykoli

Tělocvična v suterénu příklad tělocvičny design domů

Ve fitness místnosti v suterénu by neměl chybět televizor nebo stereo systém

Posilovna v suterénu tipy na nastavení posilovny

Velmi praktická může být také malá posilovna v suterénu

Domácí posilovna Domácí sklep Nastavení nápadů domácí posilovny

Investujte do dobrého ventilačního systému, který zlepší kvalitu vzduchu ve fitness místnosti

Zařiďte si tělocvičnu doma Malá tělocvična v suterénu