Vzhled interiéru

Tipy na neobvyklý nábytek a dekorace pro dekonstruktivismus uvnitř

neobvyklý nábytek obývací pokoj-úhlová stěna-akcenty-nepřímé osvětlení

Každý, kdo si cení obzvláště moderního a extravagantního designu interiéru, může uvažovat o dekonstruktivismu. Kdysi to byl jen tok architektury, tento styl nyní často zdobí interiéry budov, aby vytvořil jedinečné a abstraktní prostředí s moderním nádechem. Nejen zdi a další pevné prvky jsou skvělé pro dekonstrukční zařízení. K požadovanému designu interiéru přispívá také sladění neobvyklých kusů nábytku a doplňků. V tomto článku bychom vám chtěli ukázat, jak můžete pro dekonstruktivismus použít v každé místnosti neobvyklý nábytek, dekorace a bytové doplňky. Nechte se inspirovat a začněte hledat perfektní interiér ještě dnes!

neobvyklý nápad na nábytek-kuchyň-ostrov-strop-design

Dekonstruktivismus se vyznačuje rovnými, ale nepravidelnými tvary. Organické tvary také nejsou neobvyklé a dodávají stylu zvláštní kouzlo. Typické čtvercové nebo hranaté místnosti s pravými úhly jsou všechno, jen ne žádoucí, nebo jsou alespoň doplněny dalšími prvky, aby získaly abstraktnější vzhled. Tyto vlastnosti nelze nalézt pouze ve tvarech stěn. Dveře, okna nebo schody lze také navrhnout nepravidelně stejným způsobem a vytvořit tak jedinečnou místnost, pro kterou stačí koupit odpovídající a neobvyklý nábytek, který jí dodá konečnou podobu. Výsledkem je minimalistické zařízení zvláštního druhu.

Neobvyklý nábytek do obývacího pokoje

neobvyklý nábytek obývací pokoj-nápady-stěna-police-diagonální

Zvláštní pozornost by měla být věnována obývacímu pokoji jako srdci domova. Moderní nábytek do obývacího pokoje hraje důležitou roli, pokud chcete ve svém veřejném obývacím prostoru reprezentovat dekonstruktivismus. Lze použít nejen hranatá křesla a pohovky. Náhodné jsou také nástěnné police, odkládací stolky a podobně s abstraktním tvarem. Místo klasického čtvercového nebo obdélníkového tvaru má koberec nepravidelný tvar a zvláště dobře zvýrazňuje místo k sezení jako střed místnosti.

Dekonstruktivismus v architektuře – nepravidelné struktury

Dekonstruktivismus v módě jako body art

Dekonstruktivismus – definice, rysy & známých zástupců

neobvyklý nábytek-obývací pokoj-jednoduchá-stěna-dřevěná-parketa

Moderní nábytek do obývacího pokoje je k dispozici se širokou škálou designů nábytku, které zaručují moderní bydlení. Můžete se omezit na neutrální barvy, jako je černá, bílá nebo šedá, nebo pomocí nábytku nastavit extravagantní barevné akcenty s kontrastními barvami. Neexistují pro to žádná pravidla. Ať už jde o nástěnné jednotky z neutrálního dřeva, barevný konferenční stolek nebo kombinaci obojího – prostě jděte podle svého vkusu.

neobvyklý nábytek-obývací pokoj-zavěšený strop-dřevo-tmavé-minimalistické

Dekonstruktivní nemusí vždy znamenat složité a přehnaně abstraktní. Pokud stále dáváte přednost něčemu jednoduššímu, můžete místo efektního nábytku použít minimalistické kusy nábytku a poskytnout některým poutačům stropní prvky a podobné věci. Ve výše uvedeném příkladu byl pro tento účel navržen závěsný strop v bílé barvě, který si pod tmavým dřevem přijde na své a jinak nudný strop použije jako akcent do obývacího pokoje.

Neobvyklý nábytek – nápady pro kuchyň

neobvyklý nábytek snídaně bar-barové židle-minimalistická kuchyně

K dekonstruktivnímu přízvuku lze využít především kuchyňský ostrůvek nebo snídaňový bar. Poté lze zbytek kuchyňského vybavení zvolit jednoduše a jednoduše minimalisticky a případná speciální výroba, která se může ukázat jako velmi drahá, zůstává nadbytečná. Stačí si vybrat ostrov, který není obvykle hranatý. Model by prostě měl mít několik dalších úhlů a, jak už je v tomto článku tak často uvedeno, být nepravidelný a alespoň trochu abstraktní. Alternativně můžete také použít odpovídající barové židle.

Zařiďte si ložnici dekonstrukčně designovým nábytkem

neobvyklý nábytek-ložnice-noční skříňka-abstraktní-černá-vysoký lesk

Neobvyklý nábytek lze samozřejmě použít také v ložnici. Různí výrobci a designéři nábytku nadále překvapují atraktivním designem, který dokáže proměnit tichý prostor ve velmi zvláštní a moderní oázu. Design nočního stolku na obrázku výše od Mortezy Ramezani kombinuje dva moderní prvky, a to abstraktní a nepravidelný povrch, který je tak typický pro dekonstruktivismus, a vysoký lesk, který by neměl chybět v žádném moderním interiéru.

neobvyklý nábytek-vybavení-ložnice-bílá-černá-stůl

Postele, které vypadají futuristicky jako designový nábytek, jsou vynikajícím prvkem. Obvykle jsou nabízeny ve standardních velikostech, takže je lze použít s běžnými matracemi. Pouze vnější strany pak mají zajímavý tvar. Můžete si také hrát s čelem. Vestavěné police s nepravidelnými tvary, akcenty na zeď a dekorace pak dodají ložnici konečnou úpravu.

neobvyklý nábytek-moderní-obývací-ložnice-šedá-bílá-vestavěná police

Totéž platí pro ložnici: neutrální barvy jsou stejně vhodné jako jasné barvy. I když jsou v této relaxační místnosti upřednostňovány jemnější barvy, abyste si mohli snadněji odpočinout, můžete hrát s jakýmikoli jinými barevnými tóny. Minimalistický styl zařizování lze nejlépe zavést pomocí neutrální barvy, kterou můžete také kombinovat s jinou, jako v příkladu výše, kde byla zvolena šedá a bílá.

Neobvyklý koupelnový nábytek

neobvyklý nábytek-bílá-koupelna-dekonstruktivismus-umyvadlo-vana

Obzvláště velký počet kusů nábytku se v koupelně hledá těžko. Kromě umyvadla nebo marnosti může existovat nejvýše polička nebo skříň na ručníky, které můžete použít na neobvyklý nábytek, ale to je tak všechno. Co takhle jednoduše nechat místo toho vyrobit jedinečnou vanu nebo nepravidelné umyvadlo. Mnoho návrhářů také nabízí hotové modely, které z vaší koupelny udělají extravagantní prostor. Moderní koupelnový nábytek v dekonstruktivistickém stylu je také skvělou alternativou k neobvyklým obkladům a dokonale okoření minimalistický interiér.

neobvyklý nábytek-koupelna-marnost-zrcadlo-futuristický nápad

Pokud se vám stále zdá moderní koupelnový nábytek skvělý, můžete jej samozřejmě použít i na vybavení koupelny. Upřednostňují se vodotěsné materiály. Skříně z PVC jsou například dokonale chráněny před vlhkostí, mohou být vyráběny v nejrůznějších provedeních a díky lesklému povrchu vypadají obzvláště moderně. Pokud chcete, aby to bylo obzvlášť luxusní, může být vybavení koupelny také vyrobeno na zakázku.

Efektní nábytek na chodbě

neobvyklý nábytek-hala-design-jednoduchý-cik-cak

Je pravda, že chodba obvykle nenabízí potřebný prostor pro propracované zařizování a neobvyklé nápady na nábytek. Přesto lze hodně dosáhnout pomocí odkládacího stolku, abstraktní dekorace na zeď nebo efektního běžce a v neposlední řadě domácího prostředí. Zde jsou také možné dekonstruktivní akcenty. Pokud se však chcete obejít bez spousty zvonů a píšťal a zachovat jednoduchost místnosti, můžete pracovat se stěnami. Místo přímé chodby navrhněte nepravidelnou.

Moderní kancelářský nábytek

neobvyklý nábytek-kancelář-domácí-kancelář-skleněný-stůl-organický

Můžete také kombinovat neobvyklý nábytek a doplňky v domácí kanceláři. Je dokonce nutné vytvořit příjemnou atmosféru. Místo typického obdélníku zvolte neobvyklý tvar stolu. Organicky tvarovaným psacím stolem můžete mimo jiné vyrovnat mnoho rohů a hran v místnosti. Nástěnné police, do kterých ukládáte spisy a dokumenty, mohou místo toho, aby běžely přímo dolů, vyčnívat tu a tam o kousek dál a moderní květináče v dekonstruktivistickém stylu jsou dokonalou dekorací, která spolu s rostlinami vytváří útulné prostředí. Výzdoba domova je stejně důležitá jako ta v kanceláři. Přeci jen chcete umět pohodlně pracovat.