Vzhled interiéru

Styl Art Deco – zařizovací a dekorační prvky

luxusní design interiéru ve stylu art deco

Art deco styl byl vytvořen po první světové válce a nabízí lidem velkolepý, neobvyklý styl zařizování nebo, jak se říká nyní – okouzlující styl pro novou éru. Obnova a optimismus v poválečné Evropě a Americe byly základem pro vznik tohoto stylu.

Styl Art Deco zahrnuje módu, architekturu, textil a šperky, nábytek a interiérový design s ladnými, plynulými liniemi. Postupem času kombinuje moderní materiály a průmyslové trendy.

Styl Art Deco – obývací pokoj s dřevěným designem

design dřeva v obývacím pokoji ve stylu art deco

Zde uvádíme několik tipů, jak to udělat Art deco styl použít ve svém domě.

Nábytek ve stylu Art Deco

Nábytek Art Deco má jasné, elegantní linie – moderní, elegantní, ale pohodlné. Obvykle jsou zdobeny chromovaným kovem a většina prvků je vyrobena ze dřeva, pokrytá vrstvou tmavého laku. Nejoblíbenějšími druhy dřeva jsou ebonit, černý exotický palisander z Brazílie a stříbro ahm. Semiš obvykle poskytuje v podniku neuvěřitelně silný pocit pohodlí.

Styl Art Deco – kombinace bílého interiéru a nábytku v jiné barvě

koberec pohovka art deco design obývacího pokoje

barvy art deco jídelny

Barvy ve stylu Art Deco

Jelikož je Art Deco součástí minimalismu, platí zde pravidlo – čím méně barev, tím lépe. Většina barev je černá a její následující kombinace: zelená a černá, červená a černá, bílá a černá. Důraz je kladen na chrom a zlato. Modré nebo šedé barvy mají změkčující účinek.

Art Deco – zlaté a dřevěné prvky v dekoru

zařizování prvků zlatého dřeva ve stylu art deco

Podlahy

Pro Art deco styl typické jsou klasické bílé nebo černé mramorové podlahy. Často v šachové úpravě. Pokud chcete vyrobit koberec, měl by být černý, hnědý nebo šedý s geometrickým vzorem.

Art deco v designu obývacího pokoje

Art deco design obývacího pokoje

Art deco v designu ložnice

Art deco design ložnice