Vzhled interiéru

Stavba vinného sklípku a jeho moderní design – 33 tipů a návrhových nápadů

Postavte vinný sklípek -moderní design-schody-vinný sklípek-stojan na víno

Znalci a milovníci vína jistě najdou ve svém vlastním domě speciální místnost, kde můžete ochutnat a vychutnat si různé odrůdy, jako skutečné obohacení. Sen o dokonalém skladu vína lze uskutečnit, pokud je k dispozici vhodný prostor. Pokojová teplota, vlhkost a světelné podmínky přímo ovlivňují skladování vína. Jak si vyrobit vlastní Postavte vinný sklípek by měl a může to poskytnout esteticky, odhalujeme v následujícím textu.

Stavba a zařízení vlastního vinného sklípku – tipy

Stavba vinného sklepa -moderní design-cihla-slínek-stojany na víno-dřevo

Udržovat sbírku vína vždy přítomnou a uklizenou, včetně nalezení správného druhu vína k jídlu a mít ho po ruce, je luxus, který potěší nejen sommeliéry, ale i milovníky vína. Kromě dostatečného prostoru byste měli získat i trochu znalostí, abyste mohli objektivně posoudit podmínky a předpoklady, konkrétně je zapotřebí trochu předchozí znalosti.

Postavte vinný sklep – klenutý strop pro autentický nádech

Vinné sklepy staví-moderní design-tradiční klenuté stropy

Vinné sklepy se vždy vyznačují typickou atmosférou, kterou s sebou přinášejí samotné lahve vína. Historie vína zahrnuje staletí, byla a stále je skladována a částečně vyráběna stejným způsobem. Tuto autentičnost stojí za to zachovat. To zajišťuje atmosféru, která je pro víno nejen dobrá, ale také umožňuje čistý požitek.

Stavba vinného sklepa – od velmi jednoduchých prostředků po luxusní vybavení

Vybudujte vinné sklepy-moderní design-retro-vinobraní-cihlové stojany na víno

Kromě dostatečného prostoru ve vašem vlastním domě vyžaduje vlastní vinný sklípek specifické vybavení. Ale nemusí to být vždy luxusní. Optimální skladovací prostor, který má požadované klimatické podmínky, lze funkčně navrhnout pomocí velmi jednoduchých prostředků, aby bylo možné rozumně sestavit dobré kapky.

Stavba vinného sklepa – důležité předpoklady

Postavte vinný sklep-moderní design-vinný sklep-žebřík-místnost s výškou

K zřízení vinného sklepa je v zásadě zapotřebí dostatek prostoru. Místnost by buď neměla být daleko od zbytku obývacího pokoje, nebo by měla být naplánována poměrně velkoryse, abyste tam později mohli přijímat své hosty. To by mělo být přednostně ve sklepě.

Postavte vinný sklípek – vhodné světelné podmínky

Vhodné světelné podmínky-moderní design-přírodní kámen-nepřímé osvětlení

Sklepy jsou nejlepší pro skladování vína, odkud pochází název. Právě ty k tomu nabízejí dokonalé světelné podmínky – vůbec žádné světlo. Sluneční paprsky jsou přirozeným nepřítelem vína, a proto by pokoj bez oken byl nejlepším předpokladem pro vybavení vinného sklípku.

Postavte vinný sklípek, ale přesto ho osvětlete

Vinné sklepy staví -moderní design-nepřímé osvětlení-stojany na víno

Lahve vína nesmí být vystaveny přímo dennímu světlu, ale to neznamená, že se musí obejít bez harmonického osvětlení. Je vhodné vybrat lampy, které nesvítí přímo na lahve, ale na police s vínem. Sbírka vína je tedy řádně inscenována, ale zároveň dobré kapky nespadají přímo pod záření.

Při stavbě vinného sklepa dávejte pozor na světlo a teplotu

vinný sklep-budova-moderní-design-vinotéka-osvětlení-

Aby víno neztratilo na kvalitě, má velký význam správná teplota. Optimální je 10 až 15 stupňů Celsia. Kromě toho je třeba věnovat pozornost tomu, jak jsou lahve vína přesně skladovány. K tomu jsou určeny speciální stojany na víno.

Postavte vinný sklípek a vybavte jej vhodnými stojany na víno

vinný sklep-budova-moderní-design-vinné stojany-víno-korek-design

Lahve vína se nemusí protřepávat, alespoň ne trvale. Aby tyto menší vibrace co nejvíce omezily, tyto speciálně navržené stojany na víno. Některé jsou vyrobeny ze dřeva, kovu nebo kamene a lze je rozšířit jako moduly.

Okolo vinného sklepa vybudujte optimální podmínky – vlhkost

vinotéka-budova-moderní-design-stojany na víno-skladování vína

Kromě správné teploty je důležité, aby v místnosti byla optimální vlhkost kolem 70%. Instalace klimatizačního systému tyto podmínky dlouhodobě zajišťuje, ale chladničky a klimatizační skříně jsou stále dalším způsobem optimalizace prostoru. Aby bylo možné sledovat hodnoty teploty, vlhkosti a dalších, je vhodné vybavit místnost teplotní stanicí se zobrazením vlhkosti a teploty.

Vinotéka ve vídeňském sklepě na speciální druhy vína

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklep-autentický-design

Pokud vinný sklípek slouží také jako degustační místnost, lze posezení integrovat a uspořádat do pohodlných skupin k sezení. Je velmi cenné nabídnout nábytku dobrou úroveň pohodlí, abyste se mohli spolehnout na čistý požitek v harmonické atmosféře.

Skříň na víno v obývacím pokoji nebo vinný sklípek s degustační místností

vinný sklep-budova-moderní-design-vinotéka-osvětlení-obývací pokoj

Pokud vinný sklípek slouží také jako degustační místnost, lze posezení integrovat a uspořádat do pohodlných skupin k sezení. Je velmi cenné nabídnout nábytku dobrou úroveň pohodlí, abyste se mohli spolehnout na čistý požitek v harmonické atmosféře.

Vánoční skříně a vinotéky – jaký je rozdíl?

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklep-obývací pokoj-obklad z přírodních kamenů-stěn

Ačkoli jsou tyto dva termíny navzájem příliš často zaměňovány, chladnička na víno se od skříně na klima liší tím, že se obvykle používá pouze k dočasnému skladování. Víno je skladováno relativně krátce a brzy by zde mělo být ochutnáno.

Postavte si vinotéku, skříň na víno nebo vinný sklípek

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklep-přírodní kámen-stojan na víno

V zásadě tři pojmy: skříň na skladování vína, skříň na víno a vinný sklep vždy znamenají totéž, pouze velikost systému je variabilní. Ty jsou navrženy pro dlouhodobé skladování majetku Vídně a splňují nejvyšší nároky na zachování.

 Skladování různých lihovin

vinný sklep-stavba-moderní-design-vinotéka-stůl-kmen stromu

Pokud je zamýšleno, aby v zamýšleném skladovacím kouři byla skladována nejen vína, ale i jiné lihoviny, mělo by být pro každý druh nabídnuto optimální skladování. Dostupný prostor musí být rozdělen a přizpůsoben potřebám jednotlivých druhů nápojů.

Vinotéka v kuchyni – skleněný vinný sklípek

vinný sklípek-budova-moderní-design-vinný sklípek-vinotéka-sklenice

U zvláště cenných druhů vína je vhodné nechat si do Wienkelleru zabudovat vinotéku nebo celou vinnou komoru. Ty může nechat vyrobit specialista na míru.

Správně skladujte různé druhy vína

vinný sklep-budova-moderní-design-kuchyň-černá deska

Teplota, při které si lze dobré kapky vychutnat, se navíc liší v závislosti na odrůdě. Znalci vína doporučují skladovací teplotu mezi 15-18 stupni pro červená a portská vína. Bílá vína se obvykle konzumují trochu vychlazená – 11-14 ° C, stejně jako šampaňské. Sherry, na druhé straně, jsou obecně skladovány ve svislé poloze a mají teplotu 18 stupňů.

K čemu je vlastně vinný sklep postaven?

vinotéka-budova-moderní-design-vinný sklípek-vinotéka-skleněná stěna

Každý, kdo chce dát tradičnímu vinnému sklípku moderní design, se rozhodne pro systém ze skla. Jedná se o úložný systém, který díky moderní technologii víno efektivně zobrazuje a udržuje uzamčené.

Postavte vinný sklípek a dosáhněte minimalistické estetiky

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklep-zasklení-skleněná stěna

Jinou estetiku vyžaduje systém skladování vína, který není oddělen v jiné místnosti, ale je integrován v obývacím pokoji, kuchyni nebo dokonce v obývacím pokoji. V tomto případě by vinotéka měla být malá, ale jemná.

Integrujte do obytného prostoru reprezentativní systém skladování vína

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklep-otevřené-plánování

Díky své průhlednosti je sklo vícestranné než jakýkoli jiný materiál. V kombinaci s udržitelným kovem, jako je ocel nebo hliník, je výsledkem harmonický vzhled systému skladování vína, který by se stylově hodil do jakéhokoli obytného prostředí.

Postavte vinný sklípek ze skla

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklep-sklo-transparentní

Vinný sklep ze skla přesvědčí svou ušlechtilou a minimalistickou estetikou. Kromě toho existují police a regály na vídeňské lahve, které lze použít všestranně a prostorově úsporně. Vídeňskou kolekci lze tedy prezentovat nejen esteticky, ale také ji lze vkusně integrovat do moderního interiéru.

Stavba vinných sklepů a proč je vlhkost tak důležitá?

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklípek-sklo-

Vlhkost ve sklepě má díky korku na víno velký význam. Pokud je vlhkost nižší než 60%, korek se zmenší, lahve vytékají a vykazují velké množství smrštění. Na druhé straně je uzávěr plesnivý na více než 90%. Ale to se stane až po 2-3 letech skladování.

Stavba vinných sklepů a proč je teplota tak důležitá pro správné skladování?

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklep-ušlechtilý-šedý

Ve vinném sklepě je žádoucí konstantní teplota mezi 6 ° – 16 ° a maximálně 20 ° C. Při vyšších teplotách se alkohol odpařuje a dochází k sekundárnímu kvašení.

Sklad vína – vinný sklep ve staré nebo nové budově

vinný sklep-budova-moderní-design-chrom-inox-vinný sklípek

Sklep ve staré budově je přirozeně tmavý, chladný a obvykle má vyšší úroveň vlhkosti než nová budova. Potřebuje pouze přiměřenou izolaci, aby výkyvy venkovních teplot neměly vliv na vnitřní klima. Kromě toho by skrz láhve vína neměly procházet žádné topné trubky.

Postavte vinný sklípek a Vídeň řádně skladujte – stojící nebo vodorovně?

vinotéka-budova-moderní-design-schody-stojany na víno-osvětlení

Obvykle, jak je zvykem, jsou lahve vína skladovány vodorovně. To znamená, že vinný korek nezasychá. V případě vín zrajících je vhodné lahve skladovat ve svislé poloze. V této poloze má víno malý kontakt s kyslíkem, a proto zraje pomaleji a zůstává déle svěží.

Postavte vinný sklípek a dodržujte další podmínky

vinný sklep-budova-moderní-design-schody-vinný sklípek

Pokud chcete z nákupu vlastního Wienkelleru vytěžit maximum, existují i ​​další podmínky. Protože je víno velmi citlivé na vnější vlivy, měli byste se ujistit, že místnost není hned vedle ovoce, zeleniny nebo dokonce chemikálií s intenzivním zápachem. Víno může zátkami trvale absorbovat zapáchající látky.

Víno řádně skladujte

vinotéka-budova-moderní-design-pod schody-stojany na víno

Víno by navíc nemělo být skladováno v blízkosti praček, čerpadel a topných systémů, protože tyto systémy způsobují vibrace a protřepávají víno.

Skladování vína – proč zátky?

vinný sklep-budova-moderní-design-pod-schody-vinotéka

I u Římanů bylo víno uzavřeno zátkami. Díky své pružnosti a prodyšnosti byly zátky dlouho považovány za ideální uzávěr lahví vína. Na druhou stranu materiál potřebuje určité množství vlhkosti, aby mohl prokázat své vlastnosti a zůstat těsný. Může také omezeně ovlivnit chuť Vídně.

Skladování vína – alternativní uzávěry

vinný sklep-budova-moderní-design-tradiční-dřevo-přírodní kámen

Alternativou k zátkám na víno jsou také uzávěry ze skla nebo plastu. První jsou velmi hutné, mají neutrální chuť, ale přesto jsou dost drahé a používají se hlavně v lékárnách. Plastové zátky jsou stále oblíbenější, a ne bez důvodu. Jsou levné, neovlivňují chuť vína, ale ke spotřebitelům jsou velmi skeptičtí.

 Postavte si vlastní vinný sklípek

vinotéka-budova-moderní-designová-hala-vinná-sklep-zasklení

Vzhled interiéru

Stavba vinného sklípku a jeho moderní design – 33 tipů a návrhových nápadů

Postavte vinný sklípek -moderní design-schody-vinný sklípek-stojan na víno

Znalci a milovníci vína jistě najdou ve svém vlastním domě speciální místnost, kde můžete ochutnat a vychutnat si různé odrůdy, jako skutečné obohacení. Sen o dokonalém skladu vína lze uskutečnit, pokud je k dispozici vhodný prostor. Pokojová teplota, vlhkost a světelné podmínky přímo ovlivňují skladování vína. Jak si vyrobit vlastní Postavte vinný sklípek by měl a může to poskytnout esteticky, odhalujeme v následujícím textu.

Stavba a zařízení vlastního vinného sklípku – tipy

Stavba vinného sklepa -moderní design-cihla-slínek-stojany na víno-dřevo

Udržovat sbírku vína vždy přítomnou a uklizenou, včetně nalezení správného druhu vína k jídlu a mít ho po ruce, je luxus, který potěší nejen sommeliéry, ale i milovníky vína. Kromě dostatečného prostoru byste měli získat i trochu znalostí, abyste mohli objektivně posoudit podmínky a předpoklady, konkrétně je zapotřebí trochu předchozí znalosti.

Postavte vinný sklep – klenutý strop pro autentický nádech

Vinné sklepy staví-moderní design-tradiční klenuté stropy

Vinné sklepy se vždy vyznačují typickou atmosférou, kterou s sebou přinášejí samotné lahve vína. Historie vína zahrnuje staletí, byla a stále je skladována a částečně vyráběna stejným způsobem. Tuto autentičnost stojí za to zachovat. To zajišťuje atmosféru, která je pro víno nejen dobrá, ale také umožňuje čistý požitek.

Stavba vinného sklepa – od velmi jednoduchých prostředků po luxusní vybavení

Vybudujte vinné sklepy-moderní design-retro-vinobraní-cihlové stojany na víno

Kromě dostatečného prostoru ve vašem vlastním domě vyžaduje vlastní vinný sklípek specifické vybavení. Ale nemusí to být vždy luxusní. Optimální skladovací prostor, který má požadované klimatické podmínky, lze funkčně navrhnout pomocí velmi jednoduchých prostředků, aby bylo možné rozumně sestavit dobré kapky.

Stavba vinného sklepa – důležité předpoklady

Postavte vinný sklep-moderní design-vinný sklep-žebřík-místnost s výškou

K zřízení vinného sklepa je v zásadě zapotřebí dostatek prostoru. Místnost by buď neměla být daleko od zbytku obývacího pokoje, nebo by měla být naplánována poměrně velkoryse, abyste tam později mohli přijímat své hosty. To by mělo být přednostně ve sklepě.

Postavte vinný sklípek – vhodné světelné podmínky

Vhodné světelné podmínky-moderní design-přírodní kámen-nepřímé osvětlení

Sklepy jsou nejlepší pro skladování vína, odkud pochází název. Právě ty k tomu nabízejí dokonalé světelné podmínky – vůbec žádné světlo. Sluneční paprsky jsou přirozeným nepřítelem vína, a proto by pokoj bez oken byl nejlepším předpokladem pro vybavení vinného sklípku.

Postavte vinný sklípek, ale přesto ho osvětlete

Vinné sklepy staví -moderní design-nepřímé osvětlení-stojany na víno

Lahve vína nesmí být vystaveny přímo dennímu světlu, ale to neznamená, že se musí obejít bez harmonického osvětlení. Je vhodné vybrat lampy, které nesvítí přímo na lahve, ale na police s vínem. Sbírka vína je tedy řádně inscenována, ale zároveň dobré kapky nespadají přímo pod záření.

Při stavbě vinného sklepa dávejte pozor na světlo a teplotu

vinný sklep-budova-moderní-design-vinotéka-osvětlení-

Aby víno neztratilo na kvalitě, má velký význam správná teplota. Optimální je 10 až 15 stupňů Celsia. Kromě toho je třeba věnovat pozornost tomu, jak jsou lahve vína přesně skladovány. K tomu jsou určeny speciální stojany na víno.

Postavte vinný sklípek a vybavte jej vhodnými stojany na víno

vinný sklep-budova-moderní-design-vinné stojany-víno-korek-design

Lahve vína se nemusí protřepávat, alespoň ne trvale. Aby tyto menší vibrace co nejvíce omezily, tyto speciálně navržené stojany na víno. Některé jsou vyrobeny ze dřeva, kovu nebo kamene a lze je rozšířit jako moduly.

Okolo vinného sklepa vybudujte optimální podmínky – vlhkost

vinotéka-budova-moderní-design-stojany na víno-skladování vína

Kromě správné teploty je důležité, aby v místnosti byla optimální vlhkost kolem 70%. Instalace klimatizačního systému tyto podmínky dlouhodobě zajišťuje, ale chladničky a klimatizační skříně jsou stále dalším způsobem optimalizace prostoru. Aby bylo možné sledovat hodnoty teploty, vlhkosti a dalších, je vhodné vybavit místnost teplotní stanicí se zobrazením vlhkosti a teploty.

Vinotéka ve vídeňském sklepě na speciální druhy vína

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklep-autentický-design

Pokud vinný sklípek slouží také jako degustační místnost, lze posezení integrovat a uspořádat do pohodlných skupin k sezení. Je velmi cenné nabídnout nábytku dobrou úroveň pohodlí, abyste se mohli spolehnout na čistý požitek v harmonické atmosféře.

Skříň na víno v obývacím pokoji nebo vinný sklípek s degustační místností

vinný sklep-budova-moderní-design-vinotéka-osvětlení-obývací pokoj

Pokud vinný sklípek slouží také jako degustační místnost, lze posezení integrovat a uspořádat do pohodlných skupin k sezení. Je velmi cenné nabídnout nábytku dobrou úroveň pohodlí, abyste se mohli spolehnout na čistý požitek v harmonické atmosféře.

Vánoční skříně a vinotéky – jaký je rozdíl?

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklep-obývací pokoj-obklad z přírodních kamenů-stěn

Ačkoli jsou tyto dva termíny navzájem příliš často zaměňovány, chladnička na víno se od skříně na klima liší tím, že se obvykle používá pouze k dočasnému skladování. Víno je skladováno relativně krátce a brzy by zde mělo být ochutnáno.

Postavte si vinotéku, skříň na víno nebo vinný sklípek

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklep-přírodní kámen-stojan na víno

V zásadě tři pojmy: skříň na skladování vína, skříň na víno a vinný sklep vždy znamenají totéž, pouze velikost systému je variabilní. Ty jsou navrženy pro dlouhodobé skladování majetku Vídně a splňují nejvyšší nároky na zachování.

 Skladování různých lihovin

vinný sklep-stavba-moderní-design-vinotéka-stůl-kmen stromu

Pokud je zamýšleno, aby v zamýšleném skladovacím kouři byla skladována nejen vína, ale i jiné lihoviny, mělo by být pro každý druh nabídnuto optimální skladování. Dostupný prostor musí být rozdělen a přizpůsoben potřebám jednotlivých druhů nápojů.

Vinotéka v kuchyni – skleněný vinný sklípek

vinný sklípek-budova-moderní-design-vinný sklípek-vinotéka-sklenice

U zvláště cenných druhů vína je vhodné nechat si do Wienkelleru zabudovat vinotéku nebo celou vinnou komoru. Ty může nechat vyrobit specialista na míru.

Správně skladujte různé druhy vína

vinný sklep-budova-moderní-design-kuchyň-černá deska

Teplota, při které si lze dobré kapky vychutnat, se navíc liší v závislosti na odrůdě. Znalci vína doporučují skladovací teplotu mezi 15-18 stupni pro červená a portská vína. Bílá vína se obvykle konzumují trochu vychlazená – 11-14 ° C, stejně jako šampaňské. Sherry, na druhé straně, jsou obecně skladovány ve svislé poloze a mají teplotu 18 stupňů.

K čemu je vlastně vinný sklep postaven?

vinotéka-budova-moderní-design-vinný sklípek-vinotéka-skleněná stěna

Každý, kdo chce dát tradičnímu vinnému sklípku moderní design, se rozhodne pro systém ze skla. Jedná se o úložný systém, který díky moderní technologii víno efektivně zobrazuje a udržuje uzamčené.

Postavte vinný sklípek a dosáhněte minimalistické estetiky

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklep-zasklení-skleněná stěna

Jinou estetiku vyžaduje systém skladování vína, který není oddělen v jiné místnosti, ale je integrován v obývacím pokoji, kuchyni nebo dokonce v obývacím pokoji. V tomto případě by vinotéka měla být malá, ale jemná.

Integrujte do obytného prostoru reprezentativní systém skladování vína

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklep-otevřené-plánování

Díky své průhlednosti je sklo vícestranné než jakýkoli jiný materiál. V kombinaci s udržitelným kovem, jako je ocel nebo hliník, je výsledkem harmonický vzhled systému skladování vína, který by se stylově hodil do jakéhokoli obytného prostředí.

Postavte vinný sklípek ze skla

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklep-sklo-transparentní

Vinný sklep ze skla přesvědčí svou ušlechtilou a minimalistickou estetikou. Kromě toho existují police a regály na vídeňské lahve, které lze použít všestranně a prostorově úsporně. Vídeňskou kolekci lze tedy prezentovat nejen esteticky, ale také ji lze vkusně integrovat do moderního interiéru.

Stavba vinných sklepů a proč je vlhkost tak důležitá?

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklípek-sklo-

Vlhkost ve sklepě má díky korku na víno velký význam. Pokud je vlhkost nižší než 60%, korek se zmenší, lahve vytékají a vykazují velké množství smrštění. Na druhé straně je uzávěr plesnivý na více než 90%. Ale to se stane až po 2-3 letech skladování.

Stavba vinných sklepů a proč je teplota tak důležitá pro správné skladování?

vinný sklep-budova-moderní-design-vinný sklep-ušlechtilý-šedý

Ve vinném sklepě je žádoucí konstantní teplota mezi 6 ° – 16 ° a maximálně 20 ° C. Při vyšších teplotách se alkohol odpařuje a dochází k sekundárnímu kvašení.

Sklad vína – vinný sklep ve staré nebo nové budově

vinný sklep-budova-moderní-design-chrom-inox-vinný sklípek

Sklep ve staré budově je přirozeně tmavý, chladný a obvykle má vyšší úroveň vlhkosti než nová budova. Potřebuje pouze přiměřenou izolaci, aby výkyvy venkovních teplot neměly vliv na vnitřní klima. Kromě toho by skrz láhve vína neměly procházet žádné topné trubky.

Postavte vinný sklípek a Vídeň řádně skladujte – stojící nebo vodorovně?

vinotéka-budova-moderní-design-schody-stojany na víno-osvětlení

Obvykle, jak je zvykem, jsou lahve vína skladovány vodorovně. To znamená, že vinný korek nezasychá. V případě vín zrajících je vhodné lahve skladovat ve svislé poloze. V této poloze má víno malý kontakt s kyslíkem, a proto zraje pomaleji a zůstává déle svěží.

Postavte vinný sklípek a dodržujte další podmínky

vinný sklep-budova-moderní-design-schody-vinný sklípek

Pokud chcete z nákupu vlastního Wienkelleru vytěžit maximum, existují i ​​další podmínky. Protože je víno velmi citlivé na vnější vlivy, měli byste se ujistit, že místnost není hned vedle ovoce, zeleniny nebo dokonce chemikálií s intenzivním zápachem. Víno může zátkami trvale absorbovat zapáchající látky.

Víno řádně skladujte

vinotéka-budova-moderní-design-pod schody-stojany na víno

Víno by navíc nemělo být skladováno v blízkosti praček, čerpadel a topných systémů, protože tyto systémy způsobují vibrace a protřepávají víno.

Skladování vína – proč zátky?

vinný sklep-budova-moderní-design-pod-schody-vinotéka

I u Římanů bylo víno uzavřeno zátkami. Díky své pružnosti a prodyšnosti byly zátky dlouho považovány za ideální uzávěr lahví vína. Na druhou stranu materiál potřebuje určité množství vlhkosti, aby mohl prokázat své vlastnosti a zůstat těsný. Může také omezeně ovlivnit chuť Vídně.

Skladování vína – alternativní uzávěry

vinný sklep-budova-moderní-design-tradiční-dřevo-přírodní kámen

Alternativou k zátkám na víno jsou také uzávěry ze skla nebo plastu. První jsou velmi hutné, mají neutrální chuť, ale přesto jsou dost drahé a používají se hlavně v lékárnách. Plastové zátky jsou stále oblíbenější, a ne bez důvodu. Jsou levné, neovlivňují chuť vína, ale ke spotřebitelům jsou velmi skeptičtí.

 Postavte si vlastní vinný sklípek

vinotéka-budova-moderní-designová-hala-vinná-sklep-zasklení