Vzhled interiéru

Renovace schodiště – nápady a návrhy pro novou atmosféru ve vašem domě

Schodiště můžete renovovat, aby interiér vypadal svěží s malým úsilím a za nižší cenu. Takový projekt opravdu nemusí být složitý, pokud si vše předem naplánujete. I když schody nejsou nezbytně ústředním bodem vašeho domova nebo místa, kde trávíte většinu času, stále jsou velmi důležitou oblastí, kterou je třeba zdůraznit. S trochou trpělivosti a rozumným rozpočtem můžete oživit opotřebované schodiště. Z tohoto důvodu se vám dnes snažíme dát ty nejlepší tipy na rekonstrukci schodů.

Staré schody levně renovovat

Barevné schodiště staré budovy renovované květinovými vzory v bílých tónech s dřevěnou podlahou

Opotřebované interiérové ​​schodiště, po kterém už léta běhají dětské nohy, domácí mazlíčci nebo hosté, není proto nic překvapivého. To však dává domu docela smutný celkový vzhled. Výměna schodiště za nové může být také nákladný návrh. Naštěstí k tomu můžete použít jednoduché prostředky, například použití vinylu nebo laminátu k renovaci schodiště. Abychom vám pomohli vstoupit do horního nebo dolního patra vašeho domu stylově, sestavili jsme několik užitečných informací a příkladů. Pokud hledáte nápady na renovaci dřevěných schodišť, jak je proměnit, existují desítky způsobů. Může to být také zábavný projekt, který motivuje další renovace domů nebo funguje jako samostatný projekt pro kutily.

použijte skandinávský design pro vinylové schodiště renovace se vzory

Takže za ta léta se vaše schody budou stále více opotřebovávat. Přitom jde o důležitou součást interiéru a v obývacím pokoji často zabírá hodně místa. Když renovujete zábradlí, můžete schodiště snadno obnovit do nového stavu, aniž byste museli platit plné náklady na nové schodiště. Koncept renovace schodiště se skládá z několika komponent a funguje bez ohledu na to, zda potřebujete nápady na renovaci otevřených schodů, nebo zda jsou uzavřené, rovné nebo zakřivené. Design a typ renovace jsou vhodné jak pro řemeslníky, tak pro kutily. Snadný způsob, jak znovu vypadat jako nové.

Koncept plný možností

Stylové tmavě hnědé točité schodiště uprostřed obývacího pokoje s zábradlím

Schody, které jsou integrovány do schodiště, logicky tvoří základ renovace schodiště. Ty obvykle sestávají z pečlivě vybraného materiálu a díky různým odrůdám je zde spousta rozmanitosti a možností výběru. Odpovídající schůdky a zadní hrany spolu s dalším montážním příslušenstvím tvoří pevný základ pro ty, kteří chtějí renovovat své schody. Lišta na zadní hraně slouží k zakrytí zadní části schodů a k upevnění schodu z renovace schodiště. Jednou z největších výhod dekorací je, kolik pár jednoduchých doplňků dokáže. Jen pár obrazů nebo jiných ozdob může vaše schodiště zcela proměnit. Samozřejmě můžete změnit barvu a zarámovat ji pro větší kontrast.

jako základ použijte rustikální masivní dřevo na starém schodišti

Chcete -li to provést, nejprve stanovte styl pomocí nastavených kroků, stejně jako svisle uspořádaných desek pro uzavřené schody, které budou ze stejného druhu dřeva jako kroky pro renovaci schodiště. Můžete také použít bílou pro každého, pokud jste pro své schody Rekonstrukce staré budovy chcete rozbít s jinou barvou na schodech. Samozřejmě můžete změnit barvu tapety nebo laku, abyste dosáhli většího rozdílu, který bude mít velký dopad.

Při rekonstrukci schodiště vyměňte koberec

Připojte koberce a stylově navrhněte rekonstrukci starých budov

Sejmutí koberce umožňuje rychlou přestavbu schodiště. Zbavte se starých koberců a zkuste místo toho svěží a nový vzhled. Nezakrývejte krásné dřevo, které se skrývá pod starými, ošklivými koberci. Většina z nich je zastaralá a mohou vypadat opotřebovaně a lepivě. Pokud jste však již dokončili dřevěné schody pod kobercovými lištami, můžete alespoň prkna vyšperkovat.

Schodiště pro kutily renovuje staré dřevěné schody a vytvoří nové bílé schody s černými podlahovými rohožemi

V případě potřeby je lze brousit nebo barvit, zatímco upravujete a dokončujete dřevo. Může to být rychlý a snadný úkol, který si uděláte sami pro své dřevěné schody, vhodný pro téměř jakoukoli úroveň zkušeností. Koberce však také dodávají schodišti extra dávku tepla a útulnosti. Může také pomoci snížit hluk, když lidé chodí nahoru a dolů. Pokud máte děti, koberec slouží jako dodatečné bezpečnostní opatření, které jim zabrání ve sklouznutí.

možnosti schodiště renovovat koberec na stupních v šedé barvě

Pokud nemáte dřevěné schody s krásným dřevem schovaným pod kobercem, budete možná muset použít schody a stoupačky s jiným druhem dřeva, které stojí za to předvést ve svém domě. Dub je skvělé dřevo, se kterým se dá pracovat. V závislosti na vzhledu, kterého chcete dosáhnout, jej můžete namalovat lehce tmavým nebo světlým. Jednou z nejrychlejších a nejlevnějších přeměn schodů je však jednoduše namalovat. Nemysleli byste si, že by se vždy mělo uvažovat o malování dřevěných schodů. Pokud se ale v kartáčku vyznáte, vyberte si trendy barvu, která ladí se zbytkem vašeho domova. Může to tedy být zábavný způsob, jak změnit estetiku vašeho domova a dřevěných schodů.

Renovace schodiště vinylem

tmavě hnědé dřevo a zábradlí vedle schodiště renovované vinylovými motivy

I když nejste umělec, stále můžete do svých dřevěných schodů přidat umění. Pokud při rekonstrukci schodů pracujete s vinylovými moduly, můžete je použít k vytváření a navrhování všech druhů návrhů k orámování přední části schodů. Přidejte například motivační slova, ladící umělecké dílo nebo poutavý design, kterým hosty ohromíte.

design pro rekonstrukci schodiště s barevným designem lepicí fólie na šedých schodech

Pokud jde o povrch, můžete také schodiště renovovat lepicí fólií. K tomu však musí být suchý, čistý a rovný. Pokud lepíte podlahu na linoleum nebo jehlovou plsť, ujistěte se, že jsou pevně připevněny k podlaze. Ostatní plastové nebo vinylové rohože by měly být před instalací vždy odstraněny, ačkoli instalace přímo na beton nebo do ocelových schodů se nedoporučuje.

Použijte laminát

moderní zrekonstruované točité schodiště s moderním designem dřeva a železa ve vstupním prostoru

Pokud renovujete schodiště laminátem, umožníte stejně různorodou přestavbu. Odolný materiál se dřevovláknitou deskou střední hustoty a různými dekoracemi může ladit s jakýmkoli stylem. Takové pružné schůdky jsou obvykle k dispozici v různých velikostech a mají integrovaný schodišťový nos. Příslušenství v tomto konceptu usnadňuje montáž a konečný výsledek vypadá profesionálně. Pro lehčí dojem však existují i ​​neutrální, bílé varianty z lakovaného MDF, které můžete také přizpůsobit místnosti.

dřevěné schody renovovat nápady pro obývací pokoj s krbem v bílé barvě

Laminátové schůdky jsou levnou alternativou dřeva. Svými rozměry jsou určeny pro renovaci rovných schodů s laminátem. Jednoduše nalepte na místo bez nutnosti dokončování nebo průběžné údržby. Laminátové schody ze série trendů mají matnou a přirozeně vypadající strukturu povrchu a jednotnou barevnou nuanci. Takové schody jsou velmi odolné proti oděru a jsou také klasifikovány jako 4 na 5stupňové stupnici, která popisuje míru odolnosti proti opotřebení.

Tipy pro montáž schodiště s laminátem

vyměnit koberce za schodiště renovovat použít laminát

Nejprve se ujistěte, že povrch, na kterém budete provádět proces renovace, je hladký, suchý a čistý. Zdrsněte dřevo nebo lakované povrchy, aby lepidlo pevně drželo. Budete muset použít šablonu k přenesení rozměrů podlahových schodů ve vašem stávajícím schodišti do renovace. V tomto případě můžete použít papírové šablony. Poté přilepte stávající schod a sestavte nové schody.

DIY projekt renovace schodiště laminátem nebo vyřezání dřevěných panelů sami

Polymerové montážní lepidlo můžete použít pouze tehdy, jste -li připraveni připojit nové kroky. Lepidlo rovnoměrně rozetřete po celém podlahovém kroku, abyste udělali nový krok. Počítejte však také s tím, že jedna kazeta na celý projekt s největší pravděpodobností nebude stačit. Nejprve umístěte své rehabilitované kroky postupně, aby byly lepicí pásy rozloženy co nejrovnoměrněji mezi materiály. Ujistěte se také, že jsou v přesné poloze, když lepidlo poté ztvrdne.

Více možností

minimalistický design pro renovaci otevřených schodů v neonově žluté barvě s ochranou proti pádu

Ke schodům můžete také přidat barevný a zábavný geometrický design. Tato extra funkce může být kreativní a dodat vašim dřevěným schodům jedinečný nádech. Jsi umělec Nebo znáte někoho, kdo je? Proměňte své dřevěné schody v mistrovské dílo s malovanými uměleckými díly na schodech. Může to být zábavný a jedinečný vzhled vašich schodů. Jednoduchým řešením může být také výměna kolejnicových profilů nebo zábradlí.

barevné kresby na zdi a renovované schody se dřevem jako akcentem v bytě

Pokud však s takovými projekty nemáte mnoho zkušeností, bylo by vhodné vyhledat odbornou pomoc, abyste zajistili, že vaše schody zůstanou z bezpečnostních důvodů správně nainstalovány. Změna vzhledu vašich dřevěných schodů může být stejně jednoduchá jako výběr nového designu zábradlí nebo výměna sloupků za něco jiného. Například přidání železných zábradlí s dřevěným schůdkem a stoupačkou může být zábavný, moderní vzhled vašich schodů.

Renovujte schodiště levně pomocí laminátu nebo dřeva a schodišťových zábradlí vyrobených ze železa

Tento projekt může být opět trochu zajímavý pro kutily, ale změna zábradlí na vašich dřevěných schodech může opravdu změnit celý vzhled k lepšímu. Přidejte větší sloupek nebo jej zmenšete, abyste získali elegantnější vzhled. Dbejte však také na to, aby vámi zvolený sloupek odpovídal zbytku zábradlí. Udržování jednotného vzhledu zajistí, že váš projekt bude vypadat profesionálně a atraktivně. Přestavba dřevěného schodiště se může na první pohled zdát jako skličující úkol, ale v závislosti na typu designu, na který se zaměřujete, to lze provést poměrně snadno a pro všechny rozpočty.