Vzhled interiéru

Příjemná atmosféra na pracovišti díky barevnému designu interiéru kanceláře

Příjemná atmosféra -prostor-barva-tyrkysová-bílá-interiér

Pro úspěch společnosti je rozhodujících mnoho faktorů. Pracovní atmosféra má velký význam. Když je v kanceláři dobrá atmosféra, jsou zaměstnanci také motivovaní a produktivní. V roce 2016 na základě tohoto principu navrhli designéři v ACDF Architecture moderní pracoviště pro mladou, dynamicky rostoucí společnost. V nové kanceláři „Playster“ v kanadském Montrealu vládne příjemná atmosféra, kterou vytvářejí výrazné barevné akcenty a plánování otevřené místnosti.

Vytvořte na pracovišti příjemnou atmosféru

Příjemná atmosféra-pracovní prostor-barva-bílé světlo

Pozitivní vliv na pracovní atmosféru, ale i design pracoviště může mít nejen vedoucí. Ergonomické pracovní stoly a dostatek světla a ticha vám pomohou provádět úkoly po ruce tím nejlepším možným způsobem. V některých oblastech je navíc zapotřebí více kreativity a flexibilního myšlení než obvykle. Efektivitu práce lze zvýšit díky modernímu a nápaditému designu. Účinek barev je známý a lze je úspěšně použít v interiéru a kombinovat s nábytkem.

Příjemná atmosféra díky skvělým barvám

Příjemná atmosféra - pracoviště - barva - reflexní - povrchy

Volba barvy na pracovišti je velmi důležitá a neovlivňuje pouze design stěn. Obrázky, nábytek nebo čalounění mohou vytvářet podobné efekty. Význam barev závisí hlavně na kontextu. Modrá má uklidňující účinek a pomáhá při myšlenkovém procesu. Zelená uvolňuje oči a může snižovat stres. Červená je stimulující a podporuje rozhodovací proces. Jasně žlutá může unavit oči. Teplé barvy, které jsou příliš světlé, jsou podvědomě spojeny s hněvem a frustrací a mohou dráždit zaměstnance. Nejlepší je použít křiklavé tóny jako sekundární barvy s jinou barvou, například bílou. Plánování místnosti, osvětlení, zařízení a barevný design by měly být v dobré rovnováze. Celkový efekt je rozhodující a designéři z ACDF Architecture s tím při návrhu kanceláře Playster také počítali.

Barevné provedení na pracovišti

příjemná atmosféra-pracoviště-barevný design-interiér-jednoduchý

Budova, ve které se dnes kancelář nachází, pochází z 80. let minulého století a má celkem 1670 metrů čtverečních. Architekti ponechali většinu vnitřních stěn a navrhli místnosti tak, aby byly otevřené. To šetřilo náklady a vytvářelo otevřenou, příjemnou atmosféru. Samozřejmostí jsou také konferenční místnosti a soukromé kanceláře. V moderním interiéru převládá bílá barva. Přátelské barvy vytvářejí inteligentní akcenty a oživují místnosti. Efekty jsou řádně inscenovány nepřímým akcentačním osvětlením.

příjemná atmosféra-pracoviště-barva-modro-skleněné stěny

Živé barvy použili designéři nejen jako barvu na zeď, ale také velmi nápaditě. To vytváří hravé geometrické jednotky v pokojích s přímým řezem, které vytvářejí nové vizuální oblasti. Největší místnost, kde je většina pracovišť zaměstnanců, je kromě podlahy navržena v bílé barvě. Podlahová krytina je poutavým detailem: rafinovaný koberec s geometrickými tvary v jasných barvách.

příjemná atmosféra-pracoviště-barva-modro-bílá-sklo

příjemná atmosféra-pracoviště-barva-hala-modro-růžovo-bílá

příjemná atmosféra-pracoviště-barva-podlaha-getaltung-koberce

příjemná atmosféra-pracoviště-barevná pracovna-fialová-bílá-oranžová

příjemná atmosféra-pracoviště-barevný koberec-červeno-oranžová-lilek

příjemný-atmosféra-pracoviště-barva-žlutá-modrá-růžová-minimalistická

příjemná atmosféra-pracoviště-barva-žlutá-šedá-bílá-kombinace

příjemná atmosféra-pracoviště-barva-konferenční místnost-osvětlení stolu

příjemná atmosféra-pracoviště-barva-flan-půdorys-barevný design

* projekt od Architekti ACDF