Vzhled interiéru

Předělat svůj byt barvou: jaké barvy ladí s jakou oblastí?

předělat barvu bytu tmavě zelená moderní

Už jste viděli dost starých nátěrů a nábytku a chtěli byste předělat svůj vlastní byt? Pokud není nutná kompletní rekonstrukce a máte omezený rozpočet, můžete uvažovat o novém barevném designu interiéru! I s novou barvou stěn v interiéru lze váš byt přepracovat a osvěžit. Ať už modrozelená, břidlicově šedá, pastelově modrá nebo pudrově růžová – možnosti jsou téměř neomezené.

kombinace barev v obývacím pokoji

Volba barev v interiéru má silný vliv na celkový efekt místnosti. Ať už přemalujete všechny stěny nebo jen sem tam přidáte pár akcentů, pokoje lze snadno předělat barvou. Tento příspěvek vám poskytne spoustu užitečných tipů pro výběr správné barvy při přepracování vašeho domova. Nechte se inspirovat skvělými nápady na vybavení v naší obrazové galerii!

Vstupní prostor navrhněte pomocí sytě šedozelené

Vchod do redesign bytu šedozelené barvy na zeď

První věc, kterou vaši hosté při vstupu do bytu vidí, je vchod. Nastavení této oblasti byste proto rozhodně neměli zanedbávat. Je však třeba přiznat, že ve většině případů oblast za předními dveřmi neohromí svým vybavením ani designem. Věci ale vypadají jinak, když do hry vstupuje barva. Zde můžete dosáhnout hodně správným výběrem barev a udělat dobrý dojem u vchodu. Pokud namalujete stěny ve vstupním prostoru například sytě šedozelenou barvou, pak určitě hned po vstupu zabodujete.

Tento zvláštní tón lze skvěle kombinovat s předsíňovým nábytkem v bílé nebo tmavě šedé barvě a stejně pěkně by ladil s bílým obložením na zdi. Pokud jdete na poutavou barvu, jako je šedozelená, nechte strop raději bílý.

Barevné stěny a dekorace dělají na chodbě trik

chodba tvar barva zelená stěna barevné akcenty

Další skvělý nápad pro vstupní prostor nabízejí živé barvy, které v této jinak ponuré místnosti dodají více pepře. A nejsou zde míněny jen zdi. I pomocí několika pestrobarevných nástěnných háčků a dekorací můžete vytvořit svěží, atmosférickou atmosféru. Pokud je však stěna namalována živou barvou, jako je tento chladný odstín zelené, lze efekt výrazně zlepšit. Design chodby ve svěžích barvách vytváří dobrou atmosféru jak ráno, když odcházíte z domu, tak večer, když se vracíte domů.

Vymalovejte obývací pokoj vintage odstínem modré

pokoj design barva obývací pokoj modrá stěna pohovka vinobraní

Přinést do svých čtyř stěn trochu vintage stylu je vždy stylový nápad na vybavení. Zejména v obývacím pokoji lze vintage prvky při zařizování obzvláště dobře zvýraznit. Pohovka Chesterfield například vytváří v interiéru nostalgický pocit a v obývacím pokoji upoutá pozornost. Aby retro design vynikl, můžete barvu stěny sladit s barvou pohovky. Ve výše uvedeném příkladu je použit světlejší odstín modré, který kontrastuje s tmavě modrým sametem na gauči. Tímto způsobem se kusy nábytku dostanou do popředí a prezentují se jako hvězdy interiéru obývacího pokoje.

Vytvořte hřejivou atmosféru s tmavým tónem

předělat barvu bytu obývací pokoj tmavě hnědý

Obývací pokoj je považován za jednu z oblastí v domě, kde můžete relaxovat a setkávat se s rodinou a přáteli. Z této místnosti by proto měla vyzařovat útulnost a pozvat vás k zdržení. S tmavě hnědým tónem pro zeď můžete dát obývacímu pokoji teplo a vytvořit oázu pohody. Pokud v nábytku v obývacím pokoji převládají světlé barvy, do popředí je dostává tmavý tón. Tímto způsobem můžete pouze přepracovat byt s novou barvou stěn.

Navrhněte moderní obývací pokoj s taupe

taupe barevný nápad na přepracování obývacího pokoje

Kdo řekl, že šedá je čistě chladná barva? Ve skutečnosti se šedá vyskytuje v mnoha různých variantách a dokonce může váš obývací pokoj vypadat tepleji. Odstín šedé, který vytváří požadovaný efekt, je taupe. Jedná se o barvu mezi hnědou a šedou, která vypadá obzvláště moderně a nabízí skvělé řešení prostoru pro obývací prostor. Pokud se rozhodnete vymalovat stěny v tomto tónu, pak můžete byt předělat beze změny nábytku.

Předělejte nábytek barvou nebo lakem

předělat byt předělat nábytek speciální nátěr

Pokud chcete byt předělat a vnést do interiéru nové barvy, pak nemusíte nutně malovat nebo papírovat stěny. Nábytek lze také přepracovat barvou a dát mu nový život. Pokud vás například fascinuje industriální styl, můžete ošetřit starý kus nábytku speciálním lakem a dát mu druhý život. Speciální barvy a laky na stárnoucí nábytek najdete v každém železářství.

Pokud jste se rozhodli přepracovat kus nábytku speciálním lakem, pak není vhodné začínat velkým nábytkem. Nejlepší je vyzkoušet si techniku ​​na malém odkládacím stolku nebo kredenci, který je na chodbě nebo pod schody. Než tedy použijete design jídelního stolu nebo šatníku, měli byste nejprve určit, zda se vám tento efekt líbí. Pokud zvolíte efektový lak nebo barvu, měli byste to následně přizpůsobit barvě stěny a stávajícímu nábytku v této místnosti.

Barevně zakryjte radiátor

předělat barvu chladiče červený akcent

Mnoho z nás je má doma. Neatraktivní bílé radiátory, které však plní v interiéru důležitou funkci. Neměli byste ale nutně žít s nenápadnou optikou radiátorů. Někteří je obložili dřevem, jiní na nich vytvářejí sedadlo. Další myšlenkou, kterou prostě milujeme, by bylo namalovat radiátory jinou barvou. Tímto způsobem lze v místnosti nastavit akcenty a jinak nevzhledný systém proměnit v atmosférický poutač. Nejlepší způsob, jak to udělat, je použít jasnou barvu, jako je červená, a kombinovat ji s dalšími prvky, které k tomu patří. Pro ještě krásnější efekt by měla být zeď také natřena pozitivní barvou.

Předělejte byt v pastelových barvách v jídelně

jídelna pastelová stěna barva bílý nábytek

Pokud chcete osvěžit jídelnu a zároveň ji udělat elegantní a moderní, pak jsou pastelové barvy přesně to, co potřebujete. Některé jemné tóny pro stěny a nábytek přeměňují jídelní kout na místnost plnou života a jasu. Různé pastelové barvy, jako je například světle béžová a pastelově růžová, lze mezi sebou úžasně kombinovat a vytvářet nádherný celek. Živé akcenty ve žluté nebo modré barvě dokážou z jídelny udělat pastelovou atmosféru.

předělat byt jídelna pastelové tóny

Pro pěkný celkový obraz můžete namalovat stěny i nábytek v pastelových tónech. Taková kombinace barev vypadá v místnosti obzvláště živě a vytváří hravou atmosféru. Tmavé barvy do takové místnosti prostě nepatří. Dokonale k tomu ladí prvky ze dřeva, například dřevěná podlaha.

Odvažte se navrhnout barevné interiéry i v kuchyni

Redesign bytu barva kuchyně červené stěny

Jen proto, že se kuchyň používá pouze k vaření a snídani, neznamená to, že výzdoba v této místnosti by měla být nudná. Přesně naopak! Atmosféra v kuchyni musí být příjemná, abyste se při vaření cítili příjemně. Pokud je kuchyň otevřená, měl by být design interiéru koordinován mezi všemi oblastmi otevřeného obytného prostoru.

barvy stěn kuchyně modré nerezové desky

Chcete -li do této místnosti přidat také styl, můžete se rozhodnout pro originální design stěny. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je samozřejmě s barvou. Ve výše uvedeném příkladu jsou stěny natřeny břidlicově modrou barvou, aby zvýraznily kuchyňský nábytek z nerezové oceli. Tímto způsobem se uvolní atmosféra a díky modré barvě se vytvoří uvolněný pocit.

Malovat cihlovou zeď barvou

Cihlová zeď předělává barvu v šedé barvě

Ať už v ložnici nebo v obývacím prostoru, cihlová zeď vždy vypadá efektivně v interiéru. Pokud ji však chcete navrhnout moderně, lze efekt místnosti zcela změnit pomocí jedné vrstvy barvy. Například červené cihly vypadají rustikálně, ale pokud je natřete šedým odstínem, místnosti bude dodán industriální nádech. Tmavě natřené cihly jsou navíc v současné době trendem, který si můžete vyzkoušet sami doma, pokud chcete svůj byt předělat.

Břidlicově modrá pro stěny ve školce

redesign barva stěny dětského pokoje šedá fialová

Díky sytým barvám můžete svůj byt přepracovat a vytvořit tak velmi zvláštní atmosféru. Nápadné barvy jsou nutností, zejména v dětském pokoji, protože stimulují představivost těch nejmenších. Pokud se však chcete odchýlit od klasické pudrové růžové do dívčího pokoje, pak je břidlicová modrá skvělou alternativou. Barva dává stylu místnosti, aniž by upadla do klišé růžové.

Předělejte byt mixem pastelových barev v dívčím pokoji

předělat dětský pokoj barevné pastelové tóny geometrické motivy

Přestože v dětském pokoji nejsou pastelové barvy nutností, skvělého prostorového efektu dosáhnete povedenou barevnou kombinací různých pastelových tónů. Můžete si například vybrat modrou, fialovou a růžovou v pastelových odstínech a každou barvu použít pro samostatnou oblast v místnosti. Například oblast pro spaní může být namalována uvolněnou modrou barvou, hrací plocha atmosférickou fialovou barvou a studijní oblast jemně růžovou. Pokud zkombinujete tyto barvy se správným nábytkem, vytvoří se v dívčím pokoji nádherný celkový obraz.

Oživte prádelnu barvami

redesign bytových stěn umývárna barva malování

A proč by měly být police v prádelně bezbarvé? Ty lze také okořenit, pokud svůj byt předěláte. Sami rozhodnete, zda hravé barevné kombinace nebo neutrální mix barev. Díky optimálním barvám v prádelně nebo ve skladu budou domácí práce rozhodně příjemnější.