Vzhled interiéru

Panely teraco pro každý obývací prostor – praktické využití materiálu v interiérovém designu

Pro ty, kteří to ještě nevědí, jsou teracové panely praktickou alternativou k mnoha materiálům pro interiérový design. Vícebarevná teracová podlaha je vhodná také jako obklad stěn a jako materiál pro pracovní desky. Bere svět designu interiéru útokem. Je to kompozitní materiál, který můžete nalít pro bezproblémovou povrchovou úpravu nebo předem vyrobit pro snadné použití. V tomto příspěvku sdílíme několik příkladů, které vás mohou inspirovat pro váš další designový projekt.

Použijte teracové panely kdekoli

moderní design interiéru s teracovou podlahou a stoly jako akcenty v restauraci

Barevné skvrny, které jsou v něm, se skládají převážně z mramoru, křemene, žuly nebo skla. Je to proces, který byl vyvinut již dávno, ale je nejběžnějším pro nábytek Art Deco vyrobený z epoxidové pryskyřice. Možná jste si všimli jeho použití na hollywoodském chodníku slávy. Pokud je tedy materiál dost dobrý pro hvězdy, pak si ho můžeme dopřát také, že? Z tohoto důvodu jsme sestavili několik skvělých příkladů, jak můžete nejlépe použít teracové dlaždice v interiérovém designu, abyste z nich měli co nejlepší užitek. Terrazzo v dnešní době zažívá velký návrat jako jeden z nejžhavějších trendů interiérového designu, který uvidíte všude. Od teracových dlaždic, stolů a stínidel až po tištěné tapety nebo kuchyňské ostrůvky s teracovými deskami.

spojte klasický retro styl s moderními prvky a teracovou podlahou

Kompozitní materiál z mramorové drti, který vznikl před více než 500 lety a pochází z Itálie a který lidé v té době skladovali v cementu, lze nyní znovu použít jako sešrotovanou horninu. Od té doby se udržitelné terazzo stalo jedním z nejvšestrannějších stavebních materiálů. Jakmile fragmenty ztvrdnou, povrch je vyleštěn a získá hladký povrch. Materiál, který se tradičně prodával jako podlaha, byl populární v 70. letech minulého století a je opět k dispozici několik let. Praktickým a stylovým způsobem nahrazuje mramor.

Proč byste si měli vybrat teraco??

designová židle jako akcent v obývacím pokoji před obložením teracové stěny

Úspory u těchto podlahových krytin se v posledních letech zvýšily o 316 procent, což z materiálu činí masivní trend. Díky nekonečným barevným a materiálovým možnostem (přemýšlejte o skleněných a kovových úlomcích, nejen o mramoru) je snadné pochopit, proč si nynízo získává na oblibě. Tento oslnivý, skvrnitý barevný displej, který byl kdysi vhodný pouze jako PVC dlaždice, je vizuálně přitažlivý a všestranný. Z tohoto důvodu jej můžete kombinovat s moderním designem v domech a bytech. To posiluje trend k řemeslně dekorativním povrchům, ale také nabízí novou a zajímavou alternativu k žule a betonu s promyšleným designem.

dvojitá umyvadla ve žluté barvě se zkříženými dřevěnými nohami v koupelně s teracovou podlahou

Teraco můžete tedy použít téměř kdekoli ve vaší domácnosti. Je také skvělý pro podlahy, zejména v bezespárové formě, která vám umožní dosáhnout bezešvého povrchu. Některé designy jsou zcela neutrální a tvoří perfektní kulisu pro živé doplňky. Do centra pozornosti se dostávají další teracové panely s jasnými barvami a extravagantními kombinacemi. Ale teraco také přesahuje podlahu a desky stolu. Tvůrci místo experimentování s materiálem začali experimentovat s abstraktním vzorem. Očekávejte tedy v budoucnu stále více předmětů jím inspirovaných. K dispozici jsou teracové lampy, povlaky na polštáře, kuchyňské náčiní a dokonce i koberce, takže si nyní můžete užít teraco v různých místnostech domu díky široké nabídce produktů, které jsou v současné době na trhu.

Moderní design s teracovými panely

růžový gauč ve stylu 70. let se snoubí s moderní kuchyní a zadní stěnou kuchyně z materiálu terrazzo

Jemný, tmavě růžový, bílý a zlatý dekor oživují barevné teracové podlahy při naší první domácí prohlídce. Fragmenty v kompozitu v tomto případě dokonale ladí se zlatými prvky v barevném schématu místnosti, jako jsou zlaté pohovky a integrovaný odkládací stolek. Trojice zlatých koulí také krouží jako mini sluneční soustava nad kuchyňským ostrůvkem a dotváří design.

Závěsná lampa jako zlaté prsteny nad zakrytým stolem s jemnými jídelními židlemi a příbory

Jídelní stůl ze stejného materiálu také nabízí místo pro šest osob. Nad stylovým jídelním koutem se třpytí pět zlatých závěsných světel, která doplňují jídelní židle ve zlatém rámu. Jednoduchá skleněná váza ukazuje sušenou pampu, připomínající měkké, peří světlé listy zobrazené na tapetách v jídelně. Dřevěné prostírání, bílé nádobí a sladěná konvice také zajišťují neutrální a přirozeně vypadající dekoraci stolu.

kuchyňské barové židle zlaté barvy jsou seřazeny pod kuchyňským ostrůvkem z terazzových panelů

Na kuchyňském ostrově pokrytém terazzovými panely se objevují kohoutky zlaté barvy, zatímco barové židle růžové barvy jsou seřazeny na vnějším okraji pod převisem. Díky tomu je celá věc velmi útulná a vytváří neformální, příjemné prostředí. Zelená větev v průhledné skleněné váze dodává ostrůvkovému kuchyňskému ostrůvku ještě větší propracovanost. Bílé vestavné spotřebiče navíc jemně harmonizují se zbytkem designu kuchyně.

Malý obývací pokoj s teracovou dlažbou

Jídelní kout pro kuchyň ve stylu 70. let a obývací pokoj s plochou obrazovkou v jednom

Náš další byt s teracovými panely začíná v roztomilém a barevném malém salonku, kde nástěnné umění pouze naznačuje inspiraci materiálem v bytě. Barevné polštáře pohovky a plošný koberec nastavují jasné akcenty až k podlaze. Když se otočíme, narazíme na spoustu teraca nad televizní stěnou. Jídelní stůl také efektivně odděluje obývací pokoj od kuchyně. Dekor stěny překrývá také dřevěný panel, který podporuje televizní obrazovku. Jednotka bílých médií zvýrazňuje ovládací panel a může ukládat nepořádné konzoly a příslušenství.

šedá pohovka s barevnými polštáři dokonale zapadá do interiéru malého salonku s jídelnou

Panely teraco jsou k dispozici také v kuchyni. Ty zdobí zadní stěnu kuchyňské linky ve tvaru písmene L, která odpovídá designu. Kulatá závěsná světla ze skla kontrastují s barevným schématem a ladí se skleněnou nádobou na vodu na jídelním stole.

Položte teracové panely na zadní stěnu v koupelně za umyvadlem a zrcadlem

Panely teraca se vracejí do koupelny vzorováním zadní části marnosti. Designéři tedy nejen zachovali stejný styl v celé ploše bytu, ale také nastavili akcenty na každém vhodném místě.

Terrazzo jako hlavní rys designu

teraco jako prvek designu moderního obytného prostoru s uměleckými díly a futuristickým lustrem

Třetí byt, který vám ukazujeme, má mírové, jednotné barevné schéma bílého a světlého smrkového dřeva, které lze skvěle kombinovat s terazzem na podlahách a na kuchyňském ostrůvku. Monochromatické umělecké dílo také zajišťuje ještě uvolněnější a moderní vzhled. Světlý gauč je pokrytý šedými a bílými polštáři a útulnými přikrývkami.

minimalistický kuchyňský kout v šedých tónech s digestoří a kuchyňským ostrůvkem vedle jídelního stolu

Barva odsavače par je stále sladěna se kuchyňskými stěnami ve smrkové barvě, zatímco dokonale kontrastuje s teracovými panely. Tři moderní nástěnná světla také podtrhují zadní stěnu minimalistické kuchyně. Výklenek ve skříních byl vkusně obložen teracovými panely, které doplňovaly podobně navržený kuchyňský ostrůvek.

vintage ložnice v jemných hnědých nuancích s teracovou podlahou a závěsnými světly

Materiál se odplavuje z obývacího prostoru a také zaplavuje podlahu ložnice. Nábytkové prvky ve stejné barevné paletě jsou s tím zcela v souladu a vytvářejí měkký, útulný pocit, který je ideální pro ložnici.

Ďábel je v detailech

obývací pokoj v jemných béžových nuancích s konferenčním stolkem s nohama z terazza

Naše poslední prohlídka inspirovaná teraco je prostřednictvím bytu o rozloze 43 metrů čtverečních. Černá, bílá a meruňková barva se tentokrát snoubí v malém otevřeném obývacím pokoji. Vrcholem obývacího pokoje je však konferenční stolek s nohami z terazza a deskou stolu, která vypadá jako servírovací tác. Tento kus nábytku dodává krotké, neutrálně navržené jemné vzory v obývacím pokoji.

návrháři s kuchyňským koutem sestávajícím z kuchyňského ostrůvku s černými závěsnými světly a barovými židlemi

Tóny černého světla se dále šíří po kuchyňském ostrůvku za obývacím pokojem. Tři podobně černé kuchyňské barové židle stylově ladí se třemi lampami stejné barvy a dotvářejí tak zbytek designu kuchyně.

Základní jednotky v minimalistickém stylu a barvě kontrastující s kuchyňskými deskami z terazza a vestavěnými spotřebiči

Teracové panely také přecházejí po minimalisticky navržených základních jednotkách jako kuchyňské pracovní desky. Výsledkem je, že tyto barvy dokonale kontrastují s jemnými barvami kuchyně. Kuchyňský splashback ve stejném stylu dotváří celý vzhled.

Vzhled interiéru

Panely teraco pro každý obývací prostor – praktické využití materiálu v interiérovém designu

Pro ty, kteří to ještě nevědí, jsou teracové panely praktickou alternativou k mnoha materiálům pro interiérový design. Vícebarevná teracová podlaha je vhodná také jako obklad stěn a jako materiál pro pracovní desky. Bere svět designu interiéru útokem. Je to kompozitní materiál, který můžete nalít pro bezproblémovou povrchovou úpravu nebo předem vyrobit pro snadné použití. V tomto příspěvku sdílíme několik příkladů, které vás mohou inspirovat pro váš další designový projekt.

Použijte teracové panely kdekoli

moderní design interiéru s teracovou podlahou a stoly jako akcenty v restauraci

Barevné skvrny, které jsou v něm, se skládají převážně z mramoru, křemene, žuly nebo skla. Je to proces, který byl vyvinut již dávno, ale je nejběžnějším pro nábytek Art Deco vyrobený z epoxidové pryskyřice. Možná jste si všimli jeho použití na hollywoodském chodníku slávy. Pokud je tedy materiál dost dobrý pro hvězdy, pak si ho můžeme dopřát také, že? Z tohoto důvodu jsme sestavili několik skvělých příkladů, jak můžete nejlépe použít teracové dlaždice v interiérovém designu, abyste z nich měli co nejlepší užitek. Terrazzo v dnešní době zažívá velký návrat jako jeden z nejžhavějších trendů interiérového designu, který uvidíte všude. Od teracových dlaždic, stolů a stínidel až po tištěné tapety nebo kuchyňské ostrůvky s teracovými deskami.

spojte klasický retro styl s moderními prvky a teracovou podlahou

Kompozitní materiál z mramorové drti, který vznikl před více než 500 lety a pochází z Itálie a který lidé v té době skladovali v cementu, lze nyní znovu použít jako sešrotovanou horninu. Od té doby se udržitelné terazzo stalo jedním z nejvšestrannějších stavebních materiálů. Jakmile fragmenty ztvrdnou, povrch je vyleštěn a získá hladký povrch. Materiál, který se tradičně prodával jako podlaha, byl populární v 70. letech minulého století a je opět k dispozici několik let. Praktickým a stylovým způsobem nahrazuje mramor.

Proč byste si měli vybrat teraco??

designová židle jako akcent v obývacím pokoji před obložením teracové stěny

Úspory u těchto podlahových krytin se v posledních letech zvýšily o 316 procent, což z materiálu činí masivní trend. Díky nekonečným barevným a materiálovým možnostem (přemýšlejte o skleněných a kovových úlomcích, nejen o mramoru) je snadné pochopit, proč si nynízo získává na oblibě. Tento oslnivý, skvrnitý barevný displej, který byl kdysi vhodný pouze jako PVC dlaždice, je vizuálně přitažlivý a všestranný. Z tohoto důvodu jej můžete kombinovat s moderním designem v domech a bytech. To posiluje trend k řemeslně dekorativním povrchům, ale také nabízí novou a zajímavou alternativu k žule a betonu s promyšleným designem.

dvojitá umyvadla ve žluté barvě se zkříženými dřevěnými nohami v koupelně s teracovou podlahou

Teraco můžete tedy použít téměř kdekoli ve vaší domácnosti. Je také skvělý pro podlahy, zejména v bezespárové formě, která vám umožní dosáhnout bezešvého povrchu. Některé designy jsou zcela neutrální a tvoří perfektní kulisu pro živé doplňky. Do centra pozornosti se dostávají další teracové panely s jasnými barvami a extravagantními kombinacemi. Ale teraco také přesahuje podlahu a desky stolu. Tvůrci místo experimentování s materiálem začali experimentovat s abstraktním vzorem. Očekávejte tedy v budoucnu stále více předmětů jím inspirovaných. K dispozici jsou teracové lampy, povlaky na polštáře, kuchyňské náčiní a dokonce i koberce, takže si nyní můžete užít teraco v různých místnostech domu díky široké nabídce produktů, které jsou v současné době na trhu.

Moderní design s teracovými panely

růžový gauč ve stylu 70. let se snoubí s moderní kuchyní a zadní stěnou kuchyně z materiálu terrazzo

Jemný, tmavě růžový, bílý a zlatý dekor oživují barevné teracové podlahy při naší první domácí prohlídce. Fragmenty v kompozitu v tomto případě dokonale ladí se zlatými prvky v barevném schématu místnosti, jako jsou zlaté pohovky a integrovaný odkládací stolek. Trojice zlatých koulí také krouží jako mini sluneční soustava nad kuchyňským ostrůvkem a dotváří design.

Závěsná lampa jako zlaté prsteny nad zakrytým stolem s jemnými jídelními židlemi a příbory

Jídelní stůl ze stejného materiálu také nabízí místo pro šest osob. Nad stylovým jídelním koutem se třpytí pět zlatých závěsných světel, která doplňují jídelní židle ve zlatém rámu. Jednoduchá skleněná váza ukazuje sušenou pampu, připomínající měkké, peří světlé listy zobrazené na tapetách v jídelně. Dřevěné prostírání, bílé nádobí a sladěná konvice také zajišťují neutrální a přirozeně vypadající dekoraci stolu.

kuchyňské barové židle zlaté barvy jsou seřazeny pod kuchyňským ostrůvkem z terazzových panelů

Na kuchyňském ostrově pokrytém terazzovými panely se objevují kohoutky zlaté barvy, zatímco barové židle růžové barvy jsou seřazeny na vnějším okraji pod převisem. Díky tomu je celá věc velmi útulná a vytváří neformální, příjemné prostředí. Zelená větev v průhledné skleněné váze dodává ostrůvkovému kuchyňskému ostrůvku ještě větší propracovanost. Bílé vestavné spotřebiče navíc jemně harmonizují se zbytkem designu kuchyně.

Malý obývací pokoj s teracovou dlažbou

Jídelní kout pro kuchyň ve stylu 70. let a obývací pokoj s plochou obrazovkou v jednom

Náš další byt s teracovými panely začíná v roztomilém a barevném malém salonku, kde nástěnné umění pouze naznačuje inspiraci materiálem v bytě. Barevné polštáře pohovky a plošný koberec nastavují jasné akcenty až k podlaze. Když se otočíme, narazíme na spoustu teraca nad televizní stěnou. Jídelní stůl také efektivně odděluje obývací pokoj od kuchyně. Dekor stěny překrývá také dřevěný panel, který podporuje televizní obrazovku. Jednotka bílých médií zvýrazňuje ovládací panel a může ukládat nepořádné konzoly a příslušenství.

šedá pohovka s barevnými polštáři dokonale zapadá do interiéru malého salonku s jídelnou

Panely teraco jsou k dispozici také v kuchyni. Ty zdobí zadní stěnu kuchyňské linky ve tvaru písmene L, která odpovídá designu. Kulatá závěsná světla ze skla kontrastují s barevným schématem a ladí se skleněnou nádobou na vodu na jídelním stole.

Položte teracové panely na zadní stěnu v koupelně za umyvadlem a zrcadlem

Panely teraca se vracejí do koupelny vzorováním zadní části marnosti. Designéři tedy nejen zachovali stejný styl v celé ploše bytu, ale také nastavili akcenty na každém vhodném místě.

Terrazzo jako hlavní rys designu

teraco jako prvek designu moderního obytného prostoru s uměleckými díly a futuristickým lustrem

Třetí byt, který vám ukazujeme, má mírové, jednotné barevné schéma bílého a světlého smrkového dřeva, které lze skvěle kombinovat s terazzem na podlahách a na kuchyňském ostrůvku. Monochromatické umělecké dílo také zajišťuje ještě uvolněnější a moderní vzhled. Světlý gauč je pokrytý šedými a bílými polštáři a útulnými přikrývkami.

minimalistický kuchyňský kout v šedých tónech s digestoří a kuchyňským ostrůvkem vedle jídelního stolu

Barva odsavače par je stále sladěna se kuchyňskými stěnami ve smrkové barvě, zatímco dokonale kontrastuje s teracovými panely. Tři moderní nástěnná světla také podtrhují zadní stěnu minimalistické kuchyně. Výklenek ve skříních byl vkusně obložen teracovými panely, které doplňovaly podobně navržený kuchyňský ostrůvek.

vintage ložnice v jemných hnědých nuancích s teracovou podlahou a závěsnými světly

Materiál se odplavuje z obývacího prostoru a také zaplavuje podlahu ložnice. Nábytkové prvky ve stejné barevné paletě jsou s tím zcela v souladu a vytvářejí měkký, útulný pocit, který je ideální pro ložnici.

Ďábel je v detailech

obývací pokoj v jemných béžových nuancích s konferenčním stolkem s nohama z terazza

Naše poslední prohlídka inspirovaná teraco je prostřednictvím bytu o rozloze 43 metrů čtverečních. Černá, bílá a meruňková barva se tentokrát snoubí v malém otevřeném obývacím pokoji. Vrcholem obývacího pokoje je však konferenční stolek s nohami z terazza a deskou stolu, která vypadá jako servírovací tác. Tento kus nábytku dodává krotké, neutrálně navržené jemné vzory v obývacím pokoji.

návrháři s kuchyňským koutem sestávajícím z kuchyňského ostrůvku s černými závěsnými světly a barovými židlemi

Tóny černého světla se dále šíří po kuchyňském ostrůvku za obývacím pokojem. Tři podobně černé kuchyňské barové židle stylově ladí se třemi lampami stejné barvy a dotvářejí tak zbytek designu kuchyně.

Základní jednotky v minimalistickém stylu a barvě kontrastující s kuchyňskými deskami z terazza a vestavěnými spotřebiči

Teracové panely také přecházejí po minimalisticky navržených základních jednotkách jako kuchyňské pracovní desky. Výsledkem je, že tyto barvy dokonale kontrastují s jemnými barvami kuchyně. Kuchyňský splashback ve stejném stylu dotváří celý vzhled.