Vzhled interiéru

Orientální dekorace s čínskými zahradními židlemi – 19 nápadů na život

Orientální dekorace čínsko-zahradní-židle-interiér-dekorace-akcentová barva-světle modrá

V posledních několika desetiletích lze při zařizování bytů pozorovat kombinaci západních a asijských stylů zařizování s využitím prvků z různých kultur. Například byty s moderním zařizovacím stylem dostávají orientální kouzlo. Oblíbeným nábytkovým prvkem z asijské kultury jsou čínské zahradní židle, které jsou vyrobeny pro orientální dekorace jak ve venkovním prostoru, tak v interiéru.

Nápady na orientální výzdobu pro moderní obývací pokoj

Orientální deko žijící nápad-čínská zahrada-židle-obývací pokoj-pastelové tóny

Návrháři interiérů se stále častěji obracejí na soudkovité keramické taburety, které se používají buď jako odkládací stolky, nebo jednoduše jako orientální dekorativní akcenty v interiéru. Lze je kombinovat s různými styly zařizování a dodat kouzlo a eleganci každé ložnici, koupelně, obývacímu pokoji nebo venkovnímu prostoru.

Čínská zahradní židle jako orientální dekorace

Orientální deco venkovní-moderní-zahradní-nábytek-čínská-zahradní-židle-oranžová

Keramické stoličky ve tvaru sudu existují již více než 1000 let a používaly se hlavně v čínských zahradách. Jako venkovní nábytek jsou obvykle vyrobeny z keramiky, kamene nebo porcelánu, aby byly odolné vůči povětrnostním vlivům. V dnešní době je však najdete spíše v interiéru než ve venkovním prostoru.

Historie bubnové stolice

Orientální deco-čínská-zahradní-židle-moderní-interiér-obývací pokoj-nahé tóny

Čínská kultura klade velký důraz na zahradničení a terénní úpravy, proto byla v minulosti většina čínských domů postavena kolem nádvoří. Z tohoto důvodu byl venkovní nábytek také důležitou součástí interiérového designu v Číně. Starožitné zahradní židle, jak je známe dnes, údajně pocházejí z dynastie Ming – počátek 17. století.

Jak dnes vypadají čínské zahradní židle?

Orientální dekorace interiér-čínská-zahradní-židle-keramika-starožitný-buben-inspirace

Tyto nádherné keramické stoličky mají tvar sudu a také připomínají starodávné čínské bubny. Proto je většina modelů vybavena uměle simulovanými hlavami hřebíků, které jsou součástí skutečných bubnů. Kromě toho mají orientální zahradní židle různé dekorativní ozdoby a jsou nabízeny v různých barvách, aby dokonale ladily s každým interiérem.

Moderní interiér s orientálním kouzlem

orientální-dekor-moderní-nábytek-zahradní-židle-boční stůl-kamenina-obývací pokoj

Rozmanitost barev a vzorů umožňuje nastavit různé interiéry s čínskými zahradními židlemi. Jsou vhodné do obývacího pokoje a ložnice i do koupelny. Bez ohledu na to, kde jsou umístěny, dodávají každé místnosti zvláštní orientální nádech.

Čínské zahradní židle jako odkládací stolky v obývacím pokoji

orientální-dekorace-bydlení-nápady-čínská-stolička-obývací pokoj-klenutý-dřevěný strop

Oblíbené čínské keramické taburety neslouží jen jako orientální dekorace v interiéru, ale také jako užitečné kusy nábytku. S pohodlnou sedací podložkou ve skutečnosti slouží jako sedací nábytek, ale fungují spíše jako odkládací stolek, zejména v obývacím pokoji. Lze na něj umístit knihy a časopisy nebo malé květináče s pokojovými rostlinami.

Orientální dekorativní taburet pro krásné barevné akcenty v interiéru

orientální-dekorace-nábytek-nápady-obývací pokoj-zahradní-židle-tmavě-modré-akcenty

Pokud chcete do svého obývacího pokoje přidat barevné akcenty, můžete si koupit jednu nebo více soudkovitých keramických stoliček v požadované barvě. Když jsou doplněny několika sedacími polštáři, květinovými vázami nebo nástěnnými malbami, jsou perfektní jako pěkný akcent v interiéru..

Orientální dekorace se vzorovanými zahradními židlemi

orientální-deco-čínská-zahradní-židle-oranžovo-bílá-vzorovaná-interiérová dekorace

Pro ty, kteří přikládají orientální výzdobě velký význam, lze najít takové zahradní židle, které jsou opatřeny orientálním vzorem. Kromě motivu vytvářejí orientální atmosféru intenzivní barvy jako červená, oranžová, žlutá a azurově modrá.

Barevný interiér s asijskými motivy

orientální-dekorace-nápad-obývací pokoj-barevný-interiér-keramická-taburet-čína

Bílý obývací pokoj lze pomocí správného nábytku a barev proměnit v orientální oázu. Zde jsou například použity různé barvy na žaluzie, podsedáky a koberec, které jsou kombinovány s jednoduchým bílým sedacím nábytkem. Porcelánové zahradní židle ve tvaru sudu jsou dobrým doplňkem asijského tématu. Mají šestiúhelníkový tvar, jsou zdobeny čínskými motivy, jako jsou draci, pivoňky a buddhistické symboly, a jsou perfektní jako orientální dekorace do obývacího pokoje.

Různé typy čínských zahradních židlí

orientální-výzdoba-interiér-obývací pokoj-starožitnost-čínská-zahradní-stolička-odkládací stolek

Tvar většiny čínských stoliček je podobný, ale modely se liší různými motivy a vzory. Moderní design je opatřen perforovanými okvětními lístky jako ozdobou a je vyroben z glazované keramiky. Jiné modely jsou navrženy tak, aby připomínaly bambusové stoličky. Některé mají dokonce starožitný vzhled, a jsou proto skvělé do interiéru v retro stylu.

Kupte si čínské taburety na orientální dekoraci

orientální-dekorace-obývací pokoj-čínská-zahradní-židle-bílý-boční stolek

Originální zahradní židle z Číny se nacházejí extrémně vzácně, a proto jsou velmi drahé. Proto jsou obvykle vystaveny v muzeích nebo je kupují pouze sběratelé starožitností. Naštěstí se již vyrábějí a nabízejí moderní repliky za nižší cenu.

Orientální dekorace v koupelně

orientální-dekorace-moderní-design koupelny-čínská-zahradní-židle

Čínské zahradní židle lze díky své voděodolnosti použít i při navrhování moderních koupelen. Pokud je stolička umístěna například vedle vany nebo sprchového koutu, lze ji použít jako polici pro šampony nebo koupelnové potřeby.

Pokyny pro péči o čínskou zahradní židli

orientální-dekorace-moderní-koupelna-vana-starožitnost-čínská-zahradní-židle

Další skvělou vlastností těchto zahradních židlí je, že se snadno udržují. Lze je dokonce otřít a vyčistit vlhkým hadříkem, přičemž je povoleno také použití jemného čisticího prostředku. Poté by měl být povrch otřen suchým hadříkem a stolička bude opět vypadat jako nová.

Přizpůsobte orientální taburet vybavení koupelny

orientální-dekorace-koupelna-čínská-zahradní-židle-černá-sprchová-skleněná příčka

V koupelně by měla být sladěna také barva nábytku. Čínskou zahradní židli lze zakoupit ve stejné barvě jako stěny a koupelnový nábytek, nebo může sloužit jako barevný akcent v designu koupelny.

Nápady na orientální výzdobu střešní terasy

orientální-dekorace-nápady-moderní-střecha-terasa-rostliny-čínská-stolička-keramika

Protože jsou čínské zahradní židle tak univerzální, lze je použít kdekoli v domácnosti. Skvělým nápadem by bylo zřídit terasu nebo střešní terasu s takovými keramickými stoličkami a krásnými rostlinami, které dodají venkovnímu prostoru asijskou atmosféru..

Na střešní terasu použijte čínské zahradní židle

orientální-dekorace-bydlení-malá-střecha-terasa-lehátko-čínská-zahradní-židle

Pokud byste chtěli navrhnout svůj vlastní relaxační prostor ve městě, můžete navrhnout střešní terasu v orientálním stylu a trávit volný čas na čerstvém vzduchu, když je pěkné počasí. Čínská zahradní židle je krásnou orientální dekorací na terasu, která může sloužit i jako užitečný odkládací stolek.

Navrhněte verandu pomocí barevných zahradních židlí

orientální-dekorace-veranda-čínská-zahradní-židle-světle-modrá-barevná-nábytek

Orientální keramické stoličky jsou ideální pro barevné dekorace na verandě. Mohou být použity buď jako sedadlo, nebo jako odkládací stolek a krásně se kombinují s ratanovým nábytkem ve stejných nebo kontrastních barvách.

Prostorově úsporné zařízení na balkon

orientální-dekorační-nábytek-moderní-představený-zelená-zahradní-židle-odkládací stolek-balkon

Pokud chcete z důvodu úspory místa zařídit malou místnost, jsou k tomu čínské zahradní židle jako stvořené. Zabírají jen málo místa a lze je dokonce uložit pod stoly. Pokud například chcete trávit více času na balkoně, můžete jej nastavit jako odkládací stolek se stoličkou a užívat si tam ranní kávu nebo čaj.