Vzhled interiéru

Nepřímé světlo vytváří příjemnou atmosféru – vila od PrismDesign

nepřímé lehké podlahové dlaždice mramorový vzhled

Spolupráce mezi Prism Design a Mori Design nedávno vyústila v projekt moderní vily v čínském Nantonu. Architekti vytvářejí příjemnou atmosféru pomocí forem, barev, materiálů a nepřímého světla. Tento projekt kombinuje východní a západní estetiku a snaží se vyjádřit harmonický vztah mezi člověkem a přírodou.

Nepřímé světlé a tmavé dřevo

Obývací prostor tmavý dřevěný rozdělovač místností v odstínech šedé

Fáze návrhu a plánování trvala rok a půl. Designéři použili prvky čínské tradice, včetně umění a barev, a spojili je se západní kulturou. Spousta nepřímého světla a tmavého dřeva charakterizuje celý dům a navozuje náladu.

nepřímý světlý obývací prostor kuchyň z tmavého dřeva mramor

Návrh prvního patra vychází z tématu transparentnosti. Dvojitě vysoký strop v jídelně vytváří vzdušnou a lehkou atmosféru. Zvláštním vrcholem je zajímavý design stěn z mosazných desek a zrcadlových prvků. Nepřímé osvětlení také zdůrazňuje 3D efekt.

Obývací pokoj nepřímé stropní osvětlení šedohnědé tóny

Jídelna sousedí s malým příjemným obývacím pokojem s posezením. Protože je tato místnost opticky zmenšená, cítíte se bezpečně a pohodlně.

černé kuchyňské fronty bílá pracovní deska kuchyňský ostrůvek

V suterénu se nachází tělocvična a domácí kino, zatímco ve druhém patře jsou dvě ložnice. Zvláštní pozornost byla věnována designu dětského pokoje. Dětský pokoj je vyroben ze dřeva a bílé barvy a je vizuálně rozdělen do tří zón: pro učení, spánek a hraní. Barevné akcenty v oranžové, červené a modré vnesou do elegantní, tmavě zařízené místnosti svěží tón. Akrylová závěsná židle slibuje hodiny zábavy nebo relaxace.

Nepřímé světlo ve školce

Dětský pokoj nepřímá světlá stěna tmavá dřevěná stěna podlaha

Ke stěně za postelí byl připevněn černý LED nástěnný pás, který dodává místnosti jedinečnou atmosféru. Tento nástěnný pás skrývá světelný zdroj a šíří příjemné světlo po celé místnosti.

Bublinková závěsná židle do dětského pokoje nepřímá světelná stěna

Hlavní ložnice je ve třetím patře, kde dominují také krémové tóny a povrchy z ořechového dřeva. Ve čtvrtém patře je soukromá pracovna, kterou lze využít i jako ložnici.

Dětský pokoj tmavé dřevo

Obývací stěna nepřímého lehkého dřeva v dětském pokoji

nepřímé světlo bílá chodba schody

Ložnice nepřímý světlý strop tmavé dřevo

Nástěnná lampa Lehátko ve formátu XXL

Obývací pokoj nepřímé světlo stropní pohovka krajina

nepřímé světlo bílá domácí kancelář zábradlí z tmavého dřeva

malá nástěnná malba XXL šatní skříň posuvné dveře tmavé dřevo

Design: NÁVRH PRISMU

ve spolupráci s Mori Design

Fotograf: Hirabayashi Katsumi