Vzhled interiéru

Navrhování stěn – hlavní trendy od Pinterestu pro barvy a dekorace

design stěny nápady trendy pinterest barvy textilní kov

Pinterest nejen určuje trendy, ale také ukazuje stávající trendy všem, kteří hledají zajímavé nápady pro design interiéru. To platí také pro design vnitřních stěn, pro které existuje široká škála variant. Existují však určité nápady, které vám padnou do oka, a proto by měly být zmíněny, abyste je nepropásli. Níže se dozvíte, jaké zajímavé a atraktivní možnosti můžete použít při navrhování stěn, aby měl interiér konečnou úpravu a zároveň vyhovoval nejnovějším trendům. Jak tedy můžete navrhnout stěny? Jen se podívejte sami:

Nápady na design stěn – navrhněte stěny zlatem

stěny design zlatá tapeta nápad moderní elegantní komoda

Zlato na zdi má zvláštní efekt. Na jedné straně subtilní a na druhé straně také extravagantní barva vytváří eleganci a se správným nábytkem vypadá moderně. Kreativního designu stěny s touto barvou lze dosáhnout různými způsoby. Pokud nechcete hned malovat celé zlaté stěny, můžete se jednoduše spolehnout na zajímavé akcenty, které lze navrhnout na jakoukoli barvu pozadí. K tomu lze použít různé techniky. Například houby lze použít k přidání pěkných tamponů. Ale i díky originálnějším tahům štětcem lze neobvyklých vzorů dosáhnout rychle a snadno. Pokud chcete zdobit stěny omítkou, nijak vám to nebrání v přidávání zlatých akcentů. V tomto případě je zeď ještě efektivnější.

stěny design kuchyňské tapety čínské koi dlaždice bílé

Pokud si chcete zeď ještě více usnadnit zlatem, poohlédněte se po tapetě. Zde mohou stěny zdobit složitější vzory, což je výhodné pro ty, kteří nejsou příliš kreativní, talentovaní nebo jen hledají rychlou opravu. Velký výběr modelů od různých výrobců tapet také umožňuje volbu mezi větším počtem akcentů na zdi nebo jemnějšími variantami.

tvar stěn rám obrazu přízvuk zlatý krb deco

A pokud nechcete nutně navrhovat stěny s takovými trvalými možnostmi designu, můžete jednoduše použít další dekorativní prvky. Co třeba zlaté rámečky na obrázky, které také předvedou vaše oblíbené chvíle s vašimi blízkými nebo jakékoli obrázky a poskytnou potřebný půvab ve zlatě? Jako zlaté nástěnné nápady lze použít i jiné zlaté dekorativní předměty, jako jsou závěsné vázy nebo květináče nebo věci vlastní výroby.

design stěny obkladové panely kovové desky zlaté průmyslové

Rozhodně chceme zmínit tento neobvyklý, ale zajímavý nápad, pomocí kterého můžete přinést zlato na zeď. Jedná se o obklad stěn vyrobený z kovových desek. Pokud chcete tímto způsobem zdobit stěny, můžete si vybrat jiné kovové barvy, ale trendem je v současné době zlato. Tato myšlenka je zvláště vhodná pro zařízení v průmyslovém stylu a může být kombinována s jinými zlatými akcenty a dekoracemi pro příslušnou místnost.

Nástěnný design s barvou – tmavé barvy stěn místo akcentů

designové stěny tmavá barva stěny modrá moderní světlý laminát

Pokud jste se rozhodli pro výrazné barvy a chtěli byste vymalovat pokoj a navrhnout tak stěny barvou, lze použít i tento trend Pinterestu. To znamená tmavší a výraznější barvy, jako je tento odstín modré, což umožňuje obzvláště dobře zvýraznit světlejší bytové doplňky nebo nábytek. Ačkoli takové barvy dělají tmavší místnost ještě mystičtější, nápady pro navrhování stěn budou pravděpodobněji doporučeny pro světlejší místnosti s velkými okny, aby se zabránilo příliš tmavé atmosféře.

designové stěny olivově zelená moderní nástěnná polička pohovka minimalistická skandinávská

V této podobě lze kromě modré použít i mnoho dalších barev. Lze použít například tmavý odstín zelené, nebo trendy benzínovou modrou a také fialovou. Stačí si vybrat svou oblíbenou barvu a poté najít požadovaný odstín a namalovat akcentní zeď. Pokud si troufáte, můžete samozřejmě všechny stěny navrhnout barevně.

trendy designu stěn benzín modrá barva stěna žlutá povlečení přízvuk ložnice

Bytové doplňky, textil a dekorace pak lze vybrat ve výrazné kontrastní barvě. Například u této benzínově modré stěny vypadá žluté ložní prádlo opravdu dobře. Tímto způsobem si obě barvy přijdou na své a nepochybně vylepší místnost. Samotnou zeď můžete také nechat holou, protože nápadný barevný tón je sám o sobě dostatečně dekorativní. Nicméně můžete hrát i s jinými dekoracemi, které jsou nejlépe vybírány diskrétněji. Vhodná je malá nástěnná polička, ale také nástěnné malby.

Navrhněte stěny kreativním akvarelem

trendy v designu stěn akvarel zelená tapeta inspirace boční stůl

Chtěli byste namalovat zeď vzorem a vyzkoušet nový trend. Koneckonců, klasické pruhy nebo cikcakové vzory může dělat kdokoli a už nejsou tak originální. Místo toho důvěřujte tomuto trendu Pinterestu, který můžete použít k dekoraci stěn. Co je myšleno, je atraktivní akvarel, který je připevněn ke zdi ve formě tapety. A přiznejte se, vypadá to prostě úchvatně!

navrhněte stěny akvarelovým obrázkem vytvořte si nápady na výzdobu stěn sami

Pokud opravdu nemůžete najít správnou tapetu, můžete také alternativně vytvořit nástěnnou malbu. Můžete si podat ruku na velký kus papíru nebo plátna jakékoli velikosti a navrhnout jakýkoli vzor v různých barvách, abyste jej připevnili na zeď. I zde máte vždy možnost jeden den dekoraci bez problémů odstranit. Lze zvolit nepravidelný vzor, ​​ale také určité motivy. Dobře se hodí například rostlinné motivy, jako jsou květiny nebo listy. Lze také navrhnout panorama nebo co siluety lesů? Fantazii se meze nekladou.

Navrhujte stěny bez tapety – nápady s tkanými bytovými doplňky

trendy designu stěn kilim nápad dekorace stěn dřevěné obložení skandinávský rustikální

Kromě nástěnných obrazů lze nápady na výzdobu stěn implementovat také pomocí materiálů, které jsou v naší kultuře pro zeď spíše netypické. Ale vypadají tak skvěle! Jak dobře, že nám Pinterest tento trend designu stěn neodepřel. Stačí použít tkané dekorace na zeď! Ano, čtete správně! Proč by něco, co pěkně zdobí podlahu, nebylo užitečné i pro zeď? Koneckonců není nic nového, že na opláštění stěn je použit laminát.

trendy designu stěn textilní tkaní nástěnné dekorace pestré barvy eames

Nezáleží na tom, zda pro tento účel použijete menší koberec kilim nebo pestrý design, jako je ten na obrázku výše. Možná byste dokonce chtěli vytvořit takový produkt sami. V případě potřeby lze něco takového sehnat i v obchodech a myslíme si, že ten nápad je prostě nádherný a originální.