Vzhled interiéru

Nápady na barvy stěn v pískových a práškových tónech – 50 kombinací a příkladů designu

Práškové tóny vytvářejí šťastnou náladu a místnost působí útulně a příjemně. Nejen, že jsou krásné, ale také je lze kombinovat s téměř jakoukoli barvou, což z nich činí perfektní pozadí pro nápadité vybavení nebo akcenty. Ukážeme vám 50 možných kombinací a nápadů na barvy stěn v pískových a práškových tónech pro obývací pokoj, kuchyň, ložnici a koupelnu. nechte se inspirovat!

Kombinujte barvy stěn – která barva se dobře hodí k písku?

Barvy stěn-nápady-písek-antracit-šedá-obývací pokoj-barevné kombinace

Písková barva spolu s béžovou a krémovou patří mezi takzvané pudrové tóny. Neutrální nuance dodávají interiéru domácký nádech a lze je snadno kombinovat s výraznými barvami, jako je červená, oranžová, modrá, zelená a fialová. Jakou kombinaci zvolíte, závisí nejen na vašem subjektivním vnímání, ale také na požadovaném efektu.

Barvy stěn-nápady-písek-bílá-stolička-čalouněný nábytek-nápady

Pro akcentové stěny v obývacím pokoji nebo na chodbě lze použít červené, oranžové a bobulové nuance. Barevné schéma navozuje šťastnou náladu a místnost působí strukturovaně. Fialová v kombinaci s nuancemi zlatého písku dodávají vybavení venkovského stylu. Olivové tóny, tráva zelená a modrá spolu s béžovými nebo krémovými barvami vytvářejí útulnou atmosféru a uvolňují oči.

Zkombinujte pískový nátěr na zeď a vybavte jej přírodními barvami

Kombinujte barvu cappuccina: Tyto barvy stěn se k sobě dobře hodí!

Zkombinujte šedou barvu stěny – 55 nápadů a tipů na zdobení

Nápady na barvy stěn v písku – vysoce kontrastní provedení

Barvy stěn-nápady-písek-šeřík-teplý-vzhled skutečného dřeva

Ne každý si troufá na vysoce kontrastní barevné schéma – ale ve skutečnosti kombinace neutrálního povrchového tónu a výrazných nuancí dodává interiéru další kouzlo. Rovnováha mezi tmavými a světlými barvami je zásadní pro efekt místnosti a musí být sladěna s velikostí a orientací místnosti. Jako příklad úspěšného mixu barev vám ukážeme nápady dvou známých výrobců barev na stěny.

Písková barva tvoří dokonalé pozadí v exoticky zařízeném obývacím pokoji

Barvy stěn-nápady-písek-obývací pokoj-bydlení-nápady-krb-šedá-dřevěné panely

V tomto obývacím pokoji tvoří stěny a podlahy v pískové barvě dokonalou kulisu pro barevný nábytek a dekorace stěn. Do popředí se dostává červený gauč a perské schody. Dvě křesla z tmavého dřeva a proutí v přírodním vzhledu a kožená židle dotvářejí celkový obraz. Barva písku dokonale ladí s tóny dřeva.

Berry nuance a písková barva a houpací křeslo ve skandinávském stylu

Barvy stěn-nápady-písek-bobule červené-nuance-kombinovat-obývací pokoj-nápady na bydlení

Barvu písku lze skvěle kombinovat s jinými teplými barvami. Béžová a červená ladí barevně a vytvářejí útulnou atmosféru v každém obývacím pokoji. Tato barevná kombinace je vhodná zejména do obývacího pokoje.

Barvy stěn-nápady-písek-červená-místnost pro mládež-design-chlapci-nápady

S barevnou kombinací béžovo-červené se nuance mohou velmi lišit. Bohatá červená rtěnka zde vytváří silné akcenty, zatímco světlý pískový tón se šedou složkou zajišťuje harmonickou kompozici. K tomu se přidává světlá prkna.

Pruhy na zdi zpestřují interiér

Nápady na nástěnné malby pískové hnědé pruhy malování obývacího pokoje

Krém lze kombinovat se všemi hnědými tóny. Pokud chcete svým čtyřem stěnám přinést trochu rozmanitosti, jděte na pruhovaný vzhled. Barevná taupe je v současné době obzvláště populární. Je to odstín mezi šedou a hnědou a vypadá nadčasově moderně.

Barvy stěn-nápady-písek-šedá-nuance-kombinovat

Dávejte pozor na orientaci proužků. Svislé pruhy dodávají místnosti vyšší vzhled. Horizontální pruhy naopak vytvářejí šířku. Pruhy jsou rozhodně působivým, nadčasovým designem.

Tmavě fialová barva potřebuje jako soused světlý tón (zde písková barva s třpytivým efektem)

Barvy stěn-nápady-písek-šeřík-bílá-obývací pokoj-nápady na bydlení

Místo konvenční barvy na zeď můžete použít i omítku s metalickým efektem. Dekorativní omítka poskytuje nejen zajímavé vizuální akcenty, ale také podporuje zdravé vnitřní klima. Minerální omítka absorbuje vlhkost a znovu ji uvolňuje. Omítka ze silikonové pryskyřice naopak odpuzuje vlhkost.

Šedá, černá, béžová a písek na zdi v obývacím pokoji

Barvy stěn-nápady-pískový vzor-malba-obývací pokoj-antracit-světle šedo-béžová

Pokud chcete mít na zdi pěkný vzor, ​​můžete se rozhodnout pro jednoduché geometrické tvary. K tomu nemusíte vystřihovat čtvercové šablony z lepenky. Je to jednodušší dělat s technikou maskování. Nejprve jsou tužkou nakresleny obrysy čtverců. Geometrické tvary jsou před malováním maskovány. Vybarvujte čtverečky po jednom. Po zaschnutí se malířská páska opatrně odlepí.

Malovat pruhy jako ohraničení

Barvy stěn-nápady-písek-nebe modrá-levandulová manželská postel

Pomocí techniky maskování můžete také nastavit jednotlivé barevné akcenty. U rovných pruhů použijte k označení značky vodováhu. Zkontrolujte průběh čáry na několika místech. Na tenké proužky je nejlepší použít užší štětec.

Zkombinujte barvu písku a bobulové nuance dohromady

Barvy stěn-nápady-písek-dívčí pokoj-růžová-oranžová-bobule-nuance-bílé-dveře

I nevyužité nástěnné výklenky lze proměnit v úložný prostor a prakticky využít. Aby vynikly ze zbytku místnosti, můžete znovu použít barvu. Tmavý odstín vytváří hloubku, zatímco korálová barva vám okamžitě dodá dobrou náladu.

Barvy stěn-nápady-písek-obývací pokoj-nažloutlé-nuance-laminátová podlaha-barevný-běžec

Při výběru barvy stěny věnujte pozornost světelným podmínkám v místnosti. V tmavých místnostech je vhodné použít světlejší odstíny. Světlý a tmavý kontrast mezi stěnou a podlahovou krytinou je také velmi důležitý. Pokud je dřevěná podlaha spíše tmavá, je nejlepší zvolit světlý práškový odstín. Nejlepší je natřít základní desky a stropní lišty bíle. S bytovými doplňky, jako jsou nástěnné malby a kobercové rohože, můžete vylepšit nebo uvolnit atmosféru místnosti.

Barvy stěn-nápady-písek-obývací pokoj-žlutá-skříň-vzory-exotické

Barvy mají silný vliv na naši náladu. Jasné barvy zajišťují dobrou náladu a živost. Barevný nábytek a doplňky jsou skutečnými poutači v každé místnosti. Pokud však chcete v místnosti navodit uklidňující atmosféru, zkombinujte pudrové tóny s dalšími neutrálními barvami, jako jsou šedé tóny, bílá, černá. Pastelové barvy fungují stejně dobře.

Barva stěny béžová: barevné kombinace s antracitem

Béžové barevné kombinace s antracitem na zdi v obývacím pokoji

V barevných kombinacích s antracitem je béžová barva stěny moderní a vyhrazená. Šedá barevná paleta tón v tónu poskytuje plynulý přechod mezi obytnými a soukromými oblastmi, přičemž břidlicová a antracitová šedá jako akcenty a holubice a světle šedá jako pozadí. Béžová obzvláště atraktivně doplňuje chladnou paletu barev a dodává domácí nádech. Je také skvělý jako přechodová barva, například pro šatnu nebo chodbu.

Šedobéžová barva stěny kombinuje antracitovou stěnu a béžovou zeď v obývacím pokoji

Antracit a béžová jsou také vhodné jako moderní barevný soubor pro malý byt. Stěny může zdobit několik barev, zejména v otevřených obývacích prostorách, které kombinují kuchyň, jídelní kout a obývací pokoj v jednom. Barevné kombinace s antracitem vytvářejí vzrušující kontrast a spolu s nerezovou ocelí a železem vytvářejí půvabný vzhled v trendovém industriálním stylu. Zde nejde jen o barvu, ale také o materiálové kombinace. Na jedné straně se kombinuje nerezová ocel, kůže, moderní vysoce lesklé povrchy a len, korek nebo dřevo.

Barva stěny béžově šedá a antracitová světle šedá

Béžové stěny zprostředkovávají pohodlí nejen v obývacím pokoji, ale také v kuchyni. Společně s antracitem může béžová zeď rozvinout svůj plný efekt a dodat útulný nádech minimalistické kuchyni.

V místnosti zkombinujte barvu stěny béžově šedou

Jednopokojový byt s nápady na barevný design béžově šedé stěny

Jednopokojové byty často představují velkou designovou výzvu. Na jedné straně by měla být místnost opticky rozdělena do několika zón, ale zároveň by barevné schéma mělo působit jednotně. Béžová a šedá se v tomto případě ukazují jako perfektní barevní partneři. Jednotlivé oblasti, výklenky a rohy jsou opticky zvýrazněny tmavými odstíny, zatímco světlé nuance tvoří dokonalé neutrální pozadí. Béžová tradičně zdobí zeď v kuchyni, zatímco světle šedá dodává obývacímu pokoji moderní vzhled. Tmavě šedá odděluje oblasti od sebe a nastavuje akcenty.

Šedobéžová barva na zeď na chodbu

Šedobéžová barva na zeď pro vchod a kuchyň

Šedobéžová barva stěny je lehký tón, který je teplý a přesto rezervovaný. Může být dokonale představen v moderním, puristickém nebo skandinávském nábytku. Nástěnná barva greige, kombinace těchto dvou barev, se již vloudila do srdcí návrhářů interiérů a již existuje mnoho inspirací a nápadů, jak tuto barvu použít. Díky nuancím vypadá i vstupní prostor jasně a příjemně a udává tón nábytku.

Barva stěny béžovo-šedá: trendová šedá

Greige kombinujte a míchejte béžovo-šedé barvy stěn v obývacím pokoji

Greige vytváří četné kombinace mezi béžovo-šedou barvou stěny. Šedá paleta se proto liší od velmi světlých, krémově bílých tónů až po tmavě šedé barvy s jemným béžovým podtónem. Podle toho, jaký odstín zvolíte pro vlastní čtyři stěny, můžete dosáhnout zcela nového prostorového efektu. Scandinavian chic is the light greige, který spolu se světlými dřevěnými podlahami a nábytkem tón v tónu tvoří dokonalé neutrální barevné schéma pro skutečné puristy.

světle šedá a antracit v obývacím pokoji

Super light greige se velmi dobře hodí k modernímu nábytku v asijském stylu. Antracitové a pudrové nuance vytvářejí akcenty a uvolňují minimalistické barevné schéma. Některé dekorativní prvky, jako jsou povlaky na polštáře nebo přehozy, vyzvedávají barvu stěny a vytvářejí útulné barevné schéma. Je to dokonalá rovnováha mezi absolutní moderností a útulností venkovského domu s asijským šarmem.

Ložnice světle šedá na nápady na zeď

Greige není jen trendová barva, ale především barva, která má pozitivní vliv na světelné podmínky v místnosti. Díky šedo-béžové barvě stěny působí tmavé místnosti jasněji a zároveň působí na oči uklidňujícím dojmem. Protože je vnímán jako neutrální, lze jej optimálně kombinovat s dalšími přírodními nuancemi. Královská modrá, hořčičná žlutá a hnědočervená jsou oblíbenými barevnými partnery. Metalické tóny se také harmonicky prolínají s nábytkem Greige. Bronz, stříbro, růžové zlato a měď: prakticky všechny kovové nuance dodávají interiéru elegantní nádech.

Šedobéžová barva stěny spolu s královskou modří tvoří atraktivní soubor

Barva stěny šedo-béžová Greige v kombinaci s královskou modří v obývacím pokoji

Béžově šedá barva stěny v obývacím pokoji: Béžová složka je výrazně větší a dodává místnosti teplo

Barva stěny šedo-béžová znamená moderní design v obývacím pokoji

Barva stěny šedo-béžová s vysokým podílem šedé tvoří dokonalé pozadí pro černobílé fotografie

Barva stěny béžovo-šedá Greige je trendovou barvou pro rok 2020

Šedá do obývacího pokoje ve skandinávském stylu

Nástěnný nábytek a lampy v barvě béžové a antracitové

Šedobéžová barva stěn v dětském pokoji v kombinaci s jemnými modrými pastelovými nuancemi

Zkombinujte barvu stěny šedo-béžovou v obývacím pokoji

Barvy stěn-nápady-písek-prášek-nuance-bílá-prkno

Barvy stěn-nápady-písek-stůl-dívčí pokoj-stěna design-fialová-pastel

Barvy stěn-nápady-písek-zábradlí-barva-nebe-modrá-sněhobílá-kombinovat

Nápady na barvy stěn v tyrkysově-pastelových barvách-kombinovat-černý-nábytek

Barvy stěn-nápady-písek-obývací pokoj-bydlení-nápady-bíle čalouněný nábytek

Nástěnné barvy-nápady-písek-béžová-hnědá-čtení-rohový-country-styl-design

Barvy stěn-Nápady-Písek-Krém-Prášek-Tón-Přehoz-Bavlna

Barvy stěn-nápady-písek-jídelna-béžová-velbloud-šedá-bílá-podlaha

Barvy stěn-nápady-písek-jídelna-růžová-oranžová-zeď

Barvy stěn-nápady-písek-školka-šedá-tabule-barva-citron-žlutá-akcenty

Barvy stěn-nápady-písek-kuchyně-design-venkovský-kuchyňský nábytek

Barvy stěn-nápady-písek-levandule-studené-teplé-nuance-kombinovat

Barvy stěn-nápady-písek-hala-barva-bronz-přední dveře

Barvy stěn-nápady-písek-červená-terakota-oranžová-háčky

Barvy stěn-nápady-písek-zelená-tráva-kombinovat-hala-schody

Barvy stěn-nápady-písek-zelená tráva-komoda-venkovský styl-jídelna

Barvy stěn-nápady-písek-čtení rohové křeslo-černá-lampa

Barvy stěn-nápady-písek-teplé-béžové-nuance-design ložnice

Barvy stěn-nápady-písek-bílá-keramika-umyvadlo-středomořská-koupelna

Nástěnné barvy-nápady-písek-obývací pokoj-kompletně-design

Barvy stěn-nápady-písek-cihla-tapeta-ložnice-kmen stromu-noční stolek

Barvy na stěny-nápady-písková cihla-zeď-neošetřené

Barvy stěn-nápady-písková zahrada-nástěnná malba-terasa-design

Zahrnuty jsou všechny výše uvedené barvy stěn Dulux k dispozici

 Nápady na malování stěn od Sherwina Williamse

Barvy stěn-nápady-písek-béžová-mokka-barva

Barvy stěn-nápady-písek-obrázky-kavárna-latte-béžová-stěna-tabáková barva-kuchyňské skříňky

Barvy stěn-nápady-písek-obrázky-kavárna-latte-nuance-nebe-modrá-stolní lampa-černá-skládací židle

Barvy stěn-nápady-písek-obrázky-jídelna-bílé-dveře-okenní-nástěnné police

Barvy stěn-nápady-písek-jídelna-khaki-židle-bílé-okenní rámy

Barvy stěn-nápady-písek-obrázky-pokoj pro mládež-loftová postel-tyrkysová

Barvy stěn-nápady-písek-chodba-dřevěná podlaha-huňatý koberec

Barvy stěn-nápady-písek-zelená tráva-pastelové barvy-obývací pokoj

Barvy stěn-nápady-písek-oranžová-bílá-dětský pokoj-kombinovat

Barvy stěn-nápady-písek-klasická-výzdoba-nápady-jídelna

Barvy stěn-nápady-písek-kachlová vana z přírodního kamene

Barvy stěn-nápady-písek-prášek-poten-dřevo-konferenční stolek

Barvy stěn-nápady-písek-bílá-venkovský dům ve stylu středomořského obývacího pokoje

Všechny barvy Sherwin Williams