Vzhled interiéru

Modernizujte svůj byt: krok za krokem do útulného domova

Barva stěny vybledla, nábytek – staromódní a rozložení místnosti je něco jiného než funkční? I ten nejhezčí interiér se roky vyvíjí a mnozí majitelé se pak diví, jak mohou svůj dům bez velkého úsilí modernizovat. Vysvětlíme vám, co je důležité, pokud jde o modernizaci, a jak můžete do svého domova přinést více kvality života s úspěšným konceptem místnosti a zařizování.

Modernizujte svůj byt: dobré plánování je základ a vše

Modernizujte svůj byt, natřete stěny Tipy

Dobré plánování je pro konečný výsledek velmi důležité. Pokud chcete svůj byt modernizovat, měli byste nejprve sestavit skicu s přesnými rozměry a zamyslet se nad tím, co chcete v rozložení prostoru změnit. Ještě před zahájením modernizace byste měli určit, jaké jsou vaše životní potřeby. Jasná definice cílů a vytvoření projektové složky s fotografiemi podlah, stěn, návrhů interiérů se při rekonstrukci velmi osvědčí.

Modernizujte plánování bytů a výběr materiálů

Vlastník by pak měl požádat o radu, zda jsou požadované změny strukturálně možné a jaká povolení jsou k tomu zapotřebí. Hlavní věc zde není ušetřit peníze na špatném konci a nechat byt prohlédnout architektem, než začnou stavební práce. Jedině tak lze včas odhalit skryté nedostatky, které mohou rozpočet dodatečně zatížit. V závislosti na tom, zda a jaké stavební práce jsou nutné, mohou být jasně uvedeny související náklady.

Modernizujte svůj domov Nápady a tipy na rekonstrukci

Modernizace je drahá, a proto se obvykle provádí každých 20 let. Každý, kdo investuje tolik peněz a času do stavebních prací, by si konečný výsledek rozhodně měl chránit. Pojištění domácnosti pokrývá řadu škod až do požadované pojistné částky.

Modernizujte svůj byt: v několika krocích k vašemu vysněnému bytu

Modernizovat Nápady Nápady Tipy na modernizaci vybavení bytu

Podle toho, jak staré jsou stěny, podlaha, izolace, vchodové dveře atd. jsou provedeny následující modernizační práce:

1. Při rekonstrukci staré budovy je nejprve nutné vyměnit elektrický systém, vodovodní potrubí a vnitřní izolaci (pokud existuje) nebo nainstalovat nové..

2. Druhým krokem k vysněnému domu je dobrá izolace. Rozhodující roli v tom hrají kvalitní vchodové dveře a okna. I když jsou dražší na nákup, investice se rozhodně vyplatí, protože doba použitelnosti je přes 30 let.

Modernizace bytů nápady na přestavbu kuchyně

3. Také musí být modernizován topný systém a každých 15 let vyměněny radiátory. Vyplatí se proto o tom zjistit více před zahájením stavebních prací a případně si pořídit nové radiátory.

4. Stěny a podlahy musí za ty roky hodně vydržet. Zejména podlaha by měla být robustní a snadno se o ni pečovat, ale zároveň také dobře vypadat. Dřevěnou podlahu nebo parkety lze při správné péči používat déle než 40 let, zatímco přírodní kamenina a dlaždice mohou vydržet více než 35 let. Profesionálně omítnuté stěny je nutné každé 3-4 roky přemalovat nebo vytapetovat.

Modernizace bytu Rekonstrukce koupelny se sprchovým koutem

5. Koupelna a kuchyň se renovují každých 20 let. Pokud chcete ušetřit peníze, můžete to udělat sami nebo hromadně vyrábět. Volitelně lze vyměnit pouze čela kuchyňských skříněk a koupelnového nábytku. Malé opravy nebo renovace jsou také nutné v koupelně: sprchy, sprchové hlavice, závěsy atd. By měly být měněny každých 8–10 let.

6. Modernizujte byt systémem chytré domácnosti. Díky funkčním kompletním řešením můžete dovybavit osvětlení, termostaty a dokonce i kuchyňské spotřebiče senzory a ovládat je pomocí aplikace.

7. Zařízení a dekorace jsou na posledním místě. Jsou věcí vkusu a lze je snadno vyměnit za nové, pokud si přejete.