Vzhled interiéru

Moderní interiér s minimalistickými akcenty od CaSa

vestavěná skříň-posuvné dveře-koupelna

Tento malý byt o rozloze 36 m2 se nachází v Barceloně ve Španělsku. Moderní interiér s minimalistickými akcenty, které od Colombo a Serboli Architecture nebo zkráceně –CaSa nedávno navržený. Pojďme ustoupit do klidného a jasného designu interiéru, obdivovat bílý interiér plný slunečního světla a minimální používání nábytku.

Moderní interiér – jak to všechno začalo

Reproduktor-koberec most-terasa-Bakon

Renovace tohoto malého jednopokojového bytu byla objednána předem v dopise. Klient, francouzský historik umění a kurátor, lektor na Sorbonské univerzitě v Paříži, přišel do týmu architektů CaSa s velmi přesnými nápady a nápady na svůj malý majetek v Barceloně. Centrálně umístěný apartmán v pobřežním městě Sitges vede na pláž v několika krocích a je zcela obrácen dovnitř, s výhledem do vnitřního dvora. Nedostatek výhledu je kompenzován světlem a klidem. Zákazník jednu má moderní interiér žádaný jako tichý, otevřený a nepostradatelný prostor s malým nábytkem.

Moderní interiér s neustálou interakcí

malý nábytek-manželská postel-skleněná rámová dekorace na zeď

Díla současného umění, několik knih a jeho záznamy. Moderní interiér pro klidné chvíle doprovázené spoustou slunečního světla. Rozpočet umožňoval použití nákladově efektivních návrhových řešení. Byt se skládá ze tří různých oblastí, konkrétně z koupelny-kuchyně, obývacího pokoje-ložnice a třetí je terasa. Poslední dva spolu neustále komunikují, odděluje je pouze velké okno a předimenzovaná roleta na boku ložnice. 11metrová terasa je spojena s interiérem spojitou podlahou ze syntetické pryskyřice a slunečníkem. Díky slunečnímu svitu přináší sluneční ochrana okamžiky klidu během dne. Vně i uvnitř jsou tak spojeni v jedno.

Koupelna-maloformátové obklady-bílé-armatury

Bílé kování, spousta světla

 Tabulka Quaderna od Superstudio 1970 byl do interiéru integrován profesorem na začátku projektu. Deska stolu ovlivnila design obkladů v koupelně a kuchyni. Bílé maloformátové dlaždice 3 × 3 mají tvar mřížky a jsou jedinou komplexní strukturou v bytě. Koupelna je otevřená do ložnice a umožňuje návštěvníkům nahlédnout do koupelny bez dveří nebo skleněných žaluzií. V kuchyni pozorujeme stejnou strukturu dlaždic, což znamená, že kontinuita textury je sledována také při pohybu plastového krytu.

jednopokojový apartmán s kuchyňským koutem a koupelnou

osvětlení

Dlaždice ukazují cestu na toaletu. Všechny nádoby, jako je umyvadlo, baterie, toaletní armatury, umyvadla v koupelně, sprchové armatury, jsou všechny v matně bílé barvě a jsou lidskému oku skryty bílou dekou. Světlo je rozptýleno LED osvětlením na kuchyňských policích nebo umístěno v koupelně. LED osvětlení zavěšené na okenním rámu odděluje obytnou a terasovou část a spojuje je skrz světlo.

Terasa-bílá-vysoký-lesk-podlaha-proutěná-židle-terasový nábytek

Slunečník, popínavé rostliny

Stálezelená, popínavá rostlina světlých barev, která v tomto projektu zakrývá stěny a stanoví limity bílé barvy, funguje jako zábradlí mostu na terase.

Matrace-místo-pohovky-pro-hosty-černý-rám obrazu

Triky v bytě

Triky v bytě si zákazník pečlivě vybírá sám. Francouzský umělec Fabrice Hiber, kterého vyučuje sám profesor, inscenuje své umění v grafické reprezentaci na jedné ze stěn v obývacím prostoru. Fotografie zarámovaná Danielem Rierou visí nad manželskou postelí. Na zdi koupelny visí dva triky kubánského umělce Félixe Gonzáleze-Torrese s nápisem „Somewhere Better Than This Place“ a „Nowhere Better Than This Place“. Fotografie Hedi Slimane je umístěna v akrylovém skle a slouží jako hudební stůl.

Nástěnná dekorace-kuchyňský kout-mikrovlnná trouba-ovoce

Nábytek

Vedle stolu je pohovka Muji futon, celá bílá. Na terase najdeme dvě retro židle ze 60. let tkané Raffiapalme, které spolupracují se stolem s vojenským designem.

Knihy matrace s polštáři, bílé stěny, lesklá podlaha

malý byt v Barceloně s koupelnou a kuchyňským koutem

malá okna-čtvercový tvar-sportovní-obuv-rádio-ložnice

Vchodové dveře v bílém bytě-minimalismussklopné dveře skříně v bílé barvě