Vzhled interiéru

Mikrocement na podlahu a zeď v mikrobytu v Barceloně

Mikrocementové prvky měděné trubky vnitřní dekorace mikro byt

Microcement je v posledních letech stále oblíbenější v interiérovém designu. Jedná se o velmi inovativní materiál, který nabízí nekonečné možnosti pro vnitřní i venkovní vybavení, a navíc se velmi snadno používá. A to je přesně důvod, proč je mikrocement ideální pro podlahy, stěny a stropy, a co je nejlepší – nejsou nutné žádné spáry, což ještě více usnadňuje údržbu a čištění. Jednou z největších vlastností je, že velmi dobře ladí s moderními a minimalistickými styly a dodává místnostem industriální nádech. Mikrocement dokonale harmonizuje s přírodními prvky ze dřeva, skla nebo mědi. V některých jižních zemích, jako je Španělsko a Itálie, je mikrocement na podlahách a stěnách v interiérovém designu velmi běžný a mimořádně atraktivní. V následujícím textu bychom vám chtěli ukázat mikrobyt ve španělské Barceloně, jehož interiér se vyznačuje kouzlem mikrocementu, mědi a minimalistického interiéru. Byt byl navržen architektonickým studiem ‘Cometa Architects’ a je nevyvratitelným důkazem toho, jak moderní a stylový může být mikrobyt vybaven mikrocementem.

Ale co přesně je mikrocement?

Mikrocementová podlaha a stěna v ložnici minimalistický dekor

Microcement je stavební materiál tvořený směsí polymerů a barevných pigmentů a díky své univerzálnosti a nízké ceně se stal velmi oblíbeným v interiérovém designu. Struktura vypadá trochu hrubší než beton. Mikrocement lze navíc přizpůsobit vašim individuálním přáním a představám. Díky ručnímu zpracování a individuální pigmentaci nejsou žádné dva designy stejné, díky čemuž bude váš domov jedinečný. Díky své schopnosti aplikovat na jakoukoli zeď nebo podlahu bez odstranění povlaku je zvláště zajímavý pro lidi, kteří chtějí ušetřit čas a peníze. Mikrocement má tloušťku maximálně 2 mm a není nutné provádět několik mezibrusů. Povrch je na konci utěsněn, díky čemuž je odolný vůči nečistotám, vodě a plísním.

Mikrocement na stěnu Mikro bytová vana měděný trubkový faucet

Mikrobyt, který vám představujeme v tomto článku, se nachází v blízkosti olympijského přístavu v Barceloně a byl radikálně přepracován podle zásad malé námořní architektury: uvolněte celý použitý prostor od všeho nepotřebného. Aby bylo dosaženo tohoto efektu v bytě o rozloze 56 metrů čtverečních, byly všechny zdi zbourány a vnější stěna otevřena. Čtvercový půdorys bytu je uspořádán kolem dřevěné kabiny, kde jsou skříně, prádelna a toaleta. Všechno ostatní je kolem něj uspořádáno symetricky – kuchyň a komora jsou vpravo, obývací a spací části jsou vpředu a vana je vlevo..

Mikrocementová podlaha kuchyň kuchyňský ostrůvek bílá

Harmonie mezi mikrocementem a měděnými trubkami 

Malé obytné prostory vypadají větší, když pracujete se světlými tóny. Interiér podobný lodi je inspirován surovými betonovými bloky, které lze v této oblasti vidět, a je zcela pokryt světle šedým mikrocementem. Dřevo a měď jsou dva z nejoblíbenějších partnerů pro mikrocementování – teplá hnědá, zlatá a studená šedá velmi dobře harmonizují, díky jejich protikladům vytvářejí trochu napětí a to na nás okamžitě působí vzdušně a lehce. Čistě bílý kuchyňský ostrůvek a vana umístěná v otevřeném prostoru působí dojmem, že se vznášejí nad podlahou. Exponované instalace, které se skládají z měděných trubek, světel a tvarovek, slouží také jako dekorativní prvky v tomto minimalistickém mikrobytu.

Mikrocementové měděné trubky a dřevěné nápady pro zařizování mikrobytů

Nedostatek místa v tomto bytě vyžadoval, aby architekt projevil určitou kreativitu – postel, pohovka, veškerý dřevěný nábytek vyrobený na míru a integrované skříně se staly úložným prostorem. Díky podlahovému vytápění nejsou v místnosti žádné topné prvky, což samozřejmě také vytváří více prostoru a energii lze také regulovat.

Nejlepší světlo je denní světlo. Obývací pokoj zaplavený denním světlem vypadá větší, přívětivější a jasnější. Architektům tohoto mikrobytu se to podařilo velmi dobře díky přímému propojení mezi vnitřním a venkovním prostorem – světlo osvětluje místnost a byt vypadá navzdory omezenému zarovnání mnohem vzdušněji!

Mikrocementové a měděné trubky skvělá kombinace pro náš byt

Mikrocementová zeď v koupelně měděné faucety nápady

Mikrocementová a dřevěná skříň v ložnici v mikro bytě

Mikrocementová měděná postel v ložnici mikrobyt minimalistický dekor

Mikrocementová dřevěná skříň měděný dřez kuchyňské vybavení

Mikrocement na podlahu a zeď

Mikrocement na podlaze a zdi. Měděné prvky. Kuchyňský ostrůvek

Mikrocementová a měděná trubka v kuchyni zcela bílý kuchyňský ostrůvek

Půdorys mikro bytu Marina Apartment v Barceloně

Pokud se chcete dozvědět více o projektech architektonické firmy ‘Cometa Architects’, klikněte tady.