Vzhled interiéru

Mikro apartmán „LifeEdited2“ umožňuje obyvatelům pohodlný a inteligentní život

mikro apartmán život upravený 2 skládací postele plstěné prostěradlo vzor

Byt o rozloze 33 metrů čtverečních, který je stejně funkční jako dvakrát větší místnost? Ačkoli je těžké si to představit, to, co sami uvidíte na příkladu krásného bytu v New Yorku, je možné. Graham Hill, skutečný zastánce udržitelnosti a zakladatel webové stránky Tree Hugger, ve svém vlastním mikrobytu předvádí, jak může malý byt pojmout několik lidí pomocí pohyblivého, skládacího a rozšiřitelného nábytku.

mikroprocesorová šatní skříň parketová podlaha filcová podlaha zvuková izolace

Mikro byt nazvaný „LifeEdited2“ má dvě místnosti, které jsou vybaveny přizpůsobitelným nábytkem a lze je reorganizovat na různé funkce. Na malé ploše je prostor k jídlu, spánku, práci a relaxaci.

micro apartment life edited 2 přizpůsobitelný stůl pro obývací prostor

V první místnosti mohou být bílé modulární bloky uspořádány do tvaru písmene L. Nabízejí pohodlné sezení před televizí. Mohou být také umístěny kolem stolu, kde mohou být použity jako lavičky. Malý dřevěný stůl Passo od Resource Furniture je vybaven roztažitelnými povrchy a sklopnými nohami. Jeho výšku a velikost lze upravit tak, aby jej bylo možné přestavět na jídelní stůl pro 10 osob.

přívěsek do postele ložnice světla mikro byt život upraven 2 graham kopec new york

Tento obývací pokoj lze také v několika jednoduchých krocích přeměnit na hlavní ložnici. Část bílé vestavěné skříně, která vede podél jedné ze stěn v místnosti, lze sklopit a vytvořit tak velkou postel. Dveře skříně po obou stranách postele lze také sklopit a proměnit v praktické noční stolky z tmavého dřeva.

mikro byt život upraven 2 rybí kost vzor pracovní plocha mosazná světla

Ostatní místnosti v tomto mikro bytě mohou také provádět takové flexibilní funkce. Zde lze sklopit dlouhý stůl ze zdi a vytvořit tak funkční domácí kancelář. Pracoviště lze přeměnit na pult pro nápojový bar s úložným prostorem nad ním.

micro apartment life edited 2 graham hill new york nastavitelný nábytek funkční spací prostor

Přestože byl mikro byt „LifeEdited2“ původně určen jako místo na spaní s postelí, bílé bloky z obývacího pokoje lze umístit do sousední místnosti, kde poté nabízejí hostům další možnosti spaní. Mezi oběma místnostmi lze nakreslit zakřivenou akordeonovou přepážku od společnosti Hufcor, takže je v obou místnostech podle potřeby zaručeno soukromí.

funkčnost udržitelnost akordeon dělicí příčka mikro byt život upraven 2

Graham Hill vybral pro funkční mikro byt jednoduchou paletu barev. Bíle natřené stěny, světlé dubové parkety se vzorem rybí kosti a moderní mosazná světla vytvářejí harmonický celkový obraz. Zeď v první místnosti zdobí listy z šedé plsti. Absorbují zvuk a zajišťují lepší akustiku v místnosti.

kuchyňské skříně lithoverde z mramoru podobného materiálu, úpravy bytů v bytě 2

V oddělené kuchyni tvoří recyklovaný šedý kámen zadní stěnu, která kontrastuje s bílými kuchyňskými skříňkami a je skvělou kombinací. Mramorový materiál je nový výtvor nazvaný Lithoverde. Materiál se skládá až z 99% odpadového materiálu z výroby kamene a 1% přírodní pryskyřice, která se používá jako pojivo. V přilehlé koupelně byl materiál lithoverde použit i pro umyvadlo. Tmavě šedé kulaté dlaždice zde pokrývají stěny a poskytují moderní nádech.

micro apartment life edited 2 graham hill home office interior design

V mikrobytu „LifeEdited2“ umožňuje mnoho udržitelného nábytku spolu s energeticky účinnými ventilátory a vysoce kvalitními energeticky úspornými žárovkami od Plumenu obyvatelům užívat si šťastný, inteligentní a zjednodušený život na ploše 33 metrů čtverečních.

micro apartment life edited 2 kusy nábytku rozkládací gauč

Tento byt byl dokončen v roce 2016 a je druhým projektem svého druhu. LifeEdited1 má rozlohu přes 39 metrů čtverečních. Pokud je byt menší než 35 metrů čtverečních, je klasifikován jako mikrobyt – typologie bydlení, která je v hustě obydlených městech stále oblíbenější.

micro apartment life edited 2 graham hill new york noční stolek skládací dřevo

Nábytek v těchto dvou bytech vyrábí společnost Resource Furniture. Společnost se specializuje na vývoj prostorově úsporných návrhů. Pokud jde o kvalitu produktů a udržitelnost, společnost si stanovila cíl zvýšit laťku. Ve spolupráci s dalšími výrobci orientovanými na budoucnost společnost vyrábí víceúčelový nábytek, který je vyroben z materiálů šetrných k životnímu prostředí a používá takové postupy a je navržen tak, aby byl odolný..

rybí kost parkety přechod mikro byt život upraveno 2 graham kopec new york

LE2 je pokračováním svého předchůdce LE1. S touto novou bytovou jednotkou chtěli architekti a designéři dát původnímu prostoru větší funkčnost, aniž by byt vypadal jako bílá skříňka, ale spíše více textury. LE2 je důkazem toho, jak lze v nejmenších prostorech vytvořit optimální životní podmínky prostřednictvím optimalizace prostoru a kompetentních návrhových rad.

Accordion přepážka klenuté soukromí přívěsek světla cítil panely mikro byt

Micro apartment life edited 2 stěnový design šedé plstěné panely dělící stěna

obklady do koupelny maloformátová sprcha lithoverde materiál marnost

kuchyňské bílé skříně kámen recyklovaný mramorový lithoverde

kuchyň koupelna bílé skříňky micro apartment life upraveno 2 graham hill new york

mikro byt život upravený 2 chodba kuchyňské linky závěsné světlo zrcadlo

micro apartment life edited 2 graham hill space-saving design floor plan

půdorys mikro bytu život upraveno 2 obývací pokoj spací prostor pracovní místnost

micro apartment life edited 2 ekologický funkční půdorys

udržitelnost oblasti malých bytů prostorově úsporný design život upravený 2 graham hill new york

micro apartment life edited 2 graham hill new york půdorys přizpůsobitelný nábytek

* Zjistěte více o projektu LifeEdited tady