Vzhled interiéru

Míchání starého a nového při zařizování – byt v Itálii z 15. století

Staré a nové-zdobení-styl bydlení-míchání-obývací-kuchyň-krb-dřevo

Tento dům je perfektní kombinací starého a nového. Projekt byl realizován společností Archiplan Studio v roce 2012 a budova se nachází v italské Mantově. Pochází však z 15. století a můžete jej nazvat skutečnou památkou. Z tohoto důvodu chtěli majitelé domů během renovace zachovat co nejvíce autentických detailů z původního interiéru, obnovit nebo trochu upravit. Strop ve všech místnostech je původní z té doby. Ostatní akcenty, jako jsou dřevěné trámy a cihlové a cihlové zdi, jsou pouze povrchově ošetřeny moderními materiály, aby déle vydržely a časem se nepoškodily, pokud jsou obytné prostory skutečně využívány. Na projektu je prostě úžasné vidět, jak moderní vybavení a starší detaily tehdejšího způsobu stavby jemně splývají a vytvářejí harmonické životní prostředí.

Při nastavování míchejte staré a nové

Stará a nová-zdobení-bydlení-styl-míchání-minimalistická kuchyně

Kuchyně je částečně otevřená, takže chybí dveře, ale je v samostatné místnosti vedle obývacího pokoje. Je zařízen ve světlých příjemných tónech, stejně jako celý byt samotný.Od podlahy až po stěny až ke stropu je vše navrženo v krémové a bílé barvě. Ve všech pokojích kromě koupelny je položena stejná parketová podlaha. Parkety jsou nahrubo obroušeny a položeny ve vzoru rybí kosti. Pro nábytek byly vybrány velmi podobné nuance s akcenty v kontrastních barvách nebo materiálech. V kuchyni je to kuchyňský ostrůvek z mramoru, vestavěné kuchyňské spotřebiče z kartáčované nerezové oceli a kuchyňské linky v jasném vysokém lesku.

Starý a nový-dekorační-obývací-styl-míchání-obývací pokoj-

Obývací pokoj je prostorný a minimalisticky řešený. Když méně je více, je opravdu potřeba jen malé množství nábytku. Dvě pohovky se skleněným konferenčním stolkem, křeslo s bočním stolkem, krb integrovaný do zdi, televizní stolek s televizí a žádné stopy po domácích doplňcích na více než 40 metrech čtverečních obytného prostoru. Místnost ale vůbec nevypadá holá nebo neosobní. Několik fresek na stěnách, které připomínají tradiční nástěnné malby z minulosti, vytváří akcenty. Purpurové sametové čalounění navíc přitahuje pohled diváka ze sedačky a křesla.

Starý-nový-nábytek-styl bydlení-míchání-ložnice-příčka-dřevo

Podle nejnovějších trendů v zařizování má ložnice samostatnou koupelnu integrovanou do místnosti. Od spací části je oddělen pouze vzdušnou přepážkou z dřevěných lamel a nachází se hned za postelí. Autentický dřevěný strop s ručně vyrobenými řezbami a květinovými ozdobami působí velkým dojmem. V této místnosti je kladen větší důraz na celkový efekt než na vybavení – jednoduchý, funkční nábytek a přímočarý design.

Starý-nový-nábytek-styl bydlení-míchání-ložnice-parkety-podlaha

Existuje ještě jedna místnost, která je menší než zbývající dvě, ale je lehčí a prostornější. Slouží jako pracovna, ale dá se přestavět na dětský pokoj. Starý dřevěný strop je natřen bílou barvou, stěny také. Na malém místě na zdi je zde nastaven designový akcent. V rohu jako by byla odříznuta malá plocha původní cihlové zdi.

Staré-nové-zařizování-bydlení-styl-míchání-ložnice-příčka-stěna-lamely-dřevo

Starý-nový-zařizovací-styl-bydlení-míchání-koupelna-mycí-sloupek-slinek z přírodního kamene

Staré-nové-zařizovací-bydlení-styl-míchání-studie-dětský pokoj-nástěnné police

Starý-nový-zařizovací-obývací-styl-mix-studie-slínková zeď

Míchání starého a nového – detaily

Staré-nové-zařizovací-bydlení-styl-míchání-podlahy-moderní-parkety

Staronový nábytek-styl bydlení-míchání-stěna-omítka-šedá

Starý-nový-zařizovací-obývací-styl-směšovací-spínač-osvětlení-stmívač