Vzhled interiéru

Loft fitness room: perfektní domácí fitness studio v několika krocích!

Ať už jde o rovnováhu mezi každodenní prací, zdravím nebo jen cvičením – sport se nyní pro mnohé z nás stal důležitou součástí našeho každodenního života. Přiměřené cvičení je velmi důležité, zejména v chladných zimních měsících, abychom mohli zůstat fit a posílit svůj imunitní systém. Mezi prací, dětmi a všemi ostatními domácími pracemi bohužel nemáme čas chodit do posilovny. A běhat nebo cvičit venku v mrazu není taková zábava. V tomto případě by bylo perfektním řešením trénink doma nebo posilovna ve sklepě. Nebo bydlíte v malém domku a půdní prostor je zcela nevyužitý nebo slouží jen jako úložiště starého nábytku a nepotřebných věcí? Proč ale plýtvat tak cenným prostorem? Podkrovní tělocvična je skvělý způsob, jak ušetřit peníze a kdykoli si zacvičit v pohodlí domova! V našem článku vysvětlujeme, čemu byste měli věnovat pozornost a jak plánujete a navrhujete svou novou domácí posilovnu!

Loft Gym Nastavit výzdobu tělocvičny Návrhy domácí posilovny

Žádné dlouhé cestování, žádné přeplněné tělocvičny a žádné předražené členské smlouvy – to je jen několik důvodů, které hovoří o posilovně doma. Nezáleží na tom, zda dáváte přednost tréninku ráno před prací nebo si večer po náročném dni pročistíte hlavu cvičením, to zvládnete doma v posilovně. Běžecký pás v nejvzdálenějším rohu ložnice je však často používán jako šatník a naše motivace prostě stojí stranou. Mnoho lidí se však domnívá, že vybudování vlastní domácí posilovny vyžaduje spoustu peněz, času a prostoru. Ale to není zdaleka pravda, protože každý z nás má dostatek prostoru alespoň na malý fitness koutek a nepotřebujeme drahé stroje a složité vybavení, abychom mohli zřídit skvělou domácí posilovnu. Podkrovní tělocvična však potřebuje určitou myšlenku a základní přípravu – chcete, aby vaše domácí cvičení bylo nejen dobré pro vaše zdraví, ale také aby byl pokoj co nejpohodlnější.

Podkrovní posilovna vám nabízí dostatek prostoru a klidu pro vaše cvičení

Loft gym design domácí tělocvična plán malá tělocvična domácí nastavení

Děti by rády sledovaly televizi v obýváku a váš partner by nejraději spal o víkendu v ložnici – to všichni víme. S podkrovním fitness centrem jste naopak flexibilní a můžete nerušeně cvičit a v klidu kdykoli. A pokud chytře využijete dostupný prostor, můžete si prostor navrhnout pomocí jakéhokoli vybavení posilovny, které chcete. V závislosti na tom, zda cvičíte se stroji a závažími, nebo dáváte přednost tréninku s vlastní vahou, byste měli mít dostatečný prostor pro vybavení. Aby se nejvyšší patro stalo vaším vlastním sportovním rájem, doporučujeme nechat prostor zkontrolovat profesionálním dodavatelem. Je to skvělý způsob, jak zajistit, aby byla podlaha v tělocvičně dostatečně pevná pro silový trénink. Namísto umístění těžkého vybavení do středu místnosti jej umístěte ke stěnám – podlaha v těchto oblastech je ve skutečnosti nejsilnější. Kromě toho by mělo být veškeré vybavení rozloženo co nejrovnoměrněji. Myslete také na výšku stropu – trampolína pod šikmou střechou nemusí být dobrý nápad. Měli byste také zvážit výšku sedadla pro jiné sportovní vybavení, jako je ergometr nebo posilovací lavice.

Dobrá ventilace je pro domácí tělocvičnu nezbytná

Vybavení posilovna Vytvořte si doma školící místnost

Je důležité myslet na správné větrání, zejména v místnosti, kde se pravidelně cvičí. Během tréninku spotřebováváme hodně kyslíku a pot zajišťuje, že vlhkost ve fitness místnosti je odpovídajícím způsobem vyšší. Před a po cvičení byste proto měli místnost důkladně vyvětrat. Pokud je podkroví vybaveno elektrickým ovládáním oken, můžete tento úkol přenechat systému chytré domácnosti. Tyto systémy automaticky měří vlhkost, teplotu a obsah CO2 ve vzduchu a zajišťují, aby klima v místnosti zůstalo během tréninku optimální. Pokud podkroví nemá okna, jste v dobrých rukou s výfukovou mřížkou a nainstalovanými vzduchovými kanály. Bez ohledu na to, zda v zimě nebo v létě, klimatizace zaručuje příjemnou pokojovou teplotu a dobrou cirkulaci vzduchu. Dobrá klimatizace navíc brání šíření bakterií a vytváří dobré mikroklima, které je pro intenzivní trénink velmi důležité.

Správná podlaha ve sportovní místnosti je velmi důležitá, zejména v podkroví

Loft gym home gym floor floor room

Bez ohledu na to, v jaké místnosti si chcete doma zařídit tělocvičnu, je správná podlaha jedním z nejdůležitějších bodů, které byste měli při navrhování zvážit. I když cvičíte s lehkými váhami, mohou se poškodit dlaždice, parkety nebo laminát. Abychom se vyhnuli případným zraněním a chránili naše klouby, správná podlaha ve fitness místnosti by měla být neklouzavá a mírně pružná. Zvláště v podkrovní tělocvičně může být skákání nebo odkládání těžkých břemen pro spolubydlící pod vámi docela otravné a nepříjemné. Z tohoto důvodu jsou ideální například gumové podložky ve čtvercových nebo logických tvarech, které lze snadno nastříhat na velikost a přesně položit. Zajišťují nejen dostatečnou stabilitu, ale také dokonale izolují všechny zvuky od domácí posilovny. Zatímco všichni sportovní nadšenci sní o plně vybavené a luxusní domácí posilovně, neměli byste prostor zaplňovat tělocvičným vybavením, které používáte jen zřídka nebo zřídka. Kvůli velkému počtu zařízení je podlaha slabší, což může způsobit praskliny. Nejenže to může být nebezpečné, ale také může být nákladná oprava později.

Nezapomeňte na osvětlení podkrovní tělocvičny

Design tělocvičny Dekorace tělocvičny Nápady na tělocvičny

Pokud jde o vybavení ve fitness místnosti doma, osvětlení je často velmi podceňované téma. Dostatečné osvětlení zajišťuje, že cvičení provádíme správně. Kromě toho světlo ovlivňuje naši schopnost koncentrace a nálady a má také vliv na naši fyzickou výkonnost. Pokud tedy chcete ze svých tréninků dostat maximum, ujistěte se, že máte v návrhu posilovny dostatek zdrojů světla. Nejlepší přirozenou volbou by samozřejmě bylo přirozené světlo. Představte si následující – můžete si užívat poslední sluneční paprsky pod střechou a při cvičení si užívat nádherný výhled. Nezní to úžasně? Pokud to není možné, můžete na celý povrch stropu nainstalovat sadu halogenových žárovek. Skvěle rozzáří místnost a hodí se jako moderní dekorace do tělocvičny.

Navrhněte si dokonalou posilovnu: jaké vybavení posilovny potřebujete?

Domácí posilovna vybavení půdní tělocvična fitness koutek zřízen

Jednou z největších výhod soukromé posilovny je, že si ji můžeme nastavit tak, aby vyhovovala našemu vlastnímu vkusu a potřebám. Typ vybavení posilovny, který potřebujete, bude do značné míry záviset na dostupném prostoru a vašem rozpočtu. Důležitou roli hraje také to, jak přirozeně cvičíte. Pokud dáváte přednost tréninku s vlastní vahou, pak jste v dobrých rukou například s posilovacími pásy nebo cvičením stabilizačního míče. Na druhou stranu, kdo upřednostňuje silový trénink doma s těžkými váhami, bude také potřebovat podstatně více vybavení. K efektivnímu vytrvalostnímu tréninku nepotřebujete nutně drahý běžecký pás nebo ergometr. Tady může stačit staré dobré švihadlo. Abyste ušetřili peníze a místo a abyste dovedně navrhli školící místnost, měli byste přemýšlet prakticky a kupovat jen to, co opravdu potřebujete. S multifunkční multifunkční posilovnou můžete cvičit spoustu různých cviků a ušetřit spoustu místa. Ať už jde o dřepy, břišní cvičení nebo přítahy-systém dřepů je skutečným univerzálem a srdcem každého domácího fitness studia.

Udržujte teplo v letních měsících

Posilovna domácí nastavit tipy loft tělocvična

Z podkroví se v létě stává nejteplejší místnost v celém domě, a proto cvičení v podkroví může být v teple zpocený a nepříjemný zážitek. Elektricky ovládané markýzy, které jsou instalovány na vnější straně, odvádějí teplo a zabraňují přehřívání místnosti.

Udržujte v domácí posilovně pořádek a pravidelně čistěte své vybavení

Posilovna vybavila tělocvičnu velikosti malého fitness koutku

Koneckonců, soukromá posilovna musí být přesně to, co chceme, a abychom si cvičení mohli užít, měli bychom se tam cítit pohodlně a bezpečně. Proto je velmi důležité, abyste v podkrovní tělocvičně vždy udržovali pořádek a čistotu. Aby se nic nemíchalo a nezranili jste, všechna zařízení by měla mít pevné umístění. Různé nástěnné police a boxy jsou ideální pro ukládání drobného vybavení, jako jsou fitness popruhy a švihadla. Díky různým barvám a vzorům jsou také skvělým způsobem, jak vylepšit design posilovny a dát domácí posilovně osobní charakter. Pro dosažení nejlepšího fitness zážitku doma je vhodné zařízení po každém použití vyčistit dezinfekčním prostředkem a hadříkem.

Loft nápady na posilovny pro váš vlastní fitness ráj

Loft gym homegym plan floor cvičebna

Se správnou výzdobou tělocvičny můžete dát své domácí posilovně osobní nádech

Zařiďte si doma posilovnu v půdorysu

Podkrovní posilovna je ideální pro ty, kteří se nechtějí vzdát svých snů o zpevněném těle i přes nedostatek času

Posilovna domácí nastavit tipy loft tělocvična

Domácí tělocvična je skvělý způsob, jak cvičit a zároveň trávit kvalitní čas se svými dětmi

Domácí tělocvična zřídila vybavení loftové tělocvičny

Když vybavujete posilovnu doma, myslete na své vlastní potřeby

Posilovna Nastavte si svůj domov Soukromá tělocvična Dekorace domácí posilovny

Malá posilovna může být stejně účinná se správným vybavením

Malá tělocvična v půdním plánu homegym

Díky minimalistickému designu posilovny máte více prostoru na cvičení

Malá tělocvična vybavena domácí domácí posilovnou