Vzhled interiéru

Kreativní nápady pro malé místnosti: design rozumný a krásný

Kreativní nápady pro malé místnosti opticky zvětšují-zrcadlo-dřevěné-panely-pásový vzor

Když v létě teploty stoupnou, nechcete se cítit stísněni ve vlastních čtyřech zdech. Často jsou ale malé, úzké místnosti přetíženy nábytkem a dekorativními prvky nebo jsou malovány nepříznivě. S několika zařizovacími radami však můžete snadno vnést nový pocit vzdušnosti a prostoru i do těch nejmenších, nejnižších a nejužších místností. Sestavili jsme pro vás několik kreativních nápadů pro malé místnosti.

Kreativní nápady pro malé místnosti – vyvážené proporce místnosti

Kreativní nápady pro malé prostory-ložnice-obývací pokoj-zrcadlové dveře

Široký nábytek, jako je pohovka nebo stůl, by měl být umístěn pouze v přední části místnosti, aby místnost nepůsobila ještě užší. Čím je nábytek filigránštější a štíhlejší, tím méně prostoru opticky zabírá. Místo sbírky jednotlivých polic také stojí za to nechat si na míru vyrobit skříň nebo poličku do místnosti, aby bylo možné využít co nejvíce prostoru. A multifunkční nábytek je také ideální pro malé místnosti, protože šetří místo a rozšiřuje možnosti využití místnosti. Procházkovou místnost lze naopak pomocí police s rozkládací pracovní stanicí v několika jednoduchých krocích přeměnit na kancelář. Důležitý je také dostatečný úložný prostor a pultový prostor, aby byla místnost co nejlépe uklizená.

Kreativní nápady pro malé prostory – Barevné schéma stěn je vlivným faktorem

kreativní nápady-malé pokoje-tapeta-geometrická-barevná-velká-stěna-zrcadlo-bílá-čalouněná postel

Díky světlým a studeným barvám působí místnosti otevřeněji a prostorněji, což platí pro stěny i podlahu. Barva stropu v bílých nebo pastelových tónech, která je světlejší než stěny, otevírá místnost a strop se zdá vyšší. Pokud namalujete úzký pruh po celém stropě ve stejné barvě jako stěny, strop se bude zdát dále a místnost bude vypadat výše.

K dispozici je také pro malé místnosti optické triky. Úzké místnosti jsou navrženy tak, aby vypadaly širší, pokud kratší stěny natřete tmavší barvou než delší. Také se často říká, že by se člověk měl v malých místnostech vyhýbat tapetám s honosnými grafickými vzory? Pokud však zvolíte vzor svislých pruhů, prostor se tím také natáhne. Pokud si objednáte tapetu online, nemusíte omezovat výběr barev ani velikosti. Na style-your-castle.de si můžete sami navrhnout tapetu od nuly A nakonec při objednávce zadejte hloubku a délku místnosti na centimetr, aby se tapeta nařezala přesně na vaše stěny.

Dekorační triky se světly a zrcátky

kreativní nápady-malé pokoje-ložnice-tapeta-žlutá-šedá-barokní

Čím více světla dopadne v malé místnosti, tím lépe. Tenké, jemné závěsy, které jsou co nejdelší, propouštějí během dne dostatek slunečního světla a reflektory v noci osvětlují celý strop. Podobný účinek mají velká zrcadla, která odrážejí denní světlo, a úzké, vysoké rámečky obrázků. Posuvné dveře jsou obzvláště praktické v létě. Když se otevřou, zmizí ve zdi, takže vzduch může cirkulovat z místnosti do místnosti a dává místnostem znatelně více prostoru. Pokud nemáte posuvné dveře, můžete se v horkých letních dnech zcela odpojit dveřmi, například mezi předsíní a obývacím pokojem.

Kreativní nápady pro malé místnosti pastelově-mátově zelené

malá ložnice-bílá-postel-čiré závěsy-temná stěna

© istock.com/mikkelwilliam

trik s malými místnostmi-opticky zvětšit zeď-zrcadlo

 © istock.com/travelif