Vzhled interiéru

Koncept minibytu: Takto můžete moderně žít na pouhých 15 metrech čtverečních!

koncept mini bytu opticky zvětší malou místnost

Casa FOA je jednou z nejvýznamnějších výstav pro architekturu, interiérový design, terénní úpravy a průmysl v Latinské Americe. Chilští architekti ze SUMATORIA byli vybráni, aby reprezentovali svou zemi v oblasti „Emerging Design of Miniature Housing“. Jedná se o mini byty s obytnou plochou pouhých 15 metrů čtverečních (odpovídá velikosti kontejnerového modulu). Architekti navrhli koncept mini bytu, který umožňuje moderní bydlení v omezeném prostoru.

Koncept mini bytu pro moderní a efektivní bydlení

Moderní koncept 15 m2 malého bytuChilská architektonická firma navrhla vesmírné řešení založené na digitální transformaci a zvyšující se urbanizaci. Jak poptávka po bydlení v největších městech světa stále roste, městské byty jsou stále menší. S dobrým konceptem mini bytu můžete pohodlně žít v nejmenším prostoru. Řešení architektů začíná efektivním, přizpůsobitelným a snadno implementovatelným designem pro primární rezidenci, sekundární rezidenci nebo dokonce hotelový projekt, kde požadavek na pohodlí a trvanlivost probíhá v omezeném prostoru. Škálovatelnost a efektivita návrhu funguje podle konceptu „plug-and-play“, který umožňuje sériovou konstrukci a jednoduchou implementaci, jakož i zkrácení času a nákladů na stavbu.

Mini byt o rozloze 15 m2 fascinuje designem

mini byt koncept velké zrcadlo ložnice optický klam

V tomto bytě o rozloze 15 metrů čtverečních (2,50 x 6 metrů) jsou splněny základní potřeby obytného prostoru. Prostor je flexibilní a může hrát roli otevřeného obývacího prostoru s kuchyní a obývacím pokojem, koupelnou a ložnicí. Dimenze jsou definovány a přitom strukturovány tak, aby obyvatel mohl optimálně využít každý centimetr prostoru, aniž by se stal klaustrofobickým. Toho je dosaženo instalací zrcadel, která vytvářejí iluzi větší místnosti.

mini apartmán koncept kuchyně jídelní kout

Kuchyň / obývací část je kompaktní a je vybavena multifunkčním zařízením, které slouží jako dvouplotýnkový sporák, trouba s mikrovlnnou troubou a lednice pod dřezem. Dvě police nad varnou zónou a hluboká zásuvka dole nabízejí úložný prostor na nádobí a / nebo potraviny. Před malou kuchyní je malý obývací prostor se stolem. Stěny jsou v této oblasti také pokryty zrcadly, aby se v jinak úzkém prostoru vytvořil pocit prostoru.

Koncept mini bytu světlíková koupelna

Toaleta se nachází mezi obývacím pokojem / kuchyní a ložnicí. Slouží také jako prostředník mezi oběma místnostmi. Místnost je vybavena střešním oknem, které funguje jako ventilace i jako zdroj přirozeného světla a dodává koupelně prvek vertikální prostornosti.

mini byt koncept koupelna mramorové dlaždice zrcadlo

Stěny jsou navrženy s leštěnými mramorovými dlaždicemi v bílé barvě, které odrážejí denní světlo a malá koupelna vypadá větší. Sprcha se nachází na druhém konci koupelny a má dvoje skleněné dveře, které otevírají prostor sprchy a když jsou zavřené, skryjí prostor pro mytí, když se nepoužívají.

koncept mini bytu spací plocha zrcadlo na postel

Ložnice je vybavena velkou postelí. Pod matrací je 6 přihrádek, každá o velikosti kufru, které slouží jako skříň. V zadní části postele jsou světla na čtení a porty USB nad poličkou, která slouží zároveň jako noční stolek. Přestože je prostor malý, návrháři interiérů našli také prostor pro umění v podobě nástěnné malby nad postelí.

mini-byt koncept interiéru moderní úspora místa

Všechno v mini bytě splňuje kritéria udržitelnosti – od recyklace šedé vody po instalaci solárních panelů a dokonce i izolace. Tento koncept malého bytu je příkladem toho, jak lze nejen moderně, ale také udržitelně žít, a to pouze na obytné ploše 15 metrů čtverečních.

Projekt byl oceněn cenou „Casa FOA“ za nejlepší přepracování místnosti a nejlepší využití ROCA, které byly distribuovány během výstavy v Chile.

mini bytové vybavení osvětlení nástěnná lampa

moderní mini byt mramorová kuchyně

půdorys konceptu mini bytu 15 m2

kreslení konceptu distribuce místnosti v mini bytě

* K Webové stránky architektů