Vzhled interiéru

Kombinace různých druhů dřeva pro nábytek – 15 elegantních nápadů

druhy dřeva na nábytek barevné židle-strop-tmavá podlaha

Aby design interiéru vypadal zajímavě a rozmanitě, jsou oblíbené kombinace různých vzorů, textur a barev. Jinak bude interiér vypadat nevýrazně a nudně. Totéž platí pro dřevěné povrchy a typy. Pokud se nábytek a podlaha skládají ze stejného zrna a barvy, vytvoří se bezbarvé prostředí, které je často všechno, jen ne přitažlivé. Dnes vám ukážeme pár skvělých nápadů a dáme vám tipy, jak to udělat jinak Druhy dřeva pro nábytek spojit a vytvořit jedinečný design interiéru.

Druhy dřeva na nábytek a parkety – Spojují se různé druhy dřeva?

druhy dřeva-nábytek-obývací pokoj-interiér-světle modrá-pohovka-skříně-výklenek do zdi

Monotónní interiér také není praktický, pokud není byt nebo dům nastaven najednou. Ve většině případů se nábytek a dekorace získávají v průběhu několika let, přičemž textury, povrchy a barvy mají různý design. Aby vše do sebe stále harmonicky zapadalo, řiďte se našimi užitečnými radami pro kombinování druhů dřeva pro nábytek.

1. Kombinujte druhy dřeva na nábytek – pozor na barevné odlitky

druhy dřevěného nábytku studené odstíny-bílá-šedá-skandinávská

Druhy dřeva pro nábytek lze kombinovat, pokud mají jinou barvu, ale přesto by se měly shodovat. Můžete to udělat tak, že budete věnovat pozornost barevnému obsazení. Jsou kusy nábytku teplé nebo spíše studené barvy? Teplé barvy jsou kombinovány se stejně teplými tóny a naopak.

Teplé barvy pro nábytek z přírodního dřeva

Druhy dřeva pro nábytek obývací pokoj-tmavý-konferenční stolek-parkety-lakované

V tomto obývacím pokoji byly spojeny dvě barvy dřeva. Ale i když je konferenční stolek mnohem tmavší než podlaha, skvěle spolu ladí a vytvářejí spolu příjemnou atmosféru. Je to proto, že oba druhy dřeva pro nábytek a podlahy mají teplé barevné odlitky.

2. Kombinujte druhy dřeva podle zrna

druhy dřevěného nábytku-kombinující-rustikální-akcenty-jídelní-nábytek

Pokud mají vaše druhy dřeva pro nábytek a podlahy výrazné zrno, můžete tuto vlastnost použít také k jejich kombinaci. Tímto způsobem podtrhnete náladu v místnosti a současně zajistíte rozmanité barevné schéma, aniž by interiér vypadal nevkusně svázaný dohromady.

Rustikální styl

druhy dřeva-nábytek-kombinace-béžová-židle-patchwork

Podobný účinek má také použití různých druhů dřeva na nábytek a podlahy z různých stylů. Zrno a barva se mohou lišit, ale styl provedení přináší harmonii, kterou očekáváte ve svém obývacím prostoru. Podobná zrna a barvy jsou nicméně vhodnější.

3. Použijte nárazníky

druhy dřevěného nábytku-vinobraní-jídelní stůl-masivní dřevo-orientální koberec-kovové židle

Pokud je jídelní stůl umístěn na dřevěnou podlahu, která nemá se dřevem kusu nábytku vůbec nic společného, ​​toto uspořádání automaticky přitáhne oko. Rozdíl je okamžitě patrný a interiér působí neatraktivně. Můžete tomu zabránit tak, že vytvoříte nárazník například mezi druhy dřeva pro nábytek a podlahy.

Nábytek z masivního dřeva pro kombinaci různých stylů

druhy dřevěného nábytku-dřevěná podlaha-barevné-akcenty-židle-koberec-čtverce

V obou příkladech byl k výrobě takového nárazníku použit koberec. Jídelna v patře má také spoustu barev na koberci, které doplňují židle. Dřevo stolu vypadá rustikálně, zatímco židle jsou kombinací moderního a vintage stylu.

4. Vyhněte se chaosu

druhy dřeva-nábytek-mix-roetlich-podlaha-beton-stěna-krb

Přes všechny rady byste to s druhy dřeva použitého na nábytek, podlahy a stropy neměli přehánět. Nechte to se dvěma nebo třemi barvami nebo zrny na dřevo a každý jeho typ několikrát opakujte v příslušné místnosti. Tímto způsobem se vyhneme chaosu a prostředí bude působit harmonicky a domácky.

Moderní a harmonický

druhy dřeva-nábytek-šedá-podlaha-laminát-lavice-světle hnědý-stůl

V tomto případě byly na nábytek a podlahy použity dva druhy dřeva, které nejsou ani barevně ani zrnitě podobné, ale není zde chaos ani nedostatek harmonie. Důvodem je na jedné straně stejný styl pro laminát a nábytek a na druhé straně skutečnost, že byly použity pouze dva druhy dřeva.

5. Bílá jako alternativa

druhy dřeva na nábytek kuchyň-nápad-kuchyňský ostrůvek-bílé-skříně

Bílá, jak víte, je neutrální barva, která se k sobě hodí. Proto je také skvělou volbou, pokud si nejste jisti, jak kombinovat druhy dřeva pro nábytek. Pokud máte mnoho povrchů, které jsou celkově velmi odlišné, jednoduše vmíchejte kus bílého nábytku. Podlaha může být také bílá.

Různé druhy dřeva pro rozmanitý interiér

druhy dřevěného nábytku-kuchyň-ostrůvek-kulatý-jídelní stůl-máta-zelená-zeď

Bílá barva má uklidňující účinek a zabraňuje chaotické atmosféře. Na obrázku výše nebyla bílá barva použita pouze pro kuchyňský ostrůvek a skříně, ale lze ji nalézt i na zdi. Podlaha, strop a boční stěna do sebe dokonale zapadají, přestože pro různé druhy dřeva pro nábytek a okolí byly použity více než tři barvy.

Druhy dřeva pro nábytek v podobných nuancích

druhy dřevěného nábytku-jídelna-nábytek-nábytek-modrá-stěna-barva-knihovna

Podobně to vypadá s tímto příkladem. Jídelna má jasný jídelní stůl, který je kombinován se stejně teplými barevnými odlitky pro komodu, podlahu a polici. Tmavé židle jsou kontrastem, ale to nic nemění na domácí atmosféře. Druhy dřeva pro nábytek byly perfektně kombinovány.

Kombinujte dřevo s jasnými barvami

druhy dřevěného nábytku-jídelního stolu-pestrobarevného-koberce-bílé-vitríny

Stejně jako v jednom z výše uvedených příkladů slouží barevný koberec jako dekorativní prvek v této jídelně. V tomto případě však neslouží jako nárazník pro různé druhy dřeva pro nábytek a podlahy, protože ty jsou voleny podobně. Bílá knihovna s vitrínou vytváří další rovnováhu. Kontrast, který je vytvořen, není okamžitě zřejmý.

 Moderní nápady dřevěného nábytku

druhy dřevěného nábytku-kulatiny-stolu-tmavě hnědé-parkety-černé

Uvedené rady pro kombinování různých druhů dřeva na nábytek a další prvky nejsou přísnými pravidly, ale slouží pouze jako vodítko. Můžete přijít s dalšími variantami, jak si navrhnout domov podle svého vkusu a zároveň harmonicky.