Vzhled interiéru

Jedinečné prostředí restaurace s krytým lesem a jeskyní v Tokiu zajišťuje zvláštní zážitek

prostředí restaurace rybí stůl stůl kouřové skleněné židle malta jeskyně

Megapropolis Tokio nabízí svým obyvatelům a návštěvníkům spoustu unikátních restaurací, kde si můžete vychutnat každý představitelný druh jídla. V dnešním článku se podíváme blíže na dvoupatrovou tokijskou restauraci, která svým hostům dává jedinečný kulinářský zážitek. V srdci známé čtvrti Roppongi se nachází působivá restaurace s názvem „Nikunotoriko“, která své návštěvníky fascinuje nejen širokým výběrem lahodných masových specialit s úchvatným prostředím restaurace.

dvoupatrová japonská restaurace nikunotoriko jeskynní les příroda

Architekti z Ryoji Iedokoro Architecture Office navrhli celé prostředí restaurace podle tématu „návrat k přírodě“ a „život primitivního člověka“. Pravěcí lidé se shromáždili v lese nebo v jeskyni kolem ohně, aby uvařili a podělili se o svou kořist s ostatními. Cílem architektů bylo navrhnout interiér restaurace tak, aby odrážel lesy, jeskyně a potoky. Tam mohou návštěvníci zapomenout na ruch města a užít si společně chutný oběd nebo večeři bohatou na maso.

okolí restaurace nikunotoriko stoly podsedáky ocelové trubky

„Nikunotoriko“ se rozprostírá v prvním a druhém patře nově postavené budovy. S 65 metry čtverečními na patře nabízí restaurace prostor pro 20 hostů. V prvním patře vítá své hosty prostředí jeskynní restaurace. Interiér byl inspirován Antelope Canyon v Arizoně. Stěny a strop tam byly ručně dokončeny maltou a barvou. Skleněná podlaha z rybí kosti naznačuje tekoucí vodu, zatímco centrálně umístěný 6,5 metru dlouhý stůl z kouřového skla pokračuje v tématu vody. Velké zrcadlo vytváří pocit nekonečna, jako by jeskyně pokračovala donekonečna.

lesní rostliny ocelové trubky přepážka panely tokyo osb nízké stoly

Interiér ve druhém patře napodobuje klidný les a dává hostům pocit, jako by seděli mezi stromy. 126 ocelových trubek evokuje asociaci se stromy a slouží zároveň jako šatna. Ocelové trubky a jejich uspořádání slouží jako druh přepážky mezi hosty, aniž by bránily výhledu. Stejně jako u táboráku sedí návštěvníci na polštářích kolem nízkého stolu. Panely OSB byly použity ke zvýšení určitých oblastí v hale a napodobení přírodních nerovností v lese.

osb desky rostliny ocelové trubky lesní restaurace okolí japonsko

Restaurace „Nikunotoriko“ má na střeše otevřený prostor pro grilování, kde mohou hosté zažít skutečný kulinářský pocit pod širým nebem. Podává se zde Yakiniku – japonská specialita, ve které se na stolních grilech před hosty připravují malé kousky masa a zeleniny. Součástí speciálního zážitku jsou i další japonské speciality, jako je kimchi, smažené kuře, bibimbap a speciální degustační menu o deseti chodech.

ryoji iedokoro nikunotoriko restaurace okolí Tokio osb desky ocelové trubky

podlaha vzor rybí kost stůl kouřové skleněné židle prostředí podobné jeskyni

nikunotoriko restaurace prostředí kouřové sklo stůl malty stěny strop

Obří kouřová skleněná stolní jeskynní restaurační malta prostředí

* Další projekty najdete v architektonické kanceláři Ryoji Iedokoro tady