Vzhled interiéru

Japonská keramika a saké požitek v nedávno zrekonstruovaném muzeu Kondo v Kjótu

japonsko kondo muzeum výstava vstupní prostor ulice boční keramická mísa modrá bílá

Muzeum Kondo se nachází v japonském Kjótu a návštěvníkům nabízí tradiční japonskou keramiku. Muzeum se rozkládá na 89,35 metrech čtverečních a bylo renovováno v roce 2017 architekty z Mamiya Shinichi Design Studio. Muzeum se nachází v blízkosti hlavní brány chrámu Kiyomizu Dera v Kjótu. Podle lidové řeči je starobylé město Kjóto rozděleno na čtyři části a podle toho je střeženo čtyřmi mytologickými bytostmi.

japonská keramika kiyomizu tradiční výstava yuzo

Tato východní oblast Kjóta byla dlouho pod vládou Seiryu, azurového draka a strážce východu města. Tato oblast je známá jako posvátné místo nedotčené vody. V této oblasti se vyvinula tradiční místní ruční práce známá jako keramika Kiyomizu. Původně bylo muzeum Kondo navrženo na památku Yuzo Kondo, slavného mistra japonské keramiky.

Kondo Museum Mamiya Shinichi Design Studio Japonská keramika

Tým Mamiya Shinichi Design Studio získal zakázku na rekonstrukci muzea. Se znovuzrozením muzea mají hosté muzea potěšení vidět některá fascinující umělecká díla Yozo Kondo z oblasti bílé a modré keramiky. Existují také japonská mistrovská díla dvou jeho synů (Yutaka Kondo a Jun Kondo) a jednoho z jeho vnuků (Takahiro Kondo), kteří jsou také mezinárodně známí svým uměním. Muzeum japonské keramiky Kondo je rozděleno do čtyř oblastí.

Výstava návštěvníků muzea tradiční japonský keramický talíř meruňkový strom

Na straně ulice, hned vedle vstupního prostoru, je vystavena velká keramická deska od Yoza, která se vyznačuje nezaměnitelným japonským modrobílým stylem. Ačkoli toto umělecké dílo bylo v minulosti jen zřídka přístupné veřejnosti, nyní jej může obdivovat kdokoli. Výstavní plocha zahrnuje práci čtyř členů rodiny Kondo, kteří věrně pokračují a zdokonalují svůj styl zvaný Kondo Sometsuke.

dřevěný strop kámen barevná paleta šedá japonská keramika

Yuzova původní dílna z roku 1924 uchovává cenné materiály. Součástí výstavy je také sbírka saké, které vyrobil pro potěšení. Díky práci designérského studia Mamiya Shinichi získalo muzeum Kondo další místnost, která se nachází ve vnitřní části muzea. Nová oblast se nazývá Ryusui a funguje jako bar, kde si návštěvníci mohou užít saké a lépe porozumět známé japonské keramice.

renovace japonská keramika tradiční kondo muzeum japonský interiérový design

Různé šedé nuance a tlumené osvětlení charakterizují interiér a charakterizují celé prostředí. Účinně předvádějí materiály, které byly použity při navrhování stěn, stropů a podlah – bambus, kámen, sádru a tradiční japonský papír.

umělecká díla japonská výstava keramiky kamenný interiérový design šedá

návštěvníci stěna design kondo muzeum japonsko japonská keramika

kondo muzeum japonská umělecká dílna výška nízká dřevěný strop kamenná podlaha

interiér kondo muzeum japonsko tlumené osvětlení kámen šedé dřevo

renovace kondo muzeum japonská výstava keramických saké pohárů

japonské keramické kondo muzeum renovace dřevěných bambusových portrétů

vstupní prostor schody návštěvníci muzea kondo dřevěné trámy

renovace japonských keramických dřevěných dveří v muzeu kondo

stěna kamenné dveře dřevo kondo musem japonská keramika