Vzhled interiéru

Jaký styl bydlení je v roce 2020 obzvláště populární?

V roce 2020 lze současný životní trend kombinovat a experimentovat s ním. A pokud jde o interiér, Art Deco je v popředí. Tady to může být opulentní, dekadentní a dokonce i trochu pompézní. Tam, kde v posledních letech dominuje jednoduchá elegance, minimalismus nyní nahrazuje hra s barvami a tvary. Na mezinárodních veletrzích designu jsou k vidění nejen zlaté a měděné tóny, ale také bujné květinové vzory a tmavě modré a šedé tóny na nábytku a posezení. Přečtěte si více o životních trendech 2020!

Ozdoby kam oko dohlédne

Obývací pokoj ve stylu Art Deco 2020 ve zlaté, bílé a černé barvě

Art Deco je přímým nástupcem secese, z níž bylo začleněno mnoho prvků. Art Deco se pohybuje mezi květinovými formami secese a geometrickými prvky Bauhausu. Charakteristické pro Art Deco jsou bohatě bohaté dekorace spárované se vzácnými luxusními materiály, jako je sklo, křišťál, kůže nebo stříbro.

Obývací pokoj v bobulových tónech s nádechem Art Deco

Není tedy divu, že vedle objemné kožené křesla s křídly najdete stojací lampu a polici ve stříbrné barvě nebo moderní vitrínu jako neobvykle futuristické předěly pokojů v budoucích obývacích pokojích. A vintage nábytek v kombinaci s tlustými koberci také zapadá do této neobvyklé směsi.

Pokud při sestavování svého budoucího vybavení podle trendu 2020 stále hledáte jeden nebo druhý neobvyklý kousek, najdete ho zde na Nábytková půda určitě najde to, co hledáte. Bez ohledu na to, zda se jedná o závěsy do obývacího pokoje s ladícím televizním nábytkem nebo celou ložnici včetně čalouněné postele, v tomto obchodě s nábytkem najdete ten správný kousek. A dokonce i matraci 140 x 200 cm nebo moderní masážní křeslo lze zakoupit zde.

Všechno je v mixu

velký moderní obývací pokoj představuje úspěšnou směsici různých stylů

Jak již bylo naznačeno, rok 2020 není jen jeden směr stylu, který je moderní. Směs populárních stylů bydlení zdá se, že poslední roky jsou nyní obzvláště populární. Dobré pro ty, kterým je dnes dovoleno zařizovat. Art Deco je nejen v popředí, ale sdílí své místo se severským designem. S tímto designem dostává skandinávský interiér aktualizaci, a tak se purismus posledních let spojuje v trendu bydlení 2020 se spoustou dřeva, barevných doplňků a barevného nábytku. Správného kontrastu je dosaženo použitím přírodních materiálů. Takže můžete znovu najít více dřeva a kamene. A barvy stěn v šedé, zelené a žluté kontrastují se všemi kouzly dekorů a zdravou mírou jednoduchosti

Vídeňský cop se vrací

Vídeňská proutěná křesla se v roce 2020 těší návratu

Aby toho nebylo málo, vrací se vídeňská vazba ve stylu starého nábytku do kavárny. Již v roce 2019 se stále častěji nachází na scéně interiéru, nyní je v našich bytech v předstihu a lze jej nalézt nejen jako sedací nábytek, ale také na postelích, lampách, dvířkách skříněk a odkládacích stolcích. V kombinaci s moderním nábytkem vypadají tyto klasiky více vzrušující než kdy dříve.

Které barvy k tomu patří?

Pastelové barvy Colours 2020 a zlato v bytových doplňcích Art Deco

Pastelové barvy jsou nejen na stěnách, ale také na nábytku a doplňcích, což vede k životním trendům roku 2020. Zvláštní pozornost je věnována nábytku, který byl navržen v mátově zelené, starorůžové nebo žluté barvě skořápky. Spolu se zlatými prvky, jako jsou nábytkové úchytky nebo kování, zajišťuje nábytek v pastelových barvách pocit pohody s elegancí.

Modrá barva, nikoli jemná světle modrá, ale bohatá, silná modrá, je také letos na prvním místě v seznamu živých a zařizovacích barev. V naprostém kontrastu k heslu současného minimalistického životního stylu „méně je více“ mohou fanoušci deco skutečně vypustit páru ve svých čtyřech zdech. Barevné vázy a zrcadla se zlatými obroučkami jsou tedy docela povolena.

Teplé barvy ze sektoru koření jsou v roce 2020 velmi populární

Teplé barvy ze sektoru koření jsou v roce 2020 také velmi populární. Kromě půvabných žlutých tónů, jako je kari, šafrán a kurkuma, najdete i výrazné červenohnědé a útulné hnědé a béžové tóny jako skořici a muškátový oříšek. Tyto barvy jsou zvláště přítomné u čalouněného nábytku a povlaků na polštáře. A v neposlední řadě se na polštářích a čalounění stále častěji objevují také tóny tmavé země. Jednotlivé kusy nábytku nebo doplňků v tmavém taupe tónu nebo výrazné hnědošedé barvě obohatí domov a dodají celé věci uklidňující nádech.