Vzhled interiéru

Dřevěný spací box jako součást individuálního nábytkového systému v moskevském jednopokojovém bytě

dřevěný spací box moskevské studio bazi obývací pokoj individuální nábytkový systém

V dnešním příspěvku vám na příkladu moskevského bytu o rozloze 35 metrů čtverečních ukážeme, jak lze malý obývací pokoj zařídit multifunkčně a prakticky. V roce 2015 byl designérský tým Studio Bazi pověřen vytvořením pohodlného otevřeného obývacího prostoru s dostatkem úložného prostoru a přirozeného světla. Za tímto účelem byl navržen individuální nábytkový systém, který optimálně využívá dostupný prostor. Dřevěný spací box je bezpochyby vrcholem interiérového designu. Studio Bazi v Moskvě je multidisciplinární designové studio, které se zaměřuje na výzkum interiéru, produktového designu a designu.

vchod obývací pokoj dřevěný box na spaní schody borovice záclona studio bazi

Při rekonstrukci malého bytu interiéroví designéři strhli příčku mezi kuchyní a obývacím pokojem, aby byl obývací prostor otevřenější a jasnější. Vstupní prostor od zbytku hlavní místnosti odděluje svěží závěs. Obývací a jídelní část je obzvláště praktická a přizpůsobivá. Nábytek lze přestavět v několika jednoduchých krocích. Rozkládací pohovka a rozkládací jídelní stůl promění malou plochu na pohodlný prostor až pro 10 hostů. Podle požadavku klienta byl v bytě o rozloze 35 m2 zajištěn dostatečný úložný prostor. Vedle vstupních dveří je šatna a pod spacím boxem jsou umístěny tři velké výsuvné skříně.

dřevěný spací box studio bazi schodiště opona úložný prostor

Aby byl obytný prostor jednoduchý a jasný, bylo rozhodnuto použít v interiéru povrchy v bílých a dřevěných tónech. Stěny a stropy jsou natřeny bílou barvou. U materiálu pro podlahovou krytinu padla volba na vodoodpudivý laminát.

studio bazi moskva dřevěný spací box osvětlení postele z borovicového dřeva

Dřevěný box na spaní se nachází ve druhé úrovni, kam se dostanete po schodech. Otevřená jednotka je vybavena vlastním osvětlením a nabízí dobrý výhled na celý byt. Jak skrz dvě okna, tak z postele, která byla umístěna na vyšší úrovni, si můžete užívat dobrý výhled. Díky tomu je spací box útulným a pohodlným místem k odpočinku.

moskva malý byt dřevěný spací box borovice dřevo schody úložný prostor

Dřevěný spací box je obložen panely z mořeného borovicového dřeva. Dřevo vytváří v interiéru hřejivou a přátelskou atmosféru a vizuálně definuje různé oblasti. Dřevěné desky zvenčí byly ošetřeny hnědým voskem. Návrh a konstrukce spacího boxu byla nejtěžší fází tohoto projektu. Unikátní dřevěný spací box je zcela samostatnou součástí architektury v rámci jednopokojového bytu.

výklenek dřevěné obložení knihovna stěna design studio bazi dřevěná krabice

Jedna osoba může pohodlně stát na schodech, které vedou do prostoru pro spaní. Schodiště vede do úzkého výklenku, kde je umístěna knihovna.

studio bazi moskva jednopokojový byt kuchyň bílé stěny skříně

Na stěnách v kuchyni jsou ručně vyráběné íránské dlaždice, které připomínají íránský původ obyvatel. Aby byla malá koupelna pohodlnější a opticky ji zvětšila, byly pro stěny koupelny vybrány strukturované čtvercové dlaždice. Dlaždice jsou jako malé obrázky, na které se můžete podívat při koupání nebo sprchování.

Dlaždice texturovaná modrá umyvadlo studio bazi dřevěný spací box

Ačkoli není snadné najít racionální řešení pro malé koupelny, tomuto moskevskému bytu se podařilo pojmout kompletní vanu s příslušným kováním a vodovodním potrubím. V koupelně je také pračka. Na první pohled to není vidět, protože je ukrytý za jednoduchými čely umyvadla.

půdorys moskva jednopokojový byt studio bazi multifunkční

Malá obytná jednotka má malý pracovní prostor, který je umístěn mezi kuchyňskou linkou a oknem.

Tento maloformátový byt je skutečným důkazem toho, že v nejmenším prostoru lze vytvořit multifunkční obytný prostor s vhodným rozdělením funkčních oblastí a individuálním nábytkovým systémem.

* Zjistěte více o Studio Bazi tady