Vzhled interiéru

Designová schodiště – Stylové nápady pro výzdobu schodiště a design stěn

Při navrhování schodiště to nemůže být jen způsob, jak se dostat z domu A do bodu B v domě nebo bytě. Tuto oblast můžete vylepšit velkorysou pomocí stylu. Zdobení každé místnosti v domácnosti je věnována velká pozornost, ale toto je prostor s velkým provozem, který často přehlížíme. Po schodech pravděpodobně chodíte každý den nahoru a dolů. Proč si tedy tento výlet neudělat trochu scéničtěji? S tímto vkusným nápadem na schodiště můžete toto univerzální prázdné plátno maximálně využít. Ať už přes barevný koberec nebo jedinečnou stěnu galerie, schodiště vás dovede odborně od motivu jedné místnosti k druhé. Podívejte se tedy na některé z našich oblíbených v tradičních nebo moderních domácnostech a vše mezi tím.

Navrhněte si vlastní schodiště

Dřevěné obložení a design stěn pro moderní design interiéru se schodištěm v obývacím pokoji

Aby se schodiště dostalo z jednoho patra do druhého, je nezbytnou součástí vícepodlažního domu. Je to také příležitost k vytvoření vhodného designu. Zatímco schodiště je často designovým prvkem samo o sobě, správná dekorace může přeměnit okolní prostor na redakční vydání přímo z vašeho oblíbeného časopisu do obývacího pokoje. Bez ohledu na estetiku nabízejí některé příklady schodiště spoustu inspirace. Můžeme vám pomoci při práci s obnaženými cihlami, obložením a dokonce i malými nepravidelnými prostory.

Styl venkovského domu s pastelovými barvami pro návrh schodiště

Pokud máte štěstí na chodbu s přirozeným světlem, můžete schodiště navrhnout například tak, že ho vybavíte útulným sedákem k oknu. Existuje také nespočet a chytrých způsobů, jak pomocí vestavěných polic vytvořit více úložného prostoru pro knihy a rostliny. Rustikální vzhled je bohatý, ale také jsme sestavili několik elegantních, nenápadných designů pro přiznané minimalisty. Z hlediska interiérového designu jsou schodiště při navrhování stěn někdy citelně opomíjena. Pokud jsou však dobře zdobené, mohou schody dodat vašemu interiéru zvláštní kouzlo. V bungalovech, řadových domech, mezonetech a přístřešcích je schodiště nepostradatelnou součástí obytné stavby. To je často v rodinném pokoji nebo v jiné důležité oblasti vašeho domova. Z tohoto důvodu určitě stojí za pozornost nápady na dekorace na zeď kolem vašich schodů.

Dekorativní schody do hodnotných interiérů

navrhněte černobílé schody s rodinnými fotografiemi a portréty ve stejných barvách

Podívejte se na náš první příklad, který vám pomůže vytvořit zeď pro vaše schodiště. Ty mohou být stejně fascinující jako ostatní oblasti vašeho domova. Stěny v předních místnostech neponechávají nic požadovaného a jsou ideální pro vytváření mnoha fotografií. Od rodinných a osobních portrétů po abstraktní nástěnné figurky a hodiny je vše možné a povolené. Stěny vašeho schodiště připomínají výstavu, ve které můžete ukázat všechny své oblíbené obrázky a navrhnout si vlastní čestnou síň. Zkombinujte tedy výzdobu svého schodiště s jedinečným motivem nebo výběrem barev a budete moci zobrazit vynikající galerii.

inspirativní nápady pro design na schodech se světle zelenými odstíny

Vzhledem k tomu, že schody pravidelně vedou do naší soukromé zóny domu, můžete sem zavěsit tyto jednotlivé obrázky, aby nebyly příliš viditelné. Svou dekoraci na zeď udržíte v soukromí a zároveň přístupné rodině. Skvělým bytovým doplňkem je sbírka fotografií nebo uměleckých děl. Můžete pověsit různé podobné rámečky pro zdobení schodišťových stěn na jiné úrovni stěn podél směru schodiště. Nezapomeňte vzít v úvahu velikost kresby nebo rámu, který plánujete zavěsit na stěny schodiště. Pokud zavěsíte obrázky, které jsou příliš malé, zmizí na zdi a budou vypadat směšně.

Nastavte akcenty s designem stěny

kombinujte moderní výzdobu schodiště s retro obrázky a skleněnou přepážkou

Pokud jde o výrobu vlastních dekorací na zeď, vytvořte jednu nebo více kombinací, které spojují vaše obrázky dohromady, podle tématu. To může souviset se vzpomínkami, koníčky, recepty nebo cestováním. Jasné a jednoduché tvary, rámečky nebo návrhy také vytvářejí design, který můžete použít při vytváření kolekce. Umělecké dílo na zeď si můžete vyrobit sami, pokud nejste velkým fanouškem nástěnných závěsů na schodištích.

eklektický vzhled s barevnými schody a obrázky na zdi, stejně jako konzolový stůl se zrcadlem a lampou

Vedle schodiště můžete dát židli. Tímto způsobem můžete namalovat spodní polovinu stěny v jednom odstínu a horní část v jiném. Živé barvy nátěru jsou nápady na skvělé dekorace na zeď. Můžete také přidat nástěnné světlo na více míst podle pokynů na schodech, abyste získali stylovější vzhled.

Designové schodišťové police pro schodiště

schodišťové police pro schodiště ve žluté barvě s knihami a disko koulí v dětském pokoji

Jste vášnivým sběratelem pokladů a drobností nebo hledáte místo pro své knihy? Pokud je vaše odpověď ano, právě jste našli ideální místo, kde to udělat. Umístěte všechny cenné předměty na schodiště, aby se vám i vašim návštěvníkům líbily. Pokud máte také chuť číst, můžete prázdnou zeď poblíž vašich předních schodů snadno proměnit v obrovskou knihovnu, na kterou můžete dát několik vybraných knih. V závislosti na prostoru, který máte, můžete přidat police pro položky, které chcete ukázat. Knihy vytvářejí efektivní domácí dekorace, které ukazují osobnost majitele.

Vnější nástěnné skříně

Regály pod schody v bílé barvě

Pro ty z vás, kteří mají nepravidelné schodiště, může být vestavěná skříň vynikajícím využitím prostoru. To vám umožní vytvořit uklizený úložný prostor s efektivním úložným systémem. Vestavěné skříně jsou proto ideální pro schodiště. Protože však některá schodiště mohou být extrémně nebezpečná z hlediska bezpečnosti, pěkné zábradlí by mělo být i v samotném schodišti. Může to být pěkná a praktická alternativa, která využívá veškerý prostor za schodištěm. Kolejnice může nahradit dekorativní nástěnné umění a texturovat zeď za otevřenými schody.

Nápady na schodiště pro nástěnné malby

schodiště stěna design v modré barvě s betonovými schody a umění

Bezútěšná a nudná zeď schodiště ožívá s trochou barvy. V případě, že navrhnete schodiště, ale nedosáhnete na stěnu v obývacím pokoji, můžete mu přiřadit alternativní barvu nebo střídající se odstín. To vám usnadní přizpůsobení alternativních stěn vašemu interiéru. Můžete také použít kontrastní barvy nebo experimentovat s mírně tmavšími nuancemi. Odstíny tedy vytvářejí skvělé dekorace na zeď, které mohou vašemu domovu dodat akcent.

klasické designové dekorační schodiště s barevným rámečkem a zábradlím

Můžete také vložit šablony na okraje poblíž hranic schodiště. Tímto způsobem dáte hranám schodišťových stěn další obohacující akcenty a také dáte zdi nějaké vzory a odstíny. Šablony nebo fotografie jsou skvělé jako nástěnné dekorace pro schody. Kromě toho můžete použít svislé nebo vodorovné pásy, které dodají vaší schodišťové zdi delší, širší nebo vyšší vzhled. To vypadá perfektně v menších prostorech a při použití v pastelových odstínech vytváří hezkou dekoraci stěny.

Zrcadlo zrcadlo na zdi

kulaté zrcadlo se stříbrným rámem, které ladí s křeslem a schodištěm do interiéru

Zrcadla mohou tolik přispět k domácí výzdobě. Je to proto, že v místnosti můžete vytvořit elegantní a čisté prostředí, aby vypadalo jasněji a příjemněji. Jsou to tedy další skvělý nápad na zdobení schodišťových zdí, protože často nemají okno. Můžete buď zvolit minimalistický a jednoduchý design, nebo se rozhodnout pro dekorativní a ozdobné zrcadlo. Ať tak či onak, toto je perfektní způsob, jak přidat odražené světlo a hloubku na vaše schodiště.

Designová tapeta na schodiště

rustikální stěnový design v retro stylu betonové zdi vedle schodiště

Použití tapety jako jedné z vašich variant okamžitě upoutá pozornost, protože tyto vysoké stěny schodiště dodávají geometrický a vizuální kontrast. Při výběru designu tapety zvažte veškeré příslušenství a nábytek, které máte doma, aby se přidaly do vašeho domova. Tapeta je nejjednodušší způsob, jak ozdobit stěny schodiště, když potřebují extra pop barvy. Jsou také jedním z nejlepších způsobů, jak vyzdobit vaše stěny, protože dodají vašemu prostoru určitou atmosféru a vypadají velmi stylově. Zdobení zdí nebylo nikdy jednodušší.

Přidejte schodišťovou skříň nebo nábytek

masky na zdi vytvořily kolekci jako moderní dekorativní schodiště

Pokud máte co do činění s velkou šířkou schodiště, je dobré využít prostor k přidání některých skříněk po schodech. Pokud je stále zdobíte, můžete je všechny umístit buď na úrovni očí nebo na úrovni nohou, podle vašeho vkusu. S poličkami jako dekorací schodiště můžete také navrhnout své schodiště a přeměnit tuto oblast na téměř okouzlující perspektivu. Pokud však chcete dosáhnout stylového vzhledu, je také dobré zavěsit na stěny schodiště nějaké osobní věci. Například místo krycí lišty můžete kombinovat zkroucenou, vysokou révu se schodišťovou zdí.

světle hnědý koberec na schodech se zdí schodiště v modré barvě zdobené fotografiemi

Můžete také zavěsit některé staré nástroje na schodiště nad všechny schody. Ať už se necháte inspirovat svými osobními koníčky nebo zvolíte dekorativní umění, neuděláte chybu s dekorací vaší stěny. K vyplnění prázdného prostoru a poskytnutí pohodlného sezení můžete použít pohovku nebo lavici. Jak všichni víme, strmé schody nám nenechávají mnoho prostoru pro nastavení, takže pokud chcete vyplnit prázdné místo, můžete použít také konzolový stůl. Dávejte si však pozor, abyste jím oblast nezablokovali. Atraktivní kus nábytku bude vždy hitem, pokud jde o schody.

Závěrečné myšlenky

vestavěné osvětlení schodiště a schodiště ze dřeva ve světlé místnosti s velkým zrcadlem na cihlové zdi

Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že navzdory skutečnosti, že schodišťové stěny mohou mít alternativní tvar nebo rozměr, nakonec jsou schodišťové stěny pouze jednou z možností. Bez ohledu na to, jak chcete reprezentovat zeď, schody ignorujte. Zavěšení obrazu, rodinné fotografie nebo jiného uměleckého díla by mělo být jako zavěšení na stěnu obývacího pokoje. Vaše schodišťová zeď může být buď zapomenutou součástí vašeho domova, nebo se může stát útulnou a okouzlující chodbou. Je to na vás, takže neodmítejte jen zdobení schodišťových zdí, protože si myslíte, že je to nemožné. Zapojte fantazii a otevřete nové perspektivy. Vnitřní schody se vyznačují atraktivní výzdobou stěn.

Vzhled interiéru

Designová schodiště – Stylové nápady pro výzdobu schodiště a design stěn

Při navrhování schodiště to nemůže být jen způsob, jak se dostat z domu A do bodu B v domě nebo bytě. Tuto oblast můžete vylepšit velkorysou pomocí stylu. Zdobení každé místnosti v domácnosti je věnována velká pozornost, ale toto je prostor s velkým provozem, který často přehlížíme. Po schodech pravděpodobně chodíte každý den nahoru a dolů. Proč si tedy tento výlet neudělat trochu scéničtěji? S tímto vkusným nápadem na schodiště můžete toto univerzální prázdné plátno maximálně využít. Ať už přes barevný koberec nebo jedinečnou stěnu galerie, schodiště vás dovede odborně od motivu jedné místnosti k druhé. Podívejte se tedy na některé z našich oblíbených v tradičních nebo moderních domácnostech a vše mezi tím.

Navrhněte si vlastní schodiště

Dřevěné obložení a design stěn pro moderní design interiéru se schodištěm v obývacím pokoji

Aby se schodiště dostalo z jednoho patra do druhého, je nezbytnou součástí vícepodlažního domu. Je to také příležitost k vytvoření vhodného designu. Zatímco schodiště je často designovým prvkem samo o sobě, správná dekorace může přeměnit okolní prostor na redakční vydání přímo z vašeho oblíbeného časopisu do obývacího pokoje. Bez ohledu na estetiku nabízejí některé příklady schodiště spoustu inspirace. Můžeme vám pomoci při práci s obnaženými cihlami, obložením a dokonce i malými nepravidelnými prostory.

Styl venkovského domu s pastelovými barvami pro návrh schodiště

Pokud máte štěstí na chodbu s přirozeným světlem, můžete schodiště navrhnout například tak, že ho vybavíte útulným sedákem k oknu. Existuje také nespočet a chytrých způsobů, jak pomocí vestavěných polic vytvořit více úložného prostoru pro knihy a rostliny. Rustikální vzhled je bohatý, ale také jsme sestavili několik elegantních, nenápadných designů pro přiznané minimalisty. Z hlediska interiérového designu jsou schodiště při navrhování stěn někdy citelně opomíjena. Pokud jsou však dobře zdobené, mohou schody dodat vašemu interiéru zvláštní kouzlo. V bungalovech, řadových domech, mezonetech a přístřešcích je schodiště nepostradatelnou součástí obytné stavby. To je často v rodinném pokoji nebo v jiné důležité oblasti vašeho domova. Z tohoto důvodu určitě stojí za pozornost nápady na dekorace na zeď kolem vašich schodů.

Dekorativní schody do hodnotných interiérů

navrhněte černobílé schody s rodinnými fotografiemi a portréty ve stejných barvách

Podívejte se na náš první příklad, který vám pomůže vytvořit zeď pro vaše schodiště. Ty mohou být stejně fascinující jako ostatní oblasti vašeho domova. Stěny v předních místnostech neponechávají nic požadovaného a jsou ideální pro vytváření mnoha fotografií. Od rodinných a osobních portrétů po abstraktní nástěnné figurky a hodiny je vše možné a povolené. Stěny vašeho schodiště připomínají výstavu, ve které můžete ukázat všechny své oblíbené obrázky a navrhnout si vlastní čestnou síň. Zkombinujte tedy výzdobu svého schodiště s jedinečným motivem nebo výběrem barev a budete moci zobrazit vynikající galerii.

inspirativní nápady pro design na schodech se světle zelenými odstíny

Vzhledem k tomu, že schody pravidelně vedou do naší soukromé zóny domu, můžete sem zavěsit tyto jednotlivé obrázky, aby nebyly příliš viditelné. Svou dekoraci na zeď udržíte v soukromí a zároveň přístupné rodině. Skvělým bytovým doplňkem je sbírka fotografií nebo uměleckých děl. Můžete pověsit různé podobné rámečky pro zdobení schodišťových stěn na jiné úrovni stěn podél směru schodiště. Nezapomeňte vzít v úvahu velikost kresby nebo rámu, který plánujete zavěsit na stěny schodiště. Pokud zavěsíte obrázky, které jsou příliš malé, zmizí na zdi a budou vypadat směšně.

Nastavte akcenty s designem stěny

kombinujte moderní výzdobu schodiště s retro obrázky a skleněnou přepážkou

Pokud jde o výrobu vlastních dekorací na zeď, vytvořte jednu nebo více kombinací, které spojují vaše obrázky dohromady, podle tématu. To může souviset se vzpomínkami, koníčky, recepty nebo cestováním. Jasné a jednoduché tvary, rámečky nebo návrhy také vytvářejí design, který můžete použít při vytváření kolekce. Umělecké dílo na zeď si můžete vyrobit sami, pokud nejste velkým fanouškem nástěnných závěsů na schodištích.

eklektický vzhled s barevnými schody a obrázky na zdi, stejně jako konzolový stůl se zrcadlem a lampou

Vedle schodiště můžete dát židli. Tímto způsobem můžete namalovat spodní polovinu stěny v jednom odstínu a horní část v jiném. Živé barvy nátěru jsou nápady na skvělé dekorace na zeď. Můžete také přidat nástěnné světlo na více míst podle pokynů na schodech, abyste získali stylovější vzhled.

Designové schodišťové police pro schodiště

schodišťové police pro schodiště ve žluté barvě s knihami a disko koulí v dětském pokoji

Jste vášnivým sběratelem pokladů a drobností nebo hledáte místo pro své knihy? Pokud je vaše odpověď ano, právě jste našli ideální místo, kde to udělat. Umístěte všechny cenné předměty na schodiště, aby se vám i vašim návštěvníkům líbily. Pokud máte také chuť číst, můžete prázdnou zeď poblíž vašich předních schodů snadno proměnit v obrovskou knihovnu, na kterou můžete dát několik vybraných knih. V závislosti na prostoru, který máte, můžete přidat police pro položky, které chcete ukázat. Knihy vytvářejí efektivní domácí dekorace, které ukazují osobnost majitele.

Vnější nástěnné skříně

Regály pod schody v bílé barvě

Pro ty z vás, kteří mají nepravidelné schodiště, může být vestavěná skříň vynikajícím využitím prostoru. To vám umožní vytvořit uklizený úložný prostor s efektivním úložným systémem. Vestavěné skříně jsou proto ideální pro schodiště. Protože však některá schodiště mohou být extrémně nebezpečná z hlediska bezpečnosti, pěkné zábradlí by mělo být i v samotném schodišti. Může to být pěkná a praktická alternativa, která využívá veškerý prostor za schodištěm. Kolejnice může nahradit dekorativní nástěnné umění a texturovat zeď za otevřenými schody.

Nápady na schodiště pro nástěnné malby

schodiště stěna design v modré barvě s betonovými schody a umění

Bezútěšná a nudná zeď schodiště ožívá s trochou barvy. V případě, že navrhnete schodiště, ale nedosáhnete na stěnu v obývacím pokoji, můžete mu přiřadit alternativní barvu nebo střídající se odstín. To vám usnadní přizpůsobení alternativních stěn vašemu interiéru. Můžete také použít kontrastní barvy nebo experimentovat s mírně tmavšími nuancemi. Odstíny tedy vytvářejí skvělé dekorace na zeď, které mohou vašemu domovu dodat akcent.

klasické designové dekorační schodiště s barevným rámečkem a zábradlím

Můžete také vložit šablony na okraje poblíž hranic schodiště. Tímto způsobem dáte hranám schodišťových stěn další obohacující akcenty a také dáte zdi nějaké vzory a odstíny. Šablony nebo fotografie jsou skvělé jako nástěnné dekorace pro schody. Kromě toho můžete použít svislé nebo vodorovné pásy, které dodají vaší schodišťové zdi delší, širší nebo vyšší vzhled. To vypadá perfektně v menších prostorech a při použití v pastelových odstínech vytváří hezkou dekoraci stěny.

Zrcadlo zrcadlo na zdi

kulaté zrcadlo se stříbrným rámem, které ladí s křeslem a schodištěm do interiéru

Zrcadla mohou tolik přispět k domácí výzdobě. Je to proto, že v místnosti můžete vytvořit elegantní a čisté prostředí, aby vypadalo jasněji a příjemněji. Jsou to tedy další skvělý nápad na zdobení schodišťových zdí, protože často nemají okno. Můžete buď zvolit minimalistický a jednoduchý design, nebo se rozhodnout pro dekorativní a ozdobné zrcadlo. Ať tak či onak, toto je perfektní způsob, jak přidat odražené světlo a hloubku na vaše schodiště.

Designová tapeta na schodiště

rustikální stěnový design v retro stylu betonové zdi vedle schodiště

Použití tapety jako jedné z vašich variant okamžitě upoutá pozornost, protože tyto vysoké stěny schodiště dodávají geometrický a vizuální kontrast. Při výběru designu tapety zvažte veškeré příslušenství a nábytek, které máte doma, aby se přidaly do vašeho domova. Tapeta je nejjednodušší způsob, jak ozdobit stěny schodiště, když potřebují extra pop barvy. Jsou také jedním z nejlepších způsobů, jak vyzdobit vaše stěny, protože dodají vašemu prostoru určitou atmosféru a vypadají velmi stylově. Zdobení zdí nebylo nikdy jednodušší.

Přidejte schodišťovou skříň nebo nábytek

masky na zdi vytvořily kolekci jako moderní dekorativní schodiště

Pokud máte co do činění s velkou šířkou schodiště, je dobré využít prostor k přidání některých skříněk po schodech. Pokud je stále zdobíte, můžete je všechny umístit buď na úrovni očí nebo na úrovni nohou, podle vašeho vkusu. S poličkami jako dekorací schodiště můžete také navrhnout své schodiště a přeměnit tuto oblast na téměř okouzlující perspektivu. Pokud však chcete dosáhnout stylového vzhledu, je také dobré zavěsit na stěny schodiště nějaké osobní věci. Například místo krycí lišty můžete kombinovat zkroucenou, vysokou révu se schodišťovou zdí.

světle hnědý koberec na schodech se zdí schodiště v modré barvě zdobené fotografiemi

Můžete také zavěsit některé staré nástroje na schodiště nad všechny schody. Ať už se necháte inspirovat svými osobními koníčky nebo zvolíte dekorativní umění, neuděláte chybu s dekorací vaší stěny. K vyplnění prázdného prostoru a poskytnutí pohodlného sezení můžete použít pohovku nebo lavici. Jak všichni víme, strmé schody nám nenechávají mnoho prostoru pro nastavení, takže pokud chcete vyplnit prázdné místo, můžete použít také konzolový stůl. Dávejte si však pozor, abyste jím oblast nezablokovali. Atraktivní kus nábytku bude vždy hitem, pokud jde o schody.

Závěrečné myšlenky

vestavěné osvětlení schodiště a schodiště ze dřeva ve světlé místnosti s velkým zrcadlem na cihlové zdi

Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že navzdory skutečnosti, že schodišťové stěny mohou mít alternativní tvar nebo rozměr, nakonec jsou schodišťové stěny pouze jednou z možností. Bez ohledu na to, jak chcete reprezentovat zeď, schody ignorujte. Zavěšení obrazu, rodinné fotografie nebo jiného uměleckého díla by mělo být jako zavěšení na stěnu obývacího pokoje. Vaše schodišťová zeď může být buď zapomenutou součástí vašeho domova, nebo se může stát útulnou a okouzlující chodbou. Je to na vás, takže neodmítejte jen zdobení schodišťových zdí, protože si myslíte, že je to nemožné. Zapojte fantazii a otevřete nové perspektivy. Vnitřní schody se vyznačují atraktivní výzdobou stěn.