Vzhled interiéru

Cihlová zeď uvnitř v malém a moderním rodinném domě v Melbourne

cihlová zeď uvnitř zahrada-rodinný dům-1

Architektonická firma A for Architecture proměnila tuto bývalou chatrč pracovníků v centru australského Melbourne na jedinečný životní prostor navržený tak, aby pojal mladou rozrůstající se rodinu. Dům upoutá na první pohled Uvnitř cihlová zeď a se spoustou přirozeného světla, které zaplavuje místnost velkým skleněným čelem.

obývací pokoj-otevřený-jídelní stůl-křeslo-gauč-2

Přední část malé australské chaty se dvěma pokoji zůstala nezměněna, zatímco obytný prostor v zadní části byl rozšířen a otevřen do zadního dvora. Renovovaná a modernizovaná část budovy je otevřeným obývacím prostorem, který zahrnuje obývací část, jídelní kout a kuchyň. Materiálová směs, která byla vybrána pro interiér, je kompozice betonu, cihel a dřeva, která bez poškození odolá stopám koloběžek a dětských kopaček. Interiér přitom boduje moderní a klidnou estetikou. Cihlová zeď uvnitř je určitě jedním z nejvýraznějších rysů této kabiny. Na cihlové zdi tohoto moderního domova vzniklo umělecké dílo v bílé barvě. Obývací část je zaplavena světlem a příjemná díky velkému přednímu oknu a oknům na šikmé střeše. Světle modré křeslo nastaví barevný akcent v místnosti a uvolní ji.

cihla-zeď-křeslo-boční-stůl-dřevo-3

Kuchyně zaujme svým černým ostrůvkem a stropem. Barva vytváří v interiéru dramatický nádech a harmonizuje s okny a dveřmi na opačném konci otevřené obývací části. Dřevěné kuchyňské skříňky jsou naopak v souladu s dřevěným stropem nad obývacím prostorem a vytvářejí jednotný celkový obraz. Vedle kuchyně je chodba, která spojuje novou přístavbu s původními ložnicemi. Cihlová zeď uvnitř také pokrývá zeď v chodbě. Bílé lakované cihly zdobí celou stěnu chodby a vytvářejí kontrast k prostorné dřevěné skříni. V moderní koupelně byly jednoduché bílé stěny a dlaždice kombinovány s dlažbou v černé barvě. Plovoucí umyvadlo v bílé barvě se perfektně hodí k jednoduchému, ale elegantnímu černobílému vybavení koupelny. Z haly vedou schody do horního patra domu. K dispozici je malá domácí kancelář se stolem ze světlého dřeva, černou židlí a otevřenými, černými policemi.

kuchyňský kout-židle-ostrůvek-kuchyňské skříňky-4

hala-cihlová zeď-vnitřní-lampa-dřevo-5

koupelna-obklady-umyvadlo-zrcadlo-6

kancelářské dřevo-police-cihlová zeď-uvnitř-7

* projekt od A pro architekturu