Vzhled interiéru

5 památek Hamburku, které stojí za zvěčnění na plátně!

Město mostů, Benátky na Labi nebo brána do světa – Hamburk má mnoho jmen a je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejpůsobivějších měst v Německu! Obyvatelé Hamburku milují své město a samozřejmě k tomu mají všechny důvody: je to místo plné historie, vzrušujících míst a rozmanité kultury. Mnoho hamburských památek navíc čeká na své objevení! Co takhle vnést do svého bytu tuto pulzující atmosféru se správnou dekorací stěny? Z přístavu přes Alster do Speicherstadtu – v tomto článku vám ukážeme ty nejkrásnější motivy, které rozhodně stojí za to zvěčnit na plátně!

Obrázky z Hamburku jako nádherné nástěnné dekorace

nejkrásnější města v Německu motivy stěn s motivy Hamburku

Díky mnoha památkám, skvělé poloze na Labi a více mostům než Amsterdam a Benátky dohromady je Hamburk městem, které musel navštívit každý. Milujete jedinečné kouzlo hanzovního města a rádi byste si jeho kousek přivezli do svého domova? Ať už přistávací plochy, radnice nebo Elbphilharmonie – na Hamburg Fineart najdete mnoho nádherných Obrázky z Hamburku, které jsou ideální pro zajímavou a moderní dekoraci stěn. Všechny motivy pocházejí od vybraných umělců a lze je objednat v jakékoli velikosti. Obrázky se navíc vyznačují vysokou barevnou stálostí a brilancí, které slibují dlouhodobou kvalitu.

Památky Hamburku: Speicherstadt vždy stojí za návštěvu

Hamburg Pictures Památky Wasserschloss Speicherstadt jako fotografický motiv

Výlet do nádherného Speicherstadtu by neměl chybět při žádné návštěvě Hamburku. Jedná se o 40. místo světového dědictví v Německu a právem patří k nejnavštěvovanějším hamburským atrakcím. Jak naznačuje název, mnoho budov bývalo dříve využíváno jako sklady a sklady kávy, kakaa, koření a dalších specialit ze zámoří. Hamburská skladová čtvrť s rozlohou více než 26 hektarů je navíc největším skladovým komplexem na světě. Dnes je to oblíbená destinace a adresa některých z nejoblíbenějších atrakcí, jako je miniaturní říše divů, pražírna kávy, hamburský žalář a muzeum koření Spicy’s.

Přistávací fáze

Landungsbrücke foto motiv stěn design Hamburk obrázky návrhy interiéru

St. Pauli Landungsbrücken jsou nejen pozoruhodným souborem budov podél Labe, ale také velmi důležitým přistávacím místem pro výletní lodě a přístavní trajekty. Jak název napovídá, jsou nejslavnější vodní stanicí hanzovního města a jednou z nejoblíbenějších hamburských atrakcí. Oblast Landungsbrücken se rozsáhle rozprostírá mezi rybím trhem a Reeperbahn, hlavním bodem je hladinová věž se zvonem a hodinovou věží. Jelikož jsou přímo v centru města, máte odtud jen pár minut na další zajímavosti. V docházkové vzdálenosti se nachází například hamburský Michel, muzeum Speicherstadt a vchod do starého labského tunelu.

Památky Hamburku: přístav

Obrazové motivy Hafencity Hamburk míří jako nástěnný design

Ne nadarmo jsou všichni Hamburgerové pyšní na svou „bránu do světa“, jak se tomuto přístavu často říká. S více než 13 000 námořními loděmi z celého světa je největším přístavem v Německu a druhým největším v Evropě. Přístav se rozkládá na celkem 14 okresech a je proto ideálním výchozím bodem pro rozsáhlou prohlídku nejoblíbenějších hamburských památek. Východ slunce v hamburském přístavu je něco velmi zvláštního a jako nástěnná dekorace v obývacím pokoji vytváří útulnou a útulnou atmosféru. Velkým vrcholem jsou květnové narozeniny přístavu – večerní ohňostroj, historické a moderní lodě a živá hudba každoročně přilákají tisíce návštěvníků. Chcete -li získat lepší přehled o jedinečném kouzlu hanzovního města, důrazně doporučujeme prohlídku přístavu. Další orientační bod Hamburku na vás čeká na východním cípu Hafen-City, a to Elbphilharmonie.

Hamburská radnice

Fotografický motiv radnice v Hamburku jako nástěnný rám Památky Hamburk

Hamburská radnice je sídlem občanství a Senátu svobodného a hanzovního města Hamburk. Velkolepá budova se nachází hned za vnitřní Alster v centru města a pochází z 19. století. Impozantní pískovcová budova kombinuje prvky gotiky, baroka a renesance a výrazně vyniká od typické hamburské architektury. Centrální věž se tyčí 112 metrů vysoko a náměstí s kašnou Hygieia na vnitřním nádvoří vás zve k zdržení. Radnice ale není jen pastvou pro oči zvenčí. Vydejte se tedy na malou prohlídku interiéru a nechte se okouzlit mramorovým schodištěm, pískovcovými sloupy a císařským sálem.

Vnější Alster a Vnitřní Alster

Stěnový design památek Hamburku s obrázky z Hamburku

Kromě Labe je Alster určující řekou v Hamburku a je rozdělen na Vnitřní Alster a Vnější Alster podle Lombardského mostu a Kennedyho mostu. To však znamená Alster Lake a je to něco jako záchranné lano hanzovního města. Nachází se v blízkosti hlavního vlakového nádraží a slavné Jungfernstieg, malé vnitřní Alster je srdcem centra města. Obraz Jungfernstieg je charakterizován především luxusními obchodními domy a nákupními ulicemi, zatímco mnoho kaváren a restaurací vás zve k lenošení. Zcela zvláštním vrcholem je známá Alsterova kašna uprostřed Vnitřní Alster, která je v zimě opatřena velkým vánočním stromkem. Outer Alster se svými četnými loukami, parky a turistickými stezkami je oblíbená zejména u běžců a chodců.

TOP 10 hamburských památek Elbphilharmonie Obrázky pro návrh stěn