Výška

Jak zvýšit výšku po 16 letech?

Jste spokojeni se svou výškou? Frustrovaní z vaší krátké výšky? Pokud ano, přečtěte si pozorně tento článek, abyste získali skvělé tipy na zvýšení výšky po 16.

Všichni teenageři si přejí být vysokí, aby získali atraktivní osobnost. Několik z nich přemýšlí, jak se stát vyššími v 16 letech. Je to opravdu snadné s řadou diet a cvičení.

Musíte vědět, že výška závisí na několika faktorech, jako jsou negenetické faktory, genetické faktory, faktory životního prostředí a výživa. Věří se, že v určitém věku, což znamená v průměru 16 až 18 let, se vaše výška přestane rozvíjet. Existuje mnoho způsobů, jak můžete zvýšit svoji výšku.

jak zvýšit výšku po 16

Nejlepší způsoby, jak zvýšit výšku po 16 letech:

Zde je návod, jak přirozeně zvýšit výšku ve věku 16 let.

1. Vyvážená strava:

 • Vápník: Použijte více mléčných výrobků plus zelenou zeleninu. To pomáhá při růstu kostí.
 • Proteiny vitaminu D plus: Posiluje růstové hormony a pomáhá při správném vývoji zubů a navíc kostí. Jezte více libového masa, luštěnin, sýrů, tofu a vaječných bílků.
 • Zinek: Jeho konzumace brání jejich zakrslému růstu. Potraviny bohaté na zinek jsou čokoláda, ústřice, vejce, chřest a arašídy atd.
 • Minerály, vitamíny a sacharidy: Používá se pro vyváženou stravu, nezapomeňte do svého jídelníčku zahrnout mléko, vejce, sójové boby, ovesné vločky, ovoce a zeleninu.

2. Pijte hodně vody:

Pitná voda zastaví strukturu toxických látek v těle, které mohou změnit tělesný metabolismus. Pitná voda pomůže zlepšit trávení a vyčistit tělo. Jakmile je tělo zbaveno toxinů, metabolismus se zrychlí a to pomůže dobrému růstu kostí. Pijte asi 8 až 10 sklenic vody každý den. Kromě toho si ráno vezměte 2 sklenice vody na břicho, abyste vyčistili trávicí systém.

3. Vyhýbejte se faktorům omezujícím růst:

Užívání drog alkoholem v mladém věku je nesmírně nebezpečné. Intenzivní tyto produkty mohou vést k zastavení růstu a podvýživě. Brání expanzi kostí u malých dětí, a tím narušují jejich výšku.

4. Tréninky:

Zavěšení: Je to ještě jedno jednoduché cvičení zvyšující výšku pro dívky a chlapce. Zde je návod, jak to udělat.

 • Pořiďte si bezpečný, pevný předmět, ze kterého můžete viset ve svém domě. Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, zkuste strávit 30 minut denně visením.
 • Chcete -li začít, proveďte to po dobu 10 sekund, odpočiňte si a proveďte dalších 10 sekund opakování po dobu až 30 minut.

Konečně budete rozvíjet hybnost, navíc budete chytří, abyste vydrželi déle.

II. Plavba na suchu: Suché plavání je cvičení, které zapojuje pohyb alternativního páru nohou a rukou. Vaše pravá ruka se spojí s levou a pravou nohou se spojí s levou rukou.

 • Ležte v poloze na břiše a zvedejte každý pár krok za krokem a natáhněte každou končetinu tak daleko, jak jen můžete.

Toto cvičení bude velmi užitečné pro ty, kteří mají problémy s výškou. Vyzkoušejte toto cvičení pro zvýšení výšky po 16.

III. Cvičení rovnou nohou: Toto je další jednoduché cvičení. Bude však vyžadovat určitou praxi, aby bylo vše správně.

 • Lehněte si na záda a zvedněte nohy nahoru.
 • Držte je rovně ve vzduchu a vezměte je zpět dolů u země, držte je několik centimetrů nad podlahou.
 • Zvedněte ruce ve svislé rovině o 90 stupňů s podlahou a vraťte je těsně nad zem.

Pro dosažení nejlepších výsledků cvičte 7-8 opakování denně.

IV. Kop nohou: Toto je také známé jako alternativní trénink kopání nohou. Zde je návod, jak to udělat.

 • Lehněte si na záda.
 • Držte obě nohy rovně. Přibližte jeden z nich k hrudníku a narovnejte ho.
 • Totéž opakujte s druhou nohou. Opakujte pohyb jako při jízdě na kole.

Pamatujte, abyste mezi nimi neopírali nohy o zem.

5. Zažijte hormonální terapii:

HGH nebo lidský růstový hormon, přidejte k růstu a lékařské zvýšení hladiny tohoto hormonu může zvýšit výšku. Růstový hormon je klasicky podáván těm, kteří mají přirozený hormonální nedostatek, přestože děti, které jsou neobvykle nízké a mají normální hladiny hormonů, mohou také profitovat z terapie HGH. Hormon se obvykle podává denně od pravé předchozí do puberty v očekávání věku 18 let.

6. Jóga:

Předpokládá se, že jakmile se během jógových cvičení zhluboka nadechneme, uvolníme stres, který způsobí napětí ve vašich zádových svalech, které zase odstraní překážku a zlepší růst těla..

Tato jóga udržuje vaše tělo ve vzpřímené poloze a zvyšuje výšku následovně:

Surya Namaskar: Jedná se o starodávné cvičení jógy o 12 odlišných pozicích plus prováděné chronologickou metodou.

Cobra Stretch: Tuto jógu pro zvýšení výšky po 16 letech lze snadno zvládnout. Podívejte se na kroky, které je třeba přesně dodržovat.

 • Lehněte si na bříško.
 • Nyní zvedněte horní část těla.
 • Ohněte se tolik, kolik vám dovolí pevnost v tahu vašeho těla.

Tato masáž zlepší růstové schopnosti buněk.

Talasana: Talasna posiluje vaše ruce, nohy a trny. Udržujte své tělo hladké. Podpůrný výškový zisk.

Adhomukha Savasana: Navíc rozpoznán jako pes směřující dolů. Tato asana zvyšuje pohyb krve do obličeje i krku.

Trikonasana: Trikonasana pomáhá při civilizaci vaší rovnováhy. Toto cvičení jógy vám poskytne vysoce kvalitní držení těla. Také uznávána jako póza trojúhelníku.

Sukhasana: Toto je považováno za centrální polohu, ze které probíhají další pozice jógy. Díky této ásaně zvládáte své dýchání a tónujete i spodní část zad a boky.

Je skutečně možné zvýšit vaši výšku i po 16 letech, ať už jste muž nebo žena. Všechna tato cvičení a jógové pozice posílí vaše kosti a svaly. Dieta zajistí, že vaše tělo bude vyvážené a dostane požadovanou výživu a vitamíny, které jsou nutné pro zvýšení výšky. Důsledně je sledujte, abyste viděli nejlepší výsledky.