Vousy

15 stylů vousů podle tvarů obličeje: kulaté, oválné atd.

Každý muž si je vědom důležitosti svého plnovousu a péče o něj pro svoji osobnost a vzhled. Vousy však není tak snadné pěstovat, upravovat a také udržovat. Vědět, jak dostat vousy na obličej, zabere hodně času, poté péče vyžaduje hodně péče a poté údržba vyžaduje hodně úsilí. Ale když to řekli, nestačí jen péče a údržba. Musíte také věnovat pozornost výběru stylů vousů na obličeji, které vám budou vyhovovat. Tento styl je v podstatě kombinací tvaru vousů a velikosti vousů.

Za tímto účelem si musíte nejprve poznamenat, jaký je váš tvar obličeje. Poté, co jste si jisti svým tvarem obličeje, můžete vyhledat různé styly vousů pro tvary obličeje a poté vybrat ten, který je pro váš tvar obličeje nejvhodnější. Jak ale zjistíte, jaký je tvar vaší tváře? K tomu musíte pozorně sledovat 4 hlavní faktory, které definují rozměry vašeho obličeje, a to vaši čelist, vaše lícní kosti, čelo a délku vašeho obličeje. Všechny tyto čtyři faktory tvoří celkem 7 tvarů obličeje, a to čtvercový, oválný, obdélníkový, trojúhelníkový, srdcový, diamantový a kulatý.

Nejlepší typy vousů pro tvary obličeje s obrázky:

Následuje 15 nejlepších stylů vousů na základě vhodnosti pro váš tvar obličeje.

1. Kruhový plnovous pro hranatou tvář:

Čtvercový obličejový plnovous

Pokud jde o styly vousů pro hranatou tvář, je na výběr široká škála možností. Z nich je kruhový plnovous kolem úst nejběžnějším a nejpopulárnějším stylem vousů. Musíte si pravidelně stříhat vousy v jemné nebo střední délce v kruhovém tvaru kolem úst. Evidentně to musíte doprovázet s knírkem.

2. Imperial Beard pro Square Face:

Vousy čtvercového tvaru

Tento hranatý styl vousů je trochu stará škola a pochází z doby, kdy zde vládli císaři a princové. V té době vládci udržovali tento autoritářský vzhled. V tomto stylu vousů musíte zcela oříznout oblast pod rty a přitom zachovat proužkovou formu souvislých vousů jako prodloužení obou konců kníru kolem konců tváří, které se setkávají s vlasy blízko uší. Výše uvedený obrázek vám pomůže lépe porozumět.

3. Brada pro čtvercovou tvář:

Styl vousů pro tvar obličeje

Bradové vousy jsou vhodné pro muže se čtvercovou tváří, protože základní myšlenkou bradových bradek je rozprostřít se ve středním pruhu vodorovně podél spodní části brady, kde jej můžete také rozšířit podél okraje tváří, pokud si to budete přát. Tento styl vousů obvykle není doprovázen žádným knírem.

4. Vous podkovy pro oválný obličej:

Styly vousů pro oválný obličej

Od starověku je Horseshoe nejlepším stylem vousů pro oválnou tvář. Hlavním záměrem úpravy vašich vousů ve tvaru podkovy je pokrýt délku vašeho obličeje sahající od kníru až k bradě, aniž byste příliš zamotali oblast brady.

5. Kachní vousy pro oválnou tvář:

Vousy pro oválný obličej

Jedná se o legendární styl vousů pro oválný obličej, protože jej používala téměř polovina celých hvězd cesmínového dřeva, včetně současných hvězd. Název napovídá o jeho úpravě, ve které musíte nechat vousy nějakou dobu růst a přitom je po dobu růstu zastřihovat tak, aby rostly tak, aby vypadaly jako kachní ocas.

6. Kozí bradka pro čtvercovou tvář:

Typy vousů pro tvary obličeje

Jak víte, kozí bradka odvozuje svůj název od vousů kozy. Kozí bradka se perfektně hodí k vaší hranaté tváři. Můžete si vybrat jakýkoli styl kozí bradky, která má hranatou tvář. Drobná kozí bradka například zahrnuje jemné zastřihávání vlasů na bradě, zatímco drsná kozí bradka nechává vousy narůst dlouhé a rozcuchané pro mužný vzhled..

7. Gunslinger Beard pro obdélníkový obličej:

Vousy pro obdélníkový obličej

Tento styl můžete rozhodně počítat v jednom z nejlepších stylů vousů pro dlouhou tvář. Je to v podstatě prodloužení bočního oddělení vašeho podkovového stylu vousů, přičemž konce tvaru podkovy jsou prodlouženy jako tenký proužek podél okrajů obou tváří.

8. Skopové vousy pro obdélníkový obličej:

Nejlepší vousy pro obdélníkový obličej

To je pro vás další možnost, jak se zbavit stylů vousů pro dlouhý obličej. Tento styl vousů se obvykle nedodržuje, protože je ve svém vzhledu staromódní, ale také je stále sledován v různých stylech remixu. Například slavný herec Hugh Jackman vynalezl svůj vlastní vous ve stylu „Wolverine“, který je jemnější a decentnější verzí skopového vousu.

9. Vousy na bradě pro obdélníkový obličej:

Tento styl vousů je v trendu a většina mužů má dlouhý nebo obdélníkový obličej. Je to jednoduše proto, že tak nejlépe vyhovuje rozměrům vašeho obličeje. Péče je nejjednodušší, protože musíte udržovat jen malý proužek pod spodním rtem sahající až k bradě.

10. Van Dyke Beard pro kulatý obličej:

Stylový plnovous pro kulatý obličej

Toto je v současné době jeden z nejnovějších stylů vousů pro kulatý obličej. Tento styl používalo mnoho populárních osobností, jako jsou herci, sportovci atd. Vousy jsou v podstatě obráceným trojúhelníkem, jehož spodní konec směřuje k vašemu spodnímu rtu a trojúhelník tvořící se dolů k vaší bradě, a poté jsou konce trojúhelníku dále prodloužena podél tváře.

11. Plné vousy pro kulatou nebo hranatou tvář:

Ačkoli jsou plnovousy široce sledovány, pro mnoho mužů je stále velkou otázkou, jak získat plné vousy na obličeji. Odpověď zní, že musíte zajistit správnou výživu a údržbu vlasů na obličeji. Pokud nerostete v požadovaném časovém rámci, můžete také použít vitamíny na vousy a oleje na vousy. Plný plnovous dokonale zakryje vaši hranatou tvář.

12. Krátké zabalené vousy pro kulatý obličej:

Tvar vousů pro kulatý obličej

Tento styl vousů je spíše dvojitým stylem kruhových vousů kolem úst. Jediným rozdílem je, že tyto vousy nabývají tvaru malé krabičky kolem úst. Zatímco dalším rozdílem je, že protože pod vašimi rty zbývá malý prostor, můžete toto vousy doprovázet také duší. Je to jeden z nejlepších stylů vousů pro muže s kulatým obličejem.

13. Balbo vousy pro kulatý obličej:

Kulatý obličej s plnovousem

Dalším známým tvarem vousů pro kulatý obličej je tvar vousů Balbo. Ačkoli mnoho mužů používá tento styl vousů, jen málokdo zná název tohoto stylu. Tento styl je rozšířením bradky ve stylu kozí bradky, kde stačí rozšířit spodní rohy kozí bradky do vodorovných pruhů kolem tváří.

14. Kotevní plnovous pro kulatý nebo diamantový obličej:

Styly vousů ve tvaru diamantu

Tento styl vousů je téměř totožný s plnovousem ve stylu Van Dyke. Jediným rozdílem je, že oblast mezi bradou a dolním rtem je pokryta různými tvary. Ve Van Dyke je tvar jako obrácený trojúhelník, zatímco zde v Anchor je podle názvu tvar jako „kotva“ lodi. Byl propagován hercem Robertem Downeym Jr. jako Beard „Tony Stark aka Iron Man“.

15. Vousy na bradu pro kulatý obličej:

Styl vousů podle tvaru obličeje

Tento styl vousů je rozšířením bradky na bradě. Zatímco vousy na bradě se rozprostírají od spodního rtu k bradě, tento plnovous se rozprostírá dále pod bradou. Jeho tvar je také jedinečný, jako protáhlá dešťová kapka.

Takže jste viděli, jak důležitý je váš tvar obličeje při určování, jaký styl vousů by mohl odpovídat vašemu obličeji. I když existuje tolik různých tvarů tváří, jako jsou čtvercové, kulaté, oválné, obdélníkové atd., Musíte si před úpravou vousů pozorovat, jaký je váš tvar obličeje. Proto poté, co znáte svůj tvar obličeje, budete mít jasno v tom, jaký styl chcete pro své vousy zvolit.