Vodopády

5 nejlepších vodopádů v Biharu – potěšte se tímto úžasným zázrakem

Při plánování místa na dovolenou pro svou rodinu nehledejte nic jiného než krásný stát Bihar. Nádherné místo má co nabídnout vám i vaší rodině. Ať už jde o víkendový útěk nebo krátký výlet, aktivity a zajímavá místa v Biharu jsou obrovské. Jednou z hlavních atrakcí je vodopád v Biharu. V Biharu najdete nejméně 5 nejlepších vodopádů, které vás uchvátí. Flóra a fauna těchto míst je příliš dobrá na to, aby to byla pravda. Biharské vodopády přicházejí v různých výškách a to přidává na překvapivém prvku těchto míst. Různé vodopády mají také místa na piknik a příležitosti ke koupání, které vás osvěží. Sbalte si tedy kufry a vydejte se k nejbližšímu vodopádu v Biharu.

Nejlepší Vodopády V Biharu

5 slavných vodopádů v Biharu s podrobnostmi:

Zde je seznam 5 nejlepších vodopádů v Biharu s celkovými informacemi. Jedná se o jeden z hlavních atrakčních vodopádů v Indii.

1. Kakolatské vodopády:

Kakolatské vodopády

Okres Nawada má jeden z nejmalebnějších vodopádů. Na kopci Kakolat je přítomen vodopád Kakolat v Biharu. Výška vodopádu Kakolat se pohybuje mezi 150 stop a 160 stop. Díky spojení nějaké hinduistické mytologie se místo stalo velmi známým a z tohoto důvodu sem proudí spousta turistů. Kromě toho je v této oblasti možné provádět mnoho vodních aktivit. To také vede k turistům mladší generace, kteří hledají vzrušení z vody a její síly. Vodopád Kakolat v Nawada Bihar je segmentovaný vodopád s jedinou kapkou 163 stop.

 • Jak dosáhnout: Patna – Taxi, autobus nebo taxík
 • Trvání návštěvy: 2 hodiny
 • Vzdálenost od letiště: Letiště Patna 120 km
 • Vzdálenost od vlakového nádraží: Nádraží Patna 110 km
 • Vzdálenost od autobusového nádraží: Autobusové nádraží Patna 139 km
 • Další atrakce: Vishwa Shanti Stupa, Swarna Bhandar, Maner Sharif

2. Vodopády Dhua Kund:

Vodopády Dhua Kund

Sasaram v Biharu je místem pro dva vodopády, které se nazývají vodopády Dhua Kund. Vodopády jsou tak silné, že jsou schopné generovat elektřinu až 100 MW. Toto místo je významné, protože se zde vroucně slaví svátek Raksha Bandhan. Malebná krása v tomto místě je nebeská a božská. Mnoho turistů přichází na toto místo, aby bylo jedno s přírodou a cítili se šťastní. Rodiny si zde užijí celodenní výlet, zejména o letních prázdninách. Řeka Khao v Biharu je stvořením vodopádu Dhua Kund. Název vodopádu je takový kvůli kouřovému vzhledu vytvořenému z mlhy.

 • Jak dosáhnout: Sasaram – autobus, taxi nebo auto
 • Trvání návštěvy: 2 hodiny
 • Vzdálenost od letiště: Letiště Varanasi 130 km
 • Vzdálenost od vlakového nádraží: Nádraží Varanasi 129 km
 • Vzdálenost od autobusového nádraží: Autobusové nádraží Varanasi 129 km
 • Další atrakce: Hrob Sher Shah Shuri, Surya Mandir, chrám Brahmeshwar Nath

3. Vodopády Manjar Kund:

Vodopády Manjar Kund

Druhým vodopádem v Sasaramu je vodopád Manjar Kund. To je také stejně důležité jako vodopád Dhua Kund. Hydelní energie, která je zde vytvořena, se používá pro místní město. Festival Raksha Bandhan je zde velmi populární, protože má určitý historický význam. Mnoho turistů přichází k vodopádu během festivalu a oslavuje svazek bratra a sestry. Jelikož se zde pořádá veletrh, stává se pro turisty velmi atraktivní. Můžete si zde užít krásný den uprostřed klidu místa. Vezměte s sebou rodinu na výlet, na který budete vzpomínat.

 • Jak dosáhnout: Sasaram – auto, autobus nebo taxi
 • Trvání návštěvy: 2 hodiny
 • Vzdálenost od letiště: Letiště Varanasi 130 km
 • Vzdálenost od vlakového nádraží: Nádraží Varanasi 129 km
 • Vzdálenost od autobusového nádraží: Autobusové nádraží Varanasi 129 km
 • Další atrakce: Surya Mandir, chrám Brahmeshwar Nath, hrobka Sher Shah Shuri

4. Vodopády Telhar Kund:

Vodopády Telhar Kund

Vodopád Telhar Kund v Biharu se nachází ve čtvrti Kaimur. Je blízko řeky Durgavati a to vede k nádhernému místu na piknik. Vodopád je segmentovaný a má jedinou kapku. Pohled na kopce a údolí je zde nádherný a lidi přitahuje voda tryskající dolů. Je to ideální místo, kde si můžete užít rodinu a strávit tu nějaký čas. Získejte vlastní občerstvení a jídlo, stejně jako vodu, protože v blízkosti nejsou žádné restaurace. Vodopád Telhar Kund vám nabízí některé z nejlepších výhledů, takže si pořiďte dobrý fotoaparát a buďte připraveni kliknout na několik pěkných fotografií. Můžete se rozhodnout navštívit chrám Mundeshwari, který je poblíž, a také navštívit přehradu Karamchat.

 • Jak dosáhnout: Kaimur – autobus, kabina
 • Doba návštěvy: 2 hodiny
 • Vzdálenost od letiště: Letiště Varanasi 103 km
 • Vzdálenost od vlakového nádraží: Nádraží Pasauli 20 km
 • Vzdálenost od autobusového nádraží: Bhabua 32 km
 • Další atrakce: Chrám Mundeshwari, přehrada Karamchat

5. Karkatské vodopády:

Karkatské vodopády

Jedná se o další vodopád, který se nachází ve čtvrti Kaimur. Tento nádherný vodopád je ideální pro výlet. Máte možnosti provozování aktivit, jako je plavba lodí, rybaření a plavání. Tyto aktivity spojené s nádherným výhledem na vodopád ve vás zanechají uvolněnou náladu po celý den. Vodopád Karkat vám přináší uspokojení z toho, že jste s přírodou. Tento vodopád je segmentovaný vodopád s jednou kapkou. Získejte skupinu přátel a užijte si den, který je plný nabitého programu. Nebo ještě lépe, pořiďte svou rodinu a děti a nechte je užívat si venku a všeho, co příroda nabízí. Přírodní rezervace Karkat je dalším skvělým místem, kam vzít děti.

 • Jak dosáhnout: Kaimur – autobus, kabina
 • Trvání návštěvy: 2 hodiny
 • Vzdálenost od letiště: Letiště Varanasi 103 km
 • Vzdálenost od vlakového nádraží: Nádraží Pasauli 20 km
 • Vzdálenost od autobusového nádraží: Bhabua 32 km
 • Další atrakce: Přírodní rezervace Karkat, přehrada Karamchat

Další tipy:

Vodopády v Biharu jsou nádherné a malebné. Udělejte některá nezbytná opatření, než se tam vydáte na celodenní výlet.

1. Postarejte se o mokré hrany a kluzké kameny, protože mohou být škodlivé a nebezpečné

2. Nedotčená oblast kolem těchto vodopádů by měla být udržována úhledná a čistá.

3. Oblast lesa je rustikální a je dobré, aby okolní oblast byla stejná, jak jste ji viděli.

4. V blízkosti vodopádů nejsou žádné stravovací spoje, a proto je dobré, když si návštěvníci nosí do těchto míst jídlo, vodu a další věci.

5. Nekrmte zvířata v okolí ani je nerušte. Pokuste se nedráždit zvířata.

6. Udělejte si záležení při nošení lékárniček a protiskluzové vycházkové obuvi.

7. Než se vydáte k vodopádům, zkontrolujte si místní načasování a dny, kdy je otevřeno k návštěvě.

Vodopády v Biharu vás určitě zaujmou a budete chtít strávit více času tam. Rodinný výlet na tak klidných a majestátních místech omladí vás i vaši rodinu. Seznam vodopádů v Biharu je dostatečným důkazem, že Bihár drží klíč k vašemu štěstí. Pojďte tedy cítit chladný vzduch a voda vám bere dech. Přiveďte své blízké na toto nádherné místo plné bájných asociací a nechte se znovu okouzlit festivaly.

Často kladené otázky:

1. Což je nejvyšší vodopád v Biharu?

Odpověď: Vodopád Kakolat v Biharu považuje nejvyšší vodopád, protože výška tohoto vodopádu je přibližně 163 stop. Tento segmentovaný vodopád má jedinou kapku, a díky tomu je vodopád tak malebný. Mnoho lidí se sem hrne, aby viděli zázrak tohoto vodopádu. Výsledný potok a rybník, který je vytvořen na základně vodopádu, je také skvělý pro pikniky. Děti i dospělí si zde rádi hrají a plavou ve vodách.

2. Které jsou Dvojité vodopády v Biharu?

Odpověď: Dva vodopády v Biharu, které pramení na stejném místě, jsou vodopády Dhua Kund a Manjar Kund. Ty se nacházejí ve čtvrti Sasaram a jsou to opravdu skvělé vodopády k vidění. Díky své síle existuje také vodní elektrárna, která může generovat až 100 MW elektrické energie. Tu využívá místní komunita. Sílu těchto vodopádů je tedy skvělé vidět a to je důvod, proč sem přichází mnoho turistů.

3. Má čtvrť Kaimur vodopády??

Odpověď: Ano, čtvrť Kaimur má dva vodopády, které jsou nádherné a dechberoucí. Jedním z nich je vodopád Telhar Kund, který může vést k chrámu Mundeshwari. Druhým je vodopád Karkat. Tyto dva jsou majestátní vodopády, které je skvělé vidět celoročně, ale nejlépe během monzunů a těsně po nich. Vydejte se tedy do Kaimuru a podívejte se na tyto nádherné vodopády.