veranda

Navrhování terasy – 15 nápadů na vybavení verand a zimních zahrad

terasa design dřevěný nábytek barevné polštáře odkládací stolek

Dáme vám 15 levných návrhů interiérového designu, jak zakrýt ten svůj Navrhněte terasu a proměnit ji ve veselou, multifunkční místnost. Na příkladu této verandy, která se krok za krokem s vlastními materiály a několika kusy nábytku stala ostrovem klidu, se můžete naučit užitečné tipy a triky a implementovat je doma.

Vytvořte slunnou terasu

design terasy slunná zimní zahrada nápad modrý proutěný nábytek orientovaný koberec

Uspořádejte terasu barevným nábytkem. Tento proutěný nábytek v modré barvě je skvělý nápad. Na jedné straně zajišťují útulnou atmosféru a na druhé straně trochu pepře. Zvláště efektivní je také lehký laminát a červený orientální koberec.

Navrhněte svou terasu v moderním skandinávském stylu

design terasy moderní omšelé akcenty lavička šedá dřevěná palma

Na svoji terasu si vyberte lehký a jednoduchý dřevěný nábytek, se kterým vytvoříte skandinávský styl. Tímto způsobem máte zaručenou útulnou atmosféru. Poté přidejte řetězec světel v retro stylu a některé rostliny.

Středomořská terasa

terasa design jídelní stůl středomořská sedací souprava kamenná zeď

Nebo je možná středomořský styl pro vás více? Pak si vyberte přírodní odstíny, keramické obklady a kamenné zdi, abyste navrhli svoji terasu. I zde se proutěnému nábytku velmi dobře daří. Rovněž přidejte ošuntělé akcenty, jako tomu bylo u jídelního stolu.

Moderní design terasy v šedé barvě

design terasy moderní nápad šedé nuance vzor stěna nápad

Pokud to chcete modernější, máte také velký výběr možností designu. Zvláště ratanový nábytek je skvělou volbou. Šedá barva vypadá velmi elegantně. Vyberte si je pro zdobení terasy v různých nuancích a kombinujte je s bílou. Navrhněte si svůj osobní příjemný pocit venku.

Ale nyní se dostáváme k celému projektu redesignu na téma verandy.

Projekt před a po

Nastavte verandu - před po po srovnání

Navrhování terasy – krok za krokem k útulnému interiéru

Předem si připravte barvy na terase

Navrhněte terasu  – změřte prázdné místo

Krytý Navrhněte terasu  může být obtížný úkol – na jedné straně je to nová místnost, na druhé straně vypadá veranda jako otevřená plocha díky velkému zasklení a nenabízí téměř žádné soukromí. Každopádně před úplnou transformací byla tato prázdná místnost již obyvatelná – podlahová krytina s dlaždicemi a modrý strop poskytovaly akcenty, zatímco mnoho oken poskytovalo dobrý základ pro slunečné prostředí. S trochou barvy na stěnách a levným nábytkem dostal nový vzhled. Každopádně prvním krokem bylo změřit prostor a udělat přesný plán, zda se nábytek, který už byl k dispozici, vejde a především kam bude muset být umístěn. Byla vytvořena skica s konečným výsledkem, aby byla pozdější práce usnadněna.

Navrhněte terasu Krok 2 – slunečné barvy

Navrhování terasy - tipy na nábytek Výběr nábytku

Místnost okořenily letní sorbetové barvy. Azure blue je upřednostňovanou barvou pro vintage verandy a oranžová zvýrazňuje interiér. Aby měla veranda v návrhu ohnisko, bylo na větší položeno několik menších koberců. Tímto způsobem byl vytvořen grafický vzor, ​​který přitahuje pozornost svým tvarem a barvami. jestli ty Navrhněte terasu, je důležité mít na podlaze dobrou izolaci – a koberec je elegantní volbou.

Navrhněte terasu – vytvořte útulné posezení

Nápady na design terasy-barevné schéma ratanového nábytku v pastelových barvách

Pro každou oblast, ať už venku nebo uvnitř, je důležité mít vhodné posezení – kde můžete relaxovat nebo kde lze hostům podávat kávu. Dva levné boční stoly tvoří flexibilní konferenční stolek, který lze v případě potřeby přestavět.

Navrhněte si terasu – čalouněte svůj nábytek sami  barevné polštáře tisknou květinové vzory

Majitelé domů měli sadu oploceného zahradního nábytku, který postrádal potřebné polstrování. Polštáře přikryli ubrusem a z ubrousků a ručníků se staly polštáře.

Navrhněte terasu – zabezpečené soukromí

Ochrana soukromí terasové rolety

SZO Navrhněte terasu často čelí výzvě zajistit vhodné obrazovky ochrany osobních údajů. V tomto případě byl problém vyřešen velmi zajímavým způsobem – jednak byly na okna zavěšeny poloprůhledné žaluzie, a jednak několik zelených hrnkových rostlin slouží jako zástěny soukromí.

Navrhněte schůdek na terasu – vyrobte si vlastní žaluzie

Vytvořte si vlastní zahradní rolety azurově modré

Bílé vinylové role byly barveny tak, aby připomínaly markýzy. Abyste mohli tento vzhled napodobit, můžete lepit pásky různých barev a šířek, natřít je latexem, pásku ihned odstranit a nechat rolety zaschnout.

Navrhování terasy Rychlá a snadná lavice

Postavte lavičku pro design terasy

Pod oknem jsou rozmístěny dřevěné lavice, které vytvářejí další sedadlo s nejlepším možným výhledem. Další velká výhoda – lavice se snadno přemisťují a mohou také sloužit jako police nebo úložný prostor. Se stolem a několika polštáři můžete použít Navrhněte terasu. Využijte jej jako čtecí koutek nebo jen k relaxaci – volba je na vás!

Navrhněte terasu – vyberte správný vzor látky

Paleta barevného polštáře na zahradní nábytek

Domácí polštáře zcela promění každou lavičku. Lněné látky dodávají místnosti barevné akcenty a osvěžují interiér.

Postavte bufet

Boční stůl s terasou formou bufetu

Pro větší pohodlí, a pokud to dostupný prostor dovolí, můžete zřídit bufet, kde je jednoduchý stůl vybaven košíky a držáky lahví. Poháry a ubrousky, stejně jako příbory a rám, by samozřejmě neměly chybět.