Velikonoce a jaro

Vyrobte si jarní věnec sami: nápady na barevné dekorace dveří

Zima je téměř u konce a brzy se můžeme opět těšit na teplé jarní počasí. Získejte náladu na barevné jaro s barevným dveřním věncem! Ukážeme vám několik nápadů, jak si můžete vyrobit jarní věnec sami. Ať už z látky, barevného papíru nebo třeba ze dřeva: možnosti jsou prostě nekonečné. Nechte tedy své kreativitě volný průběh a vykouzlete vintage jarní věnec, ozdobu dveří papírovými květinami nebo upcyklovaný věnec vyrobený ze starých ráfků. Všechny nápady na řemesla jsou velmi jednoduché a dobře se hodí i pro začátečníky. A protože jsou jarní věnce vyrobeny z odolných materiálů, nebudou celé jaro chřadnout a zdobit vchodové dveře.

Vytvořte si vlastní jarní věnec: nápady pro kutily

Jarní věnec z látky na dveře si sami vyrobíte jarní dekorace v boho stylu

Materiály pro první dekorativní jarní věnec pocházejí ze šicí skříně. Dřevěný prsten, látkové květiny a několik ozdobných stuh z krajky a bavlny je vše, co k věnci dveří potřebujete. Z každé ozdobné stuhy nejprve odstřihněte 80 cm dlouhý kousek a poté jej přivažte k prstenu. Poté můžete připevnit látkové květiny. Chcete -li to provést, použijte horké lepidlo k lepení květin látky na místo. Odolný dveřní věnec, který uvítá vaše hosty, je připraven.

Vyrobte si vlastní věnec do dveří na jaro

Jarní věnce zdobící nápady s návodem na látku

Věnec do vedlejších dveří je dodáván v jemných pastelových barvách. Věnec je vyroben z papíru, 7 cm široké organzové stuhy a sušených a čerstvých květin. Budete také potřebovat plochý polystyrenový prsten, horké lepidlo a šablonu pro siluetu velikonočního zajíčka, provázek, barevný papír a lepenku. Postupujte takto: Nejprve obalte polystyrenový kroužek světle modrou ozdobnou páskou. Poté si stáhněte šablonu pro siluetu velikonočního zajíčka, vystřihněte ji a přeneste na lepenku a barevný papír. Přilepte barevný papír na lepenku. Poté vystřihněte několik trojúhelníků z barevného papíru a zavěste je na věnec. Vázejte kytici čerstvých nebo suchých květin. Obzvláště efektní bude jarní věnec, pokud použijete čerstvé luční květiny. Poutko z látky dodá jarní dekoraci konečnou úpravu.

Ozdobte vrbový věnec na jaro

Vázejte dveřní věnce a ozdobte nápady na papírové květiny

Vrbový věnec patří na jaře k naprosté klasice. Najdete ho v každém zahradnictví, školce a květinářství. Pokud ale máte čas, můžete si vrbový věnec uvázat sami. Budete také potřebovat pomocníka, který bude držet větve pohromadě, zatímco je složíte do věnce a svážete květinovým drátkem. Může být ozdoben podle přání čerstvými květinami a jinými přírodními materiály. Jakmile však květiny zvadnou, lze je pracně odstranit. Je to mnohem jednodušší, pokud jsou květiny vyrobeny ze stavebního papíru. Můžete k tomu použít punč, protože s ním můžete vystřihnout několik motivů najednou. Vystřihněte květiny ze stavebního papíru v pastelových barvách (žlutá, růžová, modrá) a přilepte je k věnci.

Jarní dekorace s dveřním věncem z muffinových košíčků

Vyrobte si ozdoby na Velikonoce z pouzder na muffiny

Pro další nápad na řemeslo budete potřebovat balíček papírových vložek na muffiny. Nejlepší je vybrat formy v pastelových barvách. Dále potřebujete polystyrenový prsten, bambulový věnec a mašličku z organzové látky. Vystřihněte dno každé formy a nakrájejte na jednu stranu. Poté obalte košíčky z polystyrenového věnce a slepte je dohromady. Zavěste boblový věnec a dotvořte věnec organzovou mašlí.

Vyrobte si dekorace na dveře sami: Jarní věnec z barevného papíru

Vyrobte si vlastní jarní věnec z papíru s obrázky

Další dekorace na dveře je ideální pro přechodné období mezi zimou a jarem. Potřebujete následující materiály: barevný papír v mátě, broskvi a zlatě, šablonu listu stromu a prsten z lepenky nebo polystyrenu. U šablony položte talíř na list papíru a obkreslete obrysy. Na listu by se měl objevit kruh. Rozdělte ho na čtyři stejné části a vnitřek vykrojte. Přeneste šablonu na barevný papír a vystřihněte asi 30 listů máty, 20 listů broskví a 10 zlatých listů. Poté je připevněte k věnci. Můžete si také vyrobit věnec z kousků papíru.

Navrhněte si vlastní jarní věnec: nápad s mechem a látkovými květinami

Dekorace věnce na jaro s umělým mechem a plstěnou girlandou

Rozlučte se se šedou zimou a přivítejte jaro barevnou ozdobou dveří. Abyste si příští jarní věnec vyrobili sami, potřebujete umělý mech, polotovar z polystyrenu, ozdobnou stužku, filc v bílé, trávově zelené, růžové a oranžové barvě a špendlíky s hlavou. Nejprve pokryjte blanku mechem. Poté z plstěného materiálu vystřihněte následující detaily:

  • Květy růžové a oranžové
  • písmena pro „jaro“ (k tomuto účelu můžete použít šablonu s abecedou)
  • pro každé písmeno bílý trojúhelník
  • asi 30 růžových kruhů o průměru 4 cm

Nejprve připevněte květiny k věnci vložením špendlíku do středu každé květiny. Poté dejte věnec dohromady. Nejprve sešijte všechny růžové kruhy k sobě. Umístěte písmeno doprostřed každého trojúhelníku a slepte dva detaily k sobě. Nyní zbývá jen přilepit trojúhelníky k věnci.

Vyrobte si dekoraci dveří sami: Jarní věnec ze starých ráfků

Dveřní věnec pro jarní kutilství vyrobený z ráfku

Proměňte starý ráfek v kreativní jarní věnec. Pro tuto jarní dekoraci potřebujete starý ráfek, plochý polotovar ze polystyrenu, ozdobný malý dřevěný domeček, mech, několik pohádkových a houbových figurek z keramických a látkových květin. Ráfek důkladně očistěte, odstraňte rez a skvrny a nechte uschnout. Potom rozdělte polotovar na tři stejné části a umístěte dvě z těchto částí do ráfku. Volitelně můžete také použít květinovou houbu z květinářství. Zakryjte polotovar nebo květinovou houbu mechem a naaranžujte na mech malé ozdobné figurky, jako jsou houby z keramiky, elfské figurky z bronzu, malý dřevěný domeček a samozřejmě květiny z modelovací hmoty. Zavěste ráfek na zahradní plot, na zahradní bránu nebo na vchodové dveře.

Vyrobte si věnec na dveře: jarní květiny z papíru

Vytvořte si vlastní věnec na dveře s textilními květinami

Pokud chcete vyrobit jarní věnec na dveře bytu, pak je další myšlenka pro vás. Z krepového papíru můžete vyrobit krásné květiny různých barev a poté je lepidlem připevnit na kovový prsten. Věnec na dveře je velmi rychle připraven a může zůstat na předních dveřích i na jaře.

Ozdobte věnce pro jarní nápady látkovými květinami

Dveřní věnec s květinami z krepového papíru je vhodný pouze do bytů, protože povětrnostní vlivy jako vítr, déšť a sníh mohou krepový papír poškodit. Svůj jarní věnec můžete také použít k ozdobení okna, prázdné zdi na chodbě nebo krbové římse. A co je nejlepší: Krepové papírové květiny si můžete koupit hotové v řemeslné dílně nebo si je vyrobit sami.

Vázejte a ozdobte vinobraní věnec

Dveřní věnec z paletového dřeva na jaro si vyrobte nápady sami

Cyklistická figurka, dekorativní dřevěný plot v malém formátu, sisalový provaz a čerstvé květiny jsou materiály, které potřebujete pro vinobraní věnec do dveří. Pomocí kovového kroužku omotejte větve buxusu. Vintage kolo pak přilepte na dřevěný plot malého formátu a ozdobte věnec čerstvými květinami a ozdobnými mašlemi. Náš tip: Namísto lepení dřevěného plotu a kola na věnec je můžete jednoduše zafixovat na místo květinovým drátkem. To má tu výhodu, že můžete v případě potřeby vyměnit staré větve zimostrázu za nové.

Nápady na dveřní věnce na jaro

Samotný věnec na dveře vycházel z nápadů a pokynů

Nedávno jste si koupili semínka květin v zahradnictví a nyní chcete ze semen vypěstovat mladé rostliny? Při výsadbě jarních květin na zahradě nebo v květináčích obaly nevyhazujte. Protože barevné obaly s krásnými obrázky květin můžete použít i jako ozdobu. Přilepte je na kovový prsten a vytvořte kreativní jarní věnec.

DIY věnec do dveří na jaro s motivy řezanými laserem

Ozdobte jarní věnce dřevěnými figurkami řezanými laserem

Další jarní věnec pro kutily je puristický a rezervovaný. Pro tuto myšlenku řemesla potřebujete bílé větve stromů nebo čerstvé větve stromů a bílé jarní květiny, jako jsou konvalinky nebo růže. Na věnec potřebujete také dřevěný prsten a dřevěnou figurku ptáka laserem řezanou.

Udělejte si cukrový sladký jarní věnec sami

Vyrobte si vlastní velikonoční věnec do dveří z papíru a sladkostí

Na cukrem sladký velikonoční věnec vám budou stačit pouzdra na muffiny z papíru různých velikostí a barev, dortové ozdoby z marcipánu (květiny, ptáčci, velikonoční zajíčci) a polotovar z polystyrenu. Formy upevněte na polystyrenový věnec tak, aby jej zcela zakryly. Vložte bonbóny do větších košíčkových vložek (pro jistotu je můžete podlepit) a jarní věnec je připraven.

Ozdobte věnec: vyrobte z papíru jarní květiny

Vytvořte si kutilské nápady z papíru s květinovými věnci pro vaše dveře

Polystyrenový věnec nabízí mnoho možností designu. Fantazii se meze nekladou. Polystyrenový věnec na dveře můžete ozdobit, jak chcete. Nejrychlejší a nejsnadnější způsob, jak to udělat, je papírové květiny. Pro papírové květiny potřebujete šablonu ve dvou stupnicích (malá a velká květina). Pro každý květ vystřihněte velký a malý motiv květiny a slepte je k sobě. Uprostřed každé květiny pak přilepte třpytivý korálek.

Dveřní věnec pro jarní domácí nápady

Volitelně můžete vrbový věnec okořenit motýly a papírovými listy stromů. Chcete -li to provést, nejprve natřete věnec bílou barvou a nechte přes noc zaschnout. Poté můžete vystřihnout ozdoby z barevného papíru a opravit je oboustrannou páskou. Aby výzdoba dveří vypadala více vzrušující, můžete kolem věnce na dveřích nalepit také 3-4 motýly, listy stromů nebo květiny.

Věnec na dveře pro nápady jarního dráteníka s barevným papírem

Prsten na jaře s pěknou dekorací a přivítejte teplé počasí veselými barvami a roztomilými jarními motivy. Krásný jarní věnec vám vyslouží komplimenty a zaručeně upoutá pozornost. Nechte své kreativitě volný průběh a vykouzlete nádhernou dekoraci dveří domu nebo bytu!

Vytvořte si vlastní návod na jarní věnec