Velikonoce a jaro

Skvělé a zábavné nápady na vybarvování kraslic zejména pro děti

Velikonoční vajíčka vybarvují dětské skvrny-modré barvy

Barvení vajíček je nejzajímavější částí velikonočních příprav. Děti se také velmi rády účastní, a proto zde máme pár nápadů barvení velikonočních vajíček zvláště pro děti.

Omalovánky kraslic – dekorace voskovými tužkami

Omalovánky velikonoční vajíčka pro děti-roztavené-voskové tyčinky-forma na muffiny

Než začnete, ujistěte se, že jsou vajíčka chladná. Voskovými tužkami nakreslete na vajíčka různé vzory a obrázky. Vaše děti se toho mohou zúčastnit. Když máte kreslení hotové, namáčejte vejce do připravených barev. Pro tento design jsou nejlepší světlé a výrazné barvy. Čím déle necháte vajíčka v barvě, tím bude silnější.

Nápady na vybarvování kraslic zejména pro děti – dekorace s nálepkami

velikonoční vajíčka-barvy-samolepky-samolepky-různé tvary

Barvy rozpusťte v různých nádobách podle pokynů. Na vajíčka naneste samolepky. Ujistěte se, že nejsou žádné záhyby, jinak barva může téct pod samolepku. Vložte hotová vejce jakýchkoli barev. Vyjměte je a vložte do vaječných obalů, aby uschly, aniž byste odstranili nálepky. Teprve když jsou vejce úplně suchá, vyjmete je a získáte světlé postavy. Nyní, pokud chcete, můžete namáčet vajíčka do světlejší barvy, aby se postavy také vybarvily.

 Nápady na barvení kraslic zejména pro děti – vajíčka s obličeji

Velikonoční vajíčka-barvy-děti-tužka-úsměv-barva

Na tuto myšlenku pro barvení velikonočních vajíček obzvlášť si to užijí vaše děti. Na vlasy vajíček potřebujete lepidlo nebo 3D barvu. U ženského vejce položte na „vlasy“ mašli, než lepidlo zaschne. Budete také potřebovat nalepovací oči a nos. Na ústa můžete kreslit fixou. Přidejte trochu více tvářenky. Pokud k tomu dáváte přednost barevnému vajíčku, musíte jej předem obarvit. Můžete samozřejmě improvizovat a použít jako vlasy vlnu nebo papírovou trávu nebo si sami namalovat celé tváře.

 Nápady na barvení kraslic zejména pro děti – vejce s tečkami

Velikonoční vajíčka-barvy-děti-tečky-pastelové barvy

K tomu budete potřebovat akrylové barvy. Vejce vložte do prázdného vejce. To slouží jako opora, abyste nemuseli držet vejce v ruce. Naberte štětcem spoustu barvy a nakapejte ji na vejce. Barva by měla stékat po stranách. Celé to můžete zopakovat s jinou barvou. Aby se vejce nelepila do obalu, vložte je do víčka a nechte dobře uschnout. Poté natřete spodní polovinu vajíčka tučnou barvou. Opakujte to, pokud barva není dostatečně silná po prvním použití. Nechte barvu znovu dobře zaschnout a rukojetí štětce nakreslete bílé tečky.

barevné nápady barevné vzorníky techniky zábava pro děti

Pastelové tužky namalují dětem zábavné nápady řemesel na Velikonoce

zdobit nápady velikonoční zajíček dopisy modrá barva

nápady na malování vtipné originální dekorační stůl

Řemeslné nápady pro děti vtipné originální body