Velikonoce a jaro

Ruční práce s kolíčky na prádlo na Velikonoce: 7 nápadů pro kutily s pokyny

Ruční práce s kolíčky na prádlo na Velikonoce

Velikonoce jsou rodinnou oslavou, ze které jsou děti nadšené. Je tam skryto, hledáno, nalezeno a také poštěváno. Při hledání kreativních a jednoduchých ručních projektů jsme narazili na zajímavý ruční materiál – dřevěné kolíčky na prádlo. Kolíčky na prádlo se používají hlavně k zavěšení vlhkého prádla. Jsou však ideální pro vlastní výrobu vtipných velikonočních dekorací a zejména pro ruční práce s dětmi. Níže uvádíme sedm skvělých nápadů na ruční práce s kolíčky na Velikonoce.

Ruční práce s velikonočními kolíčky: Velikonoční zajíčci vyrábějí ruční práce z dřevěných kolíčků

Ruční práce s kolíčky na prádlo pro košíčky s velikonočním zajíčkem

Jakmile je získán zdrojový materiál, je pohrávání si s velikonočními kolíčky velmi snadné. Vše, co navíc potřebujete pro řemeslné projekty, které zde představujeme, najdete v každé domácnosti. Největší výhodou dřevěných kolíčků na prádlo je, že jsou skvělé pro ruční práce s dětmi.

Velikonoční zajíčci z dřevěných kolíčků na prádlo jako vtipné doplňky 

Ruční práce s kolíčky na prádlo pro velikonoční dřevěné králíky

Aby byly dřevěné kolíčky na prádlo barevné a barevné, jsou nutné neprůhledné barvy. K tomu se hodí i akvarely nebo barevné tužky, ale nejlépe je obarvíme akrylovými barvami. Pro detaily lze také použít fixy. Navíc můžete nalepit kolíčky na prádlo a kreativně ozdobit washi páskou.

Ruční práce s kolíčky na prádlo na velikonoční malování dřevěných zajíčků

Díky svému tvaru jsou kolíčky na prádlo ideální pro výrobu vtipných velikonočních zajíčků. Ty mohou být hravé nebo zcela abstraktní, podle toho, čím chcete ozdobit. Pomocí několika nanuků lze vyrobit roztomilé doplňky s velikonočními zajíčky pro atmosférické dekorace dezertů a velikonočních sušenek.

Ruční práce s kolíčky na prádlo na Velikonoce: velikonoční zajíčci

dráteník kolíčky na prádlo velikonoční dřevo králíci bílá barva

Velikonoční zajíčci z dřevěných kolíčků na prádlo jsou obzvláště krásní a roztomilí, pokud je nejprve ze všech stran obarvíte na bílo. Nejlepší způsob, jak to udělat, je použít neprůhlednou akrylovou barvu. To je také nádherně vhodné pro ruční práce s dětmi. Když je barva zcela suchá, lze na ni vložit nebo namalovat další dekorativní prvky a další detaily, jako jsou oči, králičí nos, vousy atd..

drotářské kolíčky na prádlo velikonoční pokyny dřevěné materiály

Pokud dřevěné kolíčky na prádlo nejsou zvyklé držet, můžete jim odstranit peří, slepit obě části lepidlem na dřevo a vytvořit roztomilé zajíčky. Tímto způsobem jej můžete snadno připevnit například na nanukovou tyčinku.

drotářské kolíčky na prádlo velikonoční instrukce malovat králíky

Roztomilé detaily králíka lze nakreslit na barevné dřevěné kolíčky na prádlo fixy nebo je vyrobit z jiných materiálů. Měli byste k tomu přistupovat s velkou pozorností k detailu.

Ruční práce s kolíčky na prádlo na Velikonoce: DIY náramek s vtipnými velikonočními zajíčky

drátěné kolíčky na prádlo velikonoční náramek děti

Opravdu skvělým řemeslným nápadem je vyrobit originální náramek s velikonočními zajíčky pro dítě. Nejprve je z kolíčků na prádlo vyrobeno mnoho roztomilých velikonočních zajíčků a poté jsou svázány gumičkou, aby vznikl krásný a zábavný náramek.

Velikonoční zajíčci si pohrávají se špendlíky na Velikonoce

dráteník kolíčky na prádlo velikonoční zajíčci bambulkový zajíček ocas

Dřevěné kolíčky na prádlo se dají krásně ozdobit na Velikonoce a lze je také použít k přidržení. S malým úsilím, spoustou kreativity a materiálů, které se určitě dají najít v každé domácnosti, můžete vytvořit malé akcenty s velikonočními motivy, které okamžitě vykouzlí dobrou náladu. Mrknutím oka se z konvenčního dřevěného špendlíku stane hravý dekorativní prvek na Velikonoce, který skvěle doplní zbytek dekorace.

dráteník kolíčky na Velikonoce zdobí králičí ocas

Špendlík na velikonoční zajíček lze navrhnout různými způsoby. Na jedné straně lze ze dvou částí dřevěného kolíčku na prádlo bez námahy vytvořit dvě králičí uši. Na druhou stranu jednoduchý králičí motiv lze vystřihnout z lepenky v jakékoli velikonoční barvě a nalepit přímo na kolíček na prádlo.

dráteník kolíčky na Velikonoce zdobí zajíčky

Kreativní ruční práce s kolíčky na prádlo na Velikonoce: mláďata kolíčků

dráteník kolíčky na prádlo velikonoční vajíčka vtipné pokyny

Opravdu hravým nápadem je vyrobit velikonoční vajíčko, ze kterého se vylíhne mládě. Na vajíčko potřebujete kolíček na prádlo a barevný papír, nejlépe kousky papíru. Nejprve si z papíru vyrobíte vejce a kuřátko. Nyní rozřízněte vejce se zoubkovaným vzorem a slepte mládě za spodní polovinu vejce tak, aby to vypadalo, jako by kuřátko vykukovalo ven.

dráteník kolíčky na velikonoce velikonoční vajíčka vtipné pokyny

Dále přilepte spodní polovinu vajíčka na kolíček na prádlo a horní polovinu vajíčka nahoře, aby obě do sebe zapadla. Když je kolíček na prádlo zavřený, uvidíte pouze velikonoční vajíčko a když ho otevřete, kuřátko vykoukne ven.

Vyrobte si na Velikonoce velikonoční věnec s kolíčky na prádlo

drátěné kolíčky na prádlo velikonoční velikonoční věnec washitape barevné deco

Skvělý věnec si snadno vyrobíte z pestrobarevných kolíčků na prádlo. K tomu potřebujete spoustu kolíčků na prádlo a podložku, která slouží jako základ pro věnec. Může se skládat z lepenky, drátu nebo jiného pevného materiálu. Špendlíky na prádlo se na pár minut zdobí pomocí pestře vzorovaných washi pásek. Pak už zbývá jen naaranžovat ozdobené kolíčky na prádlo na tabuli. Nakonec lze na věnec připevnit další dekorativní prvky a motivy.

drátěné kolíčky na prádlo velikonoční velikonoční věnec washitape