Velikonoce a jaro

Ruční práce s CD na Velikonoce – 15 nápadů na rukodělnou práci, které jsou ideální na jaro

Mláďata kuřat s cds peří otisky rukou velikonoční jaro

Ze starého se stává nové nebo zkrátka upcyklace je stále oblíbenějším trendem. Zjevně zbytečné předměty lze proměnit v nové věci. Recyklace ručních prací je také zábava pro děti a nabízí mnoho skvělých nápadů pro každou příležitost. A protože jsme v předvelikonočním období, shromáždili jsme v tomto příspěvku pár skvělých nápadů na řemesla pro populární festival. Hlavním materiálem, který k tomu potřebujete, jsou stará CD nebo prázdná CD. To lze použít k vytvoření roztomilých zvířat, krásných květin a hmyzu, které se perfektně hodí k jaru. Podívejte se na naše nápady na tvorbu s CD a vyzkoušejte si je s dětmi.

Co můžete dělat s CD na jaře??

drotář s nápady na CD pro různé příležitosti

Možná si říkáte, proč právě CD? Sotva někdo použil CD, protože jsou k dispozici USB flash disky, paměťové karty a cloudy. Přesto mnozí mají doma víceméně zbylé prázdné CD nebo nepoužité CD. Než se toho ale zbavíte, zamyslete se, co dalšího by z toho mohlo vyplývat. Protože nepotřebná CD jsou úžasně vhodná pro kreativní ruční práce s dětmi. Velký výběr nápadů na atmosférickou upcyklaci najdete níže!

Vytvářejte květiny pomocí disků CD

usmívající se květiny dráteník s cd polotovary jarní dekorace děti

Květiny jsou jedním z nejoblíbenějších jarních motivů, a jsou proto dobrým nápadem pro velikonoční ruční práce. Ať už jako dekoraci do bytu nebo jednoduše proto, že je to zábava, můžete s dětmi dělat krásné květiny s CD. Ty pak mohou být zavěšeny jako dekorace na zeď nebo přeměněny na veselé suncatchery.

ruční práce s cd velikonoční jarní květiny ruční práce s dětmi

K přeměně CD na květinu potřebujete další materiály, jako je barevný papír, lepenka nebo pěnová guma. Z toho vystřihněte jednotlivé lístky a přilepte je na CD. Vaší kreativitě se meze nekladou.

Vyrobte si z CD barevnou želvu

drotář s cds velikonoční jarní želva řemeslný nápad

Děti milují věci barevné, a proto je tato želva skvělým řemeslným nápadem na jaro. Pro ruční práce potřebujete několik barevných knoflíků (různé tvary jsou vítány), tekuté lepidlo a zelený papír na hlavu, nohy a ocas. Pokud nemáte zelený papír, nechte děti namalovat bílý papír zeleně.

drotář drotář s cds knoflíky stick barevné

CD slouží jako skořápka želvy v tomto projektu. Nejprve to ozdobte barevnými knoflíky fixací tekutým lepidlem. Zatímco lepidlo schne, vystřihněte ostatní kousky papíru. Nakonec je přilepte na spodní část CD a máte hotovo.

želví drotář s papírovými šablonami s nohama na hlavě CD

instrukce želví drotář s cds pružinou

Mláďata kuřat a králíků s CD na Velikonoce

Velikonoční šťourání s králíkem na králících CD usnadňuje vytváření nápadů

A co jsou Velikonoce bez typických velikonočních motivů? Nesmí samozřejmě chybět velikonoční zajíček a pár mláďat. Můžete také použít stará CD jako šablonu, abyste získali dokonale kulatý tvar. Aby bylo vrtání těžší, na CD nalepte lepenku nebo pěnový kaučuk. Craft cítil, že bude fungovat stejně dobře.

kuřecí dráteník s cds velikonoční jarní nápad batolata

Drotár velikonočního zajíčka s pěnovou gumou CD s dětmi s dětmi

drotář s cd velikonoce velikonoční zajíček šťourat nápady děti

Vyrobte jednoduché ovečky

ovčák drotář s cd drnkací nápad děti prostě velikonoce

Tato roztomilá ovečka se vyrábí opravdu snadno a je skvělým nápadem na tvorbu CD na Velikonoce. Pro tento projekt potřebujete také černobílý řemeslný papír, nůžky, černé fixy, lepidlo a googly oči.

list papíru cd tužka prázdný obrys

ovčí dráteník velikonoční vlněná barva vířící plstěné pero

ovčí dráteník hlava nohy konstrukce papír černý návod

Roztomilý hmyzák s CD na Velikonoce a jaro

beruška drotář s cds nápad batole hedvábný papír

Včely, berušky, housenky a motýli patří k nejznámějším hlasatelům jara. Ze starých CD můžete rychle a snadno udělat tak malý hmyz. Máme pro vás připraveno několik nápadů.

Bavte se s dětmi při recyklaci ručních prací!

dráteník s cds jarní motivy beruška

motýlí drotář s nápadem na jarní vrtání CD

housenka dráteník s cd polotovary jarní děti šťourat nápady