Velikonoce a jaro

40 nápadů na čerstvou jarní dekoraci – ozdobte a pohrajte si s mechem

Moss je skvělý na zdobení a tvorbu, protože vypadá tak svěže a přirozeně krásně! A protože na jaře obvykle dosáhneme svěžího, zeleného vzhledu, je pro tuto sezónní dekoraci jako stvořený. Pokud hledáte působivé Nápady na jarní výzdobu pro dům a zahradu, pak se podívejte na tyto inspirace, které zelený mech používá pro krásná aranžmá.

Krásná Nápady na jarní výzdobu s mechem

Nápady na jarní výzdobu-mech-svícen-skleněná lýková stuha

Zdobení mechem je snadné, protože má přirozené kouzlo. I některé nadýchané mechové koule mohou vytvořit příjemnou atmosféru. Pokud nemůžete najít žádné hotové koule, můžete alternativně obalit jeden ze polystyrenu se zelení a ozdobit ho motýly. Rostlinu není nutné hledat v lese, lze ji zakoupit ve školce. Existují různé přírodní odrůdy i umělé v různých variantách a provedeních, jako jsou měkké, zelené podložky, stuhy, kameny a další.

Nápady na jarní dekoraci – chytře použijte dekorativní mech

Nápady na jarní výzdobu mech-zvonek-uspořádání-dortový stojan-vinná réva

Do misek, zavařovacích sklenic nebo držáků svíček můžete také dát mechový záhon, aby mohl sloužit jako základ pro různé dekorativní předměty. Uspořádejte malá kuřátka, ptáčky nebo králíčky a postavte nádobu na krbovou římsu, okenní parapet nebo stůl. Mech ve vintage ptačí kleci nebo teráriu je další skvělý nápad.

Ozdobte tác na jaře – 22 hezkých aranžmá

Jarní dekorace na stůl – jak dát květiny na výsluní

Velikonoční dekorace na stůl – 3 nápady, jak ozdobit velikonoční stůl

Ozdobte na Velikonoce přírodními materiály

jarní dekorace-nápady-mech-zvonek-péro-vajíčka-přírodní materiály

Moss je základním prvkem každé dekorace s přírodním nádechem. Může být přírodní nebo umělý pro čistě dekorativní účely. Skutečnou ze zahrady nebo lesa lze pěstovat i doma, což samozřejmě vyžaduje. Jelikož se pokus vždy vyplatí, stojí alespoň za vyzkoušení. Nejlepší je vybrat rostliny, které rostou na kamenech nebo kmenech stromů a mech opatrně odstraňovat vlastními prsty.

Ozdobte mechovými koulemi: Jarní dekorace na stůl, okenní parapet a krbovou římsu

Ozdobte na jaře mechovými koulemi a nápady na velikonoční dekorace mechem a velikonočními vajíčky a květinami

S mechovými koulemi můžete poskládat krásnou a nápaditou dekoraci na velikonoční stůl, parapet a krbovou římsu. Spolu s velikonočními vejci, čerstvými jarními květinami a trávou tvoří mechové koule okouzlující soubor. Zvláště roztomilé to vypadá, když tvarujete mechovou kouli jako vejce. „Velikonoční vajíčka“ vyrobená z mechu lze efektivně uspořádat v miskách pomocí přírodních materiálů.

Ozdobte mechové koule na jaře: udělejte si Kokedama sami

Ozdobte mechové koule. Udělejte si jarní kokedamu sami

Pokud chcete na jaře ozdobit mechovými koulemi, můžete si kokedamu vyrobit sami. Kokedama pochází z japonštiny a znamená „mechová koule“. Jedná se prakticky o květiny, které jsou zasazeny do mechových koulí a které visí v japonských domech nebo jsou naaranžovány do sklenic. Kokedamy se velmi snadno udržují a přinášejí do interiéru svěží nádech. V podstatě můžete do mechové koule zasadit téměř jakoukoli rostlinu, ale Japonci si vždy vybírají květiny, které mají nízkou potřebu vody. Zvláště vhodné jsou například tulipány.

Vytvořte si Kokedama sami: pokyny

Vytvořte si vlastní Kokedama z mechových kuliček.Návod na jarní dekorace s čerstvými květinami

Ve většině květinářství samozřejmě najdete hotové mechové koule, ale Kokedama si můžete vyrobit i sami. Vysvětlíme si, jak to udělat. Potřebujete mechovou kouli, květinový drát nebo provázek, zalévací zeminu, zahradnické nůžky, květinu, trochu vody a misku. Nejprve si vezměte hrst zalévací zeminy, přidejte trochu vody a vytvarujte z ní kouli. Ukazováčkem udělejte uprostřed otvor a vložte do něj květinu. Míč přikryjte mechem a hotový mechový míček svažte provázkem.

Vyrobte si Kokedama sami: květiny v ozdobné misce z přírodního kamene

Ozdobte mechové koule aranžujte jarní Kokedama květinami

Kokedamy můžete pověsit, ale nemusíte. Zvláště krásně vypadá, když naaranžujete čerstvě zasazené květiny do misky z přírodního kamene. Ozdobte soubor kapradinami a sezónními trávami. Je to dokonalá dlouhotrvající puristická dekorace, která ve vašich čtyřech zdech vykouzlí jarní pocit. Vypadá to super hezky, když zasadíte orchideje do mechových koulí, ale potřebují speciální substrát.

Ozdobte mechovými kuličkami: přirozený nádech velikonoční dekorace 

Mechové koule zdobí jarní barevné velikonoční dekorace na krbovou římsu sami

Inspirováni veselými jarními barvami máme často tendenci vytvářet barevné velikonoční dekorace. Aby to nevypadalo kýčovitě, měli byste nastavit jemné akcenty v přírodních barvách. Mechové koule jsou ozdobou barevného souboru. Mechové koule můžete uspořádat kdekoli chcete. Jsou opravdovými všeuměly a vypadají dobře jak jako sólisté, tak ve skupinách s velikonočními vajíčky, velikonočními zajíčky a podobně. A pokud chcete, můžete do mechových kuliček nalepit čerstvé květiny.

Vyrobte si z mechu velikonočního zajíčka: Návod na jarní dekorace stolu

Velikonoční zajíček vyrobený z mechu na velikonočním stole a další nápady na dekorace na jaro, které si vyrobíte sami

Z mechu se dají tvořit nejen jednoduché kuličky. Mechem můžete zakrýt i komplikované postavy zvířat. Vysvětlujeme, jak lze z mechu vyrobit velikonočního zajíčka a jak pak můžete ozdobnou figurku vystavit na velikonoční stůl. Ruční návod je velmi jednoduchý a vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro hobby zahradníky. Potřebujete následující materiály a příslušenství:

 • Polystyrenový velikonoční zajíček
 • čerstvý plochý mech (jedna vrstva)
 • Patentní spony pro upevnění mechu
 • Nůžky na zahradu a květinový drát

Vyrobte si z mechu velikonočního zajíčka jako ozdobu na velikonoční stůl

Funguje to takto: Nejprve rozdělte mech na kousky a položte ho po kouscích na velikonočního zajíčka. Zajistěte přírodní materiál patentními sponami. Pokračujte, dokud jím nezakryjete celou postavu zvířete. Kromě toho můžete mech připevnit květinovým drátem. Jednoduše vložte konec květinového drátu do hlavy králíka a použijte ho k zabalení postavy zvířete. Velikonoční zajíček z mechu je připraven, nyní už stačí jen přivázat ozdobnou stužku na krk.

Výroba velikonočního zajíčka z mechu: takto můžete efektně vystavit dekoraci

Jarní dekorace s velikonočním zajíčkem z mechu na velikonočním stole

Pochlubte se velikonočním zajíčkem spolu s kyticí sezónních květin. Skvěle se k němu hodí i vyfouknutá velikonoční vajíčka, která jsou barevně sladěná s květinami. To vytváří barevný, ale jemný soubor v pastelových barvách.

Velikonoční zajíček vyrobený z mechu je skutečným poutačem na velikonočním stole

Dekorace stolu s velikonočním zajíčkem z mechu a čerstvých jarních květin

Velikonoční zajíček vyrobený z mechu: vyrobte si věnec

Věnec velikonočního zajíčka vyrobený z mechu sám, návody a nápady

S výrazně menším úsilím můžete vytvořit barevný věnec siluet velikonočního zajíčka. Vysvětlíme, jak to udělat. Potřebujete bílý karton, čerstvý mech, sezónní květiny, rouno na blokování plevele a provázek. Na výrobu věnce potřebujete patentní spony, nůžky a díru. Nejprve si na karton nakreslete siluetu velikonočního zajíčka. Volitelně můžete najít šablonu na internetu, vytisknout ji a přenést na lepenku. Poté vystřihněte šablonu z lepenky a rouna a oboje slepte dohromady. Do králičích uší udělejte dva otvory. Poté položte mech na rouno a také připevněte mech pomocí patentních spon. Na konci můžete připojit čerstvé květiny. Protáhněte provaz otvory a zavěste věnec.

Vytvořte si vlastního velikonočního zajíčka z mechu: nápad na jarní výzdobu krbové římsy

Velikonoční zajíček z mechu a mechových koulí a jarních květin jako dekorace na krbovou římsu

Výroba velikonočního zajíčka z mechu: přehled potřebného materiálu

Vyrobte si z mechu velikonoční dům, vystřihněte siluetu a nalepte ho

Velikonoční zajíček z mechu s mrkví z hedvábného papíru a čerstvé květiny na stole

Výroba velikonočního zajíčka z mechu Návod na kreativní jarní dekorace

Velikonoční zajíček vyrobený z mechu v pekáči

Vytvořte si vlastního velikonočního zajíčka z mechu

Ozdobte mechový věnec: jarní pocit pro vchod do domu

Mechové věnce zdobí jarní dekorace pro vchod a vchodové dveře

I když nemáte zelený palec, můžete si sami vyrobit efektní velikonoční a jarní dekoraci do domu. Většina obchodů s květinářstvím prodává hotové mechové věnce. Při troše fantazie můžete ozdobit mechový věnec a upravit vstupní prostor. Ukážeme vám několik nápadů, které lze implementovat bez velkého úsilí a dokonce s omezeným rozpočtem. Nechte se inspirovat návrhy a vykouzlete jarní barevnou dekoraci dveří.

Ozdobte mechový věnec: motýli vytvářejí šťastnou náladu

Vázejte si jarní věnec mechem a ozdobte motýly

Proutěný věnec ozdobte mechem a vyfouknutými kraslicemi

Mossový věnec zdobí jarní nápad s kraslicemi v modré barvě

Ozdobte mechový věnec: Jarní pocit s čerstvými sezónními květinami

Mossový věnec zdobí jarní nápady látkou a přírodními materiály a květinami

Ozdobte mechový věnec: zavěste ptačí budku jako přízvuk

Mossový věnec ozdobte jarní nápady ptačí budkou, abyste se udělali sami

Ozdobte mechový věnec: malé ozdobné figurky, velikonoční vajíčka a velkou látkovou mašličku 

Mechový věnec zdobí jaro velikonočními vajíčky a velikonočním zajíčkem

Velikonoční zajíček zdobí mechový věnec mašlí a čerstvými květinami

Mossový věnec zdobí siluetu jarního velikonočního zajíčka skutečnými květinami

Mech ve skle: nápady na výzdobu domu a zahrady

Vyrobte si mech ve skleněné dekoraci na Velikonoce sami s velikonočními vajíčky, motýly a květinami

Mech lze nejen sázet a nápaditě zdobit. Můžete jej také použít k vytváření efektivních sezónních dekorací. Ať už mech ve sklenici, nebo pod zvonovou nádobou, nebo třeba ve zednické nádobě: možnosti jsou prostě nekonečné! A co je nejlepší: mech vydrží dlouho a zůstane dlouho svěží a zelený. Lze jej také kombinovat s čerstvými i sušenými květinami a okrasnými trávami. Vyfoukané velikonoční vajíčka a motýly z látky nebo papíru lze také perfektně kombinovat s mechem ve skle.

Mech ve sklenici: vytvořte si vlastní dekoraci pod zvonovou nádobou

Vytvořte si řemeslné nápady sami s mechem ve skleněné dekoraci s motýly a přírodními materiály

Jarní dekoraci pod skleněným zvonkem lze rychle a snadno pohladit. Potřebujete následující materiály:

 • Sklenice nebo zavařovací sklenice
 • Zelená květinová pěna
 • Sobí mech nebo několik druhů mechů pro aranžování květin
 • Pobočky
 • Motýli z látky nebo papíru
 • Další dekorativní figurky dle vašeho výběru
 • Květinový drát

Vyrobte si mech ve skleněné dekoraci s motýly sami podle pokynů

Takto se vyrábí dekorace: Vytvarujte květinovou pěnu do polokoule nebo květinovou pěnu nařízněte na míru tak, aby se vešla do víka zavařovací sklenice nebo na skleněnou zvonovou desku. Poté do něj nalepte několik větví stromu. Vystřihněte několik malých motýlů z barevné lepenky a položte je na větve. Volitelně si můžete koupit dekorativní motýly v květinářství a pomocí květinového drátu je zapíchnout do květinové pěny. Květinovou pěnu pak pokryjte mechem.

Mech ve sklenici: dekorace se sezónními květinami

Nápady na výzdobu mechu ve skle na Velikonoce a jaro pro ruční práce

Nápad na dekoraci mechu ve skle 

Řemeslné nápady pro jarní dekoraci ve sklenici s mechem

Jarní dekorace s mechem ve sklenici nebo v lucerně 

Nápady na výzdobu mechu ve skle na jaře s travinami a motýly vyrobenými z papíru

Mossovou dekoraci lze vykouzlit nejen ve velkých sklenicích, ve skleněných vázách nebo pod skleněnými zvonky. S trochou dovednosti si můžete sami vyrobit okouzlující květinové úpravy v lampionech. Zkombinujte sezónní zelené rostliny, různé druhy mechu a čerstvé jarní květiny a vložte je do květinové pěny. Protože je většina luceren vysoká, máte více než dost volného prostoru pro objemné květinové úpravy a nemusíte ořezávat stonky květů.

Mech ve skle: dekorace lucerničkami v lampionu 

Mech ve skleněné výzdobě nápady lucerna s lampiony a květinami

Mech ve skleněné dekoraci vypadá obzvláště efektivně, pokud uvnitř zakryjete řetězec světel. Tak si mechové koule a čerstvé květiny přijdou na své. Vypadá skvěle, pokud máte lampu se skleněným okrajem, protože metalická barva dokonale odráží světlo ze světelného řetězce a vytváří nádherné světelné efekty.

Mech ve skleněné dekoraci: vyrobte kouzelnou lesní lampu v zavařovací sklenici

Mech ve skleněné dekorativní lucerně s pohádkovými světly a siluetou papírové víly

Na konci vám ukážeme nápad na mech ve skleněné dekoraci, která je vhodná pro použití na zahradě. Pro kutilský projekt budete potřebovat zavařovací sklenici, pohádkovou siluetu, kterou můžete vystřihnout z černé lepenky, provázku, půdy, mechu a sezónních trav. Na dno zednické nádoby dejte trochu zeminy a horkým lepidlem přilepte lepenkovou vílu ke dnu. Ozdobte mechem a na víčko nalepte malou LED lampu. Ozdobte víčka mechem a jinými okrasnými trávami. Zavěste lampu na strom nebo ji vystavte na terase.

Pěkná eko dekorace na stůl na Velikonoce

jarní dekorace-nápady-mech-papír-velikonoční-vajíčko-papírová hmota-dekorace stolu

Přírodní rostlinu je vhodné nejprve ošetřit postřikem proti hmyzu a poté ji umístit na substrát do květináče nebo na rovnou nádobu. Pravidelné zvlhčování je součástí každodenní péče, aby mech zůstal déle svěží zelený. K tomu můžete také použít rozprašovač a také hnojiva. Chraňte před přímým slunečním zářením.

Přívěsek na velikonoční stromeček

Návrhy jarních dekorací mech-zajíček-velikonoční-strom-přívěs

jarní dekorace-nápady-mech-lepenka-zajíčci-silueta

Jarní dekorace nápady mech-králík-dekorace stolu-jarní-narcis-vědro

Porcelánová králičí figurka a ozdobné koule

dekorace na stůl jarní dekorace nápady velikonoční králíci mechový běžec stolu

Kombinace se svíčkami a skleněnými zvonky

Jarní dekorace nápady mechový svícen koule zvonek

jako základ pro květiny

jarní dekorace květiny deco mechové vázy orchidej kytice růží

Moss mat and antique Ptačí klece

velikonoční jaro dům dekorace stůl běžec mech železné ptačí klece

Mechové koule v ptačí kleci

jarní dekorace mechové koule starožitná stužka z ptačí klece

měkká zeleň pro skleněný svícen

jarní dekorace stolní dekorace svícen skleněný stůl běžec mech

nápady na jarní výzdobu stolu moss table runner svíčky

Ozdobte věnec dveří mechovou stuhou

jarní věnec přední dveře tulipány mechové úponky

čerstvé jarní květiny

Jarní dekorace nápady mechová váza narcis tulipány železný rám

udělat malé ptačí hnízdo

jarní dekorace nápady mechové úponky hnízdo pták

přírodní a umělé

mossball stůl běžec váza bílá hortenzie dekorace jaro

dekorativní účel

mech koule koule dekorace zen zahradní vědro štěrk

velikonoční ubrousky

nápady na výzdobu stolu mechový běhoun štěrkové kameny jarní zelená

jarní dekorace stůl sukulenty kapradiny dřevěná krabice

jarní dekorace věnec koule dekorativní přírodní

jarní dekorace králíci roztomilé postavy dům zahrada

jarní dekorace skleněné bonboniéry ptáků

jarní dekorace mech dekorace stůl pivoňky knihy

jarní dekorace bříza plátky juty nit džem jar

jarní dekorace zavařovací sklenice růže mech

nápady na jarní dekorace mechový stůl uspořádat dřevěné plátky svícen

jarní dekorace nápady mechové kousky podnos květiny aranžovat

jarní dekorace nápady rustikální podnos svíčka starožitný

jarní dekorace nápady koule svíčka samozřejmě

nápady na jarní výzdobu koule ze dřeva bílý tulipán

nápady na jarní dekorace srdce mísa rustikální svíčky

jarní dekorace nápady mech srdce tvar smyčky bílá

jarní dekorace nápady králičí figurka úponky koš ruka

Jarní dekorace nápady skleněná váza čtvercová orchidej

jarní dekorace dům skleněná koule terarijní svíčka

jarní dekorace dům zahradní bota tvar

jarní velikonoční dekorace domácí nápady ptačí postavy

jarní velikonoční dekorace křepelčí vejce hnízdo podložka

jarní velikonoční dekorace nápady věnec králičí figuríny krbová římsa

jarní dekorace koule keramická mísa velikonoce