Vegterian

Jak udělat recept na žlutou Dal

Existují různé způsoby, jak nejen indiáni, ale i spousta dalších kulturních lidí vaří dal. Není pochyb o tom, že dal také známý jako čočka je jedním ze základních potravin, které mnoho lidí používá ve svých každodenních jídlech. Je však téměř nemožné a nudné zahrnout každý den stejný typ dal a jeho recept. Aby se narušila jednotvárnost, vždy se doporučuje používat různé druhy čoček dostupných na trhu a vařit je všemi různými způsoby, aby každý den získaly neotřelou chuť. Abychom uživatelům pomohli, existuje jeden slavný recept na dal, který je uveden níže. Je to jeden z oblíbených receptů, které přicházejí ve formě žlutého dal.

Jak si vyrobit recept na žlutou Dal

Chcete -li se dozvědět více o snadné a pohodlné formě vaření žlutého dal, můžete se podívat na tohoto průvodce jídlem níže. Má jeden z nejjednodušších způsobů vaření. Abyste dosáhli úspěšných výsledků, stačí to s náležitou péčí dodržovat.

Jak si vyrobit lahodnou žlutou Dal doma

Požadované přísady:

 • Split Pigeon Pea (toor/arhar): 1 šálek
 • Cibule: 1, najemno nasekaný
 • Ghí: 4 polévkové lžíce
 • Česnek: 3 stroužky, jemně nasekané
 • Sůl podle chuti
 • Kurkumový prášek: ¾ čajové lžičky
 • Semínka kmínu: 1 lžička
 • Prášek z červeného chilli: ½ čajové lžičky
 • Prášek ze suchého manga: 1 lžička

Způsob přípravy receptu Yellow Dal:

Vezměte dal a dobře ho umyjte pod tekoucí vodou, než jej na dalších 30 minut namočíte do čisté a čerstvé vody. To by mělo být provedeno dříve, než budete chtít začít vařit, abyste zajistili hladký zážitek z vaření bez potíží.

Nyní vezměte polovinu ghí na pánev a přidejte polovinu cibule spolu s česnekem a obě restujte, dokud nezezlátnou a nezíská příjemnou chuť a vůni. K tomu přidejte kurkumový prášek a dals spolu se solí podle chuti a asi 2 šálky vody.

Dobře promíchejte, přiveďte k varu a poté přikryjte a nechte na mírném ohni dusit dalších 20 minut. K tomu přidejte suchý mangový prášek a duste dalších 15 minut. Nyní v oddělené pánvi vezměte zbývající polovinu ghí a přidejte kmín. Nechte to, dokud semeno nezmění barvu a nyní k němu přidejte zbývající cibuli a česnek. To by mělo být dobře restováno a dokud se barva nezmění na růžovou.

Přidejte červené chilli prášek a míchejte směs další 3-4 minuty. Toto připravené koření by nyní mělo být přidáno do pánve, ve které se vaří dal. Nechte dusit dalších pár minut. Odstraňte jej z tepla a nalijte dal do servírovací mísy.

Ozdobte tento horký dal s citronovou šťávou a lístky koriandru a podávejte vedle vařené rýže nebo rotis.

Tipy k zapamatování:

 1. Dals by se neměly předem vařit, jak se to dělá v různých dal receptů. Údajně se má vařit na pánvi při dušení.
 2. Než plánujete přidat koření, ujistěte se, že je dal správně uvařený.
 3. Chuť dal lze změnit podle toho, co máte opravdu rádi. Můžete přidat sušší mangový prášek a červený chilli prášek, aby byl pikantnější.
 4. Yellow dal se podává jako příloha k jakémukoli jinému pokrmu, aby se zajistilo zvýraznění chuti. Je to spíše kari, které se používá s chapattis nebo rýží pro dosažení nejlepších výsledků.

Zdroj obrázku: 1.